Latta VENSTERBRIEVEN Extra Concert, Zit en Slaapkamer RIJKSPAARD, Advertentiën VIOOLQNDERWIJS. Prima kwaliteit CACAO - M- 80 - Beschuitwiokel orde te stelten op bot Bnndifcmgrei v»n 1908, opdat de vereenigingen het onderwerp eerst ernstig zullen kunnen bestudeeren. Tevens deelt het Bestuur mede, dat het reeds in September j.l. heeft ingesteld een commissie om do totstandkoming van een Bedrijfsmuseum te bespoedigen. Het koperen feest der plaatselijke afdeeling van het Kruisverbond, het R.K. matigheids genootschap, is Dinsdagavond met groote opgewektheid gevierd. Behalve de leden en hun daraos waren tot dien eersten feestavond genood het Bestuur der Maria-vereeniging, welke drankbestrijding bevordert onder R.K. vrouwen en meisjes, en dezustervereenigm- gen te Achterveld. Hamersveld en Soest. De Voorzitter, de tieer PH. I)iege3, schetste het ontstaan der afdeeling nu een rede op 10 November 1895 door dr. Alpb. Arriens. Enschede en Nijmegen gingen voor; Amers foort was de derde. Na de feestrede werden tooneelstukjes en voordrachten ten gehoore gebracht, waarby eenige ledeu der Maria vereeniging hun zeer gewaardeerde meewerking verleenden. Hedenavond herhaling, waartoe o.a. de leden der Maria-vereeniging zijn uitgenoo- Dinsdagavond hield de heer ft. J. Bosch, uit Amsterdam, Voorzitter van de «Vereeni ging voor Levens- en pensioeusverzekering van spoor- en tramwegpersoneel", gevestigd te Amsterdam, in »De Keizerskroon" hier een lezing voor het spoorwegpersoneel te Amers foort over het onderwerp «Levensverzekering van spoorwegpersoneel". Spreker begon met het nut en doel aan te toonen van levensverzekering en de wijze waarop de verschillende Maatschappijen be staan. Reeds meermalen werd door personeel van spoorwegmaatschappijen aangedrongen op stichting van een Vereeniging voor levens- en pensioensverzekering, totdat in Maart j.l. definitief zulk een vereeniging werd opgericht. Het Bestuur wondde zich, na van bevoegde zijde iulicbtingen verkregen te hebben, in deze tot de Onderlinge Levensverzekering Maatschappij »'s-Gravenhago", als zijnde een der soliedste Maatschappijen met winstuit- keering aan de deelnemers. Van genoemde Maatschappij werden de volgende gunstige voorwaarden verkregen voor het spoorwegpersoneelvrijstelling van dokterskenring tot een bedrag van f300; verzekering tot elk bedrag meteen minimum van f 100speciale en goedkoope tarieven met recht van premiebetaling per week, per halve maand en per maanden vrijstelling van poliskosten. Spreker zette een en ander zeer duidelijk uiteen en wees tevens op de voordeelen by sluiting van verzekeringen van f 100 bij de Vereeniging als zoogenaamd begrafenisfonds, in tegenstelling met do vele bestaande fond sen, daar de door de Vereeniging verstrekte polis een waarde verkrijgt, terwijl dit niet het geval is bij een polis der bestaande kleiue fondsen. Na eenige vragen beantwoord te hebben, werd de vergadering, die wel wat beter be zocht bad kunnen zijn, gesloten nadat nog maals de aanwezigen waren opgew kt tot aansluiting bij de Vereeniging, waaraan enkelen gevolg gaven. laatst naar Nymegep. Sinds 1843 was het Koloniaal werfdepot te Harderwijk gevestigd feitelijk sinds 1815, onder den naam van Algemeen depot der landmacht. De Harderw. Crt." berekent dat