PHOENIX BOCK- PATENT „ROSS" Frou <i BERN. BROM Methorst <fe Van Lntterveld SAFE DEPOSIT bier, thans weder verkrijgbaar zoolang de voorraad strekt. KRACHTIG, HEERLIJK VOL VAN SMAAK. Feuilleton. THEA. Van der ZOO de JONG Van OPHOVEN Amersfoort. WestBlnfcel 43. Telefoon 93 Zetten gelden nit op prolongatie met bewaring van het onderpand bij de Twent- sche Trust-Maatschappij te Amsterdam. Utrecht, Stadbuisbrug 4. Arasterdam, Kalverstraat 13?. Leidschestraat 78. Telefoon 1314. 8178. 7851. Wij hebben steeds voorhanden in het artikel Corsetlen de laatste nouveautés van Parijs, waaronder de naar de laatste raode slank makende modellen van af de courante prijzen. Grootste Corsetzaak in Nederland. ONBREEKBAAR!!! ONBREEKBAAR!! GEVLOCHTEN GLOEIKOUSJES van REMIE-ZIJDEN GAREN met ASBEST RIBBEN. Wacht u voor ondeugdelijke namaak Eisch op elk doosje het wettig gedepo- poneerd Fabrieksmerk, een steigerend paard. Prijzen voor NORMAAL-KOUSEN p. stuk f 0.30 p. doos van 12 stuks f 3.12 p. doos van 24 stuks f6.00 ook onder rembours. Een proef is voor u van waar" en Patenl-Ribben-GIoeikousjes. Zy worden voor elk soort verlichting, gemaakt. VOORDEELEN Geen openspringen overlangs. Geen afvallen van den kop. Intensief helder stralend licht van 130 tot 136 H. K. Overtreffen door hunne duurzaamheid, lichtsterkte, lichteffect en vastheid van vorm, alle andere gloeikousjes. Kunnen in afgebranden toestand zonder eenig gevaar voor breken van den brander afgenomen worden. Zijn zelfs zoo sterk, dut zij in afgebran de» toestand in h t water gestopt kunnen worden; indien zij dau weder op den bran der geplaatst worden, zullen zij even goed branden als voorheen, maakt u een blijvend gebruiker der Ross alsook HANGEND licht (aller systemen) Alleenverkooper voor Amersfoort eB omstreken Langestraat 27, AMERSFOORT. Kassiers en Commissionairs in Effecten. (Commanditaire Vennooten H. OYENS ZONEN, te amersfoort Muurhuizen 15, (naast de Nederl. Rank). Telephoon 49. baarn Mollerusstraat, Telephoon 14. Mevrouw wed;,:^vd sfee«7s de EchtA IQ U var-* dit merk voorzien i3cuitfabriekx^„de Lindeboom" Firma Wed. B.van Doesburg - Vraagt ook onze fijngekruide BOTERSPECÜLAAS en overheerlijk ZANDGEBAK, „Boterroulettes". Ook verkrijgbaar in luxe-verpakking. 22.) Bernburg wa9 zoo in de war, dat hij er zelfs niet aan dacht, de gevallen pakjes op te rapen. Hij keek baar bijna verschrikt aanhij bad immers den hemel gevraagd hem een tet-ken te geven. Was het nu louter toeval, dat hij Els beth ontmoeite? „Is u 't, freule? Waar komt u zoo opeens vandaan „En waar komt u vandaan? Ik had juist den den hemel gesmeekt, mij een heer te zenden, die mij wilde helpen, mijn pakjes te dragen. Ik laat mij in de winkels alles maar dadelijk mee geven, daar 't toch niet op tijd bezorgd wordt doch achteraf heeft men er berouw over, dat men beladen is als een pakpaard". „Hebt u ookbij wilde vragen tot den hemel gebeden", maar gelukkig slikte hij de laatsle woorden nog bijtijds in. „Ik bedoel, Debt u zich al uw pakjes mee latten geven verbe terde hij zichzelf. Dan eindelijk bukte hij zich om het gevallene op te rapen en haar terug te geven. „Maar ik kan onmogelijk alles dragen," riep zij ia komische wanhoop uit, „ik geloof, dat ik er ook zou hebben laten vallen, indien u niet tegen mij aangeloopen was. Waaraan ducht u eigenlijk keek heelemaal niet op." „Waaraan ik dacht" hij wist werkelijk niet wat hij moest antwoorden. „Dat kan ik u op 't oogenblik niet zeggen, freulemisschien later, wanneer wanneer. Maar u zult er toch geen belang in stellenik heb namelijk straks theorieles en nu dacht ik er over na, of ik 't over de krijgsartikelen of over de regimentsge- scbiedeni8 zou hebben. Het eene onderwerp is nog vervelender dan 't andere, en van 't eene weten de manschappen nog minder dan van 't andere. Juist, dat was 't, waarover ik dacht". Hij was blij, dat hij deze uitvlucht gevonden had en trotsch en zelfbewust keek hij haar aan. Nu eerst trof het hem, hoe lief zij er van daag uitzag. Grrag had hij haar een compli ment gemaakt, maar hij wist, daar hield zij niet van. Zijn oogen moesten echter zijn gedachten verraden hebben, want zij werd eenigzins verle gen en sloeg haar oogen neer, terwijl meteen het glimlachje waarmee zij zijn uitvlucht had aangehoord van baar gelaat verdween. Zeker had hij zich in gedachten beziggehou den met zijn ophanden zijnde verloving. In alle families werd immers over niets anders gespro ken en dus sprak het als 't ware vanzelf, dat hij aan niets anders dacht. Een oogenblik stonden zij zwijgend tegenover elkuar; toen zeide Elsbeth, doelend op zijn laatste