Z GROOTE OPRUIMING Groote keuze GrROC Fortmann Mental, Instmmentmaker Langestraat 12 Gr. H. van der Sandt Co. Stoom was scherij W. G. BURGER, FLEHITE W. F. A, GROENHUIZEN, Horloges en Horlogekettingen, Prachtvolle regulateurs, Klok ken, Pendules, gewone en fan tasie-wekkers. t®0®< Feuilleton. AMEKIKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN. De goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gehaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage franco toegezonden. Bij den ondergeteekende verschijnt g iederen Woensdag 3 S De Hollamlscho Lelie Weekblad voor Jonge Dames §jj fonder Hoofdredactie |l van ttg Jonkvr. ANNA do SAVORNIN LOHMAN. e-ta »De Uollandsche Lelie" is heteenige q$| Weekblad in Nederland voor dames uit de hoogste en beschaafdste krin- 3 Ss gen. Let hierop voor uwe advertentie, Pi-ijs per jaarg. f LBO, fr. p. p. f 5.25. ?g| oefnummers grats. g Amsterdam. L. J. VEEN. PUNCH - RHUM COGNAC bijzonder krachtig en voordee g voor Directe import. Slijterij »HET KAPELHUIS", inganj Lieve Vrouwe-kerkhof. Oudheidkundig Museum, is dagelijks te bezichtigen voor niet-leden ii 10 cent. Kosteloos des Dinsdags van 10 tot 12 er van IV2 tol 3 nur* Langestraat 63 over de Krommestraat, Telefoon 88. Door deze heb ik de eer te berichten dat een mijner stemmers geregeld elke maand in AMERSFOORT en omstreken werkzaam zal zijn. Hoogachtend, J. F. CUYPERS, Kon. Ncd. Pianofabriek, WESTEINDE 37. - TELEFOON 289. DEN HAAG. bericht de ontvangst ecner geheel nieuwe zending gouden, zilveren en nikkelen dames- en heeren- Grootste keuze. Goedkoopste prijzen. Ie klas artikelen. Repnratiën beslist goed en billijk. XT. V. Manufacturen handel Oudegraeht 32-34. UTRECHT. 9 Telefoon 555. VAN Zomermantels, Costumes, Kindermantels, Linnen costumes en Linnen paletots. Gekleurde en Zwarte Jnponstoffen, Zijde, Tussor, Percales, Mousseline de laine tegen gereduceerde pry zen. Zijden, Stoffen en Mousselinen blouses, Costuunirokken met 20 pCt. korting. DODO 24.) Mevrouw Gudereza herinnerde zich wel, dat haar oudste vroeger, te Köriin, 6ok altijd den naam had, veel van kinderen la houden, maar later was haar dit weer uit het geheugen gegaan. Het scheen ook niet zoo goed bij Öigne's heeie zijn te passenhet leek iets vreemds. Als moe der zelf in den beginne er het hoofd over schudde, was het niet onverklaarbaar, dat andere er iets „aanstellerigs" in vonden. Mevrouw Neumann zei bij de eerste repetitie„Maak u het zoo druk niet met die twee bengels", om zichzelf dan toch met kleine moederlijke ijdelheid te be kennen, dat haar kinderen werkelijk het hart van het schoone meisje veroverd hadden. Zoo dra het' tableau vertoond was, toog Signe telkens met het tweetal naar een hoekje en kon daar met hen spelen, zooals eigenlijk slechts de eigen moeder met haar kinderen spelen kaD. Om de vorige gedeelten der repetitie bekommerde zij zich niet, evenmin als om de jonge luitenant-, die de aanstormende Jacobijnen zouden voorstellen. Den voormiddag van het feest werd er nog een repetitie gehouden in kostuum onder verzwarende omstandigheden, zooals de presidente niet ten onrechte vond, want het was in de salons onbeschrijfelijk onrustig. Tegen "de wanden werden de verkoop-ten ties opgeslagen decorateurs hamerden en plukten, tuiniers brachten guirlandes aanhier en daar lag een stapel geschonken verkoopuwaren, en Haartusechen dribbelden de mama's rond, wier dochters 's avonds de taak van bevallige winkel juffrouw, koffie-, of champagnenimfen zouden vervullen, en streden min of meer opgewonden over de beste plaatsen. Ook ditmaal had Signe, onmiddellijk nadat na haar tableau voor de tweede maal hel scherm gevallen was, de beide kinderen bij de hand genomen, was van het koudo tooneel naar de garderobe gegaan, had ze een beetje ingepakt, zelf haar mantel omgedaan en zat nu met het tweetal in de voorzaal in Dodo's halfopen cham pagne-tentje en vertelde hun sprookjes; zij in het midden der smalle bank, rechts en links een der kinderen. Gedempt klonk uit de schouw burgzaal de muziek. De kleine Karli was een beetje erfelijk belast met den nuchteren zin van papa, handelaar in tabak „en gros". Hij was altijd vol twijfelingen, wilde altijd op nieuvr weten of er werkelijk le vende dwergen waren, of feeën «chte vleugels hadden, en of de koning een echte kroon van louter goud droeg. En Signe bevestigde telkens weer, dat alles precies zoo was als zij het ver teld bad. Plotseling merkte Signe, dat zij werd bespied. Op eenigen afBtand Btond een heer, die geen oog van