QuakerOats KENNISGEVING. Kost en Inwoning Nageperste Gevelsteen Advertentiên. GEWIJZIGDE Meid-alleen MEISJE LIJNZAADKOEKEN A. J. van WIJCK Een hoogst merkwaardige expositie zal aaustaanden Zaterdag on Zondag, 27 en 28 dezer, worden gehouden in de groote zaal van sAmicitia". Het Bestuur der Ver- eenigin tot het houden van kunstbeschou wingen, enz. hier ter stede heelt de geluk kige geduchte gehad, ecu tentoonstelling te organiseeren van eigendommen van stadge- nooten. En kan nu een Bestuur zulk een expositie al organiseeren, wanneer do geluk kige bezitters der doeken en aquarellen niet meewerken, dan is het resultaat gering. Hier echter overtreft de medewerking der stad- genooten de stoutste verwachtingen. Bij ieder, waar het aanklopte, vond het Bestuur een gunstig gehoor en er werden schilde rijen en aquarellen afgestaan van groote en onbetwistbare waarde. Zulk een teiuoonstelling is daarom te meer interessant omdat men nu kunstwer ken t6 zien krijgt, die, door den kunstken ner en kunstliefhebber gekocht, hewaard blijven iu zyn woning, zoodal het slechts aao intieme kennissen gegund is, zich te vergasten aan het genot van ze te zien en te kuuuen bewonderen. Wanneer we namen noemen als De Fa- mars Testas, Du Chatel, Mastenbroek, Sam Verveer, W. Roelofs, P. Stortenbeker, J. M. teu Kate, D. de la Mar, De Bock, Bnuffe, ea^. om toet te vergeten onze schilders Van der Valk, Verkerk, Van Weezei Errens, Wolter, Hartmg, Van üosterhoudt dao kan ieder reeds zoo wat zich voorstellen dat men veel moois te zien zal krijgen. In 't geheel zijn er een negentig nummers. Moge een druk bezoek ook van niet- le leu nu de beloouing zijn voor de wel willendheid der iugezeteuen om hun kunst werken tijdelijk uf te staan en voor de bemoeiingen van het ijverig Bestuur van ons kunstlievend genoodschap. Als de heer Verkude in den avond van 5 April hier geen uitverkocht huis heelt, dan ligt dit toch zeker er niet aan, dat hij de opvoering van Mynssen's tooneePpel in drie bedrijven „lluiselyke haard en Marie Bontcyu's ïlugmar en Sigrid" beide hoogst gunstig ontvangen niet in tijds heelt doen aankondigen. Nu reeds hangen de biljetten. De plaatselijke afdeeling van den A!ge- meenen Ned. Geheelonthouders bond wil hier een gemengd koor vau geheelonthou ders oplichten. Alle geheelonthouders en onthoudsters kunnen van deze zangvereeniging lid worden. Lidmaatschap van een geheelonthouders ver- eenigmg is niet verplichtend. Maar met dat al, welk een versnippering van krachten, wat toch niet teu goede kun komen aan de beoetening der zangkunst. De zesde jaarvergadering der Wijkver- eeiiigiug »Uw Koninkrijk kome" had Vrij dagavond plaats ouder presidium van ds. W. J. Meiners. De heer Teeling bracht als Secretaris zijn Jaarverslag uit, waaruit o.u. bleek, dat de vereeniging 02 leden telt en dat haar werk, bestaande uit Bijbellezing, Zondagsschool, nauikrans, bibliotneck en zang, met succes zijn bekroond. Uit het liiiancieel verslag van den Pen ningmeester, den neer W. Kleber bleek, dai de ontvangsten b droegen 1430.10 ol 1169 boven de raming en de uilgaven f388.80; en dat er dus is een batig saldo van f 41.30. De Begrooting over 1909 werd ontworpen op f295.80 aau ontvangsten en I'343.05 aan uitgaven. Ten slotte werden de aftredende Bestuurs leden, de heereu It. J. 't Hof, B. van de Hazel en W. Kleber, bij acclamatie herkozen. Het comité van de vereeniging H.Catha- nna van Steun verstrekte van Maart 1908 tot Maart 1909 aan arme zieken en behoef tige kraamvrouwen: 88 lakens, SOsloopen, 7b vruuweln-mdeii, 14 manshemden, 74 jakken en 12 boezeroens; en aan kinder goed 130 lakentjes, 66 sloopjes, 85 ponne tjes, 130 hemdjes, 109 luiers en 66 wollen luiets. Daar de vraag naar goederen voortdurend grooter wordt, beveelt het Bestuur de ver eeniging ten zeerste aan. In de jougste vergadering der plaatselijke afdeeling van liet „Kruisverbond", het R. K. matigheids-genootschap, werd besloten het volgende te vragen aan het A. D. C. lo. om de werkgevers te verzoeken, inde arbeidscontracten op le nemen