Latta zijn overal bekend door bun Prima kwaliteit CACAO Advertentién. Snel. Sterk. „Eysink" rijwielen lichten gang en soliditeit, Solied. Sierlijk. vragen daarom steun door paraaonljjke me dewerking of een kleine bijdrage. Ook jon gentjes ei. meisjes zijn noodig wol 150 voor bet plan, dat nu is opgevat eu zooveel kin deren zijn er niet in deze drie su-aten. De gelegenheidsdichter Klein, te Amster dam, zal zorgeo voor het feestlied. Verleden jaar was per kind noodig voor de kleeding f 1.15. Als er meer deelnemers komen, zal het zelfs goedkooper zijn. De costumier is de firma Jordens, te Rotterdam en deze is heel goedkoop. De heer De Beaufort heeft weer groen toegezegd en de commissie hoopt, dat B. en W. weer verlof zulleu geven voor het bouweo van europoorten en het aanbrengen van slingers. Dat er feest-qualiteit in de bewoners dezer straten zit, wordt wel hieruit bewezen, dat zij een verguld zilveren medaille hebben I beschikbaar gesteld voor liet muziek-concours op Hemelsvaartsdag, als wederdienst voor het belangloos meewerken der Amersfoortsche Muziek-vereeniging by den optocht van verleden jaar. Die medaille is gegeven onder beding, dat zy wordt bestemd voor de 2e afdeeling, waarin de Amersfoortsche Muziek- vereeniging meedingt. Ook du Algemeeue Amersfoortsche Koop lieden Vureeniging heelt een medaille afge staan en wel een zilveren Men ziet dus, dat de buurt ilmk wil uitkomeu. Wie wil deelnemen aan den optocht, moet heL eigen costuum betalen, heigeen ook kan door wekelijksche afbetaling vau 25 a 40 cent, mits uiterlijk ló Augustus alles zij aangezuiverd. Met het oog op de herdenking der tien jarige regeering van H. M. de Koninging, op 31 Augustus aanstaande, wenscbte het Bestuur de ingezetenen vau Amersfoort aan te sporen, dit heuglijke feit vooral door een grootsch feest te vieren, zóo, dat het wordt een feestdag voor gansch Amersfoort. Het Bestuur doet zyn best en spant zich in laat nu ook de bevolking niet achterwege blijven. Spoedig zullen de meer gedetailleerde plannen worden bekend gemaakt en dan tevens meegedeeld of er al dan niet reclame wagens den optocht /uilen volgen tot uit breiding van de colonne. Laat thans reeds ieder in eigen kring propaganda maken voor het feest en hetzij de groote üranje-ver- oeniging, hetzij die der Haagbewoners steu nen, hetzij door toezegging van persoonlijke medewerking, hetzij door een kleiue bijdrage. De vergadering werd hierop te neggn uur gesloten, waarna men n )g geruimen tijd bijeen bleef om ouderling details te bespre ken of zich op te geveu voor medewerking. In de jongste vergadering der Garanten- vereeniging voor in stand houding der Amersfoortsche tram besprak de Admini strateur ter loops een plan om den dienst ook uit te bereiden naar andere stadsge deelten. Wellicht heeft de tram een mooie kans gemist om daaraan gevolg te geveu. Immers gister zijn te Utrecht de zes vrijwel nieuwe personenrijtuigen, de goederenwagen eu du twee locomoteurs vau 52 paardskracbt der Renard-treinen verkocht voor 12025, alles by elkaar, aan de firma Hillen Co te Utrecht. Begin week werden to Lichtenvoorde drie thans in onbruik geraakte omnibussen verkocht voor 1'95, in massa. Aan de Centrale botermyn werd gister aangevoerd '2000 Kilo fabrieksboter onder Rijks-eontrole. De prijzen liepen van f 1.18 tot f1.26. Dinsdagavond kwamen eeu handwagen eerier bleekery en een met een paard be spannen wagen van een graanhandelaar op de Laugestraat met elkaar in botsing. H. D., die den handwagen duwde, werd daarbij vrij ernstig aan de rechterhand ge wond. Klisabaths.gaa thuis, waar by in verpleging werd opgenomen. Een landweerman uit