BbOOKER'S CACAO, Dr. GRONEMAN Gemengd nieuws. Ingezonden. Laatste berichten. Advertentiën, tijdens de Landbouwtentoonstelling op Vrijdag 28 Augustus 1908. Ruim 90 inschrijvingen. Enirée Tribune f2.-, Eerste Raug fl-, Tweede Rang f050. DAALDERS de prijs ls laag, de cacao ls best, de verpakking ls eenvoudig. 7 September FLEHITE Levering BRANDEWIJN irij „HET LOUIS KLEIN Hzn., Industrie- en Huishoudschool. aanbesteden vereeniging d.d. 8 dezer hebben wy de eer mede te deelen dat dit schrijven afdoende aantoont, welke groote voordeelen de door nwe vereeniging genoemde treinen het pu bliek bieden, zoodat de beffing van een toe slag voor die treinen, naar onze meening, niet onbillijk kan worden geacht". De minister van oorlog is voornemens, op advies van de bezuinigingscommissie, het aantal uitrustingsstukken, gedeponeerd voor de miliciens-verlofgangers, zeer te beperken. Een aanzienlijke besparing zou hiervan het onmiddellijk gevolg zijn. Het gevoelen van de-^orpscommandanteu wordt gevraagd nopens de invoering van eene andere dan de tot nu toe gevolgde nummerwijze mei inkt der lyf- en werk- goederen, enz. van onderofficieren. De mi nister wil bedoelde goederen door den man doen merken met linnen merkletters, zooals in den handel verkrijgbaar zijn eu veelvul dig worden gebruikt. De AmersfoortscheSchietvereeniging »Broe derschap" hield gisteren eenonderlingen wed strijd tot besluit der zomeroefeningen op de Leusderheide. Er werd in twee series (knielend en lig gend) goed geschoten. Daa1- de kas geen groote uitgaven toeliet, stelden de leden zelf eeoige prijzen beschik baar, die ten deel vielen aan de volgende schutters le prys W. B. Smit met 97 punten2e prijs W, Ruitenberg met 94 punten 3e prys J. J. Otto met 92 punten4e prijs K. v. Heuvelen met 87 punten5e prys D. de Groot met 85 punten6e prijs E. J. Ruiten berg met 83 punten7e prijs D. v. d. Heul met 82 punten8e prijs A. B. v. d. Klein met 78 punten9e prijs L). Ruitenberg met 78 punten10e prijs J. W. v. Acbtenberg met 76 punten; 11e prijs D. J. v. Gelder met 63 punten. De uitdeeling der prijzen had daarna plaats in »De Arend", waar een drietal ex tra-prijzen voor cylinder geweer ten deel vielen aan de heeren K. v. HeuveleD, W. Ruitenberg en D. de Groot. De eerste week in September nemen de winteroefeningen een aanvang. Een arbeider uit de Koningstraat, die te Nijkerk werkt, had het oDgeluk daar zijn been te breken. Hy werd van Nykerk per brancard naar zijne woning vervoerd. Gevonden voorwerpen een gouden ringetje en een damesbroche. Inlichtingen politiebureau. «Avondschaduwen en kinderen hoe langer beiden worden, des te lager nijgt onze zon». Een aangename verrassing ondervond Don derdag de vrouw van J. Hilhorst te Eemnes- buitendyk. Op den voormiddag van 28 Juni 1.1. deed Hare Majesteit Koningin Wilhel- raina, die toen bij Hare Moeder op Soest- dyk logeerde, met eenige dames eene rijtoer door _eze gemeente. Voor de woning van Hilhorst werd stilgehouden. Hare Majesteit verliet toen hst rijtuig en verzocht aan de vrouw of zij haar portret mocht maken. De aangesprokene raakte wel eenigszins in ver legenheid, haar man was afwezig en zij stond in haar werkpakje. Zij nam het voor stel van Hare Majesteit dankbaar aan, maar vroeg of zij zich eerst eens een beetje mocht opknappen. Dit strookte minder met de bedoe lingen van de Koningin. De vrouw met drie thuis zijnde kinderen werd nu in de ver- eischte houding geplaatst en het portret werd genomen. Hare Majesteit dankte, vroeg naar den naam van haar man en vertrok. De Koningin-Moeder deed Donderdag eene rijtoer door het dorp tot de woniog