Als uw Bril gebroken is, B L O O K E R'S Stoomwasscherij W. G. BURGER, DE HUISHOUDGIDS W. F. A. GROENHUIZEN, ZEER GOED NOG BETER DE BESTE FLEHITE Feuilleton. VOOR DEN SPIÈGËC ZEIST. - - AMERIKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaïikt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZFN De goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco getaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage franco toegezonden. Gouden Medaille, Gent 1908. dactie van mejuffrouw N. CARIOT, Leerares in Koken en Voedingsleer, te ZWOLLE. Dit tijdschrift verschijnt eiken Zaterdag. Proefnummers gratis en franco verkrijgbaar bij iederen Boekhandelaar en aan het Bureau van de »DE HUISHOUDGIDS": Burgstraat 65, UTRECHT N.V. v/h Be NEB. STA AL-IN BUST R IE H. E. Oving Jr. CONSTRUCTIE. WERKPLAATSEN aan de BINNENHAVEH O.z. VERVAAR DIGT ROTTERBAM. IJzeren Bruggen, IJzeren Gebouwen, IJzeren Overkappingen, LTzerconstructies van eiken aard. Complete aanleg van Fabriekssporen. een glas stuk, een armpje van uw bril of een lcuvkje of hoorntje van uw pince- nez, wendt u dan met vertrouwen tot ons. Wij repareeren billijk vlug en goed. Groote sorteering BRILLEN en PINCE-NEZ, LEESGLAZEN, BAROMETERS, enz Onze 25-jarige werkkring hier ter stede waarborgt U 9en vakkundige behandeling. Brilleu worden geleverd op voorschrift van H.H, Doctoren. Instrument- en Horogeinaker, Langcstr.iat 42. Daalders Cacao Twee-Guldens Cacao 't Fijnste merk (vierkante bussen, bruin etiket) (vierkante bussen, groen etiket) (ronde bussen) bussen van 2 pond f 1 50 bussen van 2 pond f 2. bussen van 1 pond f 1-60 1 0 80 1 105 w m Va M 0.85 V2 0.425 2 0 55 1 ons 0-18 I ons 0-24 m 0 45 Bij den ondergeteekende verschijnt^ iederen Woensdag: a? Be Hollandsche Lelie M Weekblad voor Jonge Dames onder Hoofdredactie VAN ai Jonkvrouwe ANNA de SAVORNIN LOHMAN. öu »/>e Hollandsche Lelie" is het eenigst Sb Weekblad in Nederland voor datnes uit de hoogste en beschaafdste Icrin- gen. Let hierop voor uwe advertentie, gp ufc Prys per jaarg. f 4.50, fr. p. p. f 5.25.2b Proefnummers gratis. H Amsterdam. L. J. VEEN. Oll<llll'i<!lillll<lle Must'II III Is Iliiffflljks l«' l>e».lclill«ten voor ui l-l.'il.'ii a IO cenl. Kostolooa clos Dinsdags van 10 tot 12 en van |i/2 tot 3 uur. Eindelijk was dan de groote dag gekomen. Zij koos zich een eenvoudig maar flatleerend toilet en toen zij de kamenier had laten gaan, be keek zij zich lang in haar spiegel. Bij die bezig heid was zij gewend, halfluid interressante kleina alleenspraken te houden en haar geheimste ge dachten te uitende geheime gedachten van een mooie vrouw een luistervink zou heel wat interessants gehoord hebben. Ook vandaag spraken de lippen van hetgeen waarvan het hart zoo vol was. „Dat heb ik nu eens netjes gedaan", zeide zij met. vrij sterke zelfingenomenheid tegen haar beeld in den Bpiegel. „Ik heb den goeden man in 't minst niet aangemoedigd hoogstens van tijd tot tijd een wat langeren blik, een lachje van verstandhouding, een licht drukje van de hand. En toch wist ik hem steeds weer te bren gen tMt vriendelijkheden. Nu is het zoover, dat het tot een verklaring moet komenvandaag bij de thee, waarop ik hem gevraagd heb, moet de uitbarsting plaats hebben. Ik had het als weduwe van een rijk fabrikant wel niet noodig, weer te trouwen, maar ik bsn jong en dan altijd den wedowsluier te dragen; men komt zoo licht in een scheeve positie. En het leven zoo alleen door te gaan. is toch 6ok treurig. En ongemak, kelijk. Ik ben altijd op mijn vriendinnen aan gewezen wanneer ik naar een comedie of con cert wil. Een knappe vrouw kan niet overal alleen heengaan. Men komt in moeilijkheden, die men niet vermoedt. „HÖ is een zeer ernstig, knap man. En van goeden adel. Nieuwe gezelschapskringen zullen zich voor mij openen. Ik heb mij niet in die krin gen willen dringen zooals andere vrouwen, die er zich belachelijk mee makenmaar wanneer het toeval het zoo wilzal ik er niet over kl&geD. Ook