Insirifflentmaker Lanpstraat 42 W. F. A. GROENHUIZEN, Horloges en Horlogekettingen, Prachtvolle regulateurs, Klok ken, Pendules, gewone en fan tasie-wekkers, DE HUISHOUDGIDS FLEHITE. Stoomwasscherij W. G. BURGER, sak Z E I S T. VSE&-— Solied. „Ejsink" rijwielen zijn overal bekend door hun lichten gang- en soliditeit Sierlijk. Snel- Sterk Van der Zoo de Jong Van Ophoven Effecten Wissels Coupons Prolongatiën Deposito. MAILDIENST. Feuilleton. bericht de ontvangst eener geheel nieuwe zending gouden, zilveren en nikkelen dames- en heeren- Grootste keuze. Goedkoopste prijzen. Ie klas artikelen. Reparation beslist goed en billijk. Gouden Medaille, Gent 11)08. Onder redactie van mejuffrouw N. CARIOT, Leerares in Koken en Voedingsleer, te ZWOLLE. Dit tijdschrift verschijnt eiken Zaterdag. Proefnummers gratis en franco verkrijgbaar by iederen Boekhandelaar en aan het Bureau van de »DE HUISHOUDGIDS": Burgstraat 65, UTRECHT. Amersfortia. FABRIEKEN van MELKPRODUCTEN A mersfoort—Harderw ijk Controle den heer W. A. van den Borenkamp Uitsluitend prima Melkproducten. Ziektekiemvrye Melk uitsluitend in flesschen Koffie- en Slagroom. Karnemelk. Boter onder Rgks-controle f 1.50. Crediet-voreeaiging te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort mr. H. J M. van den BERGH, WILHELMIMASTRAAT 5. Zij stelt zich teD doel het verleeuen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of ro-blauco bet incasseeren van handelspapier bet ODtvangen van gelden a déposito reke ning-courant. Oudheidkundig Museum, is dagelijks te bezichtigen voor niet-leden a 10 cent. Kosteloos des Dinsdags van 10 tot 12 en van U/2 tot 3 nar. w Bij den ondergeteekende verschijnt MS iederen Woensdag De Hollandsche Lelie Üfc Weekblad voor Jonge Dames onder Hoofdredactie Joakvr. ANNA de SAVÖRNIN LOHMAN. 2b cvto j> De Hollandsche Lelie" is het eenige J Weekblad in Nederland voor dames. |5 wt uit de hoogste en beschaafdste krin- g^n. Let hierop voor uwe advertentie Prys per jaarg. f4.50.fr. p.p. f5.25. r£ proefnummers gratis. q jl' Amsterdam. L. J. VEEN. AMERIKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PBIJZFN. Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gehaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage franco toegezonden. WESTSINGELjïïAMERSFOORTTELEFOON 93. «VIJZE van VERZENDING. laat8tk Buslichting DEC. JAN. 0 0 S T -1 N 0 1 Uit Amsterdam met de sa ter Maatschappij Nederland 10.— 's av. 9, 23 6, 20 Uit Rotterdam, niet de ïs. iter Rotterdamsche Lloyd. 10.— a». 0, 16, 80 18, 27 Over Qenua, met de ss. ■Ier Maatschappij Nederi.') 6.10 's m. 7, 21 4, 18 Over Marseille, met de bs. 1 er Roller damtche Lloyd.1) 3.80 'sav. 13, 27 10, 24 ld. met de Frantchepak- boot. 6.80 's«.v. 3, 17, 31 14, 28 Over Brindist, met de En- tche pakketboot 10.45 ra. 9, 23 6, 20 Over Napelt met de Duit- De pakketboot.1) 3.30 's av. 14, 28 11, 26 SURINAME. ai» Amsterdam. 10.'s av. 8, 22 8 6, 19 over Saint Rat tire. 6.30 'sav. 8 ever Southampton. 10.— 'sav. 5, 19 2, 16, 30 CURAQA0. over Amsterdam. 10.— 'sav. 8, 22 5, 19 over Hamburg 10.— 's av. 1 1 over New-York 5.35 'sav. Dinsdag en Vrijdag Dingdag en Vrijdag eiken Dinsdag en Vrijdag, laatste NOORD-AMERIKA buelichiing 5.35 '«avonds; Zon- en Feest dagen 10.'gavonds. Nazending 3.30 's avonds. 