A Dr. GRONEMAN Advertentiën. 7 September. Heer of Dame BRANDEWIJN Slijterij „HET KAPELHUIS" Reisbelasting. FLEHITE land, 1 uit Zwitserland en 1 uit Oostenrijk. De overigen waren Franscben. Ea 3 overledenen waren allen Franschen. (cAnnales de l'Institut Pasteur») De kinderen van czaar Nicolaas II van Rusland, worden bijna den gebeelen dag vrij gelaten om te spelen, want zij willeD. Kost baar speelgoed bezitten de kinderen van den czaar evenwel niet, daar keizerin Alexandra Feodorowna bij hen zin voor eenvoud wil ontwikkelen. De kostbare poppen, welke koningin Victoria aan haar achterkleindoch ters geschonken heeft, worden dan ook bij bijzondere feestelijke gelegenheden voor den dag gehaald, maar op gewone tijden verma ken de kleinen zich met eenvoudige ballen of hoepels en met bloemen. Dagelijks nemen de czaar en zijn gemalin een kijkje in de kinderkamer, en dikwijls wordt den kleinen, tot hun groote vreugde, toegestaan hun vader in zijn kamer te gaan opzoeken. De lichamelijke opvoeding heeft plaats volgens het Eugelsche systeem, dat bestaat in harding van het lichaam voor koude en ongemak. Zomer en winter dragen de groot vorstinnen eenvoudige, witte jurkjes met korte mouwen en halve kousen. In de Kinderka mer heerscht steeds een matige temperatuur, die 14 graden Reaumur niet te boven gaat. Zelfs by de strengste koude maken zij in betrekkelijk lichte kleediug, wandeliugen in de open lucht. De oudste dochter Olga, heeft aauleg voor muziek en voor vreemde talen. Zij speelt piano en spreeki vloeieud EngeischenFransch. Gedurende den gebeelen winter en een gedeelte van het voorjaar vertoeven de groot vorstinnen in Zarskoje-Sjelo, waar men ze in het groote park dagelijks zien kau. Dik wijls maken zjj een tochtje op ezels, terwijl zij verzot zijn op een ritje in de kleine slcdeu, welke zij bezitten. Sinds onheuglijke tijden bestaat in Cbina de gewoonte, dal de keizer bij den aanvang van den winter den gebedeu nacht door brengt in vrorne vereering zijner voorouders. Het allereerst bezoekt hij het z.g. paviljoen van het vasten, waar hij inzage neemt van do geslachtslijsten zijner voorvaderen, waarna bij een tweede kamer binnentreedt, waar het portret van zijn vader hangt. Hier brengt hij eenige uren in overpeinzingen doos. Tus- schen 5 en 6 uur in den morgen wordt in een derde kamer gewijde vleeschspijs geofferd aan de gestorven keizers. Het vteesch wordt door den keizer zelf rondgedeeld aan alle grootwaardigheidsbekleeders van bet land, die uit alle oorden gekomen zyn om bij deze plechtige uitdeeling tegenwoordig te wezen. In China is bet de gewoonte, dat de staats zaken worden afgedaan op een tijd, dat alle brave meschen nog te bed liggen. Confucius heeft namelijk voorgeschreven, datde keizer nacht en dag over zyu volk waken moet, en daarom staat de keizer te middernacht op en kort daarop komen zijn staatslieden reeds. Niemand hunner waagt bet weg te blijven. Alleen Li-Hoeng-Tschang maakte een uitzonderinghet was hem namelijk met het oog op zijn boogen leeftijd vergund eerst te 5 of 6 uur ten paleize te verschijnen. liet record der reclame. Een der En- gelsche dagbladen verscheen onlangs met eene geheel onbedrukte bladzijde, met uit zondering van twee regels onderaan het blad die het volgende vermeldden De firma XCo., wijnhandelaars in de straat Noheeft geen pu bliciteit noodig, doch daar zij aan de dag bladen het bun toekomend aandeel niet wil cntbouden, heeft zij deze onbedrukte blad zijde genomen. Max, grenadier, was oppasser geworden bij een kapitein. Deze gaf een soup&t waar aan ook de kolonel en zijn vrouw waren uitgenoodigd. De kapileiusvrouw gaf hare laatste bevelen«Dus, Max, als je de visch en het vleesch ronddient, altijd bij mevrouw van den Kolonel beginnen, den schotel in de linkerhand, de rechter op den rug". »Tot uw dienst, mevrouw, ik weet 't al De avond komt, men zet zich aan tafel, de soep is gelukkig zonder ongelukken voorbij. Max verschijnt met den schotel forellen mevrouw volgt den militairen Ganymedes met bezorgden blik, Goddauk, bij gaat links vau mevrouw van den kolonel staan, presen teert ziju schotel met de linker hand en legt vertrouweiyk de rechter op den onder verblindend witte atlaszijde zich een weinig wolvenden rug van de verbaasde dame. Den volgenden dag mocht Max weer aan het „presenteer 't geweergehoorzamen. In verschillende couranten lazen we het onderstaande bericht «H. M. vierde haar feest in buiselyken kring. Als andere jaren stonden de cadeaux van de Koningin-Moeder Z. K. H. den Prins op een tafel met bloemen getooid. Het verjaarsgeschenk vat H. M. de Ko ningin-Moeder bestaat uit een keurig rieten waranda-ameublement, vervaardigd door de firma De Ridder, Singel en Reguliersbree- straat te Amsterdam. De sierlijke, doch een voudige meubeltjes zijn van het beste pitriet (het binnenste, de pit van het riet) heel mooi wit van kleur, en sterk van construc tie (handwerk). Ze zjjn bekleed met liberly- cretoune, lichtgroen met witte teekening. De slof, de vorm en het riet zijn door H. M. de Koningin-Mo-jder zelf gekozen. Een laag gemakkelijk stoeltje met bijzonder zacht kussen is voor de Koningin zelve bestemd». Wat zal dat een reusachtige tafel moe ten zijn als al die meubelen daarop een plaats konden vinder, terwijl die uitstalling op zulk een wijze gearrangeerd, dunkt ons, een zonderlingen indruk heeft moeten maken I Volgens de laatste opgaven wordt het in komen van alle bewoners van Parijs te za- men begroot op ruim 1,878,000.000 gulden het gemiddelde inkomen van een huisgezin op iets meer dan f 1800. De hoogste inko mens vindt men oDder de bewoners van de Champs Elysées, waar het gemiddeld inko men per huisgezin geschat wordt op omstreeks f 10000, terwijl het gemiddeld inkomen van de bewoners der Faubourg St. Honoré komt op ruim f9000, van de bewoners van Made leine op ruim f8600 enz. tot men al lager dalend eindelijk terecht komt in de wyk La Charonne, waar bet inkomen van een huis gezin gemiddeld wordt geschat op ruim f 430. Ge bebt wel gelezen, huismoeders, van het proces, dat de regeering der Vereenigde Staten heeft ingesteld tegen de Standard Oil Company, die trust die kunstmatig den prijs der petroleum heeft opgedreven en hooghoudt Welnu, merkt »L. K." op, de Company is veioordeeld. En het vonnis is niet malsch 25 rnillioen dollars oftewel rijksdaalders, boete. Nu verheugt ge u, lezeressen? Wat zijt ge dan naief I Laten we samen eens even uitrekenen. In 1903 brachten de bronnen der trust in Amerika 13,2 rnillioen ton op. Een ton 1000 kilo. Alzoo een hoeveelheid van 13.200.000.000 kilo. In elke drie kilo zitten ongeveer vier liter petroleum. Rekeneu we echter, dal die vierde liter er voor raffioee- ren enz. afvalt, dan heeft da trust jaarlijks ruim 13 duizend rnillioen liter petroleum in handen. En ge denkt, dat de Standard Oil zich om die slordige 62*/2 rnillioen gulden boete haar voordeelig nerinkje uit de hand zal laten nemen? Één half centje Ned. munt prijsver- hooging op den liter, en de boete is niet al leen in één jaar betaald, maar de Company houdt nog 2x/2 rnillioen gulden over om hare gerechtskosten te dekken. Verblijdt u maar niet, huismoedersDie millioeuenboete betalen niet John Rockefel ler en zijn kornuiten, maar die betaalt zoo niet nu, dan laier gij 1 Dit is te onthouden. Hiermede wil Mej. Bajot zeggen dat de Pink Pillen zoo krachtig zijn dat zij de bloedarmoede en de algemeene zwakte genezen, terwijl men voortgaat met werken. Het is duidelijk dat, zoo de zieke rust nam, hy eenige dagen vroeger zou genezen zijn, maar het ie altijd slecht voor hen die werken, bun plaats te verlaten, zelfs voor weinige dagen. niet op te geven, dank sy de Pink Pillen. Die goede Pillen hebben mjj ontzaglijk veel goed Ïedaan. Van af den dag dat ik begonnen ben ie te gebruiken heb ik m\j veel beter gevoeld, het scheen my dat myne krachten in mj) weer- kwamen en iederen dag vond ik en vond men dat ik er beter uitzag. Dank zij de Pink Pillen zijn myne kwalen verdwenen en is rayn bloed armoede genezen. Nu ben ik heel wel." De Pink Pillen hebben altijd voldoening gflgo- ven aan de personen die arm bloed hebben, eveneens aan hen wier zenuwen verzwakt zijn. Zy zijn onvermijdelijk om een aantal ziekten te bestrijden die verschillend van aanzien zijD, maar die een en dezelfde oorzaak hebben; bloedarmoede, algemeene zwakte, zonuwuitput- ting, onregelmatigheden der vrouwen, bleek zucht bij jonge meisjes, verschietende pijnen, die allen ontBtaan uit de slappe en de slechte samen stelling van het bloed. De Pink Pillen bestrij den op bijzondere krachtige wijzen de neurast henie, zoo dikwijls voorkomend uit overmaiig werken en ook uit verdriet. Prys fl.75 de doos, f9.00 per 6 doozen. Verkrijgbaar by SNABILIE, Groote Markt 7 te Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland. Voor Amersfoort en omstreken by A. van ds WEG, drogiBt, Langestroat 23, en J. van dicn HOOFF, drogist, Lungestraat 107 en verder bij verschillende apothekers en alle goede dro- gigsten. Het namaaksel dor Pinkpil- i - len heeft nog nooil iemand k genezen. UmK/uoNNiaMi Afbeelding der doos: W.AMMJL.MJ Stoomvaartberiohten. Opgave agentschap Alex Mackintosh Co. Stoomvaart-Maatschappij „Nederland". Het 8.s. „Rembrandt" van Amsterdam naar Batavia arriveerde 2 Sept. te Genua. Het s.8. „Koning Willem II" van Batavia naar Amsterdam vertrok van Port Said 2 Sept. 1908. Het s.s. „Wilhelmina" van Batavia naar Am sterdam vertrok van Sabang 31 Augustus. Nederlandsche Centraal Spoorweg Maatschappij. Definitieve ontvangsten over Mei 1908. (Excl. tramdiensten.) Reizigers f 99 027.56 Bagage en honden a 2 847.31 y2 Goederen, levende dieren, rijtuigen, enz. 81 229.00ya Buitengewone ontvangsten en telegraaf 3887.00 Totaal ƒ186 990.88 1908 1907 Ontv. over Mei f186 990.88 f 197 694.88 Totale ontv. v. 1 Jan. af f901 403.89y2 f 888388.81 Gemiddeld aantal Kilom. expl. vanaf 1 Januari 148 148 Dus ontvangst per dagkilometer /40.08 f 39.76 Allen die iets te vorderen hebben van Mevrouw BONK- De Jongh worden verzocht hun rekeningen in te dienen voor 11 September; adres Weijersstraat 6. is uit de stad en zal de praktyk, die door de burgergeneesbeeren wordt waargenomen, hervatten op Mejuf. Léotine Bajot „Sedert langen tijd leed ik aan bloedarmoede, schrijft Mej. Bajot van Lesteny, in Belgisch Luxemburg. Ik leed veel; geeno hevige pijnen, maar doffe, stekende pijnen. Ik was verplicht mij rekenschap te geven van den slechten staat van mijn gezondheid, want ieder oogenblik van den dag gevoelde ik my onwel. Des morgens bij het ontwaken, scheen het als had ik bet hoofd in een ijzeren ring gesloten op de hoogte van het voorhoofd en ik gevoelde my alsdan zeer vermoeid, om zoo te zoggen vermoeider dan des avonds te voren, bij het te ruste gaan. Terwijl ik mij kleed had ik draaiingen in het hoofd en was ik verplicht, om niet te vallen, mij aan de meubels vast te houden. Gedurende mijn werk deden diezelfde duizelingen, met suizingen gepaard, zich nog gevoelen en dan was mijn gezicht als 't ware verduisterd door een zwart scherm wuarop zich schitterende pun ten bewogen. Vervolgens kreeg ik krampen in de maag, werd mijn spijsvertering slecht en vooroorzaakte mij walgingen en een gloeiende dorst. Eiken dag had ik schele hoofdpijn die niet voor den nacht verdween. Ik was altyd bleek en had geene krachten meer. Ik moest •en groote kracht inspannen om met werken voort te gaan onder zulk een gezondheidstoe stand. Ik ben er toe kunnen krraen mijn werk Wordt gevraagd genegen zijnde tweemaal per week's avonds ENUEL8CHE CONVERSATIELES te geven. Brieven met condities m der letter E. 3 aan het Bureau der (oude) Araersfoortscbe Courant, Kortegracbt 9. Dames-Hoeden vak. Een NET BURGERMEISJE zag zich gaai- in bovengenoemd vak geplaatst, om er zich verder in te bekwamen. Reeds eeoigszins met het vak bekend. Brieven onder letter N. bureau Amers- foortsche Courant, Kortegracbt 9. voor den INMAAK ingung Lieve Vrouwe-kerkhof. Er zün onder de minvermogenden velen, voor wiu een verbluf van eenige weken ln de buitenlucht tot herstel van gezondheid een onschatbare weldaad zon zijn. Evenals vorige jaren richt daarom onze Veroeniging aan allen, die voor gezondheid of voor genoegen op reis of naar buiten gaan, het dringend verzoek, haar van hun reisgeld éen galden of meer te willen afstaan, ten •Inde aan minder bevoorrechten en daar onder in de eerste plaats aan kostwinners dit voor hen zoo gewenschto geneesmiddel te kunnen bezorgen. Ten vorigen jare werden op deze wyze 435 personen geholpen en reeda hebben velen zich ook dit jaar weer aange meld. Iedeie gift onder het motto «Reisbe lasting" wordt dankbaar aangenomen en in het Jaarverslag verantwoord. mej. D. A. S1DDRÊ. mevr. GRONEMAN—Doornbos. mevr. Bar®»» Van 1TTERSUM— Stroeve. mevr. RUIJSCH LEHMAN de LEHNSFELD— Van Lanschot Hubrecht. mevr. KNOPPF.RS- Van Eijbkroen. Amersfoort, 1908. Oudheidkundig Museum la du gelijks Ie hezlchtlgeu voor nlet-leden U IO cenl. Kosteloos dos Dinsdag, van 10 tot 12 en van O/, tot 3 uur. LAMA1S0N BOUWER Co. Huurhuizen 39 Belasten zich met aan- en verkoop van Elfeoten, Wissels en Coupons. Sluiten prolongation Safe-inrichting. Heen in ONZEN winkel, LANGE STRAAT 105 STAAN WIJ ER VOOR IN, dat onze artikelen DAGELIJKS LANGESTRAAT 105. Bestellingen worden gaarne aan huis opgenomen en spoedig bezorgd. Bjj den ondergeteekende verschijnt i iederen Woensdag: De Hollandsche Lelie Weekblad oor Jonge Dames onder Hoofdredactie t van Jonkvrouw* ANNA de SAV0RNIN L0H MAN, »De Uollandache Lelieia het ecnigst Weekblad in Nederland voor dames l uit de hoog8te en beschaafdste krin- gen. Lel hierop voor uwe advertentie. I Prys per jaarg. f4.60,fr.p.p.f5.25. Proefnummers oralis. Amsterdam. L. J. VEEN. Wil,.' De waarde van goede melkproducten be- stAut hierin, dat ze zuiver, smakelijk en duurzaam zijn. Alleen Amersforlia's melkproducten, (Ilesschenmelk, room ei> karnemelk) vuldoen aan die hoogo oischen. Boter (Rijks-controle) 1.46 per Kilo.

Amersfoortsche Courant | 1908 | | pagina 3