BLOCKER'S CACAO Brillen en Pince-Nez in Goud, Zilveren Nikkel. 11 Aigemeene Maatschappij van VOORHEEN THANS Hollanflsclie TheeMrt-weeiiiging, AMSTERDAM. Prima kwaliteit Scharen en Messen W. F. A. GROENHUIZEN, DAALDERS kost slechts de helft van andere goede cacao. De prijs van een bus van 1 Kilo (twee pond) bedraagt ƒ1.50 (een daalder). Kleinere bussen naar verhouding. Mooit los verkrijgbaar. Stoomwasscherij W. G. BURGER, FLEHITE EAU DE COLOGNE DRINKT ONZE THEE. ggp Feuilleton. Loupen, Leesglazeu, Compassen, Curvinieters, Windkussens, IJszakken, alle soorten Spuiten, Ondersteeken, Hospitaaldoek, Buik- en Breuk banden en meer Optische-, Geneeskundige-, Verband- en Ziekenverplegings-artikelen. en bjjbehoorende zaken. Ie klas Artikelen. Billjjke pryzen. Eigen reparatie- en slijpinrichting bij INSTRUMENTMAKER LANGESTRAAT 42. 1 l)e bekende distillaten wijnen en likeuren, van de firma VETTER Co., distill. Ie klasse, zijn alhier ver krijgbaar in de oude Slijterij op het Lieve Vrouwe-plein, naast het Kapelhuis, Tele foon 131. te AMSTKRDAM, ï- Damrak 74t. Scadgtk. Dij Koninklijk Bod. va'. I No». 1880, No. 28. DIRBCTKÜUKN- E. W. Scott, J. F. L. Blankenberg en Mr. J. van Schevichaven. Waieringaohana No. 117, Ami Etour voor Utrecht! Wegriiainttol O.Z. GCbii, Vlrichl. MARPHEMIE por 000.-- veriekcrd kapitaal Ouder Betaalbaar na hol pvorlljilon mot premie betaling gedurende: Betaalbaar dlrecl na overlijden el op den leeflljd van: dom. helgohoole ÏO laren. 15 (aren. es laren. 180 1M 25 30 35 40 45 I7!03 1!) 56 221)5 27 42 32|99 24 65 27.26 30 67 35 05 4020 •in 3261 3617 4133 4603 10)68 23j 13 23,04 35|S4 16 66 2l|75 26,46 33 45 14! 14 iijü" 2516 32,16 42 37 50 50 0142 kookte ik in den zomer zelden soep, daar de tijdroovende toeberei ding en dientengevolge het lange verblijf in de warme keuken mij niet behaagde, ofschoon ik wi9t, dat een bord soep bij het begin van den maaltyd een gunstigen invloed op het verte riugsproce8 van de daarop volgende spijzen uitoefent. evenwel kook ik dagelijks soep, daar ik in staat ben gesteld, in korten tijd en voor weinig geld smakelijke en voed zame soepen te bereiden door het gebruik van MAGGl's SOEPTABLETTEN. r—ZEIST. AMEKIKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen. GUEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN. Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gebaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage franco toegezonden. Oudheidkundig Museum is, dagelijks te bezichtigen voor niet-leden ii 10 cont. Kosteloos des Dinsdags vau 10 tot 12 er van U/2 tot 3 uur. THE CHARTER of COLOGNE Anno 1535 overtreft alle Keulsche producten. Te Amersfoort bij den beer R. J. van ELMER EN, Coilleur, Langestraat 7. Voor AMERSFOORT alleen verkiijgbaar bij N. OOSTERVEEN, Langestraat 46 en Arnhemschestraat 11, Telefoon 11, M. R. Zeer goede gruisthee 5">-60 Ct. grove thee vanaf 05 Ontbijtthee70 NamiddagtheeSU Extra line Ch. Congothee 100 DODO. 48.) „Dehemel beware mij", antwoorddeBraunstein, „ik ben weer bij Babrino, waar ik reeds als student woonde, vijf trappen hoog, marmeren vloer, verwarming onmogelijk, maar daarvoor dan ook een wonderbaar uitzicht, over half RomeEn een origineele huiejuffrouw, die op zichzelf al een genot is, nog daargelaten, dat zij de heerlijkste „pasta asciutta ai pomi d'oro" klaarmaakt, die men te Rome kan krijgen. Alleen, u moet niet kijken terwijl zij haar kookkunst