dit een nadeel voor de Gemeente Harderwyk mee- oreugt vun een f117 000 per jaar, doch heeft goede hoop, dat een bataljon infanterie daar in garnizoen komt. Het Departement van Oorlog krygt 1 Oc tober de beschikking over alle militaire ge bouwen daar ter plaatse. De Directie der Buurtspoorweg-Maat schappij heeft algezien van het plan om een tramverbinding tusschen Harderwyk en Nunspeei tot stand te brengen. De nieuw benoemde Commissaris van politie te Hilversum de beer J. J. A. de Koning, thans te Harderwyk, zal 1 Juni a.s. zyn functie aanvaarden. Heden werd hij te Amsterdam beëedigd. ders en guldens, alle gedagteekend uit de 17e eeuw. Zoo maar vlak naast den akker. De model-boerdery «Vinkenhoef", by Hoevelaken, heeft een zilveren medaille voor den koeienstal en een gouden voor den paardenstal verworven iu den wedstryd, uitgeschreven door „De Veldbode". De heer A. vaD Leeuwen, districts-veearts en mede-redacteur van den „Veldbode", die de inspectie der stallen leidde, schrijft onder meer „De stal maakt een heerlyken royalen indrukhij biedt om zoo te zeggen haast een vorstelijk verblijf aan het vee. Hij be hoort tot de eerste klasse inrichtingen tol behandeling der melk, «model" voor de productie van zuivere, kiemarme melk, waarop de eigenaar, de heer Knottenbelt, zicb met zijn bediyf heeft toegelegd. „De stal is voor iedereen bet bezichtige overwaard, maar wy ontveinzen ons niet, dat hij door de lucratieve inrichting voorde meeste beurzen welonnavolgbaar zal blijven." De Commissaris der Koningin bezocht heden niet alleen Bunschoten, maar ook Hooglaud. Door Gedeputeerde Staten van Utrecht zijn op voorstel van den Raad v.m Leusden de jaarwedden van de Wethouders vastgesteld op f 40 voor ieder, en zulks met ingang van 1 Januari 1909. Do Legerplaats by OHebroek is Maandag betrokken door het 3e regiment veld-artillerie onder bevel van kolonel jhr. L. A. P. Six, tar sterkte van 32 officieren, 500 onderoffi cieren en minderen en 325 paarden. Een meisje vond Maandagavond te Win terswijk dicht bij een winkel een beurs met f 200. Iemand, die passeerde, zag dal bet kind het gevondene bekeek en zei, dat hij het verloren had. Het kind gaf de beurs over en kreeg een tot belooning eon «dank je wel". Een dame die bij bet van boord gaan een handtaschje met een kleine f 11 000 tusschen stoomboot en kade liet vallen, beloonde den dokwerker, die het na herhaald duiken haar weer ter hand stelde, rnet driegulden. O die dankbaarheid. Van Reklam's „Universal Bibliothek" is het vijfduizendste deeltje verschenen. In 1867 verscheen het eerste, een Faust editie van twee groschen, of wel twaalf cent. Een wandeling van 100000 mijl. lomand die zijn titel niet cadeau heeft gekregen, is de kampioen-wandelaar over den langen af stand, Mark All, die in Juni a. s. tachtig jaar wordt en GAuggustus 1900 op kuier ging om 100 000 myl af te leggen vóór Augustus 1910. De man heeft nu 79 575 mijl afgelegd. Tegen een gemiddelde van 10 000 mijl per jaar, moet de ouwe heer dus nog ongeveer 44 Kilo meter pei* dag afleggen, bijna negen uur- marebeeren, dag aan dag RECLAMES, van 1 5 regels f 1.25elke regel meer f 0.25 Het Herstellingsoord voor beambten der H. IJ. S. M., te Vorde», zal H emelvaurtsda worden geopend Het winst-saldo van 1907 der