Ai- Inboedel, gouden eu zilveren werken GKROC iröïipl. Hoogere Burgerschool Laatste Berichten. verkocht goed onderhouden Advertentién. Keukenmeid de rrachl betaalt en er geen fooitje bh geeft.de fiets vol Hjm wordt gesmoord alsof deze niets kost. Dat plaksel kan men er later niet weer afkrijgen zonder het email te beschadigen. De Voorzitter leest uil het Reglement voor de Kamer voor hetgeen behoort tot haar competentie en stelt voor, het verzoek om betere bediening van het plaatskaarten-bureau af ta scheiden van de rijwiel-zaak. De heer E y s i n k acht het beslist noodig, dat er meer personeel in bet plaatskaarten bureau wordt te werk gesteld. Twee loketten te moeten bedienen en bovendien te moeten zorgen voor het inschrijven van rijwielen en hand-ha- gape is veel te veel voor éen ambtenaar. De Voorzitter acht het voldoende, dat de stations-ohef hierop wordt gewezen, al zou dan de personeels-versterking slechts zijn voor het drukkere reis-seizoen. De quaestie der rnwiel- mishandeling behoort bij den A. N. W. B Wordt besloten, aan den stations-chef te schrij ven. De heer H. van Haselen vraagt of het Dagelykach Bestuur der Kamer wellicht reeds iets heeft vernomen omtrent de Eem-verbetering die toch zoo dringend noodig is. De Voorzitter: IlelaaB nog niets. Ik onderstel echter wel, dat er iets zal gebeuren. Ik kan me niet voorstellen, dat het Gemeente bestuur, dat voor alles een open oog heeft en met zoo wijs beleid handelt, niet 6ok zou zorgen voor den handel en de nijverheid. In het ver slag der Kamer is nogmaals gewezen op de groote wenscheiykheid eener grondige verbetering. De heer Van Vollenhoven: Ook het Eem-college heeft geconstateerd de gebreken waarop de Kamer wees. De Secretaris: Zeer zeker en ook hel Heemraadschap „De Eem" beeft in zyn verslag over 1909 aungewezen de ondiepe plaatsen. Hierna werd de vergadering gesloten. De heer F. Frenzen is benoemd tot onder wijzer aan de Chr. school te Hoevelaken in de plaats van m< juffrouw M. R. Verleng,die iu gelijke betrekking is benoemd aan de Chr. school te Soest. Rij wijze van proef zal dit jaar de oplei ding van reserve-sergeanten van het wapen der infanterie voor den rang van vaandrig meer gecentraliseerd plaats vinden. Daartoe zulieo de reserve-sergeanten der zes regimenten infanterie van de 2e en de 4e divisie van 21 Juli tot 17 September de opleiding volgen te Araersfuort, bij de school-compagnie. Van 21 Juli tot en met 12 Augustus zullen door elk der regimenten, tieu manschappen, beboerende tot bet blijvend gedeelte, ter beschikking worden gesteld van den leider van den cursus, waarvan do tot het korps behoorende reserve-sergeanten leerling zyn. Zoowel het onderwijs-personeel van als de leerlingen aan die opleiding nemen niet deel de oefeningeu op groote schaal (veld-manoe- vres, oefeningen in den vesting-oorlog, oefe ningen in groepsverband, schietoefeningen in de legerpiaats by Harskamp). Op 19 Septemoer vangt het examen aan voor den rang van vaandrig ten overstaan van door den Inspecteur der Infanterie te benoemen commissiën. Majoor jhr. E. W. von Wrangel auf Lindenberg krijgt Deventer als gurnizoeD. Bij Kon. besluit van 13 M>-i 1910, no. 72, is do Koninklijke bewilliging verleend op de Statuten der vereeniging «Handelsschool voor Amersfoort en omstreken". De burger-schietvereeniging «Prins Hen drik" staat met 4( 0 punten nog aan den eereprys in het Nationaal schietconcours te Ermeloo, dat