VRAAGT BLOOKER'S Ainersfoortsche Bank, .KOSMOS" LOUIS VAROSSIEAU's Meiwijn en Vruchtenwijnen DAALDERS DAALDERS FLEHITE MAILDIENSTEN Feuilleton. De eenzame reiziger, 1?' Internationale CORRESPONDENTIEBOND. Goedgekeurd by Koninklijk Besluit van 19 Juni 1899, no. 63. Nederlandsche Staatscourant van 4 Juli 1899, no. 154,) biedt zijnen leden, Dames en Heeren, over de geheele wereld verspreid, gele genheid tot gedachtenwisseling, tot het practisch beoefenen van vreemde talen, het onderhouden van verzamelingen. De meeste leden zijn bereid, mondelinge inlichtingen, eventueel hun geleide, te verstrekken bij het bezoek aan hunne woonplaats. Prospectus en Statuten gratis op aan vrage bij het Secretariaat, postbus 485, te Amsterdam. uit de Fabriek 't WESTLANI), Alphen aan tien Rijn. Opgericht 1838. CACAO is een zuiver peed or van cacao, dat met water of melk eenuitstekendedrink- chocolade levert. CHOCOLADE is een zoete chocolade in tabletvorm, een versnape ring, die uit de hand wordt gegeten. KORTEGRACHT 20, Amersfoort, (naast bet Postkantoor) Telefoo - 86. Wat Vrijzinnige Christenen gelooven. Wie daatover boeken wil lezen, kun ze gratis en franco ter leen bekomen bij de dames: mejulfr. J. S1BMACHER ZIJNEN, te Bussura; mejolTr. Tit. A. van ECK,Pomona- Oegstgeestmejullr. L. MARON1ER, Arn hem; mejulfr. ALB. MEYER, Keizersgracht 749 Amsterdam; of by de heeren A. H. van der HOEVE, ie Kullum J. F. KNIPSCHEER te Knollendam. Ite bekende distillaten, wijnen en likeuren, van de tinna VETTER Co., distill. Ie klasse, zijn alhier ver krijgbaar in de oude Slijterij op het Lieve Vrouwe-plein, naast het Kapelhuis, Tele foon 131. OiHilu'fdliiimlis; Hum'uiii Is tl a c v I ij U s Ie bt'iicliligen «oor iili'Mcdni a lö cenl. 2 Kosteloos des Dinsdags van 10 tot en van H/s tot 3 uur. FABRIEKEN van MELKPRODUCTEN A mersfoort—Harder wijk Controle den heer W. A. van den Hurenkamp Uitsluitend prima Melkproducten. Ziek tekiemvrije Melk uitsluitend in flesschen. Koffie en Slagroom. Karnemelk. Boter onder Rijks-controle fl.40. Van der ZOO de JONG Van OPHOVEN Amersfoort Wcsteiiigel 43. Telefoon 93. Zotten gelden uit op prolongatie met bewaring van het onderpand bij de Twent- sche Trust-Maatschappij te Amsterdam. tVIJZE van VERZENDING. 10.'sav. 14, 28 11, 25 10.— 'sav. 7, 21 4, 18 6.30 'sm. 12, 26 9, 28 3.35 'sav. 4, 18 1, 15, 29 10.— 'sav. 7, 21 4, 18 10.45 'sm. 7, 21 4, 18 8.35 'BSV. 5, 19 2. 16, 80 10.— 'sav. 10.— 'sav. 10.— 'sav. 13, 27 7 10, 24 10, 24 7 7, 21 10,— 'sav. 10.— 'sav. 5.35 'B»V. 13, 27 27 Dinsdag eu Vrijdag 10, 24 27 Dinsdag en Vrijdag OOST-INDIË. Oit Amsterdam met de sa der Maatschappij Nederland Uit Rotterdam, met de ss. der Rotterdamsche Lloyd. Over Genua, met de ss. dor Maatschappij Nederl.1) Over Marseille, met de ss. ier Rotterdamsche Lloyd.1) Id. met de Fransche pak ketboot.1) Over Brindisi, met de En- tche pakketboot.1) Over Napels met de Duit- ichc pakketboot.1) SURINAME, ai» Amsterdam. over .Saint Noziire. over Southampton. CURASAO, over Amsterdam. over Hamburg over New-York eiken Dinsdag en Vrydag, laatste NOORD-AMERIKA buslichting 5.35 'savonds; Zon- on Feest dagen 10.'8 avonds. Vóorveriending vorigen dag 's avonds 9.40. Suppietoire mail voor brieven, bricfaaarteu en aangetee- kende stukkeu van allerlei aard 10.