van Hil horst. Daar werd opgehouden. De koetsier verliet even het ryiuig en informeerde of aij daar bij Hilhorst was. De vrouw knikte bevestigend en nu werd zij verzocht aan het rytuig van Hare Majesteit te komen. De Ko ningin overhandigde haar een zeer goed gelykend portret van de opname, 29 Juni geschied. Met grooten dank werd dit ge schenk aanvaard. De vrouw is er zoo mede in haar schik, alsof ze een prijs uit da loterij getrokken heeft. Waarom de dames fietsen. (Naar »Jugend".) De eeiste fietst, daar zij te rond is, De tweede, daar ze te gezond is, De derde weder, daar ze krank is, l)e vierde, daar ze veel te slank is, De vyfde om 't costuum te dragen, De zesde om een vriendin te plagen, De zevende omdat het »net" is, De achtste, wijl haar man te vet is, De negende, daar zij wel mee moet, De tiende, daar de negende 't ook doet, De elfde om de lui te bluffen, De twaalfde om niet thuis te suffen, De dertiende, wijl zij een fiets heeft, De veertiende, daar ze aDders niets heeft, De vyftiende, om iets te beginneD, De zrstieode om tijd te winnen, De zeventiende om wat te geuren, De achttiende om eens fri3ch te kleuren, De negentiende om de heeren, De twintigste om zich te amuseeren En 't is'de vraag nog, nair ik meen Vindt men op twintig zoo wel één Het opnemen van Ingezonden stukken bewijst, niet, dat de Redactie steeds onvoorwaardelijk instemt met den inboud. Kopij van Ingezonden stukken, al dan Diet geplaatst wordt niet teruggegeven. Zeer geachte Redactie, Een paar malen reeds hebt U in uw blad de wenschelijkheid betoogd en de mogelijk heid aangewezen om te Amersfoort te kun nen telefoneeren terwijl het bureautje van het plaatselijk net gesloten is. U sloegtvoor in het politie-bureau een zoogenaamden ver klikker aan te brengen, waardoor iemand, die 's avonds of 's nachts zou wenschen te telefoneeren, een der in de politie-wacht aanwezige beambten zou oproepen, die de verbinding zou kunnen tot stand brengen subsidair bet bericht «er is brand» enz. zou kunnen outvangen. In myn tegenwoordige verblijfplaats ge schiedt het zelfde, met dit verschil, dat de chef-telefonist woont tegenover hettelefoon- bureeltje. Wie na bezetten tijd wenscht te telefoneeren, kan dat hier doen. De telefo nist of een zijner huiSgenooten loopt even de straat over en brengt de verbindiDg tot stand. Voor zulk een gesprek wordt bere kend een kwartje indien hij, die het gesprek aanvroeg, den volgenden ochtend voor twaal ven dat bedrag aan het kantoortje heeft be taald en dertig cent indien dit geld per qui- tantie moet worden géind. Zulk een gesprek mag vijf minuten duren. Wie een depot stort van f5.00 per jaar heeft het recht, voor dat bedrag geduren ie een geheel jaar van dezen extra-dienst gebruik te maken behalve 's Zon dags overdag, als wanneer het kantoor geo pend is als te uwent. Het telefoonnet, evenals dat te Amersfoort een particuliere onderneming, heeft ruim driehonderd aangeslotenen en van dezen heb ben byna tweehonderd de f5 extra gestort wel een bewijs dus, dat men belang stelt in een mogelijke verlenging van /ie gele genheid om te kunnen gebruik maken vau de telefoon. De chef-telefonist geniet zeker percentage van den opbrengst dezer extra-gesprekken. Ik bob gemeend U dit even te moeten meedeelen. Het kan wekken tot navdging. De afstand tusschen telefoon-kantoortje en politie-bureau te Amersfoort is vooral niet grooter dan tusschen telefoou-bureel en wo ning telefonist hier. Met dank voor de plaatsruimte en verze kering van hoogachting B. v. A. Augustus 1908. Stoomvaartberichten. Opgave agentschap Alex Mackintosh Co. Stoomvaart-Maatschappij „Nederland". Het s.8. „Oranje" van Amsterdam naar Bata via kwam gisteren te Port-Saïd aan. Het s.s. Willem III van Amsterdam naar Batavia arriveerde heden te Sabang. Men seint ons: Bij het vijfde reg. infanterie is benoemd tot kapitein de 1ste luitenant Bouwenscb, adjudant hij het zesde regiment. Tot majoor bij het 7e reg. is benoemd kapitein E. G Staal, adjudant van het 5e regiment alhier. Verloofd RO VAN RAALTE en HERMAN VAN RAALTE. Amersfoort Ro.terdaro 23 Au«ustus 1908' Eenige kennisgeving. Den 26sten Augustus hopen onze geliefde Ouders HERMANUS JOHANNES RUIJS en GERARDA van AMERONGEN hunne W/Jartge Echtvereeniglng 1 te herdenken. Hun dankbare kinderen RIKA. PIET. Amersfoort, 25 Aug. 1908. Aanvang half twee unr 's namiddags. Fok- en Handelspaarden, Luxe-paarden, Rij en Springpaarden. is uit de stad en zal de praktijk, die door de burgergeneesheeren wordt hervatten op CREDIETVEREENIGING te Amsterdam, Correspondentschap te Amersfoort mr. H. J. M. van den BERGH, WILHELMINASTRAAT 5. Zij stelt zich ten doel: het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid ofin-blanco; het iucasseeren van handelspapier; het ontvangen van gelden a deposito en rekening-courant. Oudheidkundig Niiseum is «lajselijlis le bezichtigen voor nlel-ledeii a ÏO cent. Kosteloos des Dinsdags van 10 tot 12 en van l*/a tot 3 uur. voor den INMAAK ingang Lieve Vrouwe-kerkhof. pianostemmer en reparateur Drieringenstraat 3. Met SEPTEMBER vangen de volgende car susscd aan 1. Hulp In de huishouding (leeftijd 16 jaar). 2. Voorbereidende klasse B (leeftijd J4 jaar). 3. Koken, strijken, coetuumnaaien (voor dames). 4. Idem, In avondlessen (voor dienstboden). Aanmelding b|j de Directrice op de spreekuren nieuw Schoolgebouw, Beekestein«ci>e laan. HET BESTUUR De Luitenant-Kolonel, Commandant vau het 1e Regiment Huzaren te Amersfoort, zal op Vrydag 4 September e. k., des mid dags te 12 uur, te zijnen Bureele in de Kazerne der Bereden Wapens, onder nadere goedkeuring van den Minister van Oorlog, ju het openbaar De Levering van HOOI, STROO, HAVER en TURF- STROOISEL ten behoeve van de Paarden bij de Troepen, die ge durende het tjjdvak van 1 No vember 1908 tot en met 31 October 1909 te Amersfoort gar nizoen zullen honden. De voorwaarden van levering, vastgesteld by Beschikking van den Minister van Oor log van 21 Juni 1900 Vie Afd. No. 38, ge wijzigd bij die van 18 Juli 1901 Vie Afd. No. 86, van 22 Mei 1902 Vie afdeeling No. 63, van 22 Mei 1905 Vie Afd. No. 7, van 14 November 1'.'06 Vie Afl. No. 130 en van 2 Maart 1907 Vie Afd. No. 238, zijn tegen den prijs vau 15 cent (f0.15) per exemplaar verkrijgbaar bij de Firma GEBR. VAN CLEEF, te 's-Gravenhage. Aldaar zijn ook verkrijgbaar gedrukte for mulieren voor inschrijvingsbiljetten met en veloppen tegen deD prijs vaü ongezegeld 10.04 en gezegeld f 0.261/2. De aandacht van gegadigden wordt er op geveBtigd, dat de inschryvingsbiljetten voor de levering van de artikelen Hooi, Stroo en Haver prijsnpgaten moeten inhouden voor de levering van elk artikel afzonderlijk en voor de levering van de drie artikeleu ge zamenlijk, alsmede dat de biljetten welke prijsopgaven bevatten voor meer dan éen artikel en waaruit niet blijkt of voor elk afzonderlijk of voor de artikelen gezamenlijk wordt ingeschreven, buiten aanmerking kun nen worden ge'aten. Nadere inlichtingen kunnen ten bureele van den Aanbesteder worden ingewonnen, waar de monsters Haver éen uur vóór de aanbesteding vrachtvry moeten zijn iuge- Koruen. De Luitenant-Kolonel voornoemd, PIEPERS. Amersfoort, 22 Augustus 1908.

Amersfoortsche Courant | 1908 | | pagina 3