EIburg, die nogflü boete had te betalen zuiverde, toen do recherche hom daarover aansprak de boete aan, liever dan de subsidiaire dagen te gaan brommen. Schuld en dwaling worden wel geboet, doch nimmer uitgewischt. "Uit don omtrek. Ook te Baurn zal mevrouw Wijnands Francken—Dijserinck, uit 's Gravenhage, ont vouwen het voor en het tegen van vrouwen kiesrecht. Te Hilversum zal volgende week de derde openbare vergadering voor dit doel worden belegd. RKOLAME S, .van 1 5 regels f 1.25elke regel meer f 0.25, j Aan het Commissariaat van politie zijn voor de rechthebbenden terug te bekomen twee witmetalen lepeltjes, door de Gemeente- reiniging gevonden in het huisvuil. Tegen een jongen die, bij een standje tus- schen militairen, een sergeant, die hun aan maande rustig bun weg to vervolgen, een slag in het gelaat gaf, is proces-verbaal op gemaakt. Bij de politie kwam een bewoner vari den Leusderweg zich beklagen niet omdat men eeu koe uit zyn stal ongevraagd had weg gehaald, doch er even ongeweigard er eeu had ingebracht. De man weet in de verste verte niet wion het koebeest toebehoort of voor wieo het bestemd is. Geheel buiten de schuld van den Besi uur der, die bovendieu in zeer matigen gang reed, werd gistermiddag op den Arnhem- scheweg een doofstomme en hall bliude jongen, die plotseling uit een huis kwam, door eeu automobiel aangereden. De e geiiaar der auto, die zeil aangifte ging doen van het ongeval, bracht deu ge lukkig niet ernstig verwonde naar het St. De tolgaarder H., te Achteveld, die Dins dagavond zich per rywiel naar een paar op den weg staande woonwagens begal om den eigenaars te verzoeken, zich ie verwijderen, is later door zijn zoon dood aan deu kant van den weg gevonden. Hoewel geeu uiterlijke teekenen van ge. weid op het lijk werden geconstateerd, beef[ de justitie toch een streng onderzoek inge "ild. Aan dr. B. J. van Ernst is, op zijn ver zoek, wegens vertrek eervol omslag verleend als Gemeente-geneesheer van Bunschoten, onder dankbeluigiug voor de zeer goede diensten, nagenoeg tien jaar aan de Gemeente bewezen. Hem zal van Gemeentewege een geschenk worden aangeboden. Bij de Dinsdag te Eemnes gehouden land verhuringen golden de perceelen rond f8 per darnmaat meer dan verleden jaar. Tot Voorzitter van het waterschap „De Gecombineerde stoomhemaling van de Zul- dersche Wetering" is benoemd de heer A. Kuyer. Tot buitengewoon Gemeente-veldwachter van Hoogland is benoemd D. H. Kok, aldaar. Aanstaanden Zaterdag groote feesten i« Nunspeet en te Elburg ter feestelijke opening van de tramlijn Nunspeet Zwolle. lu de Legerplaats bij Zeist worden van 20 Juli tot I Augustus oefeningen gehouden iu den veld-telegraafdienst. Het maken der fundeeringen voor het Vredespaleis te 's-Gravenhage is gister aan besteed. De minste inscbrijvei besomde f112 500. Die niet hooreu wil, moet voelen. By het eerste kantongerecht tc Rotterdam ko men in den laatsten tijd zóo weinig verbalen in, dat de strafzittingen voor den tijd vari drie weken wegens gebrek aan werk opge schort zyn. Als reden daarvonr geeft men aan, dat door den nieuwen kantonrechter zeer boogu straffen worden uitgedeeld, waar op het publiek niet gesteld is en alles ui het werk stelt om een bekeuri-g te voor komen. Indien gy niet meer weet tot welk middel uwe toevlucht te nc men, doe het dan tot de Pink Pillen. Dezen hebben genezen daar waar andere middelen hebben gefaald. De tien geboden der huismoeder. In een Vlaamsch blad lezen we net volgende, dat ook wel nut kan hebben voor Neder- landsche moeders Laat in uw, woning groot of kleen, Uw kinderen spelend nooit alleen. Pas op dat lucifertjes nooit Voor 't