c. JAMIN Het oordeel MAGGI's Bouillon-Blokjes V R A A G T a 2'la cent zijn de beste! Nageperste Gevelsteen Banket, Koek, Suikerwerken, Cacaopoeder, Chocolade, Engelsche Biscuits, Limonades, Drops en Jams is Langestraat No. 54 - AMERSFOORT. - 65 Filialen in Nederland 65. Louis Varossieau's Roode Bessensap en Limonade-Siropen Feuilleton Gouden ketenen. A. J. van WIJCK LIJNZAADKÜEKEN van deskundigen en van het publiek luidt eenstemmig Men lette op den naam „MAGGI" en het fabrieksmerk (Krnisster). JAMS en MARMELADE uit de Fabriek 't WESTRAND, Alphen aan den Rijn. Opgericht 1830. 6.) Gallweg knikte. Ook hij had in zichzelven de zelfde opmerking gemaakt. Beiden, de Vor stin en haar zuster, waren inderdaad in 't oog vallende schoonheden. Groot, slank, elegant en toch in zekeren zin eenvoudig gekleed; lijne, donkere gezichten, met mooie, zwarte oogen. „Wie ia de Voratin?" vroeg Wiwi,De blonde Zij zien er nit om ze met elkaar te verwarren." Mevrouw Von Hagelitz was niet verder dan de onderate trede gegaan, maar toen overvielen haar dnizend angaten. Wat moest zij haar gas ten aanbieden? Waa het tafellaken wel helder? En Mina was zóo onhandig met bedienen En dan en. dat was het ergste de dames ver stonden natuurlijk geen woord Duitsch. Al haar vreezen was onnoodig.De Vorst sprak een paar woorden, zoo iels van „aangename plichten van huurlieden" en „goede verstandhou ding bewaren evenals vroeger tusschen de Ha- gelitzen en de Woldegg's" en stelde zijn dames voor. Beiden maakten ongedwongen shakehand, namen ongedwongen plaats Hans ging tus schen beiden in zitlan en spraken zeer vloei end Duitsch alsof zij nooit aan gene zijde van den Oceaan geweest waren. En toen eindelijk de koffie kwam en met graagte gedronken werd en Alwine haar gelukkigen dag scheen te heb ben, ademde de gastvrouw vrijer. Zij waagde het zelfs, zich in het gesprek te mengen. „Hoe bevalt u Glaring „Uitstekend, mevrouween heerlijk zomer- verblijf. Men aarzelt het oude huis wat te laten moderniseeren, ofBchoon het aan comfort hier en daar wel wat ontbreekt.' De Vorst lachte. Hij werd er niet mooier op, wanneer hij lachte. Het hoekige van zijn over matig lang gezicht kwam dan nóg meer uit en zijn lange, gele tanden werden zichtbaar. „Mijn vrouw heeft een formeele voorliefde voor het oude huismaar we zullen toch aan het verbouwen moeten." „Dat geloof ik graag," viel de grootmoeder, die zich de gelegenheid te zeggen, bem in Je rede. „Glaring is heel oud. Reeds in 1500 woonde een Hagelitz daar en toen aw grootvader het kasteel kocht, heeft bij al allerlei veranderingen laten aanbrengen. Ik herinner me, dat toen ook de ronde toren aan den linkervleugel werd weg gebroken. Maar hel hielp niei. Het kleine, grijzo mannetje, dat hem bewoonde, trok zich alleen maar wat verder terug, in den zy vleugel zelf." „Arme Ruthdat is waar jou kamers nu zijn." De Vorstin wendde zich tot haar zuster, die tot nu toe, zonder zich in het gesprek te mengen, stil gezeten had, recht op, in onberispelijke houding, met een vingor van de rechterhand op den rand van de tafel. „O,ik ben niet bang voor spoken. Ik geloof er zelfs niet aan." De oude dame lachte. „Zoo is de jeugd. Ik ben óok niet bang voor spoken maar ik geloof er aan. Het mannetje, waarvan ik sprak, heb ik zelf gezien." „Maar grootma 1" „Zeker. Dat was nog toen Vorst Dietrich leefde. Wij, damee, hadden ons na het diner een oogeublik te ïggetrokken, want de Vorst hield ervan, met de heeren ongelooflijk veel port te drinken Engelsche gewoonte. Mij was een kauier in een der zijvleugels aangewezen en ik was wat gaan liggen, ingeslapen bijna. Toen ik wakker werd, zag ik bij de kachel heel kalm het grijze mannetje zitten, net een Hofnarhij knikte mij met zyn groene oogjes toe, strekte de handen uit en klopte op zijn gouden snuif doos, alsof hij mij een snuifje wilde aanbieden. Nu, ik was niet bang, uaiir wel geschrokken. En zoo in een gevoel van weerzin nam ik het glas, dat voor mij op tafel stond, en wierp het naar het monster. Het viel in scherven, en weg was hij." „U vertelt rooversgeschiedenissen, grootmoe dertje. U droomde natuurlijk." „Neen, Hans, 't