Amersfoortsche Bank E.Brandsm^ Oosterbeek en Arnhem Op Reis. Advertentiën. Arts M. KAMERLING weer te spreken. LOUIS KLEIN Hzn., Gymnasium te Amersfoort, TE HUUR gevraagd 2 ongemeubileerde KAMERS. Industrie- en Huishoudschool. Reisbelasting. FLEHITE Goedkoope trein KÖRTEGRACHT 20, Amersfoort, (naast hot Postkantoor) Telefoon 86 beheert Vermogens, voert Administratis, verhuurt Safe-loketten. DEPOSITO-RENTE met éen dag opzegging 3 pCt. voor langer termijn nader vast te stellen. gericbt, gerechtigd, de dieren direct op de plaats dood te schieten. Het land van belofte. Het dorpje War der in Noord-Holland is het land van be lofte er zijn slechts 700 inwoners, en daar van vieren 3 echtparen hun gouden bruiloft, een paar bun 45-, een hun 40- en twee hun 25-jarig huwelijksfeest. Een jeugdig paar kwam van de huwelijks reis, toen mynheer aan het station zijn kaartje gevraagd werd haalde hij bij vergis sing niet zijn kilometerboekje, maar zijn trouwakte voor den dag en liet dit den be ambte zien. Doodleuk zei de beambteU hebt wel een biljet voor een lange reis, maar het is op deze lijn niet geldig, mjjnheer. .Juffrouw gaat u mee naar de bedeeling wordt den Amsterdammers in den mond gelegd als voorbeeld hoe daar ieder juf frouw is. Maar die voor veleu zeer zware gang naar het armenhuis, om daar bij wijze van aal moes hun bedeeling te ontvangen, behoeft thans niet meer te worden gemaakt. Het Burgerlijk Armbestuur te Amsterdam laat thans de bedeelden aan huis hun onderstand brengen, door personen van dezeltde religie, die belang stellen in den toestand der armen die de oorzaken der armoede trachten op te sporen en in verband daarmede naar mid delen uitzien om het gezin uit den staat van armoede en verval zoo mogelijk op te beuren. behandelen, daarover wordt toezicht geoe fend door het rijk, want hy blijft ondrr controle staaü. Door deze eigenaardige han delwijze worden in Siam niet alleen huwe lijken, maar ook gelukkige huwelijken ge sloten. Te Dussen (N.-Br.) zag men dezer dagen een boeredochter op de fiets met een juk met twee gevulde emmers water op de schou ders en 't ging wat goed. M9n schrijft aan N. v. d. D. Toen indertijd de Siegenbeeksche spelling moest wijken voor die van De Vries en Te Winkel, merkte iemand op een onderwijzers vergadering op, dat hem dit zeer welkom was; immers door deze spelling werd de vro(o)lykheid langer en de bena(a)uwdheid korter. Menschen, die de Kollewjjnsche spelling volgen, komen nu weer korter in de vrolijk- I eid en blijven langer in de pienarie. Stoo m vaartbe richten. Opgave agentschap Alex Mackintosh Co. Stoomvaart-Maatschappij »Nederland". Het s.s. Wilbemina is 2 Augustus te Batavia aangekomen. LIJST van BRIEVEN, geadresseerd ain onbekenden en verzenden van het Postkan toor te Amersfoort gedurende de 1e helft der maand Juli 1908. Brieven Binnenland C. Tjassens Keiser, Amersfoort, wed. Pinedo, Amsterdam, lett. M. A. 800, Nieuws v. d. dag, Amsterdam, mej. J. Qroli, Bunnik. Smit, Bussum. J. Seiden, Haag. mej. F. Pot, Leerdam. Brieven Buitenland: A. Salemink, Muhlheim Rben. Stuifenberg, Acbterkomeijer Briefkaarten Binnenland J. van 7?, Amersfoort. Eist. A. H. Brouwer, Utrecht. 4 blanco. Briefkaarten Buitenland. P. Puien, Frankfurt a/Main. Conductor of the Prohibitionist", Londen. 