ding noodlg geworden veranderingen, verbeterin gen en herstellingen van gebouwen langs den openbaren weg, van voorwerpen in of onder den grond nanwezig en van telegraaf- of andere lei dingen boven den grond, van weikon aard ook, van plantsoenen en van andere openbare en par ticuliere werken. Art 9. De Gemeente behoudt zich het recht voor, de in artikel 8 genoemde werkzaamheden, voorzoover zij werken betreffen welke in beheer en onder houd bij de Gemeente zijn, hetzij geheel, hetzij ten deele op kosten en voor risico vandeconces- sionarisse te doen verrichtende concessionaries© zal alsdan op de eerste aanmaning, volgens opgave van Burgemeester en Wethouders, den kostenden prijs aan de Gemeente moeten vergoeden. Art 10. De conce8siën en vergunningen, door den Ge meenteraad of door Burgemeester en Wethouders verleend of te verleenen voor het aanleggen van werken ten dienste van openbare middelen van vervoer, van gas-, telegraaf- en andere leidingen van welken aard ook, tot het hebben van of ver richten van werkzaamheden aan voorwerpen in of onder den grond aanwezig, zullen door de concessionarisse geëerbiedigd moeten worden en do werken welke tengevolge van de concession en vergunningen, bovenvermeld, nevens de buizen en diensthuizen der waterleiding mochten gevorderd worden, zullen door haar gedoogd moeten worden zonder dat de concessionarisse wegens belemme ring of hinder in hare exploitatie aanspraak zal hebben op vergoeding van schade door de Ge- meontc of particulieren. Art. 11. 1. Wanneer in het belang vin openbare Ge meentewerken of van andere werken van algemeen nut een deel der buizen van de waterleiding bin nen de Gemeente moet worden opgenomen of verlegd, of de waterleiding geheel of ten deele tijdelijk moet worden afgesloten, moet daartoe door de concessionarisse, op het eerste schriftelijk bevel van Burgemeester en Wethouders worden overgegaan. 2. De Gemeente of hij in wiens belang Zulks geschiedt, zal aan de concessionarisse den kosten den prijs vergoeden van de werkzaamheden in de eerste alinea van dit artikel omschreven, zonder gehouden te zijn tot betaling van eenige andere schadeloosstelling, van welken aard ook. Art. 12. Telkens wanneer ten dienste der waterleiding het opbreken der bestrating vereischt wordt, zal door de concessionarisse aan Burgemeester en Wethouders of aan den daartoe door Burgemees ter en Wethouders aangewezen ambtenaar eene schriftelijke aanvrage ingeleverd worden, welke, zoo zij door den daartoe bevoegde geteekend teruggezonden wordt, tot vergunning strekt voor de gevraagde opbreking. Art. 13. De concessionnarisse is verplicht, alles wat tot de waterleiding behoort in voldoenden staat van onderhoud te houden, ten genoege van Burge meester en Wethouders. Art 14. De concessionnarisse moet de Gemeente vrijwa ren voor alle verantwoordelijkheid voor schade, toegebracht aan derden bij de uitbreiding, het onderhoud of de exploitatie der waterleiding. Art. 15. Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd, met de aan de concessionnarisse verschuldigde gelden, in artikel 5 en 6 bedoeld, te verrekenen alle gel den, welke de Gemeente tengevolge van deze concessie van de concessionnarisse te vorderen heeft. Art. 16 1. De concessionarisse is gehouden op hare kosten oen daartoe bekwaam persoon, binnen den kom der Gemeente woonachtig, te verplichten, bij brand en oefeningen van de brandweer ten op zichte van de bediening van de brandkranen en afsluiters die inlichtingen te verstrekken, welke de opperbrandmeester, ot hij die hem vervangt, zal noodig oordeelen. 2. van het houden van oefeningen wordt telkens aan den vertegenwoordiger der concessio narisse te Amersfoort en aan den in lid 1 genoemden persoon, indien deze niet tevens de vertegenwoordiger der concessionarisse is, ken nis gegeven. Art. 17. 1. De concessionarisse verbindt zich steeds water te leveren aan de Gemeente en de ingeze tenen, volgons het tarief en de voorwaarden, door Burgemeester en Wethouders goed te keuren. 2. De concessionarisse zal de diensthuizen leggen vanaf den openbaren weg, waaronder mede begrepen worden de daarlangs gelegen bermen en voetpaden, tot op een hal ven Meter binnen de woningen of, waar deze niet onmiddel lijk aan den weg zijn gelegen, tot op een halven Meter binnen de erven der afnemers, mits deze erven of woningen gelegen zijn aan het buizen net, tegen eene vergoeding voor het plaatsen en gebruik maken daarvan, volgens het tarief on de voorwaarden, door Burgemeester en Wethouders goed to keuren. 3. De aansluiting op de erven en in de wonin gen aan de diensthuizen kan, desverkiezende, door de belanghebbenden bewerkstelligd worden buiten bemoeiing van concessionarisse, onder voorwaarde, dat dozo haar goedkeuring hechte aan de kwaliteit van het materiaal, waaromtrent zij regels kan stollen, ter voorkoming, dat slechte constructie of het gebruik van schadelijk mate riaal tot vorliea of bederf van hot water aanleiding geve. 4. De wijze, op welke het waterverbruik door particulieren van wege de concessionarisse zal worden gecontroleerd, zal onder goedkeuring van Burgemeester en Wethouders door de concessio narisse bepaald worden; de kosten koinen voor rekening van do gecontroleerden. Art. 18. 1. Indien een afnemer zijn abonnement opzegt, heeft de concessionarisse gedurende éen jaar na de opzegging de bevoegdheid om uit het betrek kelijke perceel de op hare kosten aangelegde diensthuizen weg te nemen, tenzij do eigenaar van dat perceel haar de halve kosten van aanleg mocht willen vergoeden. 2. De eigenaar neemt de diensthuizen, welke een jaar nr do opzegging van het abonnement in zijn perceel niet zijn weggenomen, van rechtswege tot zich, zonder eenige vergoeding daarvoor ver schuldigd te zijn. Art 19. 1. De concessionarisse is verplicht aan Bur gemeester en Wethouders of aan zoodanige per sonen of commi8siën als door Burgemeester en Wethouders of den Gemeenteraad daarvoor zullen worden aangewezen, te allen tijde toegang te verleenen tot alle terreinen, gebouwen en inrich tingen tot de waterleiding behoorende. 2. Zij inoet hun te allen tijde alle inlichtingen verschaffen, welke zij mochten verlangen om zich te vergewissen van den goeden aanleg en de be hoorlijke exploitatie der waterleiding en hun de gelegenheid geven om alles te doen wat zij noodig oordeelen om zich daarvan te overtuigen. 3. Zij moet hun tevens te allen tijde alle in lichtingen geven, welke verlangd mochten worden in verband met de voorwaarden onder welke de Gemeente ingevolge artikel 26 alles, dat tot de waterleiding behoort tot zich kan nemen. Art. 20. 1. De concessionarisse is, behalve ingeval van overmacht, verplicht van alle herstellingen, welke eenige staking in de levering van water veroor zaken, konnis te geven aan Burgemeester en Wet houders en bovendien minstens 2 maal 24 uren te voren aan het publiek, op de wijze, door Bur gemeester en Wethouders voor te schrijven. 2. Vorderen deze herstellingen meer dan 24 uren, dan mag daartoe niet worden overgegaan dan na verkregen toestemming van Burgemeester en Wethouders, die daarbij den termijn zullen bepalen binnen welken deze herstellingen zullen moeten voltooid zijn. Art. 21. De concessionarisse is bevoegd de concessie over te dragen aan anderen of anderen daarin te laten participeeren, mits daarop de goedkeuring zij verkregen van den Gemeenteraad. Deze goedkeuring zal worden verleend, indien degeen, aan wie de concessionarisse de concessie wenscht over te dragen, of die zij daarin wenschj te doen participeeren, naar het oordeel van den Gemeenteraad voldoende waarborgen geve voor de getrouwe naleving van deze concessie. 2. Overal waar in deze concessie sprake is van „de concessionarisse", zijn daarbij ook bedoeld hare rechtverkrijgenden of participanten. Art. 22. 1. Voor alles dat betrekking heeft op deze con cessie en de gevolgen daarvan, zal de concessiona risse woonplaats moeten kiezen binnen de Ge meente Amersfoort en die woonplaats, zoomede eventueele verandering daarvan, doen kennen aan Burgemeester cn Wethouders. 2. De concessionarisse is verplicht een verte genwoordiger te hebben wonende binnen de kom uer Gemeente Amersfoort, wiens woning door hare zorg aan het communale telephoonnet moet zijn aangesloten. Art. 23. Het is der concessionarisse verboden de ge bouwen, gronden, enz. de waterleiding betreffende, hypothecair te verbinden of te vervreemden zon der toestemming van den Gemeenteraad. Art. 24. Deze concessie eindigt den Sisten December 1937 Art. 25. 1. Na afloop van den duur der concessie is de Gemeente bevoegd alle terreinen, gebouwen, in richtingen, machinerieën, pompen, buizen, dienst leidingen, in 't algemeen alles dat tot de water leiding behoort, tot zich te nemen tegen eene ver goeding, te bepalen door drie deskundigen, met inachtneming van de volgende bepalingen. 2. De Gemeente zal, indien zij de bepaling van do vergoeding wenscht, vóór 1 December 1936 hiervan kennis geven aan de concessionarisse. 3. Een der deskundigen wordt door Burgemoes- ter en Wethouders benoemd, éen door de con- es9ionaris8e en óen door don Kantonrechter te Amersfoort, een en ander vóór 1 Januari 1937 Burgemeester en Wethouders en de coucessio narisso deelen elkander ten spoedigste den naam van den door hen benoemden deskundige mede 4. Indien de concessionarisse vóór 1 Januari 1937 goen deskundige benoemt en van de benoe ming niet ten spoedigste aan Burgemeester en Wethouders kennis hoeft gegeven, wordt door Bur gemee8ter en Wethouders terstond aan den Kan tonrechter te Amersfoort de benoeming van een derden deskundige verzocht. 5. In de plaats van den deskundige, die buiten staat mocht geraken de hem opgedragen werk zaamheden te verrichten, of die zijn mandaat niet aanvaardt of dit neerlegt, zal zoo spoedig mogelijk door dengene, die hem heeft benoemd, of, bij ver zuim van dezen, door den Kantonrechter te Amers foort een ander worden aangewezen. 6. De te betalen vergoeding wordt bepaald door de waarde, die de terreinen, gebouwen, in richtingen, machinerieën, pompen, buizen, dienst leidingen, in 't algemeen alles dat Lot de water leiding behoort op dat tijdstip, voor het doel waar voor zij bestemd zijn. nog hebben zullen, zoo dat echter daarbij de voordeèlen, welke de concessio narisse uit de exploitatie der waterleiding heeft genoten of zou kunnen genieten, niet in aanme». king mogen worden genomen. 7. Do deskundigen zijn verplicht, uiterlijk vóór 1 Juli 1937 hun verslag en bepaling der vergoe ding aan Burgemeester en Wethouders in te zenden. 8. Uiterlijk vóór 15 October 1937 beslist de Gemeenteraad of zij de in lid 1 genoemde goede- ron zal overnemen tegen de door de deskundigen bepaalde vergoeding. 9. Indien de Gemeenteraad tot overname besluit, treedt zij op 1 Januari 1938 van rechtswege in den eigendom en in het bezit van alle in lid 1 ge noemde goederen eu is zij gehouden, op 1 Janu ari 1938 de som der vergoeding te voldoen. 10. De concessionarisse is verplicht, indien de Gemeente van hare bevoegdheid tot overname ge bruikt maakt, de over te nemen goederen te leve ren in geen minderen staat van onderhoud, dan dien, waarin deze zich tijdens de taxatie bevonden. 11. Indien het verslag en de taxatie van de deskundigen later dan 1 Juli 1937 wordt ingezon den, worden de termijnen van 15 October 1937 en 1 Januari 19o8 met den zelfden tijdsduur ver lengd, als waarmede de termijn van 1 Juli 1937 is overschreden. De concessionarisse is verplicht, indien dit door den Gemeenteraad verlangd wordt de waterleiding te blijven exploiteeren geheel overeenkomstig de bepalingen dezer concessie ge durende den tijdsduur, waarmode volgens net voorgaande de termijnen van 15 October 1937 en 1 Januari 1938 overschreden worden. Art. 26. 1. De concessie kan door den Gemeenteraad, op voorstel van Burgemeester en Wethouders, worden vervallen verklaard, indien de concessio narisse in de stipte naleving dezer concessie-voor waarden nalatig is. Daarbij wordt, ter beoordee ling van den Raad, zooveel mogelijk rekening gehouden met de redenen welke tot verschooning van de concessionarisse kunnen strekken, inzon derheid mot beweerde overmacht. 2. Op beweerde overmacht zal echter niet wor den gelet, dan wanneer de concessionarisse binnen 24 uren na de gebeurtenis, welke, haar inziens, de overmacht heeft doen ontstaan, daarvan schrif telijk aan Burgemeester en Wethouders heeft kennis gegeven. 3. Het voorstel tot vervallenverklaring der concessie moet tenminste veertien dagen vóór dat daarover beslist wordt door Burgemeester en Wethouders aan de concessionarisse schriftelijk worden medegedeeld, teneinde haar in de gele genheid te stellen, hare verdediging bij den Raad in te dienen. 4. Indien de concessie vervallen wordt ver klaard, treedt de Gemeente van rechtswege in den eigendom en het bezit van alle goederen, ge noemd in artikel 25 lid 1, zonder daarvoor eenige vergoeding te zijn verschuldigd. Art 27. Indien de concessionarisse mocht worden verklaard in staat van faillissement, eindigt op den dag der faillietverklaring (niettegenstaande verzet of hooger beroep) de concessie en treedt de Gemeente van rechtswege in den eigendom en het bezit van alle goederen, genoemd in artikel 25, lid 1, zon der daarvoor eenige vergoeding to zijn verschul digd. Art. 28. 1. Indien de concessie eindigt door verloop van den in artikel 24 genoemden termijn en de Gemeente geen gebruik maakt van hare bevoegd heid tot overname ingevolge artikel 25, hebben Burgemeester en Wethouders de bevoegdheid de waterleiding af te sluiten en heeft de concessio narisse tot 1 Januari 1839 de bevoegdheid, de haar behoorende goederen, die in den grond, bij do Gemeente in beheer of onderhoud, liggen, tot zich te nemen. 2. Zij zal zich daarbij in alles gedragen naar de regelen, welke boven voor het leggen en ver leggen der buizen en diensthuizen zijn voorge schreven, terwijl Burgemeester en Wethouders de bevoegdheid hebben, ter verzekering van de richtige nakoming der verplichtingen van de con cessionarisse, deze te verbieden eenige werkzaam heden uit te voeren, vóór dat zij een waarborg fonds zal hebben gestort, waarvan het bedrag door Burgemeester en Wethouders bepaald wordt De Gemeente neemt de buizen en diensthuizen' welke een jaar na het vervallen der concessie nog in den grond liggen, welke bij de Gemeente in beheer of onderhoud is, van rechtswege tot zich, zonder eenige vergoeding daarvoor verschuldigd te zijn. 3. De eigenaars van particuliere perceelen hebben de zelfde bevoegdheid, welke in artikel 18 is om schreven. Art. 29. Zoo dikwijls in deze concessie wordt ge- spanten van «buizen", worden daarmede bedoeld zoodanige buizen als deel uitmaken van het bui zennet, dat doorgaans in de richting van de as dor wegen door den openbaren weg wordt aange legd. 2. Door «diensthuizen" worden verstaan de zoo danige als strekken om de perceelen aan het buizonnet te verbinden. Art. 30. De beslissing over de verklaring, toepassing of niet-nakoming dezer concessie blijft uitsluitend aan den Raad opgedragen. Art 31. De gewijzigde bepalingen betreffende don druk waaronder net water moet verkoeron, blijven- buiten toepassing tot do werken, genoemd in artikel 2, gereed zijn. Tot zoolang blijven de op dit punt betrekkelijke bepalingen der oorspron kelijke concessie van kracht.

Amersfoortsche Courant | 1908 | | pagina 6