grijpen liggen rond gestrooid. Zet om uw kachel, vuur of haard Een hek dat 't kind voor brand bewaart. Laat kokend water nergens staan, Waar bij geval het wicht moet gaan. Vdorgeze vult, blaas uit uw lamp; Aldus voorkomt ge groote ramp. Hits met petrool het vuur nooit aan De vlam mocht iu 't gezicht u slaan. Sluit heengaand steeds uw put met zorg, Dit blijft u voor gerustheid borg. In 't koper worde uw spijs nooit koud, Wee wie dit niet voor oogen houdt. Is in uw spijs azijn vervat, Bewaar ze nooit in zinkeu vat. Tot mijding van een treurig lot, Houdt doodend gif steeds achter slot. 387e STAATSLOTEBIJ. Derde Klasse. Trekking van '28 tot 30 April 1908. (1100 loten.) Ten kantore van den collecteur A. C. R. O. LEINWEBER te Amersfoort (Breede- straat 22) zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen: Prijs van f200 op No. 19718. Prijzen van f45 137 1018 1634 1459 1460 1470 2621 8511 8515 8520 lOUvl 1047* 12907 12927 14141 14153 14521 14528 14524 1453214'39 14546 14557 16668 19074 19081 19107 19116 19118 en 19734. Te zamen 31 pryzen. De vierde klasse trekt van 11 tot 14 Me 1908. Prijs fl.75 de doos, f9.per 6 doozen. Ver krijgbaar bij Snabillé, Groote Marlet, Rotterdam, huofd-depothouder voor Nederlaud en Apotheker. Franco toezinding tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij a. van de WEG. drogist, Langestraat 23 te Amersfoort en A. de VRIES, Kerkstraat 90 te Hilversum. Het namaaksel der pinkpil- JUliu-A'1 IJL, len heeft nog nooit iemand ffifj yfiF'yf' genezen. w»*bs' AfbeeldÏDg der doos: met gesteriliseerd))! Melk en Riet- I suiker verkrijgbaar in bussen van Va V? Ko t/g Ko I f 1 - fO^T f0 30. I Alleen door by voeg ine van kokend I water verkrygtmen een kop heerlijke I MELKCHOCOLADE. Eenige fabrikantenF. KORFF I Co., Amsterdam. m* Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echt genoot, Vader. Behuwd- en Groot vader, de heer JAN ROELOF SCHÜURING, in den ouderdom van bijna 86 jaren. Amersfoort, Wed. R. J. SCHUURING— Leinvveber. Rijswijk, Wed. D. SCHIMMEL— Scheuring. Amersfoort, E. schimmel- scheuring. C. SCHIMMEL. Amsterdam, w. J. c. voskuil- scheering. W. H. VOSKUIL. Loosdrecht, J. R. SCHUURING. C. SOHUURING Van Harten en kleinkinderun. De ter aarde bestelling zal plaats hebben Zaterdag 12 uur, ieuiue begraafplaats. Amersfoort, 29 April 1908. i ALGEMEENE VERGADERING van AAN DEELHOUDERS np Donderdag 14 Mei 1908, des avonds ten 8 uur, in het hotel »D e vergulde zwaan", te Amersfoort. Punten van behandeling Verslag met balans en winst- en ver lieprekening, benevens rapport der finan- cieele commissie over het boekjaar 1967. 3enoeming der finaneieele commissie voor 1908. Voorstel tot uitbreiding van den dienst. Na afloop dezer vergadering BUITENGE WONE ALGEMEENE VERGADERING van AANDEELHOUDERS. Pont van behandeling: Wijziging der Statuten. Betreffende stukken liggeo ter inzage in h t kantoor der Maatschappij. Het Bestuur, H. C. van DAM, Voorzitter. H. TROMP van HOLST, Administrateur. Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht. Dinsdag 5 Mei, KATHLEEN PARL0W, de beroemde VioliBte, met ERICH WOLF, den Pianist. Slechts éen concert. Spoedige plaatsbespreking zeer gewenscht. Entrée f2. Aanvang ACHT uur. Oude Koode Portwijn. f108, 1 1.22, fl.44 eu fl.80 Onde Witte Portwijn. fl.08, fl.35, fl.80 en f2.25 Goede Madeiraf090 per flesch. St. Estèphe Médoc0.60 La Rose Ludon0.72 Chateau Malleret0.80 Per Ankei van 45 flesschen slechts »32.— St. Emilion0.90 Witte Bergerac0.99 Witte Samoa0.90 Vermouth, Dom Bellardi1.17 Literfl. Prijzen netto A coal ant. Depot tu AMERSFOORT hij M. R. N. OOSTERVEEN.

Amersfoortsche Courant | 1908 | | pagina 3