Donderdag 21 October 1909. No. 7729. 59e Jaargang, FIRMA A H VAN CLEEFF te AMERSFOORT. Verschijnt Dinsdag Donderdag- en Zaterdagmiddag. Abonnement per 3 maanden fi. franco per post ƒ1.15. Advertentiën 16 regels 60 cent; elke regel moer 10cent. Bij regel- abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosieloo9. Legale, oflicieële- en ontoigonings- advertentiën per regel 15 cent. Reclames 1—5 regels f 1.25 elke regel meer f 0.25. Groote letters naar plaatsruimte. Bewijsnummers naar buiten worden in rekening gebracht on kosten evenals afzonderlijke nummers 10 cent. Bij advertentiën van buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. KORTEGRACHT 9 Postbus 9. Telefoon KENNISGETINGEN. ZEEMILITIE. BURGEMEESTER on WETHOUDER3 der Gemeente AMERSFOORT brengen, tor voldoening aan art. 138 der Militie- wot 1901, bg deze ter Itcnnie van wie bet napraat, dat de lotelingen van de lichting der Nationale militie van 1910, eu de lotelingen, bestemd tor aan vulling van de lichting 1910, die verlangen bij de ZEEMILITIE te dienen, worden uitgeuoodigd, zich vóór 1 November eerstkomende bij lieu, Burgemeester en Wethoudore, aan t; melden of to doen opgeven ter Gemeente-secretarie te Amersfoort, tot welke aan melding of opgave eiken werkdag van tien uur voormiddags tot drie uur nami Idsgs, en meorbgzou- der op Donderdag den 28 October 1909, des voorraid- dags ie 10 uur, te dier plaatse gelogenueid zal zijn. Voor indeeling bg de Zeemilitie komen uitsluitend in aau meriting de lotelingen, die ter volledige oefe ning worden ingelijfd. Voorls moeten zij een beroep uitoefenen of eene Flositie bekleeden, alsiu aangegeven in oudorstaande gst. ZEEVARENDEN. A. Stuurlieden, Stuurmansleerlingen, Matrozen, Lichtmatrozen en Jongens Op koopvaardijschepen van de groote en de kleine vaart en op zeesleep- booten. Stuurlieden, schippers en verdere opvarenden van loodsvaartuigon, tonnonleggers, eu jachten. Diepzeevisschers en Noordzeokust-visschars. Leerlingen van zeevaartscholen. BINNENSCHIPPERS. B. Stuurlieden, Schippers en Schippersknechts van Rgoschepen, aken, tjalkon en andore vaartuigen. Stuurlieden, Matrozen, Schippers en Schippers knechts van pasagiers- en sleepbooten op de binnen wateren. Zuiderzee-visschers. Visschers op de Zeeuwsche wateren en op de groote rivieren. Mossel- en Oestervisscbere. Schuitenvoerders, Vlotterlioden en Veerlieden. SMEDEN, STOKERS. MACHINISTEN en BANKWERKERS. C. Machinisten en Mtchinist-leerlingen op sche pen en vairtuigen, bij spoor- of tramwegen en op fabrieken en andere inrichtingen. Stokers als boven. Maohinedrijvors (hieronder begrepen drijvers van motorboten en automobielen). Smeden en Smid-bankwarkers. Machine-bankwerker» en gewone bankwerkers hieronder ook te verstaan Rijwielherstellers). Werktuigmakers, Kolentrommers, Metaalbewerkers (hierooder te verataan Koperslagers, Ketelmakers, Vglenkappers en voorslagers). Electricians. Studen ten iu de Worktuigkunde of de Electrotechnick. Leerlingen van de Kweekschool voor machinisten te Amsterdam of van een cursus voor machinisten. OVERIGE BEROEPEN. D. Telegrafisten (hieronder ook te ver'taan radio telegrafisten). Scheopsbeschieters, Scheepstimmerlieden (scheep makers). E. Koek- en Banketbakkers of knechts. Koks en Koksmaats, hetzij aau boord van sonepen of vaar tuigen, hetzij aan den wal. F. Koffiehuis- en