— savonds. De Firma A. H. ran Cleeff vervaardigt spoedig, net en billijk Aanplakbilletten Aandeelen Bestekken Bon boekjes Br .sfhoofden C.fculaires Coupons Chêques Doodsberichten Dissertaties Effecten Enveloppes Facturen Formulieren Geleibiljetten Huwelijksbrieven Inwikkelpapieren Jaarverslagen Kennisgevingen Linieerwerk Menu's Nota's Obligation Orderbriefjes Pandbrieven Prijscouranten Qiutantiën Registers Rouwbrieven Statonwerk Tarieven Trouwbrieven Uilnoodigingebrieven Verlovingskaarten Visitekaartjes Wissels Zegels en elk ander voorkomend boek- of 8teeadrukwerk. y 7~ Hij zat aan zijn schrijftafel, met een vel postpapier voor zich en een pen met inkt in de handmaar hy had nog geen woord ge schreven op het witte blad papier. Hij had niet gedacht, dat h t schrijven van dien brief zón moeilijk zou zijn. Hij kon anders zeer gemak kelijk schrijven en was zijn taal goed meester; maar nu k( n hij er niet toe komen, de zinnen neer te schrijven, die hij dagen-, neen weken lai.g in zijn boofd had gehad. Hij wist bete dan iemand anders, dat die woorden een ver nietigend vonnis zouden zijn voor de vrouw, aan wie hij ze schreef; maar hij bad afgedaan met zijn medelijden en dacht alleen aan zijn eigen belangen en zijn kansen om vooruit te te komen. Was hot zijn schuld, dat hij door iets in hem werd aangespoord om zich los te maken van ailo belemmerende banden, tot hij carrière had gemaakt en rijk kan worden Welbeschouwd, was 'l het verstandigst, dat hij doen kon. Hoe was het ook weer dut citaat, dat hem zoo lang door het hoofd had gespeeld? „Hij reist snel, die alléén reist." En Arnold Mason was voornemens, snel te ruist*i. Hij was vastbesloten, vooruit te komen in do wereld, de zaak waaraan zijn naam ver bonden was, vermaurder to maken dan ooit te voren. En om dat te doen, moest hy niots laten komen lusschen zich en zijn werk zelfs niet de vrouw, die hem liethad en die hii liefhad op zijn manier. Daarom moest hij alleen reizen. En om dat te kunnen doen, moest hij zich be rry den van de boeien, die hem en Lucy Ald- ham verbonden. Het was begonnen met een kindervriendschap en met de jaren was die gerijpt tot iets meer, vooral misschien aan haar kant. En met de lente der jeugd in zijn bloed en Lucy altijd bij zich, in dien zomervacantietijd, dien "hij bij haar familie buiten doorbracht, gebeurde het onver mijdelijke. Toen Arnold in stad terugkwam, was hij verloofd. Dat was een jaar geleden, en sinds dien tijd waren zijn zaken zeer veel voor uitgegaan. Mij was aan het kruispunt van den weg gekomen en nu moest hy dien brief aan Lucy schrijven. Over een week zou bij scheep- gaan naar Amerika om eeuige zaken van groot belang, die veel zorg vereisch ten, voor zijn firma in orde te maken. Daarvan zouden waarschijn lijk grootere duigen komen en het zou hem weder een stap nader brengen tot den rijkdom, waarvan hij droomde, nacht en dag. Maar wat was die brief moeilijk te schrijven! Hij gevoelde zich als een lage bedrieger, terwijl hij schreef; de woorden schenen hein te brin den, toen hij ze overlas. Het was onmogelijk, het meisje te vertellen, dat zij geen portuur meer voor hem wasdat hij alleen moest