18 drukwerken. n De kuur der Pink Pillen staat gelyk met een luchtkuur. De behandeling met de Pink Pillen wordt byzonder aanbevolen aan hen die niet naar de zeekust of naar het land kunnen gaan, om daar door een luchtkuur herstelling *e zoeken. De luchtkuur verlevendigt en zuivert het bloed. De Pink Pillen doen dit ook. De luchtkuur geeft de verloren krachten weer. De Pink Pillen doen dit ook. De luchtkuur herstelt de eetlust, verkwikt de zenu wen. De Pink Pillen doen dit ook. Zoo gy dus geen luchtkuur kunt doen, doe dan een kuur met de Pink. Pillen. De uitslag zal dezelfde zyn. Pink Pitten ia van WOENSDAG 5 AUGUSTUS af pianostemmer en reparateur Drieringenstraat 3. Het TWEEDE TOELATINGSEXAMEN is bepaald op Maandag en Dinsdag 7 en 8 Sep tember des voorm. te 9 uur. Aanmelding van kandidaten wordt ver zocht vóór 25 Augustus bij den Rector ,T. H. MOLL Groote Koppel 2. op netten stand Brieven onder letter Z. san het Bureau der (oude) Amersfoortsche Courant, Korte- gracht 9. f jjj >n Wegens dubbele zaken, wordt in Amersfoort een handelszaak ter Bedoelde zaak wordt eenige jaren met suc ces gedreven, heelt reeds eene uitgebreide soliede clientèle, doch daar de eigenaar den tijd ontbreekt om -/.e tot verdere bloei te brengen, wenscht bij ze aan yverige werk kracht over te doen. Voor een jong ener giek persoon is hier met weinig geld en risico, een goede toekomst in. Uverneemsom 2500 gulden. Tusschenper- sonen komen niet in aanmerkiog. Brieven ouder letters P. N. aan het Bureau der (oude) Amersfoortsche Courant, Korte- gracht 9. Inlichtingen omtrent den verkoop worden verstrekt door den heer H. BOERWINKEL, Utrechtsche straat, Agent voor Amersfoort. flj ï<Ü5!J 1 ijl Met SEPTEMBER vangen de volgende cur sussen aan 1. Hulp in de hulshouding (leeftijd 16 jaar). 2. Voorbereidende klasse B (leeftijd 14 jaar). 3. Koken, strijken, coatuuranaalen (voor dames). 4. Idem, in avondlessen (voor dienstboden). Aanmelding by de Directrice op de spreekuren nieuw Schoolgebouw, Beeketteinsche laan. HET BESTUUR. De waarde van goede melkproducten be staat hierin, dat ze zuiver, smakelijk en duurzaam zyn. Alleen Amersfortia's melkproducten, (flesschenmelk, room en karnemelk) voldoen aan die hoogs eischen. Boter (Rijks-controle) 1.40 per Kilo. Er zijn onder de minvermogenden velen voor wie een verblyf van eenige weken In de buitenlucht tot herstel vau gezondheid een onschatbare weldaad zou ziju. Evenals vorige jaren richt daarom onze Vereeniging aan allen, die voor gezondheid of voor genoegen op reis of naar buiten gaan, bet dringend verzoek, baar van bun reisgeld éen gulden of meer te willen afstaan, ten einde aan minder bevoorrechten en daar onder in de eerste plaats aan kostwianersbe- dit voor hen zoo gewenschte geneesmid in te kunnen bezorgen. Ten vorige jare werden op deze wijze 435 personen geholpen en reeds hebben velen zich ook dit jaar weer aange meld. Iedere gift onder bet motto »Reisbe- lasting" wordt dankbaar aangenomen en in het Jaarverslag verantwoord. mej. D. A. SIDDRË. mevr. GRüNEMAN—Doornbos. mevr. Baresse Van 1TTERSUM mevr. RUIJSCH LEHMAN de LEHNSFELD- Van Lanschot Hubrecht. mevr. KNOPPERS— Van Eijbf.rgen. Amersfoort, Mei 190. naar en terug. Inlichtingen aan de Stations en Reisbureaux. Zie de aanplakbiljetten. Heen en terug op éen dag 2e klasse f 1.50, 3e klasse f 1.—. Terug den volgenden dag; 2e klasse 12.3e klasse fi.25. De verjaardag van H. M. de Koningin-Moe der werd eergisteren op 't Loo in huiselijken kring gevierd. Talryk waren de telegrafische gelukwen- schen» die uit binnen- en buitenland voor H. M. op 't Loo aankwamen. Bloemstukken werden aangeboden door het personeel van de paleizen den Haag en 't Loo. Van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendiik ontving H. M. vele voorwerpen van kunst en smaak, waaronder een prachtige col lectie Brusselsche kant. In de felicitatie-registers ten paleize werd den geheelen dag druk geteekend. 