RECLAME-DAGEN AMSTERDAMSCHE BOTERHANDEL, Grootste en Soliedste adres voor Boter, Yet, Koffie, Thee, Cacao en Suiker met Cadeaux. AMERSFOORT, LANG EST KA AT 81, Stoomwasscherij W. G. BURGER, DE HUISHOUDGIDS van de Naamlooze-Vennootschap Hoofdkantoor KEIZERSGRACHT 124, AMSTERDAM. Vrijdag 4 en Zaterdag 5 November geven wij in ons filiaal een prachtig Blauw Delftsch ontbijtbordje EXTRA-CADEAU. Vraagt onze verpakte boter, Merk „NATURA"; vervangt geheel Natuurboter. DE DIRECTIE. Feuilleton. Het getieim van te „lieg Edward". ZEIST. AMEKIKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BF.HANDEUNG. BILLIJKE LRIJZEK. Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gebaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage fraiuto toegezonden. Gouden Medaille, Gent 1908. Onder redactie van mejuffrouw N. CAR10T, Leerares in Koken en Voedingsleer, te ZWOLLE. Dit tijdschrift verschijnt eiken Zaterdag. - Proefnummer» gratis en franco verkrijgbaar bij iedereo Boekhandelaar en #an het Bureau van de »DE HUISHOUDGIDS' Burgstraat 65, UTRECHT. Goedgekeurd bij Koninklijk besluit d.d. 22 October 1902, Staatsblad No. 27. Filialen ie Amsterdam, Utrecht, Haarlem, Arnhem, Nijmegen, Zaandam, Hoorn, Alkmaar, Leiden, Helft, Schiedam, Dordrecht, Gouda, Gorknm, Vlissingen, Middelburg, Goes, Tilburg, Venlo, Zutphen, Deventer, Ensehede, Hengelo (0.), Almelo, Zwolle, Amersfoort en Hilversum. aan ieder kooper van een pond BOTER, KOFFIE, THEE of CACAO, behalve de gewone bons, Huismoeders doet uw voordeel en koopt in onze Winkels. Daar kan men voor de bons prachtige en nuttige cadeaux bekomenook kan men de door ons uitgegeven bons en spaarbons inwisselen voor manufacturen. (Op Suiker en Vet worden wel de bons gegeven, doch geen Extra-cadeau). Aanbevelend, 21.) Een der agenten maakte de opmerking, dat de moordenaar getracht had, aan een ongeluk of een solfmr rd t- doen geloovcn, en vroeg waarom hij dan die geraffineerde cumedie noodig zou hebben gehad. „Waarom 7 Ik merkte al op, dat hij niet da delijk de manoeuvre met de uaskraun van plan was geweest. Een gelukkig toeval toonde hem na zijn terugkeer te Liverpool eerst de moge lijkheid daartoe. Want hij is tweemaal hier gc- w-est. Hij kwam met Dokter Ilarrus met do „Alabama' uit New-York aan, terwijl hij nog met de voorbereiding van zijn plan bezig was. Toen trof hem den eenarmige, dien hij vroeger te Londen had gezien. Hij wist, dat vriend Swinburne hier een bedrieger was en besloot von d ens kunstgrepen partij te trekken. Na zijn terugkomst veranderde zij.i plan, nadat hij het terrein bestudeerd had en de mogelijkheid had leeren kennen, op de spitsvondige manier, die wij kennen, zijn plan te volvoeren. En ook in dit gevul deed de vermomming hem voortrelle- lyke diensten; als eenarmige stal hij de hengel, hoorde en spiedde hij overal rond. En gelukte alle» niet zooals hij dacht, dan toch zou-de ar restatie van den eenarmige hein het zelfde voor deel geven, dut hij op andere manier er ook van hoopte: hij kreeg een mooien voorsprong. Dat Swinburne niet woord zou houden, kon hij «iet vermoedenmaar daarvoor kon hij de uit voering niet ophouden." „Zou het niet verstandiger van hem geweest zijn. in plaats van in de verkleeding van een armige, die overal de opmerkzaamheid trok, als gewoon mensch op te treden 7" „Hy wilde juist de opmerkzaamheid trekken begrijp je dat niet? Wat hij noodig had, was vóór alles tijd om te ontvluchten nadat hij den moord had begaan. De eene ol andere misschien onvoorziene omstandigheid zou hem daarin kun nen verhinderen. En daarom richtte hij van te voren, voor 't geval er iets verdachts werd ge- vonder. aan het geval, de opmerkzaamheid op een zeldzaam gebrek, waardoor voorloopig alle nndere kentoekuiien weggewischt zouden worden. Men zou vóór alles naar den eenarmige zoeken. Bovendien rekende hij erop, dat hoe dwazer de verkleeding, des te moeilijker de persoonsbepa- ling sou zyn den eenvoudig verkleede zou men in de ware