THERMOGENE Eieren Brillen en Pince-Nez in Goud, Zilver en Nikkel MMscle Thee YerMkyereeniginfi AMSTERDAM. PrijsnoteeringperBons. Sprakbrook Rijwielen, Klok Rijwielen. Het geheim van ie „King Ed»ard". Düsseldorfer Tafelmosterd „Küchenchef" Paul Eisenhardt Algemeene Maatschappij van Levensverzekering en Lijfrente Stoomwasscherij W. G. BURGER, Prima kwaliteit Scharen en Messen W. F. A. GROENHUIZEN, DRINKT ONZE THEE Hecla Tangent Rijwielen. B. A. JANSEN, FLEHITE. Feuilleton. Eisenhardt's (Keukonchef) volgens eigen methode uit de beste ingrediënten samengesteld, is buitengewoon aangenaam van smaak en opwekkend voor den appetit. Deze mosterd bevordert zeer de spysverteering en is dorhalve speciaal bij het gebruik van vleesch, visch, salade enz. zeer aantebevelen. Rijnlandsche Mosterd- en Wijnazyn-Indnstrie Düsseldorf. Gelieve uitdrukkelijk te verlangen het merk „Küchenchef". te A Itl STERDA Hf Damrak 74. DIRECTEUREN: E. W. Scott, «I. F. L. Blankenberg en Mr. J. van Schevichaven. Hoofdinspecteur voor Nederland: P. A. ADAMA VAN SCHELTEMA, Nic. Mncsstrnnt No. 61. Amiltnlam. Inspecteur voor Utrecht: Weonisingel O.Z.'eSbis, Ulrtehl. JAARPREMIE por f 000.— verzokorrl kapitaal Betaalbaar c Ouder Ucla'lln gedurei mie- de: "Sinuïl dom. hetgeheele 20 15 85 00 65 Jaren. Jiron. |UI I7l03 ?4 65 2,9I59 1968 21 75 25 46 19 56 27 26 32,61 23 13 2.6 46 32 16 22 95 3(167 36 47 28(14 3J 45 42 37 27 42 35 (15 4133 35 84 44 14 53 50 45 3299 40 20 46 93 46 66 6153 94 42 1 AMERIKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRUZFN. Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gehaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage franco toegezonden. i Loupen, Leesglazen, Compassen, Curvimeters, Windkussens, IJszakken, alle soorten Spuiten, Ondersteeken, Hospitaaldoek, buik- en Breuk- g banden en meer Optische-, Geneeskundige-, Verband- en Ziekenverplegings-artikelen. g. en bijbehoorende zaken. I le klas Artikelen. Billijke prjjzen. Eigen reparatie- en slijpinrichting bij f INSTRUMENTMAKER. LANGESTRAAT42. 3 Eerste Frissche Vleesch houwer ij. ^Leeuwarden. Telef. 495. Nleuwestad 16. DAGELIJKS versch verkrijgbaar, uit sluitend le kwaliteit RUND-, KALFS-, VARKENS-, LAMSVLEESCH en Gerookte VLEE1SCHWAREN, togen de scherpst con- curreerendo prijzen. Verzending door het geheele Rijk togen vergoeding van halve vracht. Leverantiën worden netjes en spoedig uitgevoerd. Vraagt s. v. p. prijscourant. Beleefd aanbevelend, A. LA VERMAN. WATTEN Bestrijdt met goed gevolg Rhumatiek, Bronchitis, Keel pijn, Lendenpijn, Pijn in de zijde, Stijven nek en alle aandoeningen, door koude veroorzaakt. In doozen van 75 cent en in doozen van 40 cent bij alle apothekers en drogisten. Voor AMERSFOORT alleen verkrijgbaar bij M. E. N. OOSTERYEEN, Langestraat 46 en Arnbemschestraat 11, Telefoon gruisthee .55-60 Ct. grove thee vanaf 55 Ontbijlthee70 Naniidddngthee80 Extra fijne Ch. Congothee 100 Engelsche Nedcrlandsche Duitsche Prima waar. Matige prijzen. Rijwielen voor den kenner. Sterk, lichtloopend en élégant. Loyale garantie. Rjjwielfabriek Den Bosch, Zuid-Willemsvaart 57/59. Huis opgricht in 1881. Auto-garage. Benzines. Motoronderdeelen. Oudheidkundig Museum, is dagelijks te bezichtigen voor nict-leden a 10 cent. Kosteloos des Dinsdags van 10 tot 12 en van P/2 tot 3 unr. Groote versche Noord-Hollandsche 50 stuks f3.00 100 f5 20 150 f7.50 zending onder rembours franco huis. A. H. DEKKER, Spanjaardstraat C. 31, Alkmaar. 37.) Nadat ik een beetje had rondgekeken, trok ik met goeden moed aan de bel. Een jong meisje met aardig kroeshaar opende de deur en leidde mij, toen ik het doel van mijn komst had ver teld, dadelijk naar juffrouw Hasse. Ik vond chnar in een groote, zeer eenvoudig gemeubelde woonkamer met soliede en vriendelijke mrar wat ouderwetsche meubelen. Zij zat aen een .naaitafeltje bij het raam en was aan een hand werkje bezig. Toen ik binnenkwam, stond zij op en kwam mij een paar schreden tegemoet. Zij zag er somber uit, maar begroette mij vriendelijk. Wanneer ik in eea paar woorden een beschrij ving van haar bad moeten geven, dan zou ik gezegd hebben: zij ziet er uit als het huis en de geheele omgeving; een hooge, waardige ver schijning, een beetje bleek maar met een gezonde tint; diepe, blauwe oogen; lichtblond, golvend haarkleine, goedgevormde handen heel sym pathiek, vrij en vriendelijk. Zelfs het rouwkleed, dat zy zonder eenige versiering droeg, stond haar goed en pa9le vol komen bij haar geheele uiterlijk. En ook haar rustige, prettige, klankvolle stem behoorde bij Clara Hasse, zooale zij zelf éen geheel vormde; ik wist onmiddellijk wie ik voor had, als had ik een volledige