uitoefent". Het kleine intermezzo had hen in een vroo- Jijke stemming gebracht, en deze bleef. Hij bab belde over allerlei grappige bijzonderheden uit het Romeinsche leven, veel ongedwongener, friescher en levendiger, dan het te Berlijn zyn gewoonte was geweest. Signe luisterde en amu seerde zich bijzonder en wierp er zoo nu en dan ook een vmolijke opmerking tuucben. Toen zij voor het „Grand Hotel" stonden, verwon derde zij zich boe kort haar de lange weg had geschenen, hoe snel haar de tijd was omgegaan. I Hij zei, dat hij dien middag haar ouders een bezoek wilde biengen. „Komt u lunchen. Papa zal het heel aaDgenaam vinden", verzocht zjj, en toen nam zij een roos uit haar grooten rui ker „ik dank u zeer, meneer Von Braunstein, voor uw aangenaam gezelschap". Zij was zich bewust het gezegd te hebben zonder eenig spoor van koketterie. Een kleine vriendelijkheid wilde dit zijn; meer mot, om 's hemels w:l meer nietmaar zij schrok op het zelfde oogenblik, want zij moest wel het eenigszins plechtige gebaar opmerken waarmee hij zwijgend de roos nam, als een kostbaar, ver raseend geschenk. En zij zag weer in zijn oogen dien eigenaardigen blik, die een zwijgende hulde uitdrukte. „Dus tot weerziens" zeide zij haastig. Zij knikte en ging vlug het hotel binnen. Haar ouders en Dodo waren reeds gereed om uit te gaan en moeder was knorrig. De aankon diging van Bruunstein's bezoek viel eerst niet in goede aarde. „Och, die pedante hinkepoot vond mevrouw. „Enfin, in elk geval, ik hoef niet met hem te trouwen". Vader lachte „Neen, dat hoef je zeker niet; maar anders, de jongea is nog zoo kwaad niet. Wie weet of hij niet hier of daar een uitste kende gids voor ons kan worden. En bedenk ook, Ida, dat bij Friedel's zwager wordt". „Ik hoef niet met hem te trouwen". Het woord hoe geheel anders het ook bedoeld was bleef dien geheelsn voormiddag in Signe naklinken. Zij had er over kunnen lachen, dat zij het op zich toepaste telkens weer doemde voor haar op de ernstige blik van den man met de schuwe teederheid, de stille vleierij in zijn uitdrukking. Zij had he* geheel vergeten; nu herinnerde zij zich weer hoe hij haar eens gezegd had, toen hij haar met een visschers- meisje uit Lesbos vergeleek„Zij was acaoon, beeldschoon, zoo schoon als u I" Zij mocht Braunstein zéér, nadat zij hem had leeren kennen, om zijn kalmte, de menigte din gen waarin hij belang stelde, de verstandige wijze waarop hij zich wist te uiten. Het had haar in hem aangetrokken juist dat dat hij zich uit de kantoren van zijn vader had ge- i.,d op het schoone eiland zijner artistieke nei gingen, dat hij ernstig en flink werkte, niet als dilettant, wien de rijkste middelen ten dienste staan om aan zijn liefhebberij toe te geven, maar als werkelijk vorscher. Ook zijn persoon lijkheid was haar sympatniek. Maar trouwen? De ochtend werd besteed aan een uitstapje naar de Campagna. Over Ponte Molle ging het langs de ouae Via Flamina naar de vila van Li via. De eenzame Campagna had vroeger voor Signe altijd een bijzondere bekoring genad zij hield er van, zich in te droomen in de stille verlaten heid der vlakte, bnd gevoel voor haar schilder achtige bekoorlijkheden, voor de verre uitzichten over de korte struiken en de beblGemde weiden op de blauwe bergen, die zich in lange reeks op den achtergrond aficekenden. Heden zag zij dit alles niet, voelde het niet. Moeder was zeer spraakzaam. Zij schold op