DE PRINS. BIJZONDER RV.S. RVS: Een paarl van groote waarde. Feuilleton. ALARM. 397e STAATSLOTERIJ. 3"" Tijflpesipolissen a f 11.15-, betaalbaar iet f L- per laanfl. Ook verkrijgbaar: Tijöpestbriefjas geldig voor één loterij. Hier ziet U hoe aan Noorsche stranden Men vangt de Dorsch met veel beleid Waaruit door tal van rappe handen CATZ LEVERTRAAN men steeds bereidt. LCet 1 Juli 1911 is begonnen de 11e Jaargang van De mooiste illustratie iu Nederland. Pehalve een groot nar.tal zeer fraaie platen en portretten, die de voornaamste gebeur- tenissen in Nedeiland en in het buitenland in beeld brengen, tul van belangryke geïilu- streeido atikelen op elk gebied en boeiende novelllen van bekende a iteurs, begon 1 Juli 1911 in dit weekblad e-n nieuwe .«erie romans: Herinneringen van Arsène Lupin door MAURICE LEI<LANC. (Fraai geiilusiretrd.) DE VUIST VAN DEN KEUS. Rerlijnscbe roman van RUDOLPH STRATZ. IN HET SPOOK DAL. Roman van ANNY WOLTHE. De boeiende roman van de bekende schrijfsters ALICE en CLAUDE ASKEW (Het reeds verschenen gedeelte ontvangen nieuwe abonné's op aanvrage gratis.) en daarna; HET MASKER VAN DEN NACHT. Roman van HAROLD AVERY. (Dit werk werd bekroond met een prijs van f2400,—) Men abOnneert zich door het geheele land I y eiken soiieden Boekhandelaar of bij de agenten tegen f3.perjiar voor de gewone, en tegen f5.per jaar voor de luxe-editie. Abonnementen kunnen met elk nummer aanvangen, doelt zijn steeds verbindend tot No. 52. Op plautsen waar geen Boekhandelaar gevestigd is, kan men zich direct per post abonneeren tegen een post wissel van f3.75 voor de gewone en f 5.75 voor de luxe-editie, aan den Uitgever N. J IIOON, Anilteldijk 13 te Amsterdam. Mou ontvangt daarvoor een prachtige illustratie vau 20 groote bladzijdeu op mooi papier met 40 a 45 platen per week. 26.) Maar de moeder, die haar kind doorzag, bracht daar tegen in: „Wel neen, we zullen dadelijk een boodschap naar Tromberg zenden; d»n weten wy, waar we ons aan te houden hebben, en kunnen desnoods nog een ander uitnoodigen". Na een klein half uurtje kwam de oppasser terug met een briefje van Tromberg, waarin stond, dat hy weliswaar al een nitnoodiging voor morgen had, maar dat hij, indien het maar eenigszins ging, zich daarvan vrij zou maken en dan met het grootste genoegen aan de sledevaart zou deelnemen". „Tromberg maakt alles mogelijk wat hij wil. 11c wed om wat je wilt, dat hij zal komen". „Ik hoop, datjegelyk krijgt," zeide de kapitein. „Wat denk jij, Emmy. Zal hij al of niet komen?,, „Wie kan dat bij hem weten?" zeide zij ont wakend. Ook zonder dat hij het schreef, wist zy, dat hij bij den consul genoodigd was. Bedankte bij thans vrywillig voor die uituoodiging, zag hy vrijwillig van het genoegen af, met juflrouw Wugner samen te zyn; ging hij niet naar de Berlijnsche, maar kwam hij bij haar, dan zou dat een bewys voor haar zyn, dut hy toch niet van juffrouw Wagner hield, dut hij or werkelijk niet aan dacht, die te trouwen. En wanneer bij voor de uitnoodiging bij den consul bedankte, dan zou haar dat ook een bewijs zijn, dat zij toch nog niet alle hoop op hem behoefde op te Ïoven; dan wilde zij ook op hem blijven hopen; an zou het haar misschien toch noggolukkon, zijn liefde te winnen. De dag van morgen zou beslissend zyn. En zóo lag zij den ganschen nacht wakker, en altyd weer legde zij zichzelve de vraag voor: zal by komen, of zal bij onder voorwendsel, van zich niet te hebben kunnen vrijmaken, tóch wegblyven? Het was eenige uren later. De eerste ochtend uren van den rustdag waren aaogebroken. Offi cieren en manschappen sliepen vast; zelfs de hoornblazer die do reveille moest blozen hij had streng bevel om dit pas om acht uur te doen sliep. Ook de andere manschappen van do wacht sliepen, en mot hen sliep, zij het ook staande en met éen oog open, de schildwacht voor liet geweer. Alles sliep, en toen de hoornblazer eindelijk 's ochtends om acht uur zijn instrument aan de lippen zette en het signaal tot opstaan blies, moest hij wel zeer bard toeteren om gehoord te worden. De munschappen, die het hoorden, deden alsof zij hem niet gehoord hadden zij woelden zich nog eens diep in hun stroozak en trokken nog eens de deken tot aan hun ooren op. Nog twee minuten, dachten zij, nog maar twee minuten. Uit hun kindsheid wisieri zy, hoe heerlijk juist die twee minuten in bed zijn. Maar aan alle heerlijkheid maakte het verschij nen van den sergeant der week een einde. Met ruwe hand trok hij de dekens van de bedden, en met een krachtterm bracht hij zelfs de luiBten buitengewoon snel overeind. Daar by zelf bad moeten opstaan, mochten ook „de kerels" het niet beter hebben dan hij bij holde dus vandeeene kamer naar de andere om de slapers te wekken, en toen hij hen allen wakker haa, holde bij nog harder, zoo hard als hy