's Avonds aan het familie-diner ten paleize namenalleen deel behalve de vorstelijke perso nen de leden der Hofhoudingen. Te Apeldoorn wapperde allerwegen deva- derlandscbe driekleur. Gistermorgen 8.40 is H. M. de Koningin- moeder weder van 't Loo naar Soestdyk ver trokken en tot in den trein uitgeleid door Hare kinderen. De Amsterdamsche Correspondent van het U. D. schrijft aan zijn blad: Maandag j.l. vertrok uit Amsterdam per spoor, boot, tram, alle lichtingen uit, een schaar kinderen van eerste klasscholen naar buiten. De armsten der armen hebben zoo, door het mooi initiatief van onderwijzers en doo, geldelijke bijdragen van ieder die wat mis en wil gesteund, öen dag in 't jaar om als seen heerlijkheid naar heen te kftken en als een verloren paradys er aan terug te denken. Een dag in Zandvoort of het Gooi, een warm maal met pudding en twee boter hammaaltjes met krentebroodverder melk en limonade wat 'n zaligheid Op zoo'n dag worden aan de geleiders dringende vragen gedaan. Niet het minst vermotiende deel van de zware dagtaak is, op al die vragen een antwoord te geveD. Zoo was men op een wandeling met de kinderschaar buiten genaderd bij een boer derij, waar kippen rondliepen. Jantje klemt zich aan bet hek en blijft acbt.u' om te kijken. De onderwijzer roept hem »Jan, niet staan blijven!" „Jan, meeloopen vent,anders komen we er niet Jan, in de aandacht, hoort eerst niet. Dan door een paar jongens opgehaald, plukt by den meester aan de mouw en vraagt, hevig geïnteresseerd «Meester wat benne dat voor beessies met rooie strikkies om derlui kop V' Voor elk meisje een man. Dat is de leuze in Siam waarvan zeker ookalle vrouwen bij ons met belangstelling kennis zullen nemen. Maar de manier waarop men in Siam dit doel najaagt, zou onzen dames zeker minder bevallen. In het land van den Witten Olifant wordt nl. elke vrouw, die nog niet getrouwd is en zekeren leeftyd heeft bereikt, in een olficieela lijst opgenomen. Die daarin staan, genieten de bescherming des konings, welke haar zelfs aan een man belpt. Dat gebeurt op de volgende wyze; Alle Siameezeu, die de eene of andere strafbare daad hebbe.) begaan, i; rijgen niet alleeD geldboeten of gevangenisstraffen, maar moeten ook, als ze ongetrouwd zijn, huwen met een der vrouwen onder 's konings be scherming. Hebben zij maar een klein mis drijf begaan, dan kunnen zij een der dames kiezen, die „zijn blijven zitten". Hebben zij echter een zware misdaad op hun gewe ten, dan kunnen zy gratie krygen door met een der meisjes, een bepaald aangewezene, te trouweD. Hij n oet zich verder verplich ten, zyn vrouw steeds liefderyk en goed te Prijs f 1.75 de doos, f9.00 per 6 doozen, Verkrijgbaar bij SNABILIE, Groote Markt 7 te Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland. Voor Amersfoort en omstreken bij A. van de WEG, drogist, Langestraat 23, en J. van den HOOFF, drogist, Langestraat 107 en verder bij verschillende aphothekers en alle goede dro gisten. Het namaaksel der Pinkpil- .an_.-^y.yuiCgK\ len beeft nog nooit iemand vftpffW genezen. MMs* Afbeelding der doos: Oudheidkundig Museum ls dagelijks (e bezichtigen -uur nlet-leden a lO cent. Kosteloos des Dinsdags van 10 tot 12 en van D/s tot 3 uur. Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij. 2e en 3e klasse Donderdag 13 Aug. 1908, van HAARLEM, AMSTERDAM CS en MP, WEESP N.-BUSSUM, HILVERSUM, BAARN en AMERSFOORT

Amersfoortsche Courant | 1908 | | pagina 3