St. Nicolaas-Cadeaux ROSS -KOUSJES G. BERNS. EJ ilüi Sigarenmagazijn ,.De GRAAF VAN ATLONE" Ingezonden. L. van ACHTERBERGH, Bern. BROM, Langestraat 27, Amersfoort. SIGAREN-MAGAZIJN FEBWERDA TIEMAN .OOSIERVEEN gende motie: „De Algemeene vergadering der Oranje-vereeniging, gehouden op 27 November 1908, keurt af de uitlatingen in het stukgetee- kend Flanor, in den „Kemlander" van 8 Sep tember 1908betreurt den scherpen aanval daarop door den heer Gooasena in die zelfde vergaderingen gnat over tot de orde van den dag". Zij wordt aangenomen met op 2 na algemeene stemmen en de onthouding der verslaggevers, die tevens lid zijn van de voreeniging. De vergadering wordt hierna gesloten. De eorste winter-collecte voor de Ned. Hervormde diaconie heifr, mot de nage komen giften, opgebracht f 013,30. De Vereeniging „Kinderzorg" is al geen onbekende meer. Is zij eerst in 't vorige jaar haar arbeid begonnen, nu heeft zy al meer dau 70 kinderen aan haar zorg toe vertrouwd. Dat daarvoor naast het Rijks subsidie nog heel veel noodigis, spreekt van zelf. We hebben trouwens al vermeld, welke financieele zorgen de vereeniging heeft. Er bestaat ook een gelegenheid om, naast het toezeggen van liaancieele bijdragen, de vereeniging te steunen. Op welke wijze dan vraagt gij. Ziet, scbryft haar Secretaris, ds. G. W. C. Vuq- dorink, wy hebben voor den winter zoo ontzettend veel kleeren noodigdat is een hoele uitgive, vooral voor de grooteren. Zouden er geen vrienden zijn van onzen arbeid, die ons kunnen helpen met de toe zending van gidiruikle kleedingstukken Wij moeten zoo heel noodig eenUe winterjassen en dergelyke hebben. Wie wil hier helpen. De plaatselijke afdeeling van het Utrecbtsch genootschap voor landbouw en kruidkunde houdt aanstaanden Vrijdag haar jaarvergade ring, o.a. om te voorzien in vacaturen in het Bestuur. Aan de convocalie is toegevoegd het rapport van een onder zeer ongunstige omstandighe den genomen proef met het besproeien van vruchtboomen. Toch waren de resultaten zöo, dat de raad wordt gegeven, óok besproeiing toe te passen op boomgaarden. Aan de markt werd gister aangevoerd 9öö Kilo boerenboter; am de Centrale boter- myn 3490 Kilo ongezoute en 2675 gezoute fabrieksboter onder Rijks-controle. De prijs aaa de markt liep van f 1.20 tot f 1.35aan de myn vanfl.20 tot f 1.28 voor de ongezoute en van 11.21 fl.32 voor de gezoute boter. Het aansteken der lantaarns van rijwielen, motorfietsen en automol ielen moet volgende week geschieden te 4.15voor de overige voertuigen om 4.45. Alweer heeft dezer dagen een jongen die zuiveiiogzout, door hem in zijn lieflyk idi oom „zuuveringzout" genoemd, moest halen in plaats daarvan zuringzout meegebracht. Spoedig verleende geneeskundige hulp heeft erger voorkomen. Maar waarom zoo'n knaap dan ook niet de boodschap meegegeven op papier. Een wielrijder uit Soest raakte gistermid dag te een uur in de Wyersstraat ziin stuur kwijt en giDg met karretje en al de Beck in. Met een doornat pak mocht hij zijn ritje voortzetten. Er zijn valsche bankjes van veertig gulden in omloop. Iu het watermerk ontbreekt de letter 1 in het woord „Nederlandsche Bank" en is ook de k niet zuiver. Het Dommer der aangehouden biljetten is N. C. 5355; het draagt den datum „Amster dam, 15 Januari 1906". Uitkijken Het leven is somtijds zoo Daakt en zoo koud als de winter; we moeten het daarom aankleeden met bet verwarmend kleed der idealen. Uit don, omtrek. De weldadigheids- vereeniging «Trein 8.28 H. Y. S. M.» heeft op 7 minuten afstands