PATENT BERN. Methorst <fe Van Lutterveld Feuilleton. THEA. SAFE DEPOSIT Ingezonden. Van der ZOO de JONG Van OPHOVEN Amersfoort. Wcstslnirel 43. Telefoon 93 Zetten gelden uit op prolongatie met bewaring ran het onderpand bij de Twent- sche Trust-Maatschappij te Amsterdam. Utrecht, Stadhuisbrug 4. Amsterdar Telefoon 1314. ana Kassiers en Commissionairs in Effecten. (Commanditaire Vennooten H. AMERSFOORT Muurhuizen 15, (naast de Nederl. Dank). Telephoon 49. te ONBREEKBAAR!!! GEVLOCHTEN GLOEIKOl GAREN met A Wacht u voor ondeugdelijke namaak! Eisch op elk doosje het wettig gedepo- poneerd Fabrieksmerk, een steigerend paard. Prijzen voor NORMAAL-KOUSEN p. stuk f0.30 p. doos van 12 stuks f3.12 p. doos van 24 stuks f6.00 ook onder rembours. Een proef is voor u van waarde i Patent-Ribben-GIoeikousjes. Zij worden voor elk soort verüchlio gemaakt. Alleenverkooper voor A Langestraat 27, 22.) Bernburg was zoo in de war, dat hij er zelfs niet aan dacht, de gevallen pakies op te rapen. Hij keek haar bijna verschrikt aan; bij had immers den hemel gevraagd hem een teeken te geven. Was het nu louter toeval, dat hij Els- beth ontmoeite? „Is u *t, freule? Waar komt u zoo opeens vandaan?" „En waar komt u vandaan? Ik had juist den den hemel gesmeekt, mij een heer te zenden, die mij wilde helpen, mijn pakjes te dragen. Ik laat mij in de w inkels alles maar dadelijk mee geven, daar 't toch niet op tijd bezorgd wordt doch achteraf heeft men er berouw over, dat men beladen is als een pakpaard". „Hebt u ookbij wilde vragen tot den hemel gebeden", maar gelukkig slikte hij de laatste woorden nog bijtijds in. „Ik bedoel, bebt u zich al uw pukjes mee laten geven verbe terde hij zichzelf. Dan eindelijk bukte hij zich om het gevallene op te rapen en haar terug te geven. „Maar ik kan onmogelijk alles dragen," riep zij in komische wanhoop uit, „ik geloof, dat ik er ook zou hebben laten vallen, indien u niet tegen mij aangeloopen was. Waaraan dacht u eigenlijk? U keek heelemanl niet op." „Waaraan ik ducht" hij wist werkelijk niet wat hij moest antwoorden. „Dat kan ik u op 't oogenblik niet zeggen, freulemisschien later, wanneer wanneer. Maar u zult er toch geen belang in Btellen ik heb namelijk straks theorieles en nu dacht ik er over na, of ik 'fc over de krijgsartikelen of over de regimentege- schiedenis zou hebben. Het eene onderwerp is nog vervelender dan 't andere, en van 't eene wondden. Bij een geval van arsenicum-vergiftiging roept men fluks den dokter; bij alcohol-vergiftiging lacht men om den even ernstigen patiënt. Wie zegt „maar ik gebruik zoo weinig, slechts een notedopje", zou spr. willen verzoeken „laat dan ook dit na't is u dun toch zeker een heel kleine opoffering". En wie zegt„ik ben geen man van invloed" wil spr. een verhaal vertellen, dat nergens is gebeurd. Toen een veldslag zou beginnen, dacht een soldaat aan zijn huisgezin en meende onop gemerkt wel zich in veiligheid te kunnen stellen. Toen hy dit deed, keek hij zich ooi en zag dat beide legers, in plaats van handgemeen te worden, retireerden, omdat op 't eigen oogenblik allen het zelfde hadden gedacht. Ziet, vervolgde spr.. gij lacht om dit uiet- gebeurde; maar dit zal te Amersfoort geschieden als gij allen zegt, dat gij „toch geen invloed" hebt. Tot slot verzocht spr. zijn gehoor, de vraag te overwegen wolk goed en welk kwaad doet ge door alcohol te gebruiken. Wie goed over deze vraag nadenkt, zal tot eere Gods nuttig willen zijnen waken over zichzel ven en zijn medemensch. Terwijl Ps. 68: 10 werd gezongen, werd ge collecteerd voor een handgift der straks te Amersfoort te stichten afdeehng der vereeniging. De eenige, die wanschte deel te nemen aan de gedachtenwisseling was ds. Donner. Na den inleider te hebben gedankt, stelde spr. de vraag: Is geheelonthouding van alcohol te allen tijde, op alle plaatsen, onder alle omstan digheden naar Gods Woord? Spr. beantwoordde voor zich die vraag ont kennend; immers alcoholgebruik is geen zonde naar de Schrift, doch ten slotte middelmatig. Dat de Gereformeerde vereeniging slechts 81 predikanten en rond 2000 leden telt, is naar spr. meening een