CONTINENTAL Piano's. Orgels. Langestraat 42 Amersfoort Alléén SINGER SIN GER-M A ATSCH APPI J, Solied. Sierlijk, „Eysink" rijwielen zijn overal bekend door hun lichten gang en soliditeit. Snel. Sterk. W. F. A. GROENHUIZEN, Horloges en Horlogekettingen, Prachtvolle regulateurs, Klok ken, Pendules, gewone en fan tasie-wekkers. R. van den BURG, Piano's te huur van af f3.- per maand; Orgels van af f 1.50. BANDEN Het toppunt der volmaaktheid! Stoomwasscherij W. G. BURGER, DE HUISHOUDGIDS Feuilleton. DODO Ooze machines behoeven geene aanpryzing. in wiukels met DIT uit hangbord zyn de Naaimachines verkrijgbaar. Wjj verzoeken slechts er op te letten, dat ze aan het juiste adres gekocht worden. Amersfoort, Westsingel 49 hoek Varkenmarkt bericht de ontvangst eener geheel nieuwe zending gouden, zilveren en nikkelen dames- en heeren- Grootste keuze. Goedkoopste prijzen. Ie klas artikelen. Reparatiè'n beslist goed en billyk. Arnhemschestraat 8, AMERSFOORT. voor Ry wielen, Motorrywielen en Automobielen Het beste van het beste der hoog ontwikkelde banden-techniek. Pijn lijkst zorgvuldige keuze der gebruikte grondstoffen. Door eerste werk lieden bewerkt. Langjarig ge schoolde intelligente arbeidskrachten Continental Caoutchouc- Si Guttapercha Comp. Amsterdam. AMKKIKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen G O EOF BEHANDELING. BILLIJKE 1'RIJiFN. De goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gehaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage franco toegezonden. Gouden Medaille, Gent 11)08. Onder redactie van mejuffrouw N. CA RIOT, Leerares in Koken en Voedingsleer, te ZWOLLE. Dit tijdschrift verschijnt eiken Zaterdag. Proefnummers gratis en franeo verkrijgbaar bij iederen Boekhandelaar en aan het Bureau van de »DE HUISHOUDGIDS": Burgstraat 65, UTRECHT. Neumann keek haar na, zooals zij daar met den elegaaten officier dansend wegzweefde en in de menigte verdween. Toen streek hij glimlachend de rechtermouw van zyn rok wat glad en zocht tijo vrouw weer op, die tuazchen mevrouw Grautegasz en mevrouw Vod üudireza by de Signe was inderdaad geen hartstochtelijke liefhebeter van dansen, en volkomen eerlijk geweest, toen zy zeide, dat het niet de aller hoogste zaligheid voor haar was, maar zij danste graag en heel goed, alssy een danser van gelyke geven aantrof. Een paar minuten gai zy zich volkomsn san het genot over,maar toen bee peurde zij, dat bet publiek om baar heen toch zeer gemengd was, een echt publiek van weidadig- Ltidoftevten, waartoe ieder zich den toegang voor 5 mark kon koopen. Hoe behendig Horfeck haar wiet te leiden, een paar malen kwamen zij toch in botsing. „Ik zou liever ophouden; ik wordt moe," Nu al JammerMaar, zooalz u wilt" Zy stonden een pooeje aan den kant naar bat gewoel te zien Eensklaps ontwaardde 8igne baar broer Kberhard, die danste met een slanke jonge vrouw, niet meer in dan «liereersten bloei der jeugd, maar ah yd nog beeldschoon. Men zag bet beiden dansten met har lat och t en konden niet uitscheiden. Telkens kwamen da wuivende roode veeren in het weelderig blauws wart haar voorbij, en eens zag Sigue dutdelyk boe de blik der daoseu- d« zmacbteod de oogen vau Kberhard zoefct. Zy wilde niet vragen wie die dame wasde dame was bet werkelijk een dame? Men kon er aan twijfelen. Hat donkergele zydeo ooraage waa wel wat 41 te laag uitgesnedende heerlyk gevormde armen waren geheel blootslechta een smal gouden kettinkje lag over den schouder. Neen, liever niet vragen. Toen Signe even later by haar moeder stond, die een kleine inspectie-reis naar Dodo had onder nomen en over de toestanden aan de champagne tent vrij verontwaardigd was, kwam Friedel bij hen, zeer correct en zeer voornaam„Lieve mama, dit ie eens, maar nooit meer. Ik vind, dal men ook aan de weldadigheid perkeu moet weten te stellen." „Dat heb ik papa vroeger ook al gezegd; maar bij vindt natuurlyk alles charmant." „Verschil van opvatting I lk geloof werkelijk, dat u beter doet met niet langer te bly ven, ma- mal" „Alleen totdat Dodo met haar taak in die afschuwelijke champagne-tent klaar ia. Signe had slechts half naar hem geluisterd; met scherpe oogen sag zij in de verte, op tamelyk grooten afstand. Kberhard Hoburg en die jon ,e vrouw in gele zijde, met den prachtigen hals en zii voelde een kleine ergernis in sicb opkomen. Hoe kon Hoburg, na wal by haar zooeven had gezegd, met deze vrouw spreken En toen trachtte sy