stellig nog tot 2 Juni duurt. Het eerste elftal der 1'. V. C. behaalde Zondag te Utrecht, ondanks de hitte, met 20 den eersten prijs in de tweede aideeling der serie-wedstrijden der U. V. V. door teu slotte de Zeister V. V. te kloppen. De prijs is een zilveren schild met elf bronzen draag- meduilles. H. V. C. speelde met zeer goed overleg en gaf heel mooi spel. In de serie-wedstrijden van ülympia, Zondag te Zeist geëindigd, behaalde de C. B. W. den vierden prijs, een groote bronzen medaille, door Excelsior, uit Utrecht, te slaan met 10. Er was weer verbazend veel publiek. Het tweede elltal vun Het vyfde" speelde Zondag te Harderwyk tegen het eerste van «Het negende". Als bijzonderheid moge hier worden ver meld, dat reeds gister de heer Ph. A. WilÜgenburg uit Noord-Holland een mandje nieuwe aardappelen ontving. Dat is de tweede maal zóo vroeg gedurende de 27 jaar, dat hij zijn groothandel in groenten hier drijft; nog ééns ontving hij de eerste nieuwe aardappelen op 24 Meiverleden jaar ontving hij ze pas 4 Juni. Met is geenszins onmogelijk, dat, indien hot weder zoo fraai blijft, het eerste concert op het terras van »Amicitia" reeds vóór 5 Juni zul worden gegeven, te meer omdat de stafmuziek van het 5e regiment inlanterie in Augustus deel neemt aan de fort-ma noeuvres. Aan bet Commissariaat van politie zyn al3 gevonden gedeponeerdeen bloedkoralen halsketting met gouden slot, een dasspeld en een duimstok. In weerwil van de velerlei vermaningen worden de plantsoenen toch op allerlei wijzen beschadigd. De politie heeft dan nu ook besloten, niet meer te waarschuwen, doch tegen verschil lenden proces-verbaal opgemaakt wegens het loopen over het gras nf het uitrukken van bloemen. Op 't nippertje is vaak te laat. Uit den omtrek. Het officieel programma by het Koninklijk bezoek aan Amsterdam in de week van 26 Mei tot 2 Juni luidt als. volgt: Donderdag 26 Mei. Vertrek Paleis flet Loo voorm. 8 u. 36 ra. Aankomst Amsterdam 10 u. Vertrek naar Haarlem 11 u. 40 m. Terugkomst te Amsterdam 5 u. 15 m. 7 u. Diner (Hofmaarschalkstafel). Vrijdag 27 Mei. Voorm. 9 u. Aubade der schoolkinderen vóór het Paleis. 10 u. Cour van gelukwensching en dank betuiging. Nam. 3 u. tot 3 u. 45 m. Rntoer. 5 u. Zanghulde door de Nederlandsche Zangverenigingen vóór het Pubis. 7 u. Diner (Wethouders). Zaterdag 28 Mei. Voorm. 10 u. Vooi tzetting Cour van geluk wensching en dankbetuiging. 11 u. Audiëntie voor personen, die Hare Majesteit verzoekschriften, als anderszins, wemebeu aan te bieden. Nam. 1 u. 45 tot 2 u. 15. Rijtoer. 6 u. Diner (Kamerheeren en Adjudanten i. b. d enz.). 9 u. Ruout. Zondag 29 Mei. Voorm. 10 u. Godsdienstoefening in de Nieuwe kerk (Voorganger ds. Wieten). Nam. 1 u. 45 m. tot 4 u. Rijtoer eu be zoek aan Natura Artia Mngistra. 7 u. Diner. Maandag 30 Mei. Voorm. 9 u. Rijtoer en bezoek aan de verzameling Diucker in het Rijks-museum. 10 u. Vertrek van Museum naar Centraal station, ter begroeting van de Koningiu- Moeder. 10 u. 30. Terug ten Paleize. Num. 1 u. 30. Aanvang van den histoii- schen optocht, op den Dam. 7 u. Diner (Gedeputeerde Staten). 9 u. tot 9 u. 45 m. Rijtoer langs de ge- illuraiueerde straten. Dinsdag 31 Mei. Voorm. 10 u. 30 tot 11 u. 30 m. Rytoer en bezoek aan de tentoonstelling van Arti et Amicitiae. Nam. 1 u. 30. Uitrijden. 1 u. 45 m. tot 2 u. 15 m. By woning der sportbetoogiug, op bet terrein achter het Rijks-museum. 2 u. 30 tot 4 u. By woning van het wa terfeest op den Ainstel (gedeeltelijk aan boord, vervolgens in het paviljoen van «De Hoop"). 4 u. 15. Terug ten Paleize. 7 u. Diner (Gemeenteraad). 9 u. 15 m. Uitrijden. 9 u. 30 m. tot 10 u. 15 m. Bijwoning van bet avondfeest op den Amstel iu het pavil joen der Koninkl. Roei- en Zeilvereeniging »De Hoop". 10 u. 30 m. Terug ten Paleize. Woensdag 1 Juni. Nam. 1 u. 45 m. Uitryden. 2 u. 15 m. Te water laten van het stoom schip „Prinses Julian i" der Stoomvaart Maat schappij «Nederland", op de werf der Ne derlandsche Scheepsbouw-Maatscbappy. 6 u. Diner (Civiele en militaire autoritei ten)- 8 u. Vertrek naar de voirstelling in den Stadsschouwburg door de Koniukl. Veree niging Het Nederlandsch TooneelDe Ste dendwinger. 11 u. 15 m. Terug ten Paleize. Donderdag 2 Juni. Vertrek uit Amsterdam voorm. 9 u. 30 m. De heidamp, die gistermiddag ook over Amersfoort trok, heeft niet x\jn ontstaan ge vonden iu het afbranden van veen aan de Hannoversche grens, doch was afkomstig van een werkelyken heibrand by lloenderloo, waar een 60 bunder, van baron Van Pal- landt van Roosendael, door nog onbekende oorzaak in vlam is geraakt en ruim vijf uur brandde eer men den gloed kon beteugelen. Zooals men weet, is tot den Minister vai< Oorlog het verzoek gericht om de beide coupures buiten de Amsterdamsche en de Utrechtsche poorten te Naarden aanmerkelijk te verbroeden, omdat in de nauwe doorgan gen herhaaldelijk botsingen, aanrijdingen en andere ongelukken plaats hadden. Die coupures zyn zóo nauw, dat men er uiet passeeren kan (te voet) als de Gooiscbe Stoomtrein er door rydt. Toeristen, die den drukken verkeersweg Amsterdam Laren Hilversum dikwijls per auto of fiets berijden, zullen met vreugde vernemeD, dat de Minister Zaterdag goed gunstig op bovenbedoeld adres heeft beschikt e i de gevaarlijke coupures zoodanig zullen verbreed worden, dat van beide zijden noch het uitzicht, noch de passage meer zal be lemmerd worden. Het gevaar voor wagenbestuurder^ die daar steeds een ontmoeting met de stoom tram vreesden, zal dan oik zoo goed als verdwenen zyn. Algemeen wordt deze beslissing van don Minister met vreugde begroet. Omtrent de komeet van Hallev weinig nieuws. Wie er Zaterdag en Zondag en gis teravond naar zochten, bebbon weinig ge zien eenige reizigers, die Zondagavond goed half tien m«t den trein terugkeerden, zagen een nevelvlek, die wel de veel besproken komeet zal hebben verbeeld. Professor Nyland schrijft intjsschen»lk kari belangstellenden, die misschien door hetgeen zij tot nu toe van de komeet zagen, teleurgesteld zijn, aanraden zich nog niette laten ontmoedigen. Worden wij eenige avon den met helderen hemel begunstigd, dan geloof ik de verzekering te kunnen geven, dat de komeet Woensdag en Donderdag nog een mooi schouwspel zal opleveren". Dr. H. J. Zwier, van de Leidsche sterren wacht, schrijft o. o. «Dinsdag gaat de zon te 7 u. 58 m. onder, en komt de maan eerst te 8 u. 41 min. op, terwyl do komeet tot kwart voor elven bo ven den horizon blijft. Vanaf Dinsdagavond is dus meer kans op succes, naar het belang wekkend verschijnsel uit te zien. «Om 9 uur 'savonds staat ze dan nog op bijna 20 gradou boven den horizon in hot Westen, en de eerstvolgende dagen zal ze zelfs nog honger stygeu, ofschoon hnur glans geleidelijk minder moet worden, daar zjj zich zoowel van de aarde air van de zon ver wijdert." En met geen kleine snelheid. De afstand, die Woensdagnacht slechts 24 millioen Ki lometer bedroeg, zal den Isten Juni reeds tot 75 milli >en Kilometer zyn aangegroeid. Dus maar goeden moed gehouden. Concertzaal „DE AREND", A M E K 8 F 0 O R T. Op Woensdag 25 Mei 1910, des voormiddags lï'/a «ur precies, zullen om contant gold worden Men seint on3: By het 5e Regiment Inlanterie zyn be vorderd tot le luitenant de '2o luitenants H. D. Scherpenliuyzen en J. P. JJ-iiten, van het korps. 