8uppletoire mail voor brieven, briefkaarten en aangetee- kende stukken van allerlei aard 6.30 '«morgens. De Firma A. 11. van Cleeff vervaardigt spoedig, net en billijke Aanplakbilletten Aandeelen Bestekken Bon boekjes Bi '«fhoofden C, .'cultures Coupons Chéques Doodsberichten Dissertaties Eflecten Enveloppe* Facturen Formulieren Geleibilletten Hu welij lesbrieven Inwikkelpapioren Jaarverslagen Kennisgevingen Linieerwerk Menu's Nota's Obligatiën Orderbriefjes Pandbrieven Prijscouranten Quitantiën Registers Rouwbrieven Staten werk Taiieven Tronwbrioven Uilnoodigingsbrieven Verlovingskaarten Visitekaartjes Wissels Zegels en elk ander voorkomend boek- of 8>esi!(lrukwerk. 36.) „Mhn ring Hebt n dien gevonden vroeg sij vol verbazing. „U engagementsring, ja." „Goddank." „Weet n, waar „Na?" „Op de zelfde plek waar de hengel gevonden werd, het instrument waarmee de moord is be dreven." Onmogelijk „Begrjjp'tgoed; weer een zwaarwegende aan wijzing in honden van een ander. Ik weet, dat n den riDg verloren hebt; de moordenaar, die uw gesprek met den doode afluisterde, heeft den ring gevoüden en op die plek neergelegd om de verdenking, die reeds tegen u bestond, nog grooter te maken." „Zoo moet het zijn. Ik dank n uit don grond van myn hart. Ik voel. dat u een edel mensnh i-.. Uw oogen driogen door alle dingen; ik zou u wel willen beloonen met een volkomen open hartigheid, maar dat mag ik niet." „Daarvan ondervindt u zelf het grootste na deel. Ik behoef voorloopig, niets meer te weten. BinneD een paar weken zh], hoop ik, alles vol komen duidelijk zyo. Maak u niet ongerust om uw lot; de korte gevangenschap is te verdragen en ow aanstaande zal uw moeder wel gerust stellen." „Myn moeder Hebt u dat 6ok geraden „Er staat immers in den brief: „de persoon over wie u ongerust is". Wie kan dat anders wezen dan uw moeder? O, ik zou u nog v.el meer kunnen vertellenmaar nu is bet zaak, zoo spoedig mogelijk den moordenaar te ont dekken en alle mogelijke materiaal tegen hem samen te brengen. Kijk eens naar den brief van uw aanstaande. Hij geloofde heel verstandig te zijn hij heeft niets geschreven de enkele letters knipte hij uil een courant en toch is het juist dit, wat hem verraadt." „Hoe zoo?" „Ik herkeude dadelijk het geelachtige papier van die couranthet is de voor een paar weken te Manchester gestichte «Observer". Ik heb de proefnummers er van gezien. Het blad is nog weinig bekend en wordt slechts in een paar exemplaren te Liverpool en te Birkenhead ver spreid in enkele hotels. Iemand die George C. heet en in een van die hotels logeerde, was dus gemakkelijk uit te vinden. U is verbaasd, niet wiiar? De wegen van de politie zijn veelzijdig. Maar, zooals gezegd, dat boezemt mij verder geen belangstelling in. Ik weet, dat u onschul dig is en ik geef u de verzekering, mijnerzijds alles te zullen doen om, door bewijsmateriaal bijeen te brengen, zoo spoedig mogelijk uw in vrijheid stelling t» bewerken." Wij scheidden als twee goede vrienden en een paar dagen later begon ik mijn reis naar Duitsch- De laatste huizen van Bockhenheim lagen reeds achter mij en nog had ik bet huis van dokter Harras niet bereikt. Eindelijk, zag ik het van verre, een deftig, solied, wit huis, meer gelijkend op bet huis van een riddergoed dan op een moderne villa. Het was slechts twee verdiepingen hoog en had een hoogst eenvoudig dak, aan de eene zijde waarvan een kleine, eigenaardige toren zich verhief. Dö vorm verriedt het doelhet was een miniatuursterrenwacht, waar de eigenaar in heldere nachten de wonderen van het heelal bestudeerde. Ik moet bekennen, dat de eerste indruk my symphatie inboezemde voor den bezitter en my nieuwsgierig maakte, meer van hem te weten dan ik tot dusverre deed. De matig grocie ramen waren van groene jaloezieën voorzienaan de zonzyde waren bloemenbakken, die thans even wel nog leeg waren. Van de breede deur voerde een zandsteenen trap naar den tuin. Naast het woonhuis was een groote poort, waardoor ik de vrijheid nam, naar binnen te gaan. Uit de smalle gepleisterde gang, waarin ik kwam, zag ik door een ijzeren hek in een prachtigen als een park aangelegden tuin met mooie hoornenaan den anderen kant waren gebouwen en een sial. in 't midden stond een waterbak, een soort fontein. Alles was goed onderhouden, rein en van strenge symmetrie. Een aantal kippen rende in een groot hok rond, tten paar eekhoreutjes klauterde in een volière. Niettegenstaande de nabijheid van de stad, wanneer meri althans een afstand van zes Kilometer zoo noemen wil, voelde men zich hier als in volkomen landelijke eenzaamheid. Het huis lag niet aan den weg. Wie had het laten bouwen en opzettelijk het drukke verkeer gemeden om aan zijn neiging voor rust en eenzaamheid te voldoen, zonder daarom nog de genoegens van het stadsleven te moeten ontberen Dit alles gunde my al een blik in het karakter van den dokter. Hij hield van kunst en wetenschap en ook van do natuur en zocht of vermeed de meDSchen al naar zijn stemming. Hij was een van die menschen die hu nplichten jegens de menschen met nauw gezetheid vervulden, maar toch ook zich het recht voorbehielden, naar eigen smaan te leven Eigenaardig, dat ik, na kenniB te hebben ge maakt met de omgeving, mij ook dadelijk ver trouwd gevoelde met de bewoners. Het beeld van het jonge meisje, dat hier op 't oogenblik zonder eenig recht woonde, kwam mij voor oogen een afspiegeling van haar omgeving moest zij wel wezen. Het was mij te moede als zou ik niet komen te staan tegenover een mij volkomen vreemde persoon, maar als gold het de hernieu wing van een oude kennismaking. Ik had hier wel graag willen wonen, al vreesde ik weinig aanleg te hebben voor een rustig leven. Ik had, om my wel te voeler, loven en beweging noodig ik moeBt leven te midden van het volle, schit terende en dringende leven, meedoen, en liefst in de voorste rijen, nan den stryd die de men schen van dezen tijd moeten voeren; ik moest wat hebben, dat mij aanporde en voortdreef, de oplossing van een vraagstuk najagen. Alleen als een droombleed, dat vèr af is, duikt in mijn geest wel eenB het verlangen op naar absolute rust. Ik had een aanbevelingsbrief voor juffrouw Clara Hasse in den zak, geschreven door den offleier van justitie Weingartner, een oud vriend van dokter Harras, naar wien mijn nieuwe vriend, de rentenier Bochel, mij verwezen had. Alleen hy en het hoofd van de politie te Frankfort wisten van mijn zending mijn papieren stonden op naam van Victor Mai, de familienaam van mijn uit Duitschland stammende moeder, Van beroep was ik bediende en ik had mij overeen komstig dat beroep gekleed. (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk. Firma A. H. van CLEEFF, te Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 4