Stadsnieuws. iDgetrokken Konink lijk besluit vin 29 Fe- I bruari 1884, No. 18. regiment genietroepen. Het Pionierbataljon !en de technische spoor- wegcompagnie. De miliciens van de telegraatafdeeliDg, met uitzondering A" Datum van Datum va opkomst vertrek onder met groot de wapenen. verlof. 1907 miliciens-telegrafisten. I De miliciens telegra- listen, geschikt om zelfstandig als militair- telegrafist dienst te doen. (Voor zooveel laatst-1 bedoelde miliciens- j i telegrafisten Israëliet zjjn.) De miliciens-telegra fisten, niet geschikt om zelfstandig als mi litair-telegrafist dienst te doen. Het Pionierbataljon Jen de technische spoor- weg-compagnie. De miliciens van de j 1 telegraafdeeling, met uitzondering van de I miliciens-telegrafisten, j De verlofgangers, die in het genot zijn ge weest van uitstel van eerste oefening moeten voor herhalingsoefeningen opkomen met de lichting van het jaar, waarin zij hun eerste oefening hebben aangevangenzijn zij echter ingelijfd in het jaar, volgende op dat hunner lichting, dan komeu zij op met de lichting van het jaar te voren. De opgeroepen verlofgangers zullen zorg dra gen, dat zij zich ieder op den voor hen aange geven dag, in uniform gekleed eu voorzien van hun verlofpas (zakboekje, alsmede van al de bij hun vertrek met groot-verlof medegenomen voorwerpen van kleeding en uitrusting, bij hun korps aanmelden, en wel 1°. zij, die woonachtig zijn in de plaats van opkomst, uiterlijk te S uur voormiddag; 2°. z\j, d.e woonachtig zijn binnen 20 kilo meter van de plaats van opkomst, uiterlijk te 10 uur voormiddag; 3'. de overige verlofgangers, voor zoover zij binnen het Rijk gevestigd zijn, op zoodanig tijd stip, dat zij zich op den dag, voor de opkomst bepaald, met het eerstvertrekkend openbaar middel van versneld vervoer van hunne woon plaats of naaste station naar de plaats van op komst moeten begeven,, en, voor zooveel zij buiten het Rijk gevestigd zijn vóór 4 uur namid dag. De verlofgangers die alleen per spoor-of tram weg moeten reizen en in wier zakboekje aan wezig is een op wit papier gedrukt en met rooden inkt ingevuld vervoerbewijs, behoeven zich niet ter (lemeente-secretarie aan te mel den, doch begeven zich rechtsstreeks naar het, station van vertrek en stellen aldaar hun zak boekje ter hand aan den stationsbeambte, met de uitgifte vaD plaatsbewijzen belast. De verlof gangers bebooren er op indachtig te zün, dat hun het zakboekje wordt teruggegeven, alsmede de strook van het vervoerbewijs, aangezien deze strook hun gedurende de reis moet dienen als plaatsbewijs. Verlofgangers, die hoewel hun reis aan' gende per spoor- of tramweg, een gedeelte van het traject moeten afleggen per stoomboot of die niet in het bezit zjjn van een vervoerbewijs ingericht om daarop van het station van ver trek naar de plaats van opkomst te kunnen reizen dan wel op hunne reis van éen of i veren moeten gebruik maken, moeten zich op den laatsten werkdag vóór hun vertrek naar het korps des voormiddags tUBSchen 10 en 12 uur ter Gemeente-secretarie aanmelnen, ten einde aldaar in het bezit te worden gesteld de vereischte vervoerbewijzen. Het is noodig, zich ten minste een half uur vóór het vertrek van den trein of tram aan het station te bevinden. Behalve vrij vervoer voorzoover da reis ge schiedt binnen het Rijk heeft de verlofganger, die niet woont in de plaats van opkomst, voorden dag van opkomst recht op een daggeld van f0.25. liet is niet noodig dit daggeld ter Ge meente-secretarie te vragen aan hem, die het in zijn woonplaats niet heeft ontvangen, wordt het na aankomst bij het korps uitbetaald. Ingeval ziekte ot gebreken de opkomst mochten verhinderen, moet hiervan zoodra doenlijk door overlegging van eene op gezegeld papier geschreven en gelegaliseerde geneeskun dige verklaring ter Gemeente-secretarie blijken. Geldt het verlofgangers aan wie wegens onver mogen een ongezegelde verklaring is