was geen droom. Want toen ik belde en een bediende kwam, en wij een on derzoek instelden, vonden we een paar snuifkor- reltjes op het tapijt. En uw grootvader, waarde VorBt, heeft niet gewild, dat de kamer ooit weer bewoond zou worden." Het geheele gezelschap zweeg eenige oogenblik- ken onder de indruk van dit verhaal, tot de Vorstin zeide: „Maar mevrouw, wanneer onze slotgeest zich onzichbaart kon maken, dan kon hij het toch de snuifkorreltjes óok wel doen." „Dat zal hij niet gewild hebben", antwoorde de oude dame droogweg. „Hebt U het grijze mannetje dan nooit gezien, Vorst.,, Hij schudde het hoofd, maar antwoordde niet Met samengetrokken lippen zat hij voor zich uit te kijken. Het gesprek stokte. Ik «tel u voor. Doorluchtigheid, mij eens in die kamer te laten logeeren. Ik verzeker u, dat ik het mannetje meepak. We sluiten het dan in een kooi en zenden het naar Berlyn, naar den I Dierentuin". „Dan leg ik van te voren beslag op zijn snuifdoos" viel de Voratin schertsend in de rede en keerde zich vervolgens, het thema afbre kend, tot de gravin en Malwine om eenige vriendelijkheden te zeggen over de zandwoestijn van den mark Brandenburg, die volstrekt niet zoo erg was, als men ze haar wel eens afge schilderd had. Zij was zeer verrast geweest, aan- g'naam verrast. Toen stond zij op. „Wij willen in het voorbijgaan ook nog uw dominee, die ook de onzo is, een kort bezoek brengen. Kom, Peter." Toen het rijtuig den bocht was omgeslagen en de Voratin nog eenmaal vriendelijk gewuifd had, begon mevrouw Von Hagelitz haar loflied" FABRIKANT van RENKUM. Vraagt prijzen en monsters. Telegram-adres: latere. Telefoon. VAN WIJCK, RENKUM. WAGENINGEN 3 De bekende distillaten, wijnen en likeuren, van de firma VETTER Co., distill. Ie klasse, zijn alhier ver krijgbaar in de oude Slijterij op het Lieve Vrouwe-plein, naast het Kapelhuis, Tele foon 131. WESSANEN LAAN, WORMERVEER. Opgericht 1765. Koninklijke Fabrieken. Voedert uw vee met de zuivere murwe merk de „Ster" en W L, uitmuntende door hoog eiwit- en vetgehalte en voedingswaarde EERE-DIPLOMA Parijs 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES te zingen. Zij was verrukt 1 „Wat spreken de menschen toch een kwaad. Die Amerikaansche was werkelijk een allerliefst persoontje; mooi, liet en bescheiden; óok de zuster alleen maar wat stil. Maar beiden je hebt volkomen gelijk, Hans beiden echte dames". Grootmoeder lachte. „Misschien heeft Peter toch nog wel een lot uit de loterij getrokken. Wan neer ik hem zie, denk ik altijd aan een ouden schimmel. Hoe een zóo mooie vrouw want mooi is ze, dat moet ik zeggen ertoe komen kon een zóo uitgedroogd creatuur te nemen." „Misschien wel zijn Vorstenkroontje", zoide Malwine met iets spottende in haar stem. „Maar, Wiwi! Je kunt hier toch niet vaneen Vorstenkroon spreken te nauwer nood van een Vorstentitel. Want of het louter maatschap pel ij kc o Knn mp( Dnnrlnphtiir hcid" pelijke beleefdheid is, hen met „Doorluchtig hcid" aan te spreken, iB voor mij nogal twij felachtig. En dan toch zulk een kroontje. Zij hebben zich met inspanning en moeite in de derde afdeeling een plaats welen te veroveren die Woldeggs. 't Zijn geen menschen van stand Oostcnryksche Vorsten, en dan langzaam il conto van een bezitting in Silezië, naar Prui sen afgezakt. Geen oude adel van het zwaard". „Grootmama, dat is toch voor heden vrijwel onverschillig". „Jawel, Hans 1 Mij tenminste. Want ik ben, zooals jij altijd zegt, democratisch aangelegd maar wanneer ik een zoo mooie rijke Amerikaan sche was, dan had ik een anderen man dan zoo'n notenkraker genomenLiever een jon gen, knappen luitenanti Voor die heeft miju democratisch geweten altijd nog wel wat over. Ik had met plezier zijn schulden betaald, Hans 1 Lachend stak hij de handen op „Grootmama, waarom bent u geen millionnaire en geen vijftig jaar jonger. Ik zou dadelijk u het bof maken". „Ik dank je voor je goede bedoeling, myn jongen, maar... ik heb aan óen Hagelitz meer dan genoeg gehad". (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk, Fiima A. H. van CIA FFF, Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1909 | | pagina 4