Ed. WEILL, t E. NOACK's W. F. A. GROENHUIZEN, Langstraat 42 Horloges en Horlogekettingen, Prachtvolle regulateurs, Klok ken, Pendules, gewone en fan tasie-wekkers, Solied. „Eysink" rijwielen zijn overal bekend door hun lichten gang en soliditeit Sierlijk. Snel. Sterk. Dans-Instituut J. de LANGE. O houdt op 15 en 16 September Hotel BELLEVUE nouveauté s in Mantelcostumes, gekleede Toiletten, Blouses, Cos- tume-rokken, Morgenjaponnen, Peluche en andere Mantels, enz. 0 0 Uitsluitend Weener, Fran- sche en Engelsche modellen. Eene bezichtiging zal voor de dames zeer interessant zijn. 94©0® DE HUISHOUDGIDS Naamlooze Vennootschap GRONINGEN. Feuilleton. D O D O. bericht de ontvangst eener geheel nieuwe zending gouden, zilveren en nikkelen dames- en heeren- Grootste keuze. Goedkoopste prijzen. Ie klas artikelen. Reparation beslist goed en billijk. Zitting tot aangifte en bespreking van lessen VRIJDAG 16 SEPTEMBER van 12 tot 5 uur in de Concertzaal DE AREND. AMSTERDAM, Kalverstraat 129, IN tegenover het STATION te AMERSFOORT ©en© expositie van d© LAATST uitgekomen Gouden Medaille, Gent 1908. Onder redactie van mejuffrouw N. CARIOT, Leerares in Koken en Voedingsleer, te ZWOLLE. Dit tijdschrift verschijnt eiken Zaterdag. Proefnummers gratis en franco verkrijgbaar bij iederen Boekhandelaar en aan het Bureau van de »DE HUISHOUDGIDS": Burgstraat 65, UTRECHT. Hofleveranciers van H. M "ie Koningin der Nederlanden en van Z. M. den Koning van Rumeniê. Teneinde allerlei geruchten den kop in te drukken en aan alle mogelijke lasterpraatjes een einde te maken, wenschen wij er op te wijzen, dat dooi' de ernstige ramp, welke ons trof door het in rook opgaan van onze prachtige, modern ingerichte oudste fabriek, niet de minste stoornis in ons bedrijf is teweeg gebracht. Dank zij onze tweede, eveneens modern ingerichte grootc fabriek, n.l. die, welke gelegen is te Helpman, bij Groningen, zijn wij in staat geweest nh den brand alle inkomende orders onmiddellijk uit te voeren. Onder voortdurende aanbeveling, Hoogachtend, DE DIRECTIE. 63) (Slot). Misschien was ook voor Signe alles anders geloopen, zonder ooms millioenen. Haar geheele leren zou een andere richting hebben genomen. En Bill zou zich wel bedacht hebben al was bij nóg zoo verliefd om een arm meisje te trouwen. Arme Signe I Ook jij gaat gebukt onder den last van het geluk. Zoolang je nog jong bent en mooi, kan het er nog mee door. Ik zal het niet meer beleven. Maar dan; dan zullen ze je koel noemen en irotsch. Arme Signe I De goede wijn smaakte hem niet meer. Gu- dareza zette het glas weg, nadat hij nauwelijks zijn lippen had bevochtigd. Hij leunde ver achterover met zijn hoofd en peinsde weer over de oude tijden. Het was in dien tijd toch heerlijk geweest Moeder altijd vroolijk en opgewekt, altijd ge duldig en tevreden. Een beetje zat hij onder de pantoffelzekerMaar dat was bestMet bet geld, met dat vervloekte geld, was zij een an dere gewerden. Niet slecht, waarachtig niet! Maar nooit echt tevreden, altijd verlangend, hooger-op te komen en een beetje van het hondje gebeten. Friedel. Nu ja; die zou ook nü nog zoo luid mogelijk verzekerenik ben gelukkig. Die had van den beginne al pleizier gehad in geldzaken. Die ging door de wereld zonder zich om iets te bekreunenhij wist zich met zijn ellebogen wel een weg te banen. En haperde bet soms tus- scben hem en zijn vrouw werkelijk gebeurde dat wel eens dan haalde hij de schouders op. Maar den rimpel had hij toch op het voorhoofd