maar kon, van de esne kamer naar de andere om te kijken, of er mis- tchieu toch niet de eene of andere luilak weer een paar minuten in bed was gekropen. En nog aliijd blies de hoornblazer de reveille. En de wind droeg de tonen verder, naar de stad en ook naar de huizen van de officieren. Eerst bereikten zij den dikken Sturm. Ook die wi rd wakker, toen hij het signaal hoorde. Op dit oogenblik bad hy zich reeds gisterenavond verheugd, toen hij naar bed ging. „Wanneer de reveille blazen, dan ga je vijf minuten wak ker liggen en verheug je je koninklijk, dat je dan in do zes eerste uren nog niet op behoeft", zoo had hij zich vast voorgenomen. „Om vier uur pas moet je klaar zyn; als je dan om twee uur in je badkuip zit, heb je rykelijk tyd over om je aan te kleeden". En nu lag hij te bed en verheugde zich wer kelijk koninklijk. Hij trappelde van de pret met zijn beenen, wierp zich overmoedig heen en weer en lachte smakelijk in zichzelf. Het waa toch heerlijk, officier te zyn, wanneer je geen dienst Geldig voor 3 achtereenvolgende loterijen. Kans gelijk 'I» Staatslot GRATIS HERVERZEKERING. Tydgeestbriefjes geren deze'fde rechten en prijzen als de loten der 397e Staatsloterij. Vs'krügbaar Ie Rolteidam ten b»l Hnofdk.nlonr, Wd"s,r*"' ItJ I?'H' Te A mersfoorlbjjJ.G. HUNS, Kortegrecht 5; O. HOEKENOOGEN, LingntruiM, en A. SPREY, Soesterweg 80. llylnsvlrz.hu ROTTERDAM - AMSTERDAM. .V gunstig© voorwaarden voor de Polishouders der R. V. S. De R. V. S. geeft ongevraagd bij iedere polis de Reserve-waarde op. Bij overlijden worden geen onvervallen premie termijnen van de uitkeering afgehouden. Na 3 jaar recht op promievrye polis, waarvan de verzekerde zelf het bedrag gemakkelijk kan berekenen. Na 3 jaar recht op afkoop, waarvan de verze kerde zelf het bedrag gemakkelijk kan berekenen. De afkoopwaarde stijgt tot 90 pCt. der Reserve- waarde. Voor elke premiebetaling 30 respijtdagen. Na driejarig bestaan wordt bij staking der premiebetaling deze uit de afkoopwaarde voldaan. Het is hierdoor mogelijk, dat een verzekering nog jaren zonder premiebetaling in volle kracht blijft voortbestaan. Valt het te eeniger tijd moeilijk, de volle premie te betalen, dan kan men de verzekering ln stand houden, door tijdelijk slechts een gedeelte der premie te voldoen. Het te weinig betaalde kan dan later op gemakkelijke wijze worden aangezuiverd. ZEER BILLIJKE TARIEVEN. Op aanvrage worden gaarne tarieven en uitgebreide inlichtingen omtrent bovenstaande voorwaarden verstrekt door het HOOFDKANTOOR DER Westcrstroat 3, ROTTERDAM. had, kon uitslapen en het vooruitzicht op goedeD maaltijd en een allerliefste tafeldame I Hij verwonderde er zich eigenlijk zelf over, dat hij zyn tafeldame nog mooier vond dan den maaltijd, ofschoon hij precies wist, wat er van daag te bikken vielwant Burg had het hem gisterenavond verraden. Door de gedachte aan de genietingen, dio hem wachtten, smakte hij nu al met de tong, maar ondanks dat alles was zijn tafeldame nog mooier I Zij was eigenlijk voor een windbuil als Tromberg veel te mooi, maar hij bad haar nu eenmaal voor hem bestemd, dus moest hij haar ook aan hem verschaffen. Vanmiddag wilde hij een spoedige verloving voorbereidenhij wist nog wel niet, hoe hij dat zou aanvangen, maar dat zou hem wel invullen, wanneer hij maar eerst een paar glazen cham pagne op had. In elk geval was het zoo ver nog niet; voorloopig lag hij nog te bed en moest hij de zichzelf gedane belofte vervullen om er zich vijf minuten in te verkneuteren, dat hij nog niet behoefde op to staan. Daarom bleef hij zich nu verheugen, tol do daarvoor gestelde tijd om was, strekte zich vervolgens lang-uit in bed, en dadelijk daarop kroop hij weer als een balletje in elkaar. Hij was onder de dekens verdwenen; alleen de uiterste punten van zijn kortgeknipte hoofdharen staken er uit. Nog eens klonk uit de dekens een gelukkige, vroolijke lach, doch daar na werd het stil. De dikke Sturm was weer inge slapen. Ook Assberg was door het signaal gewekt. Hij hnd al gisterenavond voor dit oogenblik gegruwd, en om al het mogelijke te doen, opdat hij door dat ellendige getoeter niet gestoord zou worden, had hij als slaapmiddel veronal genomen. Maar ook dat had niets geholpen. Hij was tóch wakker geworden en lag nu grommende te bed. Eenvoudig ellendig, dacht hij; al gruwe lijk genoeg, dal de kerels uit bed getoeterd moe ien worden, maar dat ook iemand als wij onder die tonen te lijden heeft, is eenvoudig afgryselijk. En wat bluust die kerel weer zonder eenig muzikaal gevool 1 Als ordelievend manstreek hij zijn beddelaken glad en bracht hij ook zyn hoofdkussen in orde; daarna pas schimpte hy verder: V»'aartoe staat men ons nu een rustdag toe, wanneer men tóch niet kan uitrusten? Maar heel weinig menschen zijn zoo gelukkig, dat zij weer kunnