DIENSTBODE, Amersfoortsche Football-Club AANBESTEDING. IET 'ANDERS Laatste berichten. Advertentiën. aanbesteding MUNITIEBROOD „ONS HUIS". FLEHITE t Quaker Oats verkoopen: „monument vnor het volhardingsvermogen van het Bestuur", hebben bezocht en be wonderd. 't Is wel een zeer gelukkige gedachte van het Bestuur geweest, architect E. P. J. Smith uit te noodigen, den bouw voor te bereiden en te leiden. O zeker, in het ont werp van den heer P. Doorn heeft hij me- nigen nutten wenk gevondeneen bezoek aan andere scholen van dezen aard heeft hem doen ervaren, welke fouten die aan kleefden en wat dus bier moest voorkomen wordendoch hij heeft groote ervaring in het ontwerpen en zoo practiscb mogelgk in richten van dergelijke groote inrichtingen getuige het Zusterhuis „Moria" te Nunspeet om er thans geen andere te noemen. Ook hier heeft hy een mooi en voor het bijzondere doel alleszins geschikt gebouw gemaakt, een keurig geheel, waaraan geen geld is vermorst voor zoogenaamde versie ring, doch waarin toch een mooi lijntje, een kleurig steentje, de toon van het verf werk, behang en vloerbekleading het oog streelen en de mooie proporties aangenaam aandoen. Overal volop licht, overal iucht met goede ventilatie en juiste verwarming, welke laat ste werd geïnstalleerd door de firma Wol- ter Dros. Aan alles is gedachtzoo be vindt zich by de speelplaats links een over dekte rijwielbergplaats. De drie verdiepingen worden elk door een mooi verlichte corridor in tweeën gescheiden. Links bij den hoofdingang aan de Beeke- steinschelaan is een wachtkamertje, tevens vertrek voor den concierge. Achter de tochtdeur bevinden zich rechts de Bestuurskamer, waarachter twee flinke keukens, gescheiden door een provisiekamer. In de grootste keuken is vooral beziens waardig het groote fornuis, dat met zijn circuleerend warmwater alle vertrekken waar dit noodig is, voorziet. In de kleinere keuken staan drie zeer practische gaskachels. Wel onvermeld kan blijven, dat keukens en provisiekamer geheel naar den eisch zijn ingericht en van letterlijk alles voorzien. Achter de keukens is weer een kleedkamertje en daarachter een naaikamer en een school lokaal voor industrie-onderwijs. Links zijn kleedkamers, bet zeer mooie trappenhuis, en de lokalen voorbehandeling der wascb een wascblokaal, een strijkkamer en een droogkamer. Van de strijkkamer heeft men een aardig kijkje op den proef tuin, die achter de Fröbelschool wordt aan- De trap naar de tweede verdieping is van beton, met graniet gedekt; die naar de hooger liggende étages van eikenhout. Over de zeer gemakkelyke trap ligt de spreekkamer van de Direcirice, waarneven een lokaal waarin onderwijs wordt gegeven in verbandleer en warenkennis. De daar staande kasten bevatten reeds een aardige verzameling monsters van voedingsmiddelen, enz. met zorg bijeengebracht, doch velen kunnen de onderwijzeressen nog zeer ver plichten door dergelijke monsters af te staan. Men ga maar een® ien kijkje nemen en ziet dan wel wat er ontbreekt en toch zoo beel nuttig gebruikt zou kunnen worden. Aan de straatzijde is de woonafdeeling met ge zelschapskamer voor het inwonend personeel. Aan den anderen kant bevinden zich uog een teekeuzaal, schoollokalen, enz. en daartegen over de keuken voor het eigenlijke huis houden, die ook gezien mag worden en menige leerlinge-keukenprinses zal doen wenscheu ooit eens in zoo'n model-keuken den septer te mogen zwaaien, benevens een naaikamer. üp de derde verdieping zijn de slaapka mers voor bet onderwijzend personeel en de interne leerlingen, met hun zitkamer, een badkamer en een vriendelijke, zonnige zie kenkamer. Moge deze zeer geruimen tijd opgebruikt blijven. Het groote plat biedt alle gelegenheid om beddegoed, enz. af en toe tlink te luchten. Over het geheele gebouw loopt een groote zolder met ruime bergplaatsen, de dienst bodenkamer, enz. Van bet achterraam heeft men een prachtig vergezicht. Op elke étage zijn brandslangen aangebracht, terwijl een zeer oordeelkundige plaatsing der geslampen overvloedig licht geelt. Kortom een hoog bezienswaardig gebouw, waarop Amersfoort trotsch mag zijn. De A. F. C. Quick zal Zondag a.s. niet, zooal3 bericht werd, spelen tegen Vitesse, doch tegen Hercules 1 uit Utrecht. Gevonden en aan het Bureau van Politie terug te bekomen een medaillon met por tretje. Onlangs werd een zwaan