zegt men, dat hij gefortuneerd is. Hy was zoo verstandig, zich uit bet kostbare jongelui'sleven tijdig terug te trekken. En nu woont hij op zijn riddergoed, dat ik ken. Een deftige bezitting, goed in orde. Mijn vermogen is nu wel niet buitengewoon, maar het kan hem toch helpen. Ja, mijn beste, met je aardige krul letjes op het voorhoofd, je wordt barones". Er werd geklopt. „Wat is er?" „Visite, mevrouw dr. Williamson." „Och, wat lastig. Ik verwacht den baron op de thee „Zal ik den dokter zeggen, dat u niet „Neen wacht eenshoe laat is het „Even vier oor.!' „De baron komt eerst om vijf uur. Tot zoo- ang kan hij mij den tijd verdrijven. Laat den dokter in de ontvangkamer en zet voor twee personen thee klaar in de huiskamer." „Ja mevrouw." De dame keerde zich weer naar den spiegel. „Den tijd verdrijvendat kan hij anders niet best. Hij vertelt altijd van Amerika. Dat is heel interessant voor eens of tweemaal, maar vandaag kan hij vertellen wat hij wil. Ik ben werkelijk een beetje opgewonden maar dat is toch ook heel natuurlijk. En dan is wachten alléén zoo vervelend. Nu, hij mag praten tot de baron komt. Dan stuur ik hem weg; ik versta uitstekend de kunst, de menschen op een zeer beminnelijke manier de deur uit te praten. Dat is een kunst op zichzelf, die niet iedereen gegeven ie, maar ik versta ze meesterlijk. Daar van zal de dokter vandaag eens een proefje te zien krijgen. Vooral als hij goed vervelend is. Nu, laten we eens kijken wat dat overzeesche wonder te beweren heeft." De mooie vrouw Bchi'cte nog wat aan heur haar, bekeek zich nog eens in den spiegel en ruischte vervolgens naar de ontvangkamer. Daar begroette zij dr. Williamson, een eeni- germate gezet maar nog jeugdig uitziend man, zeer elegant, maar een beetje stijf gekleed, die naar buiten keek. „Excuseer, dokter, dat ik u een oogenblik liet wachten," zeide zij, hem een plaats aanwijzend en zelf in een hoek van de canapé plaats ne mend. „O, u is wel beleefd. Ik heb maar een paar minuten gewacht. Ik keek even naar buiten. Ik houd van het leven op straat en kijk er gaarne na. Vooral omdat het zoo heel anders is dan bij ons in Amerika". „Ziezoo daar zijn we weer thuis", dacht de mooie vrouw en wierp een blik van verstand houding naar haar evenbeeld, dat zij zien kon in een ovalen spiegel aan den wand. De dokter begon haar nu bet Amerikaansche stratenleven te schilderen. Hij sprak uitstekend, zooals altijd als hij van zijn tweede vaderland vertelde. Hij wist ook zijn toehoorderes oogen- achijnlijk te boeien, zooals steeds bij dergelijke gelegenheden, want óok verstond zij voortreflijk de kunst, haar gedachten te verbergen. En zoo verstreek de tijd snel. Het was al bijna vijf uur en de mooie vrouw begon nerveus te worden. „Zeer interessant," zeide zij. „Maar nu weet ik, geloof ik, dank zij uw verhaal, al alles wat men van Amerika kan weten". „O, nog maar heel weinig," zeide Dij lachend. „Ik zou u nog veel meer kunnen vertellen zon der aan een einde te komen". niette veel Amerika op eens." Voor van- 3, daag was het genoeg, vond zij. Misschien bemerkte hy den eigenaardigen klemtoon in haar woorden althans hy stond op. Het was tien minuten over vijven. Waar bleef de baron Waarom verlaatte hy zich juist vandaag nu net tut een gewichtige beslissing moest komen „Er zijn gevallen," dacht zij met een blik op den spiegel, „waarin onnauwkeurigheid onbe schaamdheid wordt. Hij deukt misschien, dat ik geen andere vereerders heb buiten hem. Dat kan ik hem dadelijk met dezen hier anders leeren, want ik kan hem laten gaan wanneer ik wilmaar nu zal de baron hem zien. Die Amerikaan is eer. aardig mensch en minstens tien jaar jonger dan hij. De kennismaking, hoe vluchtig ook, zal goed voor hem zijn." En met een beminnelijke lachje vroeg zij den dokter „Wilt u nu al gaan „Ik was bang u al langer verveeld te hebben dan behoorlijk is." „Och kom, hoe kunt u dat nu denken? Overigens, u behoeft slechts het onderwerp van gesprek te veranderen