Utrechtscbe WaterleUing-Muatschappy, zooals men weet een Belgisch-Fransche onderneming, is 707347 franc, waarbij bet saldo van de Compagnie des E'iux d"Arnhem a fr. 118939, totaal fr. is 826.286. Voorgesteld wordt, hiervan een dividend i van fr. 37 per aandeel uit de kee-en. j De hoeveelheid opgepompt water bedroeg 4 458 541 kub. M., tegen 4036 347 kub. M. in 1906. Üp 31 December 1907 liepen 29023 con tracten met een totale opbrengst van fr. 1020 432. Rij deze som rnoet opgeleid fr 525 aan subsidie der Gemeente Hilversum, zoodat de bruto-ontvangsten Ir. 1020957 be- loopen. Pas als de bron droog is, erkent men de waarde van het water. Uit dan cmtrek. Op de thans definitief vastgestelde Kiezers- Aan den heer S. Snijders is heden eervol ontslag verleend als Hoofd der openbare Lagere s chool te Soest in verband met zijn benoeming tot Hoofd der school voor achter lijke kinderen te Utrecht. De Legerplaats by Zeist wordt Maandag betrokken door bet voordetachemenl van het regiment genietroepen, dat het half Juni voor den tijd van zeven weken zal betrekken. Laagste inschtijver voor de levering van 850 H.L. aardappelen voor dat kamp was I M. de Groot, te Utrecht, met f3.34 per H.L. Behoudens bijzondere omstandigheden zyn de fruitvooruitzicliten in de Betuwe zeer gun stig. Voorzoover het zich thans laataaozien, zal er een groot gewas komen van kersen, kruis-, zwarte- en roode hessen, alsmede van eenige soorten peren en aardappelen en tevens van Engelsclie krozen en andere pruim-soorten. Dit in tegenstelling met vroeger verspreide berichten, als zouden de nachtvorsten veel schade aan de vruchtboomen hebben toege bracht. De gunstige weergesteldheid der taaiste dagen komt alles zeer ten goede. Door den Bond van smeden-patroons in Nederland is een adres aan de Regeering verzonden, waarin bij verzoekt in aanmer king te komen voor een Staatssubsidie. In de redenen daarvoor geeft hij te kennen, dat Jbet groƒ-, hoef-, huis-, kachel-, kunst- en •tandbouwsmidsbedrijf door de bestaande Am bachtsscholen niet voldoende is gebaat, dat de vorming tot smidsgezel, met uitzondering van in de provincie Drente en in enkele andere streken van Nederland, zoo goed als stelselloos is en dat de Bond hierin verant- dering wenscht te brengen door zijn leden, I die hiervoor in aanmerking wenxbeiyri kunnen komen, contractueel te verplichten Opgericht 18 Mei 1876. ALGEMEENE VERGADERING op Maan dag 25 Mei 1908, des middags 3 uur, in «De vergulde zwaan", Utrechtscbe straat. Agenda Jaarverslag over lüü7. Wat verder ter tafel komt. De Commissie van Toezicht, A. M. KOLLEWIJN Nz., Voorz. P. J. FREDERIKS, .Secretaris. C. PPINS Jr., Penningmeester. A. FREDERIKSE. F. WESSEL1NG. SOCIËTEIT AMICIT1A. Zondag 24 Mei, half aoht. te geven door de Stafmuziek van het 5e Regiment Infanterie. 