393ste Staatsloterij. Vyfde klasse. Tweede week. Trekking van 23 Mei 1910. (950 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. LEIN WEBER,te Amersfoort (Breedestraat 22) zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen Prijzen van f70: 14733 14734 15332 15718 en 15728. Te zamen 5 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 7109 7134*7'35 15347 en 15739. Door plaatsgebrek moesten advertentién uitgesteld. bestaande uit: fraai salon - ameublement bekleed met velours de Naples, diverse tufels, stoelen, fauteuils, canapés crapauds, theetafels, buffetten, kasten, bonheur du jour, schrijf bureau, bad met geyser, linnenpers, spie gels, schilderijen, ledikunten, waschtafels, karpetten, gordijnen, Hjn glaswerk, mu ziekautomaat, pianino, pendule, gas- eu andere lampen, gasfornuizen, iinsluithaard kachels, rjjwieleu, vitrine, volière met vogels, koper-, blik- eu aardewerk, voorts als: kerkboek met gouden slot, horloges, ringen, enz.eindelijk groentenwagen, handkar, kruiwagen, een partijtje nieuw hout, en wat verder te voorschijn zal worden gebracht. Te bezichtigen daags te voren van 9 tot 12 eo van 2 tot 5 uur. Goederen ter bijvoeging worden aan genomen door den vendumeester J*. D, Lammorls van Buoron, Lau- gestraat 108 te Amersfoort, tot en met Miterlyk 23 Mei a.s. Notaris A. P. SCHRODER. Voor de vele bewijzen van be langstelling, ontvangen bij de ge boorte van onze Dochter JOHANNA JACOBA, betuigen wij onzen harte- lijken dank. Th. van de WAAL. S. J. J- van de WAAL— 31om. Langbroek, 21 Mei 1910. Crediot-vorsoniging te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort mr. U. J. X. van den BERGII, WILHELMINASTRAAT S. Zij stelt zish ten doel het v-rleenen van Credieten onder per soonlijke of zukelyke zekerheid of in-blauco het iucasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden a deposito en rekening-courant. Ondergeteekende betuigt zijn hartelijken dank aan allen, die hem deden blijken van hun belangstelling bij zijn 25-jarige ambtsvervulling. Ph. A. WILLIG EN BURG, afslager der visoh. Amersfoort, 24 Mei 1910. Mevrouw GÉRARD van SIJSSEN, Kampstraat 24, vraagt een tegen 1 Augustus. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur. PUNCH - RHUM COGNAC bijzonder krachtig en voordeelig voor Directe import. Slijterij >HET KAPELHUIS", ingang Lieve Vrouwe-kerkhof. Door deze heb ik de eer te berichten dat een mijner stemmers geregeld elke maand in AMERSFOORT en omstreken werkzaam zal zyn. Hoogachtend, J. F. CUYPERS, Kon. Ned. Pianofabriek, WESTEINDE 37. TELEFOON 289. 1)EN HAAG. to AMERSFOORT. Het T0ELAT1NGS-EXAMEN tal wor- den gehouden op ZATERDAG 2 JULI en volgende dagen. Aanmelding vóór 1 Juli by den Directeur, G. J. BUIJS. Amerslortia. FABRIEKEN van MELKPRODUCTEN Amersfoort—Harderwyk Controle don heer W. A. van den Bovenkamp Uitsluitend prima Melkproducten. Z'ektekiemvrye Melk uitsluitend in flesschon Koffie en Slagroom. Karnemelk. Boter onder Ryka-controle f 1.40.

Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 3