afgegeven, dan kan deze aldus, ter verzending aan wien behoort, ter Gemeente-secretarie worden inge leverd. Betreft het verlofgangers, aan wie, in verband met een vorige oproeping in werkelij- ken dienst, door den zelfden geneeskundige reeds een verklaring is uitgereikt, dan ook voor niel-onovermogenden met een ongezegelde en niet gelegaliseerde verklaring worden volstaan. Na hun herstel vervoegen zij zich onverwijld bij hun korps. Hij, die zonder geldige reden niet voldoet aan deze oproeping, wordt, na daartoe verstrekte last van den Minister van Oorlog, als desereur afgevoerd. Hij, die zonder geldige reden zich t6 laat bij het korps aanmeldt, maakt zich strafschuldig. Het riiet-ontvangeu eener bijzondere oproe ping ontheft een verlofganger, zoo deze althans binnen het Rijk verblijf houdt, geenszins van (11 Oct.) I (15 Oct.) 16 Aug. 1 Sept. 25 Sept. OPMERKINGEN. plaats van opkomst Leger plaats by Zeist. plaats van opkomst Leger plaats by Zeist. plaste van opkomst Leger plaats by Zeist. 6 Sept. j 25 Sept. zijue verplichting tot opkomst in werkelijken dienst, daar de openbare kennisgeving EENIG en ALLEEN als bewijs geldt, dat hij behoorlijk is opgeroepen. Den verlofgangers, die, op grond van kost winnerschap, vermeenen in de termen te ver- keeren tot bet erlangen van ontheffing van bo- vengenoemden werkelijken dienst of van eene geldelijke vergoeding, wordt aangeraden hun verzoek daartoe bij voorkeur ongeveer zea weken voor hunne opkomst aan de Koningin te doen. Dat verzoek kan op ongezegeld papier worden geschreven en moet rechtstreeks aan Hare Ma jesteit worden gezonden. FraDkeering is niet noodig. NVenscht men alleen voor eeri geldelijke vergoeding in aanmerking te komen, dan kan deze bij ongezegeld en ongefrankeerd verzoek schrift aan den Minister van Oorlog worden ge vraagd. Overigens wordt ten deze verwezen naar de afzonderlijke publicatie betrekkelijk „kost winners"' en kunnen zoo noodig nadere inlich tingen mondeling worden gevraagd ter Ge meente-secretarie, eiken werkdag tusschen 10 en 12 uur voormiddags. Amersfoort, ti Maart 1900. De Burgemeester voornoemd, WUIJT1ERS. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer Ge meente, dat de door den Directeur van 's Rijks directe belastingen, enz. ie Utrecht executoor ver klaard kohier No. t van de Bedrijfsbelasting, over het dienstjaar 1908 1909aan den Ontvanger van 's Rijks directe belastingen alhier is ter ha-d gesield aan wien ieder verplicht is, zynen aanslag op den bij de wet bepaalden voet ie voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaatsen aangeplakt te Amirsfoort den 6. Maait 1909. De Burgemeester voornoemd, WUIJT1ER8. De BURGEMEESTER der Gemeente AMERS FOORT brengt, ter .oldoening aan de aanschrijving van den Commissaris der Koningin in de provincie Utrecut d.d. 5 Maart 1909, 4e afdeeling, No. 883/649, Ier kennis v»n belanghebbenden, dat in de G-raeente UTRECHT een geval van MOND en KLAUWZEER is voorgekomen. Amersfoort, 8 Maart 1909. De heer J. Lodder is benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de ODenbare Lagere school 3e soort aan de Puntenburgerlaan. Op zijn verzoek is eervol ontslag verleend aan D. Schuld, uit Barneveld, sedert 26 Mei 1898 waarnemend klokkenist, hier. Aan het plaatselijk telefoonnet zyn alsnog aaugesloten met 209 de heer A. M. van Bemrnel, Van Ascb van Wijckstraat, en met 210 de heer M. A. van Bemmei, Korte Berg straat. Mejuffrouw R. M. van der Horst Bruyu is uit 30 sollicitanten met ingang van 1 Mei benoemd tot wijkverpleegster der van bet Nut uitgaande vereenigiug voor buis- en wijkverpleging te Lochem. Door de Ned. Handelsreizigers-vereeniging is aan den Minister van Waterstaat een adres gezonden naar aanleiding van het feit dat voor de eerstvolgende zomerdieustrege- liDg, de treinen 212 en 241 in de richting AmersfoortApeldoorn en verder wederom als D-treinen zijn opgevoerd d.w.z., dat door