Jan Olieslaegers vliegt IJACOL MANTEL-COSTUMES. op hst terrein achter het Wilhelminapark te Utrecht atoiiistr. werkzaamheden. Hollandsche Thee-YerhraikyereeniM, AMSTERDAM. Prijsnoteerinoerüons. (SMrkraoht) FLEHITE Bij deze geef ik aan mijne ge achte clientele kennis, dat ik aan mijne Magazijnen heb toegevoegd eene SPECIALE AFDEELING Beleefd noodig ik uit tot eene bezichtiging der modellen. Stoomwasscherij W. G. BURGER, DE HUISHOUDGIDS 24 tot en met 28 AUGUSTUS DRINKT ONZE THEE. Feuilleton. DODO. bet geheim van den gezonden haargroei is Te Amersfoort by den heer R. J. van EI MEREN. Coiffeur. w Bij den ondergeteekende verschynt iQ iederen Woensdag Do Hollandsche Lelie 3$ Weekblad voor Jonge Barnes fonder Hoofdredactie VAN I Jonkvr. ANNA de SAYOKN1N LOBMAN. 5 grc De Hollandsche Lelie" is heteenige j Weekblad in Nederland voor dames uit de hoogste en beschaafdste krin- 1 gen. Let hierop voor uwe advertentie. 3 Prijs per jaarg. f 150, fr. p. p. f 5.25. o proefnummers gratis. Amsterdam. Ij. J. VEEN. Oudheidkundig Museum is, dagelijks te bezichtigen voor niet-leden h 10 cent. Kosteloos des Dinsdags van 10 tot 12 en van iy2 tot 3 nnr. Mode-magazijnen ROB. LEVY, Langstraat 46, Telefoon 103, AMERSFOORT. AMERIKAAN8CH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZFN. Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gehaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage franco toegezonden. Gouden Medaille, Gent 1S08. Onder redactie van mejuffrouw N. CARIOT, Leerares in Koken en Voedingsleer, te ZWOLLE. Dit tydschrift verschijnt eiken Zaterdag. Proefnummers gratis en franco verkrijgbaar bij iederen Boekhandelaar en aan het Bureau van de »DE HUISHOUDGIDS": Burgstraat 65, UTRECHT. VLIEGWEEK-UTRECHT. (ingang Rembrandtkade). Toegangsprijs fl eu f 0.50. Terrein geopend van af 3 uur. Kaarten ook verkrijgbaar in de meeste sigarenwinkels te Utrecht. Iemand, den geh. dag disp., biedt zich aan voor Brieven onder no. 198, aan het bureau van de Amersfoortsche Courant, Korte- gracht 9. M. R. H. Voor AMERSFOORT alleen verkrijgbaar bij Langestraat 46 en Arnhemschestraat 11, Telefoon 77. Zeer goede gruisiliee 55-60 Ct. grove thee vanaf 65 Ontbijtthee70 NamiddagtUee .80 Extra line ('h. Congothee 100 54.) Friedel schreef onmiddellijk teer uitvoerig en zeer in zijn schik. Eberhard had zich vermand tot het zenden van een telegram, waarop eerst na eenige dagen een brief volgde, aan oudere, en zustere eameD gesteld een ietwat verwarden, wonderlijken brief, aan den eenen kant opge schroefd, met klinkende phrasen van geluk en liefde, die den een onthouden bleven, den ander in den schoot roldeD, doch aan den anderen kant zeer gelukkig. Hij bad tegenslag gehad, zijn beste paard was gestorven, op zijn Btal was influenza ae voorjaars-campagne was waarschijn lijk voor hem vorloren. Vader wilde er eerst met een grapje overheen praten „Jullie kinderen kost me toch wat I Nu, enfin, het doet er niet toe". Toen las hij den brief nóg eens. Er was een zonderlinge, vreemde toon in dien brief, die hem verontrustte. Ten slotte scbreef hij aan Friedel, dat deze eens op Hardi moest letten. Voor zoo iets was Friedel altijd uitstekend. De oude lui deed het werkelijk verdriet, dat de goede Hartwig Braunstein zich nu terug trok. NatuuïfMr zond hij ook een gelukwecsch en prachtige bloemen en aan vador een brief met verontschuldigingen; hij moest plotseling naar Athene, daar de opgravingen op Kreta weer voortgezet zouden worden. „Jammer, maar onder de tegenwoordige omstandigheden niet andere denkbaar; het eenig mogelijke" zeide mama „maar hij was toch een alleraardigste, hupsche gids". Acht dagen bleef men nog te Rometoen reisden de Gadareza's naar Napels on den vol genden dag kwam Hoburg. Zij logeerden in de bovenstad, hij aan de golfl Dit had Signe zoo gewenscht en zij voelde, dat zij gelijk had. Men was niet zoo onmiddellijk op elkaar aangewezen en zag elkaar toch dagelijks uren lang. De Prins kwam steeds lunchen in het hotel, de gebiui- kelijke uitstapjes maakte men gemeenschappelijk en men dineerde samen, hetzij in de bovenstad, hetzij in een der groote hotels aan de Golf. En dan 's avonda, als alles in rust was, zaten de beide zustere meestal nog lang op hun hal kon netje en staarden naar de betooverend schoone baai. Bij volle maan glansde de zee als een spiegel. Daarbij spraken zij weinig, doch lieten zich gaan in hun eigen gedachten. Dodo had goede be richten en haar hart was weer rroolijk en vol vertrouwen, maar zij verwonderde zich toch, dat ook Signe er zoo vroolyk en vol vertrouwen uitzag. De vrede moest in hoar ziel gekomen zijn zóo zag zij er uit. Slechts eens sprak zij zoo iets van dien aard uit„Je moet in het leven altijd een bevredi gend slot trachten te vinden". Eens, toen de zusters weer op hun balkon zaten en naa: bet doffe gedruiach der stad luis terden, over de sombere