Hotelbedienden, Hofmoesters eü Kelluors op schepen of booten. G. Ziekenverplegers, Barbiers, Apothekers-bedien den. 8tudenten in de Geneeskunde of in de Artsenij- boreidkuude. II. Personeel van 's Rijks werven. De personen genoemd onder A, B 'en D komen alleerit in aanmerking voor inlgving als zeemilioien- matroos. Do personen, genoomd onder G komen allereerst in aanmerking voor iulyving als zeemilioien-atoker. De personen, genoemd onder _E komen in aan merking voor inljjving als zeemilicien-kok. De personen, genoemd onder F komen in aan merking voor inlijving als zeemilicien-hofmeeflter. De personen, genoemd onder G komen in aan merking voor inlgving als zeemilicien-ziekenver- pleger. De personen genoemd onder H komen in aan merking voor inlijving als zeemilicien-matroos of stoker, alnaarmate vau het beroep, dat zij uitoefenen. Hierbij wordt bet tolgende bekend gemaakt: 1. De loteliugen kunnen bij de aangilte voor de zeemilitie opgeven of zg, in geval van aanwgzing voor den dienst ter zee, zouden wensóhen te worden afgeleverd en in werkolijken dienst gestold iu het tijdvak van 1 tot 15 Maart van het volgend j .ar, dan wel of zij er de voorkeur aau zouden geven om, zonder opkomst ter aflevering in genoemd tijd vak, in hei genot vau verlof te wordon gemeld tot in de eerste lielft van Augustus van genoemd jaar. Met hunnen aldus kenbaar gomaakteu wenschzal zooveel mogelijk rekeuing worden gehouden. Zij mogen echter indachtig zijn, dat do loteling, die zich eenmaal voor iudeoling bg de zeemilitie heeft aangemeld of doen opgovou eu bg het hierna onder 2 bedoelde onderzoek' voor den dienst tor zee is ÏOBchikt bevonden, zich niet zal kunnen terngtrek- en voor do zeemilitie, zoo hij mocht worden be stemd voor indienslstelling op een ander tgdstip dan waarvoor hg zich bij voorkeur heeft opgegeven. 2. De lotelingen, die een beroep uitoefenen of een positie bekleeden als is aangegeven in boven- j atanndo Lgit on zioh tijdig op de hierboven om- j schreven wijze voor den dienst terjzee hebben nan- goraeld of hebben doen opgeven, zullen vóór hunne aflevering worden onderworpen a.n een onderzoek I naar hunne geschiktheid voor inlijving bij tie zee- I militie. i Dit onderzoek zal plaats hebben in het tgdvak van 1 tot 25 Januari aanstaande. Ieder der hiervoren bedoelde lotelingen zal mede- deeliug ontvangen van dag, uur ea plaits, waarop bedoeld onderzoek voor hem zal geschieden. Heeft bedoeld onderzoek niet plaats in de Ge meente, waar de loteling woonplaats heeft of ver- blijf houdt, dan komen de kosten zijner reis ten laste van 's Rijks kis en wordt hem bovendien voor de kosten van heivorblgf in de Gemeente van onderzoek oen bedrag van óen gulden (f 1.—) uitbe taald. De lotelingen, die voor inlijving ter volledige oe- feuing zijn bestemd en ten gevolge van den uitslag van het onderzoek voor den dienst ter zee worden aangewezen, ontvangen hiervan zoodra mogelijk bericht. Dit bericht houdt tuveusiode mededee- ling, of zij reeds in het tijdvak van 1 tot 16 Maart van het volgende jaar zullen worden afgeleverd, om alsdan dadelijk voor eersie-oefening in werke- Igken dienst t« blijven, dan wol of zij bestemd zijn om, zonder opkomst ter aflevering iu gouoetnd tgdvak, in do eerste belfi van Augustus van dat jaar in wurkelijken dienst te komen. 