H. IJ. S. M. een toeslag op de vrachtprijzen zal geheven worden van 00 cent voor de tweede en 30 cent voor de derde klasse. Adressante heelt zich tot den waarnemend j Administrateur van de H. IJ. M. gewend met bezwaren tegec deze regeling en deze I a/p. heelt de mogelijkheid in uitzicht gesteld, zoo al niet de tweede en de derde klasse dan toch de derde klasse alleen van den toeslag vrij te stellen, een belofte die blijkens het thans verschenen ontwerp zomerdienstrege ling niet door de Mij. is nagekomen. Adressante verzoekt daarom den Minister, goedkeuring aan dezen toeslag te willen ont houden, welk verzoek van verschillende zij den wordt gesteund. Van de 12 candidaten voor de Rijks-Nor- maalimichting kon éen wegens ziekte niet deelnemen aan het toelatings-examen. Toegelaten werden: tot de le klasse: K. J. Kerling, G. H. Meijer, A. J. W. Pijpers, Coinelia Kuyters en Maria M !ng, allen te Amersfoort, W. van de" F te Nijkerk R. Franlzen, te Eem ies L». Nabarro, te Utrecht, en J. M. SchotT, te Baarn tot du 3e klasseHelena M. H. M. de Bruin, te Eemnes. Van het 5e regiment infanterie zijn ge slaagd voor adjudant-onderofficier sergeant- majour H. J. Buys eu fourier J. de Jager; voor sergearit-n.ujoor-adminisirateurfou- liersG. Aergelo en C. H. Kuperi, en sergean ten NV. Steurs en J. H. Scbolten. De voetbalwedstrijd tusschen het tweede elftal van Quick en de H. V. C., welke Zon dag hier zou plaats hebbben, ging wegens onbespeelbaarheid van het terrein niet door. De laatste Nuts-avond in dit seizoen is weer een heel mooie geweest en heeft vooral Zondag weer heel veel publiek getrokken. Vooral na de pauze was de hier zeer populaire heer Lamberts heel gelukkigzijn gejongejan viel echter minder in den smaak. Het dilettanten-ensemble onder leiding van den heer G. K. G. van Aaken vergastte het zeer aandachtig gehoor weer op zeldzaam mooie nummers. Nog even zy herinnerd aan de lezing van den heer G. Snitger, uit J)en Haag, over collectieve verzekering tegen wettelijke aan sprakelijkheid, Donderdagavond in de maand vergadering van «Handel en Nijverheid" te houden. Bij de heden ten Raadbuize gehouden aanbestedingen werd ingeschreven als volgt; voor de levering van 100000 waalstraat- klinkers door: A. Burgers, te Weurt, voor flG.75; L. Jansen, te Nijmegen f 10.60; C. Ruitenberg, te Amersfoort, f 16.45en Th. E. van SadelholT, te Loowaard, f 15.95 per 10U0 voor de levering van 250 slère gewasschen riviergrint door: J. de Bruijn, te Utrecht, f714; R. Jansen, te Amsterdam, ft355; en J. Meyers, te Hoogeveen, f626; voor het uitbaggeren van de binnengrach ten en de haven door: A. van den Hoek, te Amersfoort, f 114»; G. van de Ligemaat, te Woudenberg, i 074; E. van de Beek, te Amersfoort, f 1037Ph. M. Putman, te Amersfoort, f 1017en J. Cb. van Kooton, te Weesp, 1 943. Gegund aan de minste inschrijvers. j Onze plicht bestaat niet altyd in streven en strijden soms ook in wachten en ver duren. jaareen kartonnen doos met deksel, 20 c. M. lang, 12 c. M. breed en 5 c. M. hoog. Ver siering vrijgelaten. Voor mannen boven 16 jaar, niet-vaklie den, een hangende kapstok, uiterlijk 8 c. M. breed. Voor mannen boven 16 jaar, niet-vsklieden, een naamplaat. Vooi mannen boven 16 jaar vak- en niet- vakliedeneen prachtisch bruikbare hooikist, zoo eenvoudig en goedkoop mogelijk ge maakt. Voor vrouwen boven 16 jaar niet-vakmen- scheneen schort voor een kind tot 12-jari- gen leeftyd. De Propaganda-corn missie schrijft een prijsvraag uit voor een teekening naar de natuur, voorstellende een gezicht in de stad of de provincie Utrecht. Zij behoudt zich het recht voor, de beste teekeningen te re- produceeren. Voor alle wedstrijden, voor de prijsvraag en ook voor inzendingen van anderen aard, buiten wedstrijd en prijsvraag vallende, wor den medailles, diploma's en geldprijzen uit geloofd. Aan het jaarverslag derGezondheids-com missie voor Baarn eu aanhoorige