verbodsbe palingen betreffende drankgebruik op werk plaatsen, karweien, enz. 2o. een zoogenaamde proefverkiezing (local option) te dezer stede op touw te zetten. Het liende Jaarverslag, over 1908, van de Naamlooze Vennootschap «Volkshuisvesting", gevestigd te Amersfoort, vastgesteld in de Bestuursvergadering van 15 Blaart en uit te brongen in de aandeelhouders-vergadering van Maandag 29 Maart, is bereids in druk verschenen. Daarom zij het volgende ontleend. Evenals de beide voorafgaande jaren was 1908 voor de Vennootschap een tijdvak van rustige ontwikkeling, waarin zich geen enkele beteekenende gebeurtenis heeftvoorgedaan. Over de verhuring der woningen bestaat geen reden tot klagen. Er kwamen in 1908 uit 62 woningen 17 verhuizingen voor, welke 43 weken huur deden derven. De oningevorderde huurschuld bedroeg op 31 December f64.49, waarvun waarschijnlijk nog f50 zal kunnen grind. De uitkomst der verhuringen is dus nog iets beter geweest dan in het reeds vrij gunstige jaar 1907, toen, tengevolge van 19 verhuizingen, 58 weken huur gemist en een bedrag van f25 als oninvorderbanr afge schreven moest worden. In het Bestuur dor Vennootschap kwam geen verandering. Aan huren en pachten werd op het hoofd „exploitatie-rekening" ontvangen f 6043.59®, tegeD f5994.65® in 1907 en f6092.76® in 1906, terwijl de lasten op de zeifde rekening heb ben bedragen f 1569.58, tegen f 1481.44® in 1907 en f 1554.50 in 1906. Om aan nandeelhouders een overzicht te geven uit welke onderdeden deze betrek kelijk booge post van uitgaven bestaat, wordt gegeven een specificatie der kosten van ex ploitatie, zynde aan Grondbelasting f377.86, Straatbelasting f 109.22, brandassurantie f73.13, waterleiding f395.31, schoorsteen vegen f25.90, schilderwerk 1340.2"», smids- werk f 30.65, loodgielerswerk f 21.07, metsel en timmerwerk f97.89, kleine reparation f 96.25 en aan diversen f 2.04totaal f 1596.58. Van de hypothecaire schuld word f 1012.03 afgelost, terwyl aan dividend werd betaald f1657.50, zoodat van vorige jaren nog f357 onafgehaald dividend te voldoen blyft. Op de onroerende goederen werd f 1023.93 afgeschreven, waardoor de woningen met schuurtjes en onbebouwde terreinen nu een balanswaarde hebben van f99656.39. Het reservefonds bedraagt thans f4071.22 en bestond op 31 December 1908 uiteen perceel in de Mooijerstraat f 150, vier aan- deelen in „Volkshuisvesting" f 1000, f400 certificaten N. VV. S. 2V2% *d 76% f304, iOOO certificaten N. W. S. 3°/0 ad 90 f544.50, f2000 HVz Obligatiëii gem. Rot terdam ad 97V2%, f1950, contanten 1 122.72 totaal f4071.22. Zooals uit de Winst- en verliesrekening blijkt kan over 10U8 aan de aandeelhouders weder een dividend van 3 pCt worden uit gekeerd. De Jaarvergadering der vereeniging Ameis- foortsche Industrie- en huishoudschool wordt 30 Maart gehouden. Een vriendelijke hand schrijft ons Onder zeer ongunstige omstandigheden ging Quick Zondag naar Enschedé. Eerstens waren er een 5 tal spelers door omstandigheden ver hinderd, terwijl verder een ander deel geen „lust" bad om met een zwak elftal te spelen en dus wegbleef. De ware clubliefde zit er wel in 111 Het gevolg was, dat er slechts 2 spelers van het eerste meegingen, terwijl van de anderen er 4 uil het tweede en 4 uit het derde waren, het geen met den veteraan De Stoppelaar het ge heel op 11 bracht. Natuurlijk waren de verwachtingen dan ook niet bijster groot en vooral toen bieek, dat P.W. vrijwel alledig was, vreesden wij 't ergste. Ech ter niets van Uit alles; de uitslag 5-0 is normaal te noemen en wij zijn er van overtuigd, dat het le Quick het er niet beter afgebracht had. Trou wens de cijfers der beide vorigen jaren, toen er respectievelijk met 5-1 en 6-1 verloren werd, spre ken voor die meening. Wat de spelers aan ca pariteiten misten, werd ruimschoots vergoed door het meerdere enthusiasme waarmee gespeeld werd. Zij werkten allen hard door lot het einde en hielden het op hel groote veld tegen de zware Enschedésche spelers uitstekend uit. Opmerking verdient, dat er met 1 achterspeler, middenspe