3. Eon bewijs van militaire bekwaamheid en liohauselgke geoefendheid geeft geen aanspraak en verhoogt evenmin de kaus op plaatsing bg de zeemilitie. De aandacht van de lotelingen wordt gevestigd op art. 116 der Mililiewet 1901, luidende als vol^t: „De bij de militie te land iogelgfden worden niet tot bet aangaan van een verbintenis voor de buiten- landscbe zeevaart toegelaten zonder schriftelijke toestemming vanwege Onzen Minister van Oorlog. „Die toestemming wordt in gewone tijden niet f'eweigerd «au de lotelingen, dia reeda vóór hun nlgving bg de militie hun beroep van do buiten- )and3Che zeevaart maakten en zich overeenkomstig art. 138 voor de zeemilitie hebbeo aatigobodoii, dooh daarbg uiet bobben kunnen wordon aangenomen". Amersfoort, 14 October 1909. Burgemeester en Wothouders voornoemd, De Burgemeester, WUIJTIERS, Do Secretaris, J. G. STENFERT KROESE. LANDWEER. Jaarlijksch onderzoek. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente AMERSFOORT maken, ingevolge art. 30, tweede lid, der Laadweerwet, bekend, dat het onderzoek van de in het verlofgangersregister dezer Gemeente ingeschreven verlofgangers van de Landweer zal worden gehouden te Amersfoort, in oen der lokalen van het 3e Bataljon 5e Regiment Infan terie, aau den LeusderWeg te Amersfoort op MAANDAG, den 22 November a. s. des voormiddags te 9 uur, de verlofgangers behoord hebbende tot de lichting der Nationale Militie van 1895 des voormiddags te 10 uur, de verlofgangers behoord hebbende tot de lichting der Nationale Militie van 1890; des voormiddags te 11 uur, de verlofgangers behoord hebbende tot de lichting der Nationale Militie van 1897; des voorraiddag8 te 2 uur, de verlofgangers behoord hebbende tot de lichting der Nationale Militie van 1898; des namiddags te 3 uur, de verlofgangers behoord hebbende tot de lichting der Nationale Militie van 1899; op DINSDAG, den 23 November a. s. (les voormiddags te 9 uur, de verlofgangers behoord hebbende tot de lichting der Nationale Militie vun 1900 des voormiddags te 10 uur, de verlofgangers der Infanterie behoord hebbende tot de lichting der Nationale Militie van 1901 des namiddags te 2 uur, de verlolganger3 der ovorige wapens, behoord hebbende tot de lichting der Nationale Militie van 1901. Tot de verlofgangers, die verplicht ziju aan het onderzoek deel te nemen, behooren ook de bij de Landweer geplaatste verlofgangers van hot reservepersonoei der landmacht, zoomede do verlofgangers die by de Landweer dienen krach tens verbintenis tot vrijwilligon dienst. Aan het onderzoek behoett echter NIET te worden deelgenomen door: a. de verlofgangers, die in het loopendejaar overeenkomstig artikel 11 van voornoemde wet voor herhalingsoefeningen onder de wapenen zijn geweest; b. de verlofgangers, in het genot van ont heffing van den werkelyken dienst (artikel 16, eerste lid, van voornoemde wet) c. de verlofgangers, die eone aer betrokkingen bekleeden als aangeduid in kolom 2 van de lyst, vastgesteld bij het Landweer-besluit II, waartoe o. a. behooren de hoofdambtenaren, ambtenaren en beambten bij do Rijks- en by do Gemeente lijke politie; d. de verlofgangers, din by de tooslemmiDg tot verblijf buitenslands vrijstelling hobben vor kregen van de verplichting lot het by wonen van het onderzoek (artikel 27 van voornoemde wet) e. de verlofgangers, dio by de toestemming tot het aangaan van eene verbintenis voor de buitenlandsche zeevaart vrijstelling