het aardige groepje afhield. In den be ginne hinderde het haar niet, zij lette er te nauwer nood opmaar toen werd het haar toch een beetje onaangenaam. Zy probeerde het gor dijn van het tentje neer te laten. „Toen word het avond" vertelde zij „en bet werd donker"; maar het linnen gaf niet mee, zij morrelde te vergeefs aan de koorden. Toen naderde de heer en vroeg„Mag ik u ook helpen Eerst wilde zij met een ijskouden blik be danken, maar toen hirkende zij den man. Hij was bij de laatste repetitie aan haar voorge steld August Köhne, en zij vond het toen eenigs- zins interreseant, daar zij den bekenden komiek verscheidene malen op bet tooneel had gezien. Toen had zij ook naar de alleigrappigste chan sons geluisterd, die hy bij de guitaar zoog hij was een der weinige acteurs, die hun gaven in den dienst der weldadigheid hadden gesteld. Zij vond hem nu ietwat onbescheiden eu het gladgeschoren gelaat, waarop men ook niet zien of het jong dan wel oud was, beviel haar niet; het was zoo ontzettend leelijk met den broeden neus en den mond die haast geen lippen had. Maar toen zag zij de oogeu, groote, grijze oogen met een ernstigen, droeven blik en toen zei de heer Köhne zeer bescheiden „Ik hoop, dat u niet boos is; ik houd zooveel van kleine kin deren". En haar ergernis was terstond geweken. Het kwam tot een klein gesprekdat wil zeggen hij sprak eigenlijk alleen met de kinde ren. Merkwaardig goed verstond hij die kunst. Hij deed een paar dierenstemmen na, hij liet den wolf verschenen, sprak met een hooge stem als booze heks en daarna weer als de goede grootmoeder. De kinderen, die eerst wat verle gen waren geweest, voelden zich spoedig op hun gemak en Karli verklaarde„Hij kan het veel beter dan jij, tante." Éénmaal slechts wendde de heer Köhne zich rechtstreeks tot Signe. „Neemt u mij de vraag niet kwalijk, u hebt immers een broer bij de garde-dragonders OnbevaDgen zei zij „ja", en hij voegde er toen bij „Ik heb uw broer een maal in gezelschap leeren kennen Toen kwamen de toeschouwers uit de zaal aanstroomen, en de heer Köhne ging ook weg, nadat hij de kinderen de hand gegeven en een bui ging voor Signe gemaakt had. Hy ging. Maar bij de deur wendde hij zich nog eenmaal om, en toen zag zij weer dien zeldzaam droeven blik der groote, gryze oogen, die aan het leelijke gelaat zulk een eigenaardige uitdrukking gaven. Den geheelen dag kon zij de herinnering aan die ernstige, droeve uitdrukking niet van zich zetten. De avond bracht echter zooveel afwisseling dat de indruk geheel verdween, zelfs zoó dat, toen zij achter de koulissen naar de liedjes van Köhne stond te luisteren, zij slechts het leelijke, bijna clow-achtig gelaat zag met dien mallen neus. Professor Knut had goed geprofeteerd: „de hertogin de Chouunnes" werd het voornaamste succe8in de bonte rij der vertooningen. De toe schouwers zaten eerst in ademlooze stilte te sta ren, tot eensklaps een razend applauB de scht one vrouwengestalte in bet donkerblauw fluweelen gewaad met het hoog gekapte goudblonde haar begroette. Op de eerste rij de hooge beschermvrouw naast Hare Excellentie Grautegasz, die telkens weer verrukt fluisterde: „Mijn idee, Hoogheid, mijn idee „Wie is die bijzonder mooie jonge vrouw „Geen jonge vrouw, Hoogheid. Een freule Von Gudareza." „Zonderling, ik heb ze nooit ontmoet." De andere vertelde, dat de familie eerst kort te Berlijn was komen wonen, dat mevrouw Von Gudareza lid van het comité was; ze liet er ook iets invloeien van de millioenen-erfenis. „Het jonge meisje zul furore maken. Zóo jong en zoo rijk buitendien. Een zeldzame vogel, om zoo te zeggen. Als u wilt, stel mij dan even voor aan hoe heet ze ook weer o ja, freule Von Gudareza." Men moest Signe zoeken. Eindelijk vond men haar in een der kleedkamers, waar zij weer met de kinderen bezig was. „Hare Hoogheid zou u graag leeren kennen I" Zij glimlachte. „Dag kinderen, slaapt lekker Magda en Karli vlogen baar om den hals „Neen, neen, jullie mogen mijn haar niet zoo in de war maken morgen kom ik je opzoeken. Zoo, nu nog een zoen en nu lekkei slapen en heerlijk droomen". Kr was afgesproken, dat degenen die meewerk ten dien avond in kostuum zouden blijven. Me vrouw Von Elsterburg wiet uit ervaring hoe dat kleur en leven bracht in zoo'n feestelijkheid. Zoo werd Signe dubbel snel herkend toen zij in de eerste pauze de zaal binnentrad. Zij hoorde zacht fluisteren: „daar heb je haar, de mooie hertogin(Wordt vervolgd.) Snelpersdruk, Firma A. van CLEEFF, te Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 4