gedaante gemakkelijker hor- kennen dan den kreupele metéén arm." Swinburné luisterde verbaasdhij had alleen maar de hoofdzaak begrepen, maar dat was vol doende om hem te doen schrikken. Zoodra ik geëind gd was. begon hy druk en heftig te beweren, dat bij van niets wist en ge weten had. „Geen woord meer, Swinburnedat behoefje me niet te verzekeren, dat weet ik eveDgoed als jij. Nog éen vraag: zou jij dien heer her kennen wanneer je hem zog." De krcupelo knikte levendig. „O zeker, mijnheer, aan zijn zwarten baard. Zoo'n baard heb ik nog nooit gezien." „Als dat het eenige leeken is, Jan zal het je niet veel helpendie baard is valsch evenals zijn haar, dat geverfd is." Als in twijfel schudde Swinburne het hoofd. „Wanneer u dat werkelijk incont..." „Ik ben er van overtuigd. Heb je niets aan hem gezien, geen enkel tseken of eigenaardig heid, waaraan de identiteit van don man is te herkennen 7" „Neen, niets." „En je herkent deze stukken volkomen zeker als van jou mantel te zijn „Zeker, want ik heb dien mantel wel twintig jaar gedragen." Nu bleef mij nog over, de menechen te hooren, die den eenarmige gezien hadden. Voor heden avond was dat niet meer mogelijk; het ge'oeurdo den volgenden dug en zoowel de via-cher Buffers als eenige andere getuigen bevestigden, dat de gevangene en de eenarmige, dien zij gezien hadden, niet de zelfde perBoon waren. Swinburne was niet alleen grooter dan de dief van de hengel, maar hij was ook ouder en had met den gezinnen pui soon niet de minste overeen komst; het vierkante boofd van den pseudo- invalide zou in Engeland moeilijk opnieuw te vinden zijn. Toch scheen het noodig, den bede laar in voorloopige hechtenis ts houden. Aan Jen eenen kant omdat mijn overtuiging van zyn onschuld niet voldoende was om hem vrij te laten allereerst moesten zijn betrekkingen tot den moordenaar nauwkeurig worden vast gesteld aan den anderen kant omdat wij hem noodig hadden voor een eveutueelu her kenning van den ware schuldige. Een koude, regenachtige Maartdag zomer- visioenen wisselden met regen en hagel, maar de zon scheen haar warmte verloren te hebben en de wind blies guur on onaangenaam. Hon derden menschen verdrongen elkaar op het kerkhof van Birkenhead, niet zoo door het weer afgeschrikt als de begrafenis van dokter Hurras hen aantrok. Snelporedrulf, Firma A. U. vak CLEEFF, lo Amersfourt Dat was een heele gebeurtenis voor hen, want er waren onder die velen maar weinigen die door een gevoel van medelijden naar den dooden- akker waren gedreven. Het zijn altijd de zelfde meuschen en zij komen altijd om de zelfde reden, of het de begrafenis van een hooggeplaatst per soon, een terechtstelling, een optocht of wat ook betreft. Aan de zijde van mijn collega San ders bekeek ik de komende dingen. „Niet dat ik bijzondere verwachtingen koester van de begrafenis", zeide ik tegen Sanders, „maar om niets te verzuimen, want eerlijk gezegd, beste vriend, de oplossing van het probleem is moei lijker dan ik geducht had. Twee wegen lagen voor ons open en beide hebben we tot dusver vruchteloos bewandeld. Noch ia het ons gelukt de dame uit te vinden, noch den imitateur van den eenarmige, die naar «mijn overtuiging de moordenaar is. Die zwalkt vermoedelijk al wel een heel eind weg op zee en de vreeemde dame schijnt spoorloos van de aardoppervlakte ver dwenen." ,,'t Is merkwaardig" zeide 8anders, „maar Liverpool is ook wel een stad om je te verbergen, 't Is een tweode editie van Londen. Overigens deel ik je meening, dut de man, die Swinburne nadeed, de dader is; maar in welke betrekking de dame tot de misdaad staat, is mij niet duide- lyk geworden." „De wijze waarop vrouwen in dergelijke ge vallen de hand in het spel hebben, is bijna al tijd de zelfde. Wees er van overtuigd, dat hier liefde in het spel is n al is het oogenschijnlijk wraak, dan is die het gevolg van liefde. Uit zonderingen komen voor; maar zij beveBligen den regel." (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 4