1192 kiezers voor den Gemeenteraad, 1253 voor de Provinciale Staten, en 1268 vcorde Tweede Kamer. Ook de vrije wandeling op «Buitenzorg" te Baarn is niet meer toegestaan. Wil men daar wandelen, dan moet men zich te voren voorzien van een toegangskaart. In den regel ontpopt zich het schieten op een trein in bet opvliegen der keien van de spoorbaan. Thans echter beeft een agent van poli ie te Baarn eett jongen betrapt, die van de spoorbrug aldaar een ruit der loco motief middels een steen verbrijzelde. De onderafdeeling der Koloniale reserve te Harderwyk wordt 30 Augustus overge- vakonderriebt en zorg te dragen, dat de leer lingen het herhalings-, vooral teekenonder wijs, trouw bijwonen. Met het plaatsen van leerlingen is de Bond reeds begonnenhet plan bestaat, den 1 Januari 1909 een 50-tal leerlingen te plaat sen en biermede voort te gaan, ten einde te voorzien in hel gebrek aan voldoende ge oefende werkkrachten, voornamelijk op het platteland. Te Loou-op-zand heeft een boer Zaterdag bij het omhakken van laag eikenhout,groeiend op een zoogenaamden wal langs een akker, een dikken Keulscheu pot g. vonden, waarin 571 geldstukken. Ouder deze waren 171 drieguldens stukken en verder zyn hetdaal- Een heer zoekt van 8 Juli tot 18 Augustus a. s. een vrye met volledig PENSION te Amersfoort. Brieven onder motto „Pension" aan het Bureau der (oude) Amersioortsche Courant, Kortegracht 9. in zeer ruime keuze in voorraad ter druk kerij van de Firma A. H. van CLEEFF. Bieden zeer groot gemak voor hen, die veel brieven te verzenden hebben, alsOnt vangers van belastingen, kantoren die veel circulaires verzenden, enz. Iedere maand lyden zy in stilte De Pink Pillen zyn onovertroffen tegen alle verstoringen in het vrouwe- lyk organisme. Niets is te vergelyken met de Pink Pillen om het van opsty- gingen te bevryden, het lenig te maken, de kracht er van te herstellen, door het aanbrengen van ryk en zuiver bloed en om een eind te maken aan allerlei ellenden, scheuten, zwaarte, duizelin gen, scheele hoofdpyn, bloedverlies, brakingen, ongesteldheden, die voor vele vrouwen het leven op een lang martelaarschap doen gelyken. Prijs f 1.75 de doos, f9 per 6 dooien. Verkrijgbaar bij Snabilié, Groote Mark, Rotter dam, hoofd-depothouder voor NederlaDd. en alle goede drogisten. Ook echt verkrijgbaar bij A. van "de WEG. drogist, Langestraat 23 te Amersfoort en A. de i VRIES, Kerkstraat 90 te Hilversum. Het namaaksel der Pinkpil- len beeft nog nooit iemand genezen. Afbeelding der doos: De HOOFDADMINISTRATIE van het le REGIMENT HUZAREN zal op Vrjjdag 29 Mei e.k., 's middags ten 12 uur, op het St. Janskerkbof in bet openbaar verkoopen: éen op reform gesteld afkomstig van de Rij- en Hoefsmidscbool. Eén uur vóór den verkoop te bezichtigen. Voor de vele blijken van deel neming, ondervonden bij het over- Miai» uciiiiiuoi «aai raiciuv r-onzer Moeder, Behuwd- en lÜ^^oor^BaarnToraen dT'nameQ^voörvan I tot het verstrekken van deujjblijk werkplaat* j Grootmoeder mevrouw weduwe K - J ''"Ut •- A"J— J-HEIJMANSVan den Douwer betui gen wy onzen hartelijken dank. Uit aller naam, D. HEIJMANS van den DOUWER. Amersfoort, 21 Mei 1908. "ndergeteekende beveelt zich aan tot het geven van degelijk Conditiën mondeling te bespreken. H. A. VIERDAG, 2e Kazernestraat No. 4. met gesteriliseerde Melk en Riet suiker verkrijgbaar in bussen van Va Ko V4 Ko t/8 Ko fi-. fo.sr. f 0.30. Alleen door bijvoeging van kokend water verkrijgt men oen kop heerlijke MELKCHOCOLADE. Eenige fabrikantenF. KURFF Sfc Co., Amsterdam. Heen in ONZFN winkel, LANGE STRAAT 105 STAAN WIJ ER VOOR i IN, dat onze artikelen DAGELIJKS LANGESTRAAT 105. N.B. Bestellingen worden gaarne aan huil opgenomen en spoedig bezorgd.

Amersfoortsche Courant | 1908 | | pagina 3