gevolg vaD de plicht tot geheel onthouding gedurende het geheele verdere leven en daarvoor mag het hoogste wapen niet by uitzon dering gebruikt. Spr. vond meer zedelijke kracht in matigheid en onthouding in een bepaald geval en gedu rende een bepaalden tijd, ten voorbeeld en tot sterking van anderen. Dr. De Moor, repliceerend, zei de, dat de Ge reformeerde vereeniging verbiedt het gebruik van gedistilleerde en het geregeld gebruik van gegiste dranken en stipte terloops nog aan de vraag of een Gereformeerde wijnhandelaar dan wel vergunninghouder mag wezen. Nadat ds. Donner den iuleider had dank ge zegd, sloot deze de samenkomst met gebed. De onderafieeliog Amersfoort der Veree niging tot bevordering der Pluimveehouderij in Nederland vergaderde Woensdagavond onder voorzitting van mr. J. K. H. de Beau- fort. Als Bestuursleden wei den herkozen de hee- ren C. Gaertsema en W. Goinga, terwijl in de plaats van den heer J. Huisinga, die zich niet herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer J. Kooiman. Tot afgevaardigde naar de Algemeene ver gadering der provinciale afdeeling Utrecht werd gekozan de heer J. M. Sporij, die óok werd gekozen tot commissaris voor bet af- deelingsbestuur. De Bcgrooting voor 1909, waarop een eru diet is uitgetrokken voor een heendermolen, werd ongewijzigd vastgesteld. Voorloopig vast gesteld werdeD eenige wijzigingen in do Sta tuten der V. P. N. Zoo zal de contributie voor taan bedragen minstensflen ten hoogste f 1.50 per jaar, terwijl het quotum aan het Hoofdbestuur is bepaald op f0.20 per lid. Het Hoofdbestuur zal vermoedelijk ^De cember de Statuten-wijziging ter hand nemen. De vereeniging «Liefdadigheid» boudt Woensdagavond haar Jaarvergadering ten Raadhuize met Departementshoofden en contribueerende leden. De „Staatscourant" bevat de gewijzigde statuten van den Nederlandschen Bond van vereenigingen van den bandeldrijvenden en dun indusrieelen Middenstand, genaamd «de M iddenstandsbond BAARN Mollerusstraat, Telephoon 14. We ontvangen bet verzoek, mee te dea len, dat einde Januari in de sociëteit «Ver eeniging» een groot bal masqué wordt gegeven. Jongens, die gister op den Berg aan 't bladharken waren, zagen een jonge ree, die vastgeloopen was in het kreupelhout. Na het diertje suf geslagen te hebben meteen klnmp, verkochten zij het aan den poelier Drieën- huizen, die het spoedig weer overdeed aan den he9i' H. M., die zal trachten het ia 't leven te houden. Aan de markt werd gister aangevoerd 800 Kilo hooiboteraan de Centrale boter- mijn 4893 Kilo fabrieksboter onder Rijks-keur. De prijs aan de markt was f 1.30 af 1.45, aan de mijo f 1.24 a fl.35, Het aansteken der lantaarns van rijwielen, motoriietseu en automobielen moet volgende week geschieden te 4.35. Door de politie is weder proces-verbaa opgemaakt tegen een dienstbode, die vuil in eea der grachten wierp. Pater Weijers, vroeger adviseur van „Recht en Plicht", is thans belast met het orgabi- seeren van het spoorwegpersoneel in België, erwijl hem als standplaats is amgewezen Lier, bij Antwerpen. Door veel te spreken, wisselt men het goud zijner gedachten zoo lang in pasmunt tot men zelf arm schqnt. Uit den omtrek. Als bijzonderheid wordt uit Baaru gemeld dat daar ook de laatste zoon uit éen gezin evenals zijn vier broiders vrylootte voorde Nationale militie. Er zullen wel weioig dames te Amersfoort zijn, die een zóo kostbaar vloerkleed bezit ten als de Vorst van Buroda (Engelsch-In- dië). Deze heeft er een van 3.5'M. in 't vierkant, geheel uit edelgesteenten bestaan de. Snjeren robijnen, diamanten en paarlen zijn tot een schitterend patroon gevormd. De waarde wordt geschat op 10 raillioen gulden. Het kleed, waaraan juweliers drie jaar hebben gewerkt, was eerst bestemd om er Muharameds lijkkist te Mekka mee te be dekken, maar om de eene of andere reden kon 't niet verzonden worden. Misschien wilde de Vo:st bet ook liever zelf houden. Dr. A. Kuyper heeft gistermiddag zit ting genomen als Kamerlid voor Ommen. Hnt opnemen van Ingezonden stukken bewjjst niet, dat de Redactie s'eeas onvoorwaardelijk inBtemt met den inhoud. Kopy van Ingezonden 