lers en 4 voorwaarts gespeeld werd. Onze stadgenooten hadden eerst wind tegen en moesten dadelijk krachtig optreden om het gevaar te bezweren. Hoe hard zij echter werkten, het duurde toch niet lang of P. \V. nam uil een door den wind vreemd draaienden bal, vrij ge lukkig de leiding. Daarna sloot echter alles weer als een bus en geholpen door het vele buiten spel staan der Enschedéërs werd vóór rust niet meer gedoelpunt. Ook de voorhoede der Amers- foorters bleef niet stil en vooral De Stoppelaar roerde zich danig; echt er tot scoren kwam het niet. Na de „thee" was Quick eerst geruimen tijd sterker en genooten keeper en back een welver diende rust. Langzamerhand kwam P. VV. echter weer opzetten hun aanvallen kwamen toen van grooteren afstand, waardoor het verdedigen moei lijker werdimmers de jeugdige Amersfoortseh6 middenspelers konden de snelle P. VV-ers niet bij houden. Nog 4 maal werd gedoelpunt, waai van eens zeer gelukkig, terwijl een ander maal de bal met de handen er door geslagen werd; een overtre ding die niet door den scheidsrechter geconsta teerd werd. Rest ons nog een vermelding van de spelers die onder dergelijke omstandigheden toch bereid waren om de eer van Quick in den vreemde te gaan ophouden; het waren Van der Plank (doel) Coenen (achter)Van der Sanda; L. ittman; Smit; Adam en Versluijs (midden)De Boer De Ruij ter de Wildt De Stoppelaar en Rieber (voor). Door het geplunderde elftal kon Quick's tweede niet na<r Zeist guun om daar de Z. V. V. te ontmoeten voor (Inn U. P. V. B. Dit laatste noteerde dus <m papieren vijf In de Zaterdag te Utrecht gehouden school- voelbalwedstrijden won het elftal der Hoo- gere Burgerschool te Amersfoort met 5-0 van het elftal van het instituut De Waal. Het Bestuur der Sociëteit «Vereeniging" verzoekt ons mee te deelon, dat in de jong ste ledenvergadering dier sociëteit besloten is, de groote zaal meer bekend als het verkooplokaal „Het Valkje" niet meer te verhuren aun zoogenaamde vliegende win kels. Wat de Amerikanen.) toch al niet uit denken om reclame te maken. De Durvea maizena company, hoofddepot houder hier ter stede de firma Greeve 8 Co., beeft thans voor haar afnemers koste loos beschikbaar gesteld een domino-spel inzakformaat. De 28 steenen van het spel, dat den naam draagt van zijn uitvinder, den abt Domino, ziju gedrukt op stevig carton op den achter kant waarvan bovendien en reproductie van schilderijen uit het Rijks-museum te Amster dam, en gevat in een portefeuilletje, dat best een plaatsje kan vinden in een vestzakje. Een uitkomst voor hen die eeu lange, vervelende reis moeten maken en niet hou den van kaarlspeldn. Bij de gister gehouden Halfvasten-paar denmarkt werden aangevoerd 1»V paarden, 20 veulens en 70 hitten. De luxe-paarden gol-len l'4'K) a f575, de werkpaarden f175 a f360, de paarden voor de slachlbunk f60 a f 100, de veulens f IK) k f180, de hitten f80 a f200. Hoewel er geen buitenlandscbe kooplieden waren en daardoor de handel niet vlug was, werden over 't algemeen hooge prijzen be steed. Daar komt weer werk aan den winkel. Den heer J. Verheij werd gevund het we- deropbouwen van het perceel lUreehtsche- straat 33, den raelk-salouaan de firma J. C. van Eijbergen Zn. is opgedragen de bouw van twee villa's te Maaru. Teu Raadbuize werd heden aanbesteed het ophoogen van de terreineo en het leggen van riolen, het verlengen der stokerij en kolenloods, het bijbouwen van wasch-, kleed- en schaftkamers met privaten, het verlengen der regeneratie-loods, het verruimen der smederij en het veranderen der bestaande schattkamer tot bergplaats, alles voor de Gemeente-gasfabriek het geheel op te leve ren 15 October, de verbetering der scliaft- kamer reeds 1 Mei, ds stokerij 1 Jjli. ingeschreven werd als volgt: Wildeman Hemels, voor f40 423; N. Wolfswinkel f39540; A. Ruyter, te Hilversum, 139472; Geverborg Fianssen, aldaar, f39 372; W. van Genderen 136800; J. van Harpen f36 626; Br. de Bruin, te Weesp, f33 200; en W. M. Wcijers, te Tilburg, f31989. De gunning is in beraad gehouden. De Rechtbank te Utrecht veroordeelde een 23-jarig arbeider uit Amersfoort wegens dief stal van twee konijnen ten naleele van G. J. van M. tot een jaar gevangenisstraf. Het recht zegt: aan ieder het zijne; de liefdeieder wat van het mijne. Door plaatsgebrek moet weer veel blijven liggen. KENNISGEVING. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gelet op artt, 6 en 7 der HINDERWET, Brengen ter kennis van bet publiek, dateendoor hen aao GEDEPUTEERDE STATEN van Utrecht ingediend verzoek, met bijlagen, om vergun .ing tot het uitbreiden v;.n de Gemeen te-ga? fabriek met: a. bet verlengen der stokerij eu van de stceu- koleniooda met een bijbouw voor wasch-, kleed- en echaftlcainer en bet verplaatsen van de kolenlift; b. bet verlengen der regener.itie-loods c. twee nieuwe stoomketels, elk van 2.6 atraos- pheer druk, alsmede eeu exhauster van 4 P.K., vier regulateurs, een waterkoeler en een condensator, een eu ander te plaatsen in het keteluuis en de machinekamer d. het verruimen der smederij, door uitbreking in het perceel alhier gelegen aan het Suiallepad, bij het Kadaster bekend onder sectie D. No. 1933, op de Secretarie der Gemeente ter visie ligt, en dat op Dinsdag, den 6 April aanstaande, des voor middags te half elf uren, gelegenheid ten Riad- huize wordt gegeven om, ten overstaan van hel Gemeentebestuur of van een of meer zjjner ledeu, bezwaren tegen het oprichten van de inrichting in te brengen. Tot het beroep, bedoeld in art. IS, le lid der Hiuderwet, zijn, volgens de bestaande jurisprudentie, alleen zij gerechtigd, die overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor bet Gemeentebestuur oféen of meer zijner leden zijn versohenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Amersfoort, 23 Maart 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUIJTIFRS, De Secretaris, J. G. STENFERT KROESE. RECLAMES. Vau 1 tot 5 regels f 1.25, elke regel meer 25 cent. Is voor maaglijders ten scerate aan te bevelen. Heden overleed tot onze diepe droefheid, tijdig voorzien van de H. H. Sacramenten der stervenden, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mevrouw de Weduwe Dr. GIESK—ARENDSMA in den ouderdom van ruim 89 jaren. Uit aller naam A. G1ESE, Officier v. Gezondheid le klasse. Maastricht, 20 Maart 1909. Eenige en algemeene kennisgeving. WATKRGRAAK en HEEMRADEN van de rivier LE KEM, BEKEN, enz., brengen tor kennisse van belanghebbendeu, dat de ver kiezingen zullen plaats hebben 1. Voor drie Hoofdingelanden voor het 3de district op Dinsdag 6 April 1909, van des voormiddags 10 ure tot des namiddags 1 ure te Hoogland, by G. SCHIMMEL. 2. Van é'»n Hoofdingeland voor het 2de district op Donderdag 8 April 1909, van des voormiddags 10 ure tot des namid dags 1 ure te Amersfoort, in helSecre- tariegebouw van bet Heemraadschap, Muurhuizen no. 11. 3. Van éen Hoofdingeland voor het 4de district op Dinsdag 13 April 1909, van des voorniiddags 10 ure tot des namid dags 1 ure te Baarn, in het Hotel VELAERS. Mr. W. H. DE BEAUFORT, Watergraaf. H. P. van HASELEN, Secretaris. Amersfoort, 22 Maart 1909. Mevrouw Van uf.r LEE, Pieter Bo'hstraat 3, vraagt 1 MEI een flinke DIENSTBODE als P. G. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Gevraagd te Amersfoort iu een tl- klein, stil gezin, een net van goede getuigen voorzien. Loon en verdere condities nader overeen te komen. Brieven onder letters H. G. aan het bu reau der Ainorsfoortsche Courant Korto- gracht 9. GEVRAAGD voor studeereud jongmensch bijoette familie, tegen April a.s. Brieven met condities onder letter H. aan don Boekhandelaar P. M. BAZENDIJK, Zee vis :hmarkt 14 to Rotterdam. WESSANEN LAAN, WORMERVEE R. Opgericht 1765. Koninklijke Fabrieken. Voedert uw vee met de zuivere murwe merk de „Ster", en W L uitmuntende door hoog eiwit- en vetgehalte en voedingswaarde EERE-D1PL0MA Parijs 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES FABRIKANT van RENKUM. Vraagt prijzen en monsters. Telegram-ad ren: Telof. Interc: VAN WIJCK,RENKCM WAGENINGEN 34

Amersfoortsche Courant | 1909 | | pagina 2