vanSoest een terrein aangekocht van 10 000 M- om daarop het eigen herstellingsoord der vereeniging te stichten. Van het voor den bouw benoodigd kapi taal van 125 000 heeft men reeds een aar dig bedrag bijeen. De Gemeenteraad van Soest stond voor 7'/a cent per Meter een bouwterrein van 10 H. A. af aan de Vereeniging tot slichting van eei herstellingsoord voor spoorweg personeel beoosten den straatweg vaii Soest naar Soesterberg. Het verluidt, dat de electrische tram van Zeist naar Utrecht wellicht reeds in Augus tus 1909 zal kunrien rijden. De f20000 der N.V. „De Tijdgeest" viel van Serie A te Amsterdam en van Serie B te Roermond. LIEFDADIGHEID. Tot het geven van inlichtingen aan De- partementshoofden, Wijkbezoet kersen Belangstellenden zal he- Centraal-Burean a.«. DINSDAG 1 DEC. des namiddags te Tier nar ten Raadhuize zitting houden. Voor spoedeischende zaken wende men zich tusschentijds tot den Boekhouder der vereeniging, den heer N. G. van deSTADT, Zuidsingel 12. Het opnemen van Ingezonden stukken bewijst niet, dal de lti dactie s eeds onvoorwaardi lijk insiemt met den inhoud. Kopy van Ingezonden stukken, al dan nh t geplaaUt, wordt niet teruggegeven. Geachte Redactie, 't Spijt me U te moeten meedeelen, dat mijn verzoek om steun voor het Sint Nicola»6feest der kinderen Van de schorl aan de Koningsstraat niet liet verwachte gevolg heeft gehad. Tot en met 24 November ontving ik van 5 personen in 't geheel f 19.50. Gisteren en vandaag werden me toegezonden de volgende kleinere bedragen met de voorgeplaatste bijschriftenTot voor beeld, f0.50. Om de arme kinderen ook te laten laten feestvieren, f0.50. In de hoop, dat vele kleintjes ton groole zullen maken, f0.50. Voor Sint Nicolaas, f0.50. Voor de straatbengels f0.50. die flink ondeugend zijn, f0.25. Opdat het Driepuntje spoedig anders zal zijn, f0.25. En in bet midden een mooie lantaarn komt, f0.50. De Hagespelers waren mooi, f0.25 Jam mer dat er zoo weinig volk was, f0.25. Goed succes voor de kleinen! f0.25. Uit Keesjes spaarpot, f0.25. Omdat hij zoo'n stoeltje heeft, f0.25. Omdat ik zoo'n lief zusje beb, f0.50. Omdat het zoo laat werd, f0.25. Opdat J. B. spoedig een beter horloge zal krijgen, f0.50. Dat ik spoedig de 100000 mag trekken; alle kinderen zal ik dan trakteeron, f0.50. B f0.50 Als 't maar helpt, f0.25. Plaats voor meer, f0.25. Omdat het zulk mooi winterweer is f0.25. Dat is dus alles te zamen f 27.50, of ongeveer 7 cent per kind. Zouden uw lezers me niet willen helpen, deze lijst van kleine giften nog wat langer te maken? Een enkele groote er tusschen zou óok niet kwaad staan. De volgende week hoop ik U te kunnen meedeelen of 't geholpen heeft. Misschien wilt U het dan wel in uw blad opnemen. Bij voorbaat hartelijk dank. G. A. L. SPELBERG. In het vorig nummer spraken we de meening uit, dat lezeressen en lezers verzuimden onmid dellijk gehoor te geven aan het Ingezonden stuk je van den heer Spelberg in het nummer van 14 dezer. Immers uitstel leidt zoo licht tot afstel. Wel zijn sedert een paar giften ingekomen, doch wat kan het onderwijzend personeel doeit met zeven cent per kind Op den dag van dd kinderfeest bij uitstek zijn een stukje speelgoe. onafscheidelijk van een koekje en een kopje melk 't Is almeeïal hetgeen deze kinderen, wier hart jes in zoo blijde verwachting kloppen door al het moois en al het lekkers dat ze achter de win kelramen zien liggen, krijgen. Toe, lezeressen en lezers, bedenkt deze kinde ren óok eens en tast eens in uw zak. Zij zullen er U zoo dankbaar voor