9tukken,al dan niet geplaatst, wordt niet teruggegeven. Geachte Redactie] Mag ik U beleefd verzoeken het onderstaande een plaatsje in uw blad te willen geven? Bij voorbaat hartelijk dank. Daartoe in staat gesteld door bijdragen van verschillende kindervrienden, hebben de leer lingen van de school in de Koningsstraat de laatste jaren een prettig Sinterklaasfeest kunnen vieren, 't Was werkelijk een lust te zien, boe ze genoten. En nu behooren gelukkig lang niet allen tot de arme kinderen, maar er zijn er toch heel wat by, wier leven zeer, zeer arm is aan zulke blijde dagen en die van het SintrNico- laasfeest niet veel anders merken, dan allerlei, voor de winkelramen uitgestald moois en lek kers. Gaarne zouden we, evenals andere jaren, den 'kinderen ook nu weer op 5 December een pret- tigen dag bezorgen, maareen ruime ,gift, jdie we voor dat doel herhaaldelijk mochten waarvoor we zeer dankbaar waren, 1 in moeten we nu iniaaen, en zoo staat bet te vree zen, dat er van de feestviering plet veel terecht zal. komen. Mag ik uu uw lezers en lezeressen, vooral de vaders en moeders, die nu reeds bezig zijn te bedenken, waarmee ze hun kinderen zullen kun nen verrasèep, eeqs vragen of ze oofcéehs willen denken aan de vele kleinen f onze school telt een kleine 400 leerlingen), die op Sinterklaasavond wel den goeden Sint met zijnknocht door de stad zien rijden, maar die vergeefs uitzien en wachten of hij ook bij hen zal kotpen J. Ik weet wel, er Ajotcft«Qoveël gdv&ügd in deze dagen, noaar ik weet ook, dat er gelukkig nog velen zijn, die geven kunnen en geven willen en die by ervaring weten, dat het zaliger is te geven, dan te ontvangen. Ik hoop van harte, dat mijn verzoek niet vsr- geefsch zal zijn. G. A. L. Spelberg, Hoofd der Schiol a/d Koningetr. PREDIKBEURTEN. Zondag 15 November. Evang. Luthersche kerk. Voorm. 10 uur, ris. De Meijere, Remonstrantsche Kerk. Voorm. lOVa uur, ds. Hooykaas. Doopsgezinde kring. Voorm. IOV2 uu,'> ds. T. Kielstra, uit 's-Sravenhage. Gereform. kerk (Laugegracbt). Voorm. 10 uur, ds. Donner. 's Avonds uur ds. Donner. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, ds. Teerink. a,'. Avonds 5y2 uur, ds. Teerink. Vrrje Gereform. gemeente. Vqerra, 9*^ uur, de heer C. de Jon/?., uit 's-Gravenhage. s'Avonds 5 uur, de heer De Jong. Chr. Gereformeerde gemeente voorm. 93/4 uur, godsdienstoefening. 5' Avods 6l/i uur godsdienstoefeniug. LIEFDADIGHEID. Tot bét geven van inlichtingen aan D e- partementshoofden, Wijkbezoe- kersen Belangstellenden zat het Centraal-Bnreau a.s. DINSDAG 17 NOV. des namiddags te vier nor ten Raadhuize zitting houden. Voor spoedeischende zaken wende men zich tusschentijds tot den Boekhouder der vereeniging, den heer N. G. van deSTADT, Zuidsingel 12. Inhoud Wereldkroniek" 14 November; Rotterdam's nieuw haven-complex aan den rechter Maasoever. Het tehui9 van de Roemer Visscher- vereeniging leSoerabaia. Nederland van vooi heen. Personalia, De uitlatingen van den Duitschen Keizer. Kroniek van de week. Een contra-rovó- lutie in Turkije? Schiiderijenveiling te Rotterdam. Pesto. S 10 0 m v a art b e r i c h t e'n. Opgave agentschap Alex. Mackintosh Co., Soesterweg 14, Amersfoort. Deut8ch Oost Afrika Linie. Het s.s. „Khedive" vertrok 4 Noveniber van Suez. Het s.s. „Buergermeister" artiveerde 4 Novem ber te Mombasso. Het 8.8. „Prins Regent" vertrok 4 November van Delagoa Buai. Het s.s. „Admiral" arriveerde 5 November te East London. Het s.s. „Windhuk" vertrok 8 November van Port Said. Het s.s. „GerlrudWoerinann" arriveerde 9 No vember te Napels. Het s.s: „Prinzessin", vertrok 9 November van Antwerpen. netes nart eigenlijk al begonnen moeten zijn." „Ik hoop, dat geen meerdere op den dwazen inval komt, mij juist vandaag le controleeren. O, die controle, freule, dat is een voogdijschap, zijn en dat een garde-luitenant met zooveel pukjes in de hand een onbestaanbaar wezen is". „Je moest eens weten, van wie dat rommeltje isf" dacht Bernburg. „In plaats van mij een (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk, Firma A. H. van CLEEFF, Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1908 | | pagina 6