muren 7an het Castel del Ovo naar de zee tuurden en verder naar het silhouet van den Vesuvius, waaruit nu en dan, duidelijk zichtbaar in bel klare maanlicht, een lichtend rookwolkje opsteeg, verbrak Dodo plot seling het lange, bijna vrome zwijgen „Zou jij óok niet willen, dat Bill hier zat eu met je be wonderde, dat de wereld zóo schoon is?" Signe antwoordde Diet. Eigenlijk had Dodo ook nauwelijks een antwoord verwacht. Wat zij zeide, was eenvoudig maar de uiting van baar eigen hartewensch, maar zij zag toch in het schemerlicht, dat er iets als een glimlach over het gelaat harer zuster vloog, eu gretig vatte zij het op ais een toestemming. In werkelijkheid was het een ietwat spotach tig lachje geweest, niet boos gemeeud, ook Diet bitter, maar een beetje ironisch. Signe had zich onwillekeurig herinnerd, dat Bill volstrekt geen gevoel voor het stemmingsvolle en betooverende ven een landschap bad. Dit was haar in de laatste dagen herhaaldelijk opgevallen. Bij elk uitstapje was by goed op de hoogte en had zelfs een paar passende woorden voor de schoon heid der natuurprecies zooals hij ook nooit verlegen was om een goed oordeel over een kunstwerk. Maar zij voelde in beide geval len dat bij nooit iets uit zichzelf gaf. Hij had een goed geheugen en herhaalde slechts wat hij ergens gehoord of gelezen had. Onlangs, toen zij het gezicht van Posilippo op Capri ge noten, toen zij in bewondering en ontroerd was door de fijne tinten van lucht en zee, was zij bijna boos gewordeD, dat hij maar steeds her haalde „Ja, heel mooi, maar jij bent toch het mooiste I" Hot had haar een godslastering ge schenen. En op den rit van Amalfi naar Sor rento had hij zich met mama onderhouden, bijna zonder een blik voor al de wonderen van dien schoonsten weg der wereld. Hij had met haar gepraat over macaroni en over Emmy Deotinn, over Leoncavallo en de SaraceneD, over het menu van gisteren en de vele Engelschen in de hotels. Maar men moest dit alles toch niet te gering schatten. Mama scheen bij slot van rekening toch meer belangstelling te hebben voor Sarah Bernhardt en de beste maDier om artisjokken klaar te maken, dan voor de grillige buchten der kust, voor de brandende zee, voor het ver gezicht over het cpiegelende water en op den azuurblauwen hemel. Men moet de menschen met hun eigen maat staf meten 1 Signe legde, dan ook haar beide handen vast op de ijzeren balustrade van het balkon en haalde diep adem. Het was toch goed, dat alles zóo geloopen was! Het was een geluk, dat zij een groote streep had gezet tusschen verleden eu toekomst en dat het slot er nu was. De toekomst zou wel in orde komen! Met Bill zou zij het wel kunnen vindeD. Alleen maar verelandig zijn er niet op wachten tot er sterren van den hemel vielen. En toch waren er oogenblikken, waarin zij even sidderde in zijn arm. In de eerste dagen was het bij haar geweest een stil verzet tegen elke liefkoozing, maar bij kalm overdenken vond zij dat zelf kinderachtig en tevens onverstandig en nu voelde zij hoe haar bloed warmer stroomde als hij haar tot zich trok. Soms schrok zij van zich zelf, maar dan dacht zij weer: „En als nu de vonk töch eens oversprong en het waar werd wat de menschen zeggendat liefde, liefde wekt" En zij sloot de oogen, liet zich kussen, en dacht uan het woord V8D Jean Paul„Verlangen naar liefde, is reeds liefde". Van tijd tot tijd echter waren er ook wel eens kleine ineeningsverschilleD. Den vorigen middag bleven de ouders thuis. Bill reed met de twee zusters naar kaap Miseno. Toen zij op het kleine plateau zaten, kwam er een klein bedeljongentje. Het bedelen op zich zelf was Bill al een gruwel, doch hij maakte er zich meestal vlug af door eenige geldstukjes te strooien, maar dit bruine kereltje was zóo aar dig een prachtventje met een bruin gelaat, kersroode lippen en fluweelen oogen. Signe kon zich niet inhouden. Zij greep het ventje, nam het oog op, zwaaide het wat rond, had er plei- zier hoe het kleine mondje opeDging, de witte tanden te voorschijn kwamen en de oogen baar toeschitterden. Een tijdje zag Hoburg 't aan, maar toen zei hij plotseling: „Kom, laat dien jongen nu. Hy is zoo smerig". Dodo lachte: „Werke lijk, Signe, kijk eens wat een lompen en wat een handen". Toen kwam er plotseling een geest van verzet in Signe. Zij zag, dat Bill het voorhoofd fronste, maar zij kuste het kereltje op beide wangen en zette het op den grond. Bill had gelijk, de bengel had lompen aan en zijn moeder had hem zeker in geen dagen gewusschen; maar dat Bill het aardige kereltje een geldstuk toesmeet, neen de manier waarop hij bet deed en hoe hij hem nu wegjoeg, met zijn slok drei gend omhoog, dat gaf haar een steek in het hart. Neen, van kinderen kon hij niet hoi'den. (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk, Firma A H. van CLEEFF, te Amersfoort-

Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 4