levensbeschrijving van baar gelezen, en dé uitkomst heeft geleerd, dat ik mij niet vergist heb. »Wat wenscht n?" vroeg zij, een paar on willige haren van haar voorhoofd wegstrijkend. Als antwoord gaf ik baar met een buiging mijn aanbevelingsbrief. Eer zij dien las, bood zij my een stoel aantoen ging zij naar haar plaats terug en keek een paar oogenblikken nadenkend veor zich heen. „Ik heb van de erfgenamen van mijn pleeg vader de opdracht, het noodige personeel aan te stellen," zeide zij. „U hebt hier een aanbe veling van iemand, dien ik hoogacht. Weliswaar komt u wat laat «Toch niet te laat?" „Bijna. Ik heb allen aangenomen behalve een koetsier en ook met dien ben ik reeds in besprek maar hij is getrouwd en baron Von Stolten heeft mij geschreven, dat hij aan pen ongetrouwdeu de voorkeur gaf. Ik heb hein morgen terug be- Bteld. U solliciteert meer naar de betrekking van bediende dan van koetsier?" „Ik kan uitstekend met paarden omgaan, juffrouw. Ik was vroeger ia een circus en heb ook als koetsier gediend. Het komt er voor mij het meest op aan, in deze streek en in dit huis een betrekking te vinden." „Hebt u getuigen „Zeer goede zij zijn bij den heer Weingartner, die ook bereid is, mondelinge inlichtingen over mij te geven". Dat was geen onwaarheid. Een detective heeft alle getuigschriften, die hij verlangt. Bij niemand mag zoozeer het doel de middelen heiligen. En daar ik inderdaad tegen de betrekking was opgewassen, behoefde ik geen onderzoek te vreezen. „Na go id, dan neem ik u aan," zeide zij. „Ik zal dadelyk den ander afschrijven." „Ik dank u. Ik zal mijn best doen, dat u te vreden over mij is. Wanneer treed ik in dienst?" „Morgen komt de nieuwe bezitter. Wanneer u dan vrij is „Zeker, als het moet zelfs dadelijk." „Kom dan morgen. U schijnt mij toe meer beschaving te hebben dan men anders ziet bij menschen van uw stand dat is een voordeel, dat voor mij den doorslag geeft. Ga naar den tuinman; die zal u uw kamer aanwijzen en u verdere inlichtingen geven. Laat u niet afschrik ken door zijn brommigen toonbij meent het niet slecht. Goeden morgen." Zeer verheugd over mijn spoedig succes, ver liet ik haar. Ik was sneller geslaagd, dan ik had durven hopen. Was ik niet aangenomen geworden, dan had ik een anderen weg moeten zoeken om de zaak tot oplossing te brengen maar deze was de beste. Ik b-hoorde nu tot het huis, dat voor mij openstond, kwam van axles op de hoogte wat er gebeurde, had gele genheid te luisteren en te onderzoeken. Natuur lijk was het zaak, op goeden voet te komen met het andere personeel; ieder lid daarvan wilde ik, zonder dat zijzelf het bemerkten, in dienst van mijn onderzoek stellen. Ik begon dadelijk met het aardige meisje met het kroeshaar, de zwartoogige Nanny. Zij was in de voorkamer aan het stof afnemen. Ik deelde haar mede, dat ik als koetsier was aan genomen en dat wij van morgen af huisgenooten zouden zijn. Zij lachte en keek my aan. „Ik hoop, dat wij goede vrienden zullen wor den," zeide ik nog. Zij lachte weer en antwoordde niet. Wat moest zij daar ook op zeggen. „Kent u den baron al zette ik het gesprek voort. „Neen, U" „Ik ook niet." „Ik zal meer te doen hebben met mevrouw dan met mijnbeer" praatte zij verder, zoDder van haar werk op te ki'ken. Zij knielde voor een étagère vol kleine snuisterijen, die zij stuk voor stuk in baar handen nam. „Zij moet een mooie vrouw zijn". „Zoo?" ik hield mij volkomen onwetend. „Ja, een Italiaanscherijk en trotsch." „Ik hoop ook goed?" Zij haalde de schouders even op. „De juffrouw schijnt mij een.heel goedmenBch te zijn", zeide ik. Een oogenblik draaide zij haar hoofd om en keek mij aan met een blik, waarin bewondering te lezen was. „Voor haar zou ik door het vuur gaan." „Zij heeft zeker ook een deel van de erfenis gekregen „Praat wat zachter," zeide zij met gedempte stem. „De arme juffrouw Een bel brak haar mededeelingen af. Meteen haastig maar vriendelijk knikje verdween zij. „Jammer," dacht ik. Niemand is meer tot vertrouwelijkheden ge neigd dan dienstboden onder elkaaronder hen wordt ongelooflijk snel vriendschap gesloten. Van Nanny scheen ik veel te kunnen hooren en haar sympathie zou ik wel winnen. Met den ouden tuinman Franz zou het moei lijker gaan. Hij keek mij bijna vijandig aan toen ik in den tuin naar hem toekwam. Er stond daar een oude grijze man, met een volkomen glad geschoren gelaat. Er behoorde weinig scherp zinnigheid toe, in hem den ouden tuinman te herkennen. Ik groette hem beleefd, noemde myn pseudomelia en stelde mij voor als koetsier. (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk, Fiima A. H. van CLEEFF, te Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 4