overreden. Thans weer is er een dood in den gracht gevonden. Er zyn er nu nog ongeveer 40 over. Op Zandbergen hebben drie jongens vruchten gestolen en veel in den tuin ver nield. Zij werden door de politie meegenomen, doch kwamen voor ditmaal met een ernstige vermaning vrij. Hier is een postduif neergestreken ge merkt 44. A. D. 07 410 en op de vleu gels: C. Steenmsa, Gouda, Holland. Uit den omtrek. Herinnerd zy, dat de schouwen worden gehoudenvoor het Heemraadschap „de ri vier de Eero" op 23, 24 en 26 September voor het Waterschap „Eemland" op 28 Sep temberen voor het Waterschap „Draken burg" op 8 en 9 October. Door de politie uit Baarn zyn te Amers foort opgespoord verschillende goederen, door een tuinjongen ontvreemd uit een villa te Baarn, die ook veel van het huisraad ver nielde. De dader is in arrest. 0 te Baarn de 19-jarige schoenmakersknecht F. J. D., die zijn schoen makersmes in de borstzak droeg, dit bij het stoeien met een jongeren broeder io het hart, zoodat de dood bijna onmiddellijk in trad. Men schrijft uit Baaru ln de naburige gemeente Hilversum zal eerstdaags worden behandeld een rapport van Gedeputeerde Staten ter zake der melk- voorziening. Ook hier is 't wenschelijk dat dit vraagstuk eens onder de oogen wordt gezien. Naar men ons mededeelt heeft de Gezondheidscommissie, naar aanleiding van een ingekomen klacht, zich hier mede reeds bezig gehouden. Circa 60 van in Hilver sum op willekeurige straten genomen mon sters melk bleken niet te voldoen aan den gestelden eisch voor goede melk. Zou dit hier ook het geval zijn? De correspondent van het Utr. Dbld" te de Bilt meldt: Dinsdagavond ongeveer kwart vóór zes reed op den Amersfoortscheu straatweg ter hoogte van het Zeisterkamp de automobiel L 538, komende uit Amersfoort met bestemming naar de Bilt. Plotseling vloog een kogel uit het bosch door de vóórspiegelruit van den chauffeur. Daar geschoten werd in schuine richting, verdween de kogel in het kreupel hout aan de overzijde van den weg. De chauf feur en de twee inzittende heeren waren na tuurlijk doodeljjk verschrikt. Aanvankelijk werd aan baldadigheid ge dacht, maar waar de kogel geschoten werd in de onmiddellijke nabijheid van de leger plaats der militairen, is het naar alle waar schijnlijkheid een kogel uit het kamp geweest. In dit geval mogen er werkelijk wel maat regelen worden genomen ter beveiliging van het verkeer! Gelijk men weet,raken HarderwijkenZutfen respectievelijk het Koloniaal Werfdep&t en de Reconvalescentencompagnie kwijt, en gaan onze naar »den Oost" bestemde trospen nu allen naar Nijmegen, waar de Koloniale Reserve reeds lag. De aldaar te bouwen kazerne en het hos pitaal worden geraamd op f600,000. Op de begrooting voor 1909 is als eerste termijn f 100.0J0 uitgetrokken. Door de samentrek king tot éen garnizoen denkt men f67,000 'sjaars te kunnen besparen. Te Hilversum bedraagt de bij den Ge meenteraad ingediende begrooting voor 1909 aan ontvangsten f1,476,761.2872 en aan uitgaven f 1,289.517.617aalzoo een batig slot van f 187.243.67. Het adres van de Hilversumsche Winke liersvereniging, om te trachten voor Hilver sum een garnizoen te verkrijgen, werd van de hand gewezen. Wie iets moois, iets nobels booren wil, ga a.s. Zaterdagavond het concert by wonen dat de Wognummers te Hilversum geven ko men. Door het bestuur der Hilversumsche Win keliersvereniging werd de heer J. 11. M.M. de Rode, accountant te Hilversum, benoemd tot directeur van het Informatie-en Incasso bureau voor den Handeldry venden en In- dustrieelen Middenstand. We lezen in de «Nyk. Crt.": Moesten we kort geleden bericht doen van het moedwillig doorsnijden van een paar fietsbanden aan het station, gepasseerden Zaterdagavond is opnieuw zulk een lage daad verricht. Iemand, die zijn fiets even onbe heerd had laten staan in de steeg bij Heg, vond ze geheel onberydbaar terug. Ze «as in zijn korte afwezigheid zoo lek geworden als een zeef. Men zij gewaarschuwd. De vorige week moest te Spakenburg een visschersgezin, bestaande uit moeder en vier kinderen het hooft oefent zijn be drijf op de Noordzee uit met behulp van den sterken arm uit de woning worden gezet, omdat het huis sedert geruimen tijd verkocht was en de nieuwe eigenaar het wenschte te betrekken. Gebrek aan een andere woning had de vrouw er steeds van teruggehouden haar huis te verlaten ze wist niet