het rijtuig, dat inderdaad een zeer bedenkelijk schreef portier had, op den koetsier, die de zweep zoo onzinnig hanteerde, op het verwaar loosde vlakke land. Vader lachte zoo tusschen- beiden en werd alleen knorrig, toen zijn vrouw protesteerde tegen een oogenblik ophouden bij de „Osteria" aan den Ponto Mulle, waar men toch zulken voortreflijken Genzano moest schen- ken. Dodo zat stil in haar hoekje. Het scheen of zij heden in de rechte stemming was voor de betoovering der Campagna haar oogen staar den droomerig in de verte. In Signe woelde de gedachten. Folterend. Was Hartwig Braunstein weer zoo iemand om wien het haar verdriet moest doen Een van degenen niet alleen, die zich voor haar triomfwagen spanden, die haar huldigden dan zou het haar geen pijn hebben gedaan maar een van die anderen, die in ernst naar haar liefde don gen Neen, aean, dat mocht niet zijn. Toen e .ouden zij naast elkander voor de muur- scbilderngPi ,'n de vila. Moeder spotte met de naieve suust, 1 iet den afgeschilferden muur en de er op gekladderde kleurenvlekken. Eensklaps zei Dodo, een beetje koppig „en bet is tóch mooi". „Wat dan eigei \'k vroeg rader. „Ik weet het niet; ik ben f met mama eens; ik vind het afschuwelijk." Toen zweeg Dodo eerst, maar daarna zei zij „Ja, wetenOch, weten kan je dat eigenlijk niet. Dat moet je voelen. Die fijne harmonie van kleuren, die nü r doorblinkt, en de fijne golving der lijnen; ik kan het niet verklaren Maar mooi is het, heerlijk mooi I" Het was zonderling; twee uur geleden had Snelpersdruk, Firma A. H. van CLEEFF, ti Amersfoort. een woord dat hoegenaamd geen betrekking op haar had, Signe's gedachten in een zeer bepaalde richting gedwongen en nu bevrijdde haar een ander woord, dat evenmin met het oog op haar gezegd werd. „Mooi, heerlijk mooi!" Wat had zij zich toch verbeeld I Als de jongo geleerde bewonderend haar aanstaarde, gold die blik niet baar. Hij zag haar aan. zooals hij een schoon kunstwerk aanzag, een kunstwerk der natuurhet deed er niet toe of het Signe Gudareza was, of een visschersmeisje van Lesbos. Zóo was het I Hij dacht geen oogonblik aan trouwen. Hij ducht slechts: dit meisje is schoon, van dl" schoonheid, die de oude Urieken bewonderden verblijd je oog daarin Eensklaps lachte zij luide. Zij had plotseling zulk een blij gevoel van bevrijding. Zóo ongemotiveerd lachte zij, dat haar moeder verbaasd zei„Neen, Signe, jij bent toch een grappig kindeerst een paur uren zoo koud als ten kikvorsen, en nu lach je zoo op eens. En niemand weet waarom 1" „Moet je dat dan ook altijd weten ant woordde zij, terwij! haar oogen schitteiden. „Dodo heelt gelijkeen raensch moet niet al tijd alles weten, óok niet, waarom iels mooi is. Maar Dodo heeft ook hierin gelijk de overblijf selen van groote kunst daar zijn nög mooi in die droevige overblij ,t'.en. Wat hoef ik te weten waarom? Zij geven mij dien indruk. Ik denk er aan. dat Livia hier byna twintig eeuwen ge leden voor die schilderingen stond en ze bewon derde en den mee3ter prees, die ze had gemaakt." „En daarom lach je „Daarom niet. U moogt gerust denken, dat ik zelf niet weet waarom ik lach." Mosder was gebelgd. Muakte Signe zich soms vroolijk over haar en haar meeningen Maar zij zei niets. Tegen Signe kon je zoo moeilijk op. Zij was er voor, nu naar huis te gaan. Er kwam immers een gast, „die meneer" Von Braunstein. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 4