Gemeenten zij het volgende ontleend Met het oog op do mogelijkheid, dot de in den afgeloopen zomer in Rasl ind heer s-bende cholera over onze grenzen zou bin nendringen, werd door de Comissie in haar ressort een onderzoek ingesteld naar de ge legenheden tot afzondering van lijders aan besmettelijke ziekten. Bij dat onderzoek werd bevonden, dat die gelegenheden voldoende kunnen genoemd worden te Buuschoten, Baarn, Maartensdijk en De Bilt. Door de Gemeenten Eemnes en Soest is aangekocht een verplaatsbare houten barak, welke barakken zijn opgeborgen in de Ge meentehuizen om geplaatst te worden wan neer zulks noodig is. Te Hoogland, Leusden, Stoutenburg, Acht tienhoven eu Westbroek bleken de inrichtin gen geheel voldoende. Een epidemie van mazelen kwam in de Gemeente Baarn voor, tengevolge waarvan verschillende scholen min ui meer ontvolkt werden. üp drinkwatervoorziening en tnelk-con- trole houdt de Comissie steeds nauwlettend 1 toezichtverschillende onderzoekingen had den plaats. Te Baarn bestaan ernstige plannpn tot stichting eener tweede School met den Bijbel. De hiervoor benoodigde grond is bereids door een belangstellend ingezetene aan het Schoolbestuur geschonken. Zooals wij reeds melddeo, heeft het Dage- lyksch bestuur der Gemeente Hilversun al- wijzend geadviseerd op het adres van de vereenigiug »Een Ambachtsschool voor Hil versum en omstreken", houdende verzoek, om een voorsehot van f 90 O'JO en eenjaar- Jijksche subsidie van f7000 te mogen ont vangen voor de op te richten ambachtsschool. liet bestuur van genoemde vereeniging wendt zich thans nogmaals tot den Gemeen teraad, met het verzoek, niet in te gaan op het voorstel van B. en W., doch het ge vraagde bedrag toe te staan. Ju een zeer uitvoerig adres legt adressante er deu nadruk op, dat van de houding der Gemeente de totstandkoming der ambachts school afhangt. Men beeft nl. een flink Rijks subsidie noodig, naar schatting f 12 500. Deze som zal het Rijk wel geven, doch alleen in dien de Gemeente ook een ruime bijdrage verleent. Beschikt de Raad dus afwijzend op het verzoek, dan is de oprichting var. de ambachtsschool onmogelijk. Verschillende corporaties te Hiiversnm steunen het adres. Uit den omtrek. Thans is 't programma bekend gemaakt voor de Bijzondere wedstrijdeu der provin ciale Huisvlyt-tentoonstelling, in Juni a.s.te Utrecht te houden. Het luidt aldus Voor jongens van 12 tot 16 jaar een hou ten portretlyst, voor kabinetportret. Versie ring vrijgelaten. Voor meisjes van 12 tot 16 jaar: bet aaokleedeu van een pop, ter grootte van 20 tot 30 c. .V., liefst in eender kleederdrachten van de provincie Utrecht, ily inzending wordt desgewenscht voor de pop f 0.60 ver goed. Voor jongens en meisjes van 12 tot 16 De heer D. Wouters, Hoofd der school met den Bijbel te Blokzijl, ,s benoemd tot Hootd der school met den Bijbel te Hees, onder Soest. De Gemeenteraad van Zeist beeft Donder dag met op éen na algemeene stemmen aan genomen het voorstel van B. eu W. tot oprichting van een pensioenfonds voor de Gemeente-ambtenaren en hun weduwen en weezeD. Amendementen «m van de ambtenaren jaarlijksche bijdragen te vorderen van 5 pet. hunner bezoldiging, voor eigen pensi oen, en van 5 pet. voor het weduwen- eu weezenpensioen, werden verworpen, resp. met 10 tegen 2 en 7 tegen 5 stemmen, zoodat de kosten van het fonds geheel ten laste der Gemeente komen. Als grondkapitaal zal worden gedeponeerd een bedrag van f 43 000 in schuldbrieven der Gemeente. Eenigen tijd geleden werd de gepension- neerde postbode B. H., te Hoevelaken, we gens openbare dronkenschap door het Kan- iongerecht te Amersfoort veroordeeld tol f 5 boete, subs. 3 dagen hechtenis. Daar de be klaagde zich bij verstek had laten veroor- deelen, had hij tegen dit vonnis verzet aan- geteekend, tengevolge waarvan de zaak opnieuw voor genoemd Kantongerecht be handeld werd.

Amersfoortsche Courant | 1909 | | pagina 2