waarheen. Het arme gezin kon ook Diet bij anderen worden ondergebracht, want de woningeD te Spakenburg zyn van zoo- danigen aard dat niet éen gezin de dakloo- zen tijdelijk kon huisvesten. Sommige wo- uingen verkeeren dan ook in een allertreu- rigsten toestandze bevatten slechts éen vertrek met zeer beperkte oppervlakte, ter wijl slechts éen bedstede aanwezig is en de kinderen dikwyls op den grond op slroo moeten slapen. Slechts gezelschap is als bedorven luchti Houd u op een afstand. Men seint ons Benoemd tot 2e luitenant: brj het 5e regiment Infanterie de sergeanten C. Sisaelaar van dat regiment en G. Bos van het 4e regiment. bij het Ce reg. inf. de sergeanten A. Schlinge- mann van Se, en H. Nolthenuis van het 5e reg. tot 2e luitenant-kwartiermeester bij het 5e reg. infanterie sergeant J. Wille, van het 7e reg. bij het le reg. huzareu Sergeant J. de Vries van het 10e reg. inf. tot 2e luitenant-kwartiermeester bij het Indi sche leger sergeanten J. Stroomberg en A. Storm van Leeuwen van het 5e reg. inf. Gevraagd in Den Haag in f soenlijke gezin van 2 personen, een fat- een burgerpot kunnende koken en van goede getuigen voorzien. Brieven onder No. 757 aan M. van der BEEK's Boekhandel, Den Haag. DIERENVRIENDEN. Vraag het eerste of proefnummer van het zooeven verschenen geïllustreerd weekblad „DE DIERENVRIEND». Prijs per jaar van 52 nummer* f 1.50 p. p. Ver schijnt eiken Zaterdagmorgen. Verkrijgbaar bureau Wolvenstr.24 Amsterdam. GG geldig voor alle wedstrijden op QUICK's terrein voor hnisgenooten van leden en donateursf 0,75 voor anderen„150 verkrijgbaarKORTEGRACHT 8. Ten bureele van den Commandant der onderafdeeling van de Koloniale Reserve zal op 15 October 1908, des middags om 12 nnr precies, een ondorhandscho plaats hebben voor de levering van aan de troepen te Harderwijk in garnizoen, Redurende het tijdvak 1 Januari tot en met 31 December 1909. De (oogezegelde) prijsopgaven moeten franco bezorgd worden vóór het aanbeste- dingsuur op bovenbedoeld bureel. Inlichtingen bij den Luitenant-kwartier meester van de onderafdeeling. Degenen, die cursussen willen volgen in Nederlandsch, Iluitsch, Fransch en Engelsch, kunnen zich tot 1 October a. s., 's avonds van 7 tot 10 uur aanmelden bij den Con cierge. De cursussen beginnen 15 October a. s. Lesgeld 5 cent per avond. Dag en uur worden tydig bekend gemaakt. Leeftijd voor Fransch, Duitsoh en Engelsch: boven de 17 jaar. HET BESTUUR. Oudheidkundig Museum ls dagelijks te bezichtigen voor nlet-leden a IO cent. Kosteloos des Dinsdags van 10 tot 12 en van l»/f tot 8 uur. LAMAISON ft BOUWER Co. Buurhuizen 39 Belasten zich met aan- en verkoop van Effecten, WisselB en Coupons. Sluiten prolongation Safe-inrichting. als in pakken is Quaker Oats verkrijgbaar. Deze be- schutten den inhoud voor stof en onreinheden, waaraan ie, uitgewogen havermout steeds is blootgesteld. In de pakken be vinden zich de Qua- I ker Oats puzzle bil jetten, waarop de volledige verklaring voorkomt, hoe men I zich vele waarde volle voorwerpen gratis kan verschaf fen. to De Notaris IV. S T O K T IS, te te Utrecht, zal op Zaterdag 26 Sep- mmaïP tember 1908, 's avonds te 6 ure, in het Verkooplokaal, Achter Sint Pieter aldaar, publiek onder ACHTTIENHOVEN. Een in 1900 uitstekend gebouwd waarin de Stoomzuirelfabrlek „UTRECHT" is gevestigd geweest, met enorm grooten, net en solied atgeschoten BERGZOLDER, ANNEX KANTOREN en DIRECTEURS WONING, samen groot 25 Aren, 65 centi aren. Het gebouw, breed 19 Meter en lang 27 Meter, is zeer geschikt voor eene MAALDERIJ en KOEKENFABRIEK en iedere andere licht en ruimte behoevende industricele inrichting. Aanvaarding: de Directeurswoning direct; het overige 1 December 1908. Betaaltijd 1 December 1908. Te bezichti gen dagelyks behalve Zondags; den sleutel te bevragen bij den heer R. van DIJK, tegenover de fabriek. Alles breeder bij biljetten. Nadere inlichtingen zyn te bekomen ten kantore van genoemden Notaris STOKVIS, Heerenstraat 48. SCHOUWBURG UTRECHT. Openingg-vooretelling van het Winterseizoen. VEREENIGDE TOONEELISTEN van AMSTERDAM. Administateur: JACQUESSLUIJTERSJr. Zondag 20 September MOTTIGE JANUS. Tooneelspel in 6 tafereelen, bewerkt naar de bekende Marineschetsen van WERUMEUS BUN1NG, door H. K. Orkest onder leiding van den heer H. KUIJPER8. Aanvang HALF ACHT.

Amersfoortsche Courant | 1908 | | pagina 3