om die gedachte geheel en al te verbannen. Gaat u dus weer zitten en spreek mij nu eens niet meer van Amerika. Vertel u mij eens „Welnu dan, als ik u werkelijk niet stoor. „Geen quaestie van Men hoorde bellen en in de oogen van de mooie vrouw was een triomfeerende flikkering te zien. „Ik moet me alleen nog maar verkleeden voor de comedie". Opdat moment verscheen de kamenier in de kamer met een briefje op een zilveren schaal. De mooie vrouw verbleekte. Zjj opende het couvert, las het briefje, maakie er een prop van en wierp dien met een minachtend gebaar in den haard. De baron verontschuldigde zich, niet te kunnen komen. Een dringende aan gelegenheid riep hem naar zijn landgoed terug. „De lafaard," dacht zij. „Hij heeft dit uur niet het hoofd durven bieden. Na zooveel teedere betuigingen. Eenvoudig schandelijk, niet waar De onuitgesproken vraag was gericht tot haar evenbeeld in den spiegel. Toen keek zij den Amerikaan weer aan. „Maar nu staat U nog altijd, dokter". „Wanneer u misschien nog toilet moet maken. „Och, dat heeft nog tijd en misschien ga ik ook wel niet naar de comedie". Zij belde. „Louise, breng de thee hier. U drinkt toch een kop thee, dokter?" „U is wel beleefd. Heel graag, mevrouw". „Ik houd hem hier omdat ik anders uit boos heid de gisteren gekochte dure porseleinen vaas nog zou kapot gooien, wanneer ik alleen wus," zeide de mooie vrouw in gedachten tot haar evenbeeld in den ovalen spiegel. En toen zijde zij „Waar waren wij ook weer gebleven O ja, vertel mij eens iets van uw eigen aange- egeuhuden, van uw leven. Waarom is u eigen- llijk naar Europa teruggegaan?" „Ik vind het ongepast, van mijzelf te spreken en vermijd het zooveel mogelijk, de menschen met mijn persoon lustig te vallen". „Dat is eeu mooie eigenschap. Hoe weinig menschen leggen zich die zelfbeperking op," dacht de damo. „Maar wanneer ik er nu om vraag vroeg zij handig. „Wel", zeide de Amerikaan „dan zult u het weten. Ik ben naar Europa gekomen om mij een vrouw te zoeken „Ah zoo. Beviel u iets niet in de Amerikaan sche dames „Ja ik vond de dames van mijn stand allen veel te groote dames voor mij. Eu de anderen zijn mij veel te zelfstandig en zelfbewust. Ik dacht, dat ik in Europa wel ergens een eenvou dig, riaief, lief meisje met gevoel zou vinden" „O, aan gevoel zijn wij hier niet arm. Hebt ual zoo'n meiBje gevonden „Werkelijk niet?" „Wel, er zijn er ontelbaremaar er overkwam mij hier een klein ongeluk" „En dat was „Ik werd verliefd op een dame van die soort, die ik thuis niet hebben wilde". De dame lachte. Werkelijk, dacbt zij, die Amerikaan kan ook onderhoudend zijn." „En mag ik ook weten wie uw uitverkorene isken ik haar De Amerikaan zeide, terwijl de mooie vrouw hem een kop thee reikte „De dame die ik lief heb, is u zelf". „Daar heb je nu toch een zeer geBchikte verovering gemaakt je moet dan toch nog wel bekoorlijkheden hebben voor de mannen," zeide de mooie vrouw lachend tot huar evenbeeld in den grooten spiegel, toen zij 's avonds zich begon te ontkleeden. „Hij is heel anders dan die afgeleefde mannen van de wereld. Hy doet niet aan flirten. Hij bemint mij, gaat vastbe sloten op zijn doel los en vraagt mij, zonder veel complimenten te maken. Van het eerste oogenblik heb ik mij tot hem aangetrokken gevoeld. Met welk een belangstelling heb ik zijn verhalen over Amerika aangehoord. Dat moet een heerlijke wereld zijn, die Nieuwe Wereld. Vol van electriciteit, zooals hij zegt. Ik verheug er me op, die te leeren kennen. We moeten spoedig trouwen, want zijn verlof is gauw om. En wanneer iemand de directie van een der grootste ziekenhuizen der Unie is opgedragen, heeft men niet het recht, hem lang in Europa te honden. En dat ik het gevaar ontloopen ben, to moeten rerkueren in die adellijke kringen hier in 't land, is een groot geluk. Ik geloof, dat ik heel veel van Bill zal houden." Snelpersdruk, Firma A. H. van CLEEFF, Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1909 | | pagina 4