hobben ver kregen van de verplichting toi nol hywonen van bot onderzoek (artikel 20 van voornoemde wet) f. de verlofgangeis vancde exploitatie-com pagnie der Spoorwegafdeeling van het Regiment Genietroepen. Voorts wordt do aandacht gevestigd op do volgende wetsbepalingen dat de verlofganger van de Landweer bh dit onderzoek moot verschijnen in uniform gekleed, en voorzien vun de hem uitgereikte kbieding en uitrustingstukken, alsmede van z\}n zak boekje met daarin gehechten verlofpas dat een arrest van twee tot zes dagen, to ondergaan in de naustby gelegen provoost of hot naastbij zijnde luiis vau bewaring, d.ior dm Landweerdistricts-commandant kan worden op gelegd aan den verlofganger lo. die zonder geldige roden niet bij het on derzoek verschijnt 2o. die, daarbij verschenen zijde, zonder gel dige reden niet voorzien is van do hiervoren vermelde voorwerpen. 3o. wiens kleeding- of uitrustingstukken bij het onderzoek niet in voldoenden staat worden bevonden 4o. die kleeding- of uitrustingstukken, aan een ander behoorende, als de zijne vertoont; dat, onverminderd de hiervoren genoemde straf van twee tot zes dagen arrest, de verlof- J (anger, die zich schuldig maakt aan een dor ëiten daarbij onder lo. tot -lo. genoomd, wordt opgeroepen om op een nader te bepalen tijd en pluats voor den Landweerdistricls-rommundant te verschijnen tot het ondergaan van een nader onderzoek dat hot personeel van de Landwoer wordt geacht onder de wapenen te zyn niet alleen gedurende den tijd, dien het onderzoek duurt, maar in het algemeen, wanneer het in uniform is gekleed, zoodat degenen van dat personcol, die ongeregeldheden plegen of zicli aan straf bare feiten schuldig maken, hetzij bij hut guan naar de plaats voor het onderzoek bestemd, hetzij gedurende het onderzook of b(j het naar huis keeren, te dier zake vallen onder do toe passing van het Crimineel VVotbook en het Reglement van Krijgstucht voor hot krijgsvolk te lande. De verlofganger, die bij horhaling kleeding- of uitrustingstukken, aan een ander behoorende, als de zyne vertiont, wordt in werkelijken dienst geroepen en daarin gedurende ten hoogste drie maanden gehouden. De duur van dezen dienst wordt door den Minister van Oorlog bepaald, die tevens het korps van hot leger aanwijst, waarbij de werkelijke dienst moot worden vervuld. De verlofgangor, die niet voldoet aan eone oproeping voor don werkelyken dienst, wordt als deserteur behandeld. Nog wordt den verlofgangers uitdrukkelijk herinnerd, dat het niet-ontvangen eener hoof delijke kennisgeving hen niet ontheft van hun verplichting tot deelneming aan het onderzoek, maar dat deze openbare kennisgeving EENIG en ALLEEN als BEWIJS geldt, dat ae verlof ganger behoorlijk is opgeroepen. Ingeval ziekte of gebreken de deelneming aan het onderzoek mochten verhinderen, dan zul daarvan zoodra mogelijk ter Gemeente-secrotario moeten worden overgelegd eene gelegaliseerde geneeskundige verklaring, welke op ongezegeld pipier kan wordon gesteld. Verlofgangers, die wenschen het onderzoek elders hetzij binnen, hetzy builen hot Land- weerdistrict, waartoe zij behooren of op een ander tijdstip lo ondergaan, kunnen zich met een daartoe strekkend en mot redenen omkleed verzoekschrift wonden tot hunnen Landweer districts-commandant. Het verzoek behoeft niet op gezegeld papier te zyn gestold, dooh behoort