woorden „Jammer, dat u naar de kazerne moet, anders zou ik u gevraagd hebben, of u mij wilde ver gezellen. Nu moet ik mijn pakjeB toch zelf dragen." »In geen geval," riep hy uit, „dat sta lk nooit ofte nimmer toe; geef u maar alles hier." En hij nam haar af, wut zij in de hand en onder de armen droeg. „Ziezoo, dat neem ik mee en in de kazerne geef ik alles aan den compagnies-ordonnans die brengt 't u dan wel thuis. Op zijn laatst over een balf uur hebt u alles in uw bezit." „En wanneer komt u zelf weer eens bij ons? U weet, dot papa graag heeft, dat zijn officieren eens komen oploopen." „Wanneer ik weet, dat ik niet ongelegen kom „Ik zal papa zeggen, dat bij een avond met u afspreekt; maar 't zal nu wel uw tijd zijn Kijk, op den toren is 't al drie uuruw theo rieles had eigenlijk al begonnen moeten zijn." „Ik hoop, dat geen meerdere op den dwazen inval komt, mij juist vandaag te controleeren. O, die controle, freule, dat is een voogdijschap, die den meerdere met recht een beleediging voorkomt, wanneer ze hem zelf ten deel valt." Elsbeth moest lachen en hij stemde er har telijk mee iü. „Zekerm tar maak n u, dat a weg komt, anders is u klaar met uw theorie, vóór u er mee begonnen bent." „Dat zou heerlijk zijnriep hij zuchtend uit. Eindelijk nam hij toch afscheid en spoedde hij zich naar de kazerne. Toen hij de zaal binnenkwam, waar zijn man schappen al op hem zaten te wachten, von 1 hij daar tot zijn schrik majoor Von Rockhausen, die eenB een theorieles kwam bijwonen. Vroe ger was hij nooit zoo nieuwsgierig geweest, maar in den tegenwoordigen tijd, nu 't regiment binnenkort bijna garde zou worden, moest de hoogere officieren ook bun aandacht aan klei nigheden wijden. Het was immers best mogelijk, dat Z. H., om zijn eigen niet geringe militaire kennis eens te luchten, aan enkele manschappen vragen zou stellen, en wanneer de kerels dan het antwoord schuldig bleven, dan ja aan dat „dan" moest je maar niet denken. „Neem u mij niet kwalijk, majoor, dat ik mij een paar minuten verlaat heb". In plaats van te antwoorden, gaf de majoor zijn luitenant een wenk met de oogen, hem te volgen naar de corridor. In een stil hoekje gaf hij hem een geducht standje: „Dat noemt u een paar minuten, meneer? Tien minuten is u te laatWat zeg ik, tien bjjna elf en bovendien vind ik het z er on gepast, dat u hier verschijnt, bedolven onder pakjes. Doe uw inkoopen alsjeblieft na den dienst en ook dan rand ik u aan, u de dingen thuis te laten brengen, want het past niet, dat een officier als een pakezel beladen over straat loopt. Denk er aan, dat wij spoedig bijna garde zijn en dat een garde-luitenant met zooveel pukjes in do hand een onbestaanbaar wezen is". „Je moest eens weten, van wie dat rommeltje is 1" dacht Bernburg. „In plauts van mij een standje te maken, zou je mij dan zeer beleefd danken. Wie weet, wat ik hier zooal draag; misschien wel een koud soupeetje voor je nu ik hoop, dat 't je goed zal sm iken. Misschien is 't wel je lievelingskostjekaviaar Of ander lekkers I 't Is te hopen, dat Elsbeth niet te weten komt, dat je me zoo hebt uitgemaakt dat zou haar spijten en mij ook terwille van haar. Maar voor de reBt mag je zeggen, wat je wilt; ik heb een goed geweten en de rechtvaar dige lijdt in stilte, vooral wanneer hij dat als soldaat doen moet. Praat zooveel als je maar zelf wiltdoe me 't genoegen cn praat lang en uitvoerig, want hoe langer je praat, des te min der tijd blijft er over voor de theorie. Praat dus maar op". En de majoor redeneerde maar voort. Hij maakte zichzelf hoe langer zoo kwader en toen hij eindelijk klaar was, dacht Bernburg: „Nu, die zal oogen opzetten, wanneer Elsbeth hem van avond voorstelt, mij spoedig eens een avondje te vragen. D i o oogen zou ik wel eens willen zien". Daarna wierp hij een blik op de gangklok. Ziijn wensch was vervuld; de majoor had bijna twintig minuten verpraat, de theorie-les was nog niet eens begonnen en met zijn te laat komen meegerekend, waB ze al huif ten einde. Dat was het mooiste van alles. Mevrouw Von Ekern had alle dames van het regiment op een koffie-uurtje genoodigd. Men kende de rede voor deze „Walkürenritl", zoo als ondeugende luitennnts deze samenkomsten van de dames met koffie en koekjes plachten te noetnon. Er was een bijzondere unnleiding, waar om de vrouw van den kolonel haar dames had opgecommandeerd. Joscfine, do lungvorwachte schoonzuster, was eindelijk gekomen; haar ter eere zou het feeBt gegeven worden. (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk, Firma A, H. van CLLEFF, Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1908 | | pagina 4