den zorgen-rimpel. En soms dacht hij zeker toch wel: liever den Keizer dienen dan mijn schoon vader. De vliegen zoemden door het vertrek. Grappig bij Emke waren er altijd zooveel vliegen ge weest. Smerig goedje I Kijk, zelfs de portretten van de Keizers spaarden ze nietEn de oude voerde altijd een hevigen strijd met de beestjes. Kijk daar slaat hij er weer een paar dood, „En hoe gaat het met uw gezondheid, mnjoor „Dat kon wel beter, Enuke. In het voorjaar moet ik weer naar Karlabad. Met mijn maag wil het niet recht en de zenuwen spelen me 6ok al parten. Dat gaat zoo in een gioote stad". Ja, ja. Zoo gezond als hier in Pommeren is het er zeker niet. Dan schelden ze nog op ons, die verstandige Berlijners. „In den winter is de Pommer nóg dommer dan in den zomer", zeggen zij. Ja morgen brengen. Wy in Pommeren zijn toch nog de verstandigsten, majoor. Wij luten ons hier niet opwinden. Altijd kalmpjes en een goed fleschje rooden wijndaar houd je het leven bij tot over de zeventig. U moest weer te Körlin komen wonen, majoor". Nu moest Gudareza toch lachen, en tóch was er een weemoedige klank in dien lachmaar de wijn smaakte plotseling weer. De oude Emke had zulke komieke invallen. Körlin? Ja, als je maar niet zelf óok geheel anders geworden was in die acht jaren. Maar daar buiten, aan de Boven-Spree, waar Fiita Neumann zijn gieterij en zijn machine-fa briek had gevestigd, daar wilde hij ook zijn villa laten bouwen. Om dicht bij de kinderen te zijn. Want Dodo die stond nu zijn hart het naaste. Een prachtvronwtjel Hoe zij zich indertijd haar Frits veroverd en moeders tegenkanting en zijn bezwaren had weten te overwinnen, was een voudig prachtig! Op Dodo had bet vervloekte geld nooit invloed gehad. Die was, in haar ge zonde natuurlijkheid, by dien plotselingen rijk dom natuurlijk gebleven. En als hij het wèl bedacht: van alle kinderen had zij alleen het volle geluk verkregen. En nu werd het zeker wel tijd. Gudareza stond op en greep hoed en stok. Hij keek nog eens rond in het vertrekje. Oud en berookt was bet; eigenlijk een vies hokje maar het had toch iets gezelligs, dat noch Adlon, noch Bristol noch Kaisershof hadden. „Dus u gaat weer naar Kolberg, majoor? Zijn er ook kleinkinderen, als ik vragen mag?" „Wel, natuurlijk, Emke. Een jongen en een meisje. Heerlijke schepseltjes voor zoo'n ouden grootvaderl" Emke veegde zijn handen aan zijn broek af en stak ze uit over de toonbank. Stevig drukte bij de handen van den majoor; zoo iets stevigs kende je niet te Berlijn. „Klein kinderen zijn altijd iets heerlijks I Ik heb er óok drie" zeide hij. „Als u weer eens te Körlin komt, dan vereert u mij zeker weer met een bezoek, majoor?" „Zeker, Emke. Stellig!" De winkelbel klonk als vroeger. Precies die zelfde schrille klank als vroeger acht jaar ge leden. Gudareza trad naar buiten. De frissche lucht deed hom goedzeelucht, overgewaaid van de Oostzee-kuet. De kleinkinderen speelden nu aan het strand. Zij hadden een groot fort in hel zand gebouwd en grootvader moest dat vandaag nog mee in wijden. Hij was plechtig uitgenoodigd. Als hij niet te laat wilde komen, was het hoog tijd. Hij liep vlugger dan toen hij kwam. Hij voelde zich verlicht. En hy dacht: „Ja, Dodol Die heeft het van ons allen het best begrepen. Die heeft zich een burcht gebouwd, een vasten burcht van geluk Als ik maar weer haar vroo- lijken lach hoor!" Snelpersdruk, Firma A. H. van CLEEFF, to Amersfoort

Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 4