gefrankeerd te worden vorzoudon. Wordt hot verzook ingewilligd, dooh maakt do verlofgan- Sor van do vergunning geen gebruik, dan wordt eze geacht niet te zijn verleend. Bij hot onderzook moeten de verlofgangers ook medebrengen do aan hen uitgereikte wa- ponen met toebehooron. De verlofgangers, die nog niet In het bezit van evenbeuoelae voorworpen zyn gosteld, ont vangen deze bij het onderzoek. Amorefoort, 21 October 1909. Burgemeester on Wethouders voornoemd, Do Burgemeestor, WUIJTIERS. De SocrotariB, J. G. STENFERT KROESS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT brengen tor konnis van belanghebbenden, dat op 1 November a.s. nieuwe leerlingen op de scholen 8e soort Beekstraat en Puntenburgorlnnn kunnen worden toegelaten. Zy, die leerlingen ter sehool wensohon te zen den, moeten zich duartoo aan molden bij hot Hoofd der tchool minstens acht dagen vbordon tyd, waarop de toelating verlangd wordt eu dien nnderwijzor do door hem nooaig geoordeelde opgaven doen. Tevens wordt herinnerd, dat voor de toelating moet wordon overgelegd eone verklaring, vor- meldende nnurn, voornamen jaar en datum van f;oboorte en woonplaats van den adspiraut-leer- ing. Deze vorklaringen zyn to verkrijgen op de Uemeente-Bocrotnrie, afdeollng Bevolking. Amersfoort, 21 Ootobor 1909. Burgomeoster en Wethouders voornoemd» De Bnrgoroeester, WUIJTIERS. Do Seorotaris, J. G. STENFERT KROESE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gelet op artt. 6 en 7 der HINDERWET, Brengen ter nlgcmeone kennis, dat een door F. WOL FF EN B f ITT E L, te IJssolstoin ingediend verzoek, met bijlagen, om vergunning tot hot oprichten van cono brood-, kook- on beschuit- bakkerij in hot perceel alhier gelogen aan de Borstraat - Oudo Soosterweg No. 7, bij hot Kadaster bekend onder Sectie D. No. 2729, op do Sccrotario der Gemeente ter visie ligt, en dat op Donderdag den I November aanstaande, des voormiddag» te half elf uren, gelegenheia ten Kundhuizc wordt gegevon om. ten overstaan van hot Gemeentebestuur of van een of moor zijner leden, bezwaren tegen hot opriohten van do inrichting in te brengen. Tot bot beroep, be.loo d lo art. 15, le lid dor Hinderwet, zijn voUeos do bestaande jurisprudentie, alleen z9 goreohtlgd, din overeenkomstig «rtikel 7 der Hinderwet voor hot Gemeentebestuur of óen of meer z(Juer ledou zgn /••rsohenen, tonoindo bunne bezwaren mondeling too te liohten. Amersfoort, 21 October 1909. Burgvmoester en Wethoudore van Amersfoort, De Bnrgoraeester, WUIJTIERS. De Socrotaris, J. G. STENFERT KROESE. BURGEMEESTER on WETHOUDERS der Gemeente AMERSFOORT brengen ter algemnene kennis, dat b(j hun besluit vun heden, ingevolge nrt. 8 der HIN DERWET, nan de firma J. KOOL, wonende alhier, vergunning is verleend tot do oprichting van eene koperRlugory mot veldsmidse in het perceel Utrecbischostroat wijk A. No. 33, kadastraal bekend Gemeente Amersfoort Seotio B. No. 1634, onder voorwaarde: a) dnt de schoorsteen ooven de veldsmidse tot oene hoogte van minstens 8 Meter boven den beg&nen grond wordt opgetrokken b) dut do vloer daar, waar do veldsmidse geplaatst wordt en daaromheen, ter breedte van minstens 1 Meter geheel van steen is. Amersfoort, 21 Ootobor 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Do Burgomeester, WUIJTIERS. De Secretaris, J. G. STENFERT KROESE.

Amersfoortsche Courant | 1909 | | pagina 1