wezen. De heer Spelberg woont Utrechtscheweg. Red. Burgerlijke Stand van Amersfoort. Van 19 tot 26 November 1908. GEBOREN Gerrit Jan, zoon van Gerrit Jan Koot en Ma ria Citharina Rietbergen. Clasiua.d. van Arie van Eijkelenburg en Calrina Wilhelmina Kraanen. llerraanus, z. van Rijk Smit en Johanna van den Hoven. Johanna, d. van Jacobus van Eldert en Jansje Langelaar. Hermina Maria, d. van Hendrik Lrais en Johanna Catrina Wels. Cornelis Gerar- du«, z. van Jacobus Hendricas van der Ploeg en Jannetje Geertruida Schild. Cornelus, z. van Henri Steen wijk en Maria Margaret ha van der Vet. Gerarda Christina Maria, d. van Lambertus Hendrikus Cornelis Alvers en Christina van Doorn. Hermanus, z. en Kla- sina Heorietta Jacoba, d. van Adrianus Peters en Sietje Hamwijk. ONDERTROUWD Jan van der Vlugt en BaukjeSipkema. Karei Frederik Liethof en Jaunetje Kramer. GETROUWD Anionius Wilhelmus Dykman en Wille- mina Hellevoort. Willem van Dijkhuizen en Aletta Wilhelmina Vroon. Cornelis Pot en Maria Boerhoven. Theodorus Hen drikus Kuster en Jansje Volp. OVERLEDEN Gen it van Diie, 11 mnd., Rijutje vau de Buvenkamp, 74 j., wed. van Dirk van Dorland. Cüthariua Boudewina Bakker Sombeek, 67 j., weduwe van Jacob Berns. Hendrikus Jo hannes Snijders, 5 rand., Alida van Eden, 63 j., echtg. van Thomas van Daal. Jan van Éijs, 64 j., echtg. van Calharina Jagten- berg. Gerben Kingma 7 mnd. Klasina Henrietta Jacoba Peters, 2 d., Cornells Kuijt, 13 d., Maria van der Veer, 62 j., eebtg. van Tij men Kok. Stoomvaartbe richten. Opgave agentschap Alex. Mackintosh Co., Soestei'weg 14, Amersfoort. Maatschappij „Nederland". Het s.8. „Vondel" vertrok 26 November van Colombo. Het B.e. „Oranje" vertrok 28 November van Amsterdam. Het s.s. „Koning Willem I" kwam 28 No vember te Genua. ARNHEMSCHESTRAAT 1, hoek Varkenmarkt. Sigaren in kistjes van 25, 50 en 100 stuks in alle prijzen. Sigaretten in Luxe-doozen. Aanbevelend, Bijna ONBREEKBAAR zijn de van GEVLOCHTEN rame-zijden garen met ASBEST ribben. Eischt op elk doosje het wettig gedeponeerd Fabrieksmerk!: éen STEIGEREND paardje. Prijzen voor NORMAAL-kousenper stuk f0.30, per doos van 12 stuks: f3.12, per doos van 24 stuks: fö.—Ook ondar rembours. Een proef is vour u van waarde en maakt u een blijvend gebruiker der Patent Ross-gloeikousjes Zij worden voor elk soort verlichting, alsook HANGEND licht (van alle syste men gemaakt. Alleenverkooper voor Amersfoort en omstreken en zijn UTRKCHTSCHE8TRAAT 44 is voorzien van aardige SURPRISES Billijke prijzen. St. Estèpbe Medoc La Rose Ludon Chateau Mulleret Petit Bourgogne Graves Blanc Haut Sauternes Witte Bergerac Niersteiner Rüdesheimer per Flesch. f 0.60 0.72 0.8 0.99 0.72 1.35 0.99 0.72 1.08 Pryzen Netto ft Contant. per Flesch. Oude Rood? Portwijn. f Extra oude Roode Poi twyn Oude Witte Portwijn Extra oude Witt-E Portwijn Fine Old Pale Sherry. Goede Madeira Madeira Superior Vermouth di Torino Dom Beli-arih (per Liter) 4.17 Prijzen Netto Contant. De bekende distillaten, wijnen en likeuren, van de firma VETTER Co., distill. Ie klasse, zijn alhier ver krijgbaar in de oude Slijterij op het Lieve Vrouwe-plein naast het Kapelhuis, Tele foon, 131. CREOIETVEREENIOINC te Amstehdam. Correspondentschap te Amersfoort mr. H. -J. M. van den BEBGH, WiLHELMINASTRAAT 5. Zij stelt zich ten doel: het vcrleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid ofin-blauco; het incasseeren van handelspapier; het ontvangen van gelden ft déposito en rekening-courant.

Amersfoortsche Courant | 1908 | | pagina 6