reizen met zijn eerzucht en niet met haar kortom, dat hy haar niet langer noodig had. Neon, dat ging niet, en dus trachtte hij, als mannen meer doen, iets van de schuld op haar teere schouders te leggen. ,J5n dus, Lucy, moeten wij een eind maken aan ons engagement, want ik kan je nietonbe- paalden tijd laten wachten. Al mijn vooruit zichten zijn nog onzekerhet kan nog jaren duren, eer ik een huishouden kaD opzetten. Ik wil niet, dat je je beste jaren opoffertik wil je niet binden door iets zoo ellendigs als een hopeloos engagement. Het zal veel beter voor je zijn, lieve, vrij te wezen en misschien voor mij óok. Ik kan het Diet aanzien, dat je de beste jaren van je jonge leven verspilt. Vergeet mij, lieve, en vergeef mij, als ik je verdriet aan doe. Ik zal altijd veel om je denken. Steeds de uwe. Arnold Mason''. Dien brief droeg hij een paar dagen in den &k. Hij zag er tegen op, hem te verzenden. Dat was iets ongewoons bij hem anders was hij altijd snel in het besluiten en handelen. En toen hij eindelijk den brief liet glijden in den gapenden muil van een brievenbus, waar hij dagelijks langs ging op weg naar zijn kantoor, gevoelde hij, dat hij de eerste schrede had ge daan naar de toekomst waarvan hij altijd had gedroomd. Hij had zich bevrijd van alle banden, allo belemmeringen. Nu kon hij alleen voor zijn werk leven. LucieAldham plukte rozen in den tuin toen zij den brief ontving. Het dienstmeisje kwam hem haar brengen, met een lach van sympathie op haar rond gelaat; want iedereen op het dorp stelde belang in de dochter van den predikant en haar aanslaande. Zij beefde van blijdschap, terwijl zij den brief opende Arnolds brieven waren haar altijd zoo welkom en liet haar mandje met rozen staan om de dichtbeschreven zijdjes te lezen. Onder het lezen werd haar gelaat bleek en strak; maar zij ias tot het eind die zwakke ver ontschuldigingen, die koele, korte uitspraken, die haar op dat oogenblik in de ooren gonsden als een vonnis. Zij las nog eens tusschen do regels door, en werd toen wat kalmer. Het werd haar duide lijk. Hij werd te groot voor haar, in zijn wedij veren om geld en eer. Hij had haar achterge laten op den weg en ging nu verder, zonder behoefte te hebben aan liaar hulp of sympathie. Hij kon het stellen buiten haar, en daarom aarzelde hij niet, haar weg te werpen als een ouden handschoen. Het was geen opbeurende gedachte en hot scheen eerst alsof Lucy zou bezwijken onder den slag, die haar was toegebracht. Maar in haar aangeboren fierheid en gematigdheid vond zij moed en kracht. Zij doorstond de beproeving met kalmte en nam het vaste besluit, zoo goed mogelijk partij te trekken van wat het loven haar nog mocht bieden, niet te bezwijken, maar iets anders te zoeken om voor te leven dan haar liefde. Het denkbeeld, dat de menschen medelijden met haar zouden hebben, was haar een marte ling; maar zij vermande zich om dat te verdra gen, en misschien w. s niemand meer verbaasd dun Arnold Mason zelf, toen hij het kalme, lo gisch gestelde briefje ontving, waarin zij zonder eenige tegenwerping zijn besluit goedkeurde. (Wordt vervolgd). Snelpersdruk, Firma A. H. van CLEEFF, Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1909 | | pagina 4