door een lachje dit onaangename gevoel te verdry ven. Wat ging het haar aan Daar begon Kberhard weer te danaen, even hartstochtelijk als zooeven. „Zeg eens, Friedel,toe, kijk eens met wie danst Kberhard eigenlijk vroeg mama. Friedel klemde den monocle in het oog en deed elaof hy zocht ea niets zag. „Hardi, onze Hardi „Hy wil het niet zien", dacht 3igne. Maar toen kwam het paar weer voorby, dicht vóór hen, en moeder vroeg nogmaals met groots belangstelling. „Kyk, Friedel, bier vlak by I" „O zoo, mama; ik ken die dame nieten tegeiyk glimlachte bij zóo ondeugend, met i, dat Signe wisthy kent Diet zeggen. lamgekoepen I ppen, dat Si aar heel goed, maar wil bet I Onmiddellijk daarna kwam vader. Hij wisin zeer opgewekte stemming, had allerlei kennissen gevonden, bij Dodo een paar glazen champagne gedronken, in den Hollandscheu salon zich door eene of audore schoonheid een likeurtje laten inschenken, had veel bewonderende woorden over zijn oudste te hooren gekregen en wilde nu gaan soupeerenook Friedel had er wel lust in en Dodo werd gehaald; vlug voegden er zich nog een paar jongelui bij hun gezelschap, zoudat men ten minste het voordeel had van een kleinen, gesloten kring. Juist toen men een tafeltje veroverd had, kwam de Prins voorbij en Friedel noodigde hem, eer Signe het kou beletten, uit, zich bij heu aan te sluiten. Misschien zou zy dat ook uiel belet hebben. Zij was Het niet met zich zelve eens. Kr was iets in haar, dat haar dreef met het gebaar te spelen, en onmiddellijk dacht zy weer: „Gevaar? Waar is er gevaar?" Toch wist zij het zóo in te richten, dat de Prins niet vlak naast haar kwam te zitten, maar aan den anderen kant der tafel, tusschen moeder cd Dodo en zij had er toch terstond weer berouw van, want nu was zij nog sterker blootgesteld aan de wanhopige uitdrukking zijner oogen, die trouwens alleen zij bespeurde; of legde zij iets in die grijze oogen. dat er volstrekt uiel inl„g? In elk geval was Hoburg buitengewoon stil allerbeminnelijkst tegen moeder, beleeid tegen Dodo, maar niet bepaald spraakzaam dit be viel Signe, want zy dacht onwillekeurig terug aan menig uurtje van de flauwste, onbetc-eke- nendste praaijee in den salon derVorstiu en terwijl zy metFiiedel en den heer Von Horfech sprak, dacht zij ook: „Eigenlijk ziet Hoburg er niet kwaad uit. Geen schoonheid; de hemel beware me voor zoogenaamde schoonheden maar hel oude ras spreekt uit alles, uit het welbesneden smalle gelaat, uit de magere figuur, uit de lange, smalle handen." Men praatte over het feest en over weldadig heidsfeesten in het algemeen. Vader was vol en thusiasms, moeder critisch, Friedel afkeurend, en Dodo vond het verrukkellijk, om terstond daarop weer beslist te verklaren, dat geen tien paarOen in staat zouden zijn haar nög eens naar zoo'u champagne-tent te biengen. En daarbij bloosde zij en giegelJe een beelje verlegen, wat haar allerliefst stond. F. iedel trachtte een paai malen den Prins in het gesprek te halen, maar Hoburg antwoordde ontwijkend, met halve woorden, die even goed een toestemming als een ontken ning kouden heleekenen misschien hoorde hij ook maar half. „Of, dacht Signe. „misschien volgt hij eenvoudig het principe va», zijn kringen, om niet te kweisen zonder bepaalde reden". Maar steeds, als hij meende het ongemerkt te kunnen doen, vloog zijn blik weer naar Signe, nu eens kort opvlammend, dan weer als iu stomme bede. Het werd haar steeds pijnlijker en om zich zelf af te leiden, wijdde zij zich des te meer tot haar jongen buurman aan den linkerkant babbelde, schertste met hem, koketteerde mis schien een beetje, om dan plotseling te bemerken, dat zij hier een ander vuur aanwakkerde, dat op het punt stond in lichtelaaie te ontvlammen „Wat deukt die Horfech wel Een heel aange naam man in gezelschap, die prachtig kan dansen, nu ja!.. maar ze moest voorzichtig zijn en {.een verwachtingen wekken, die nooit in vervul ing konden gaan. Zij trachtte snel een koudwater-straal in het vuur te gieten, maar die scheen als olie te werken. Daar begon waarlijk de piepjonge luitenant haar verliefd aan te kijken, werd sentimenteel, sprak van het zalig geluk zijner pas getrouwde zuster en van zijn hevig verhingen naar een eigen thuis. Ideve hemel; die had blijkbaar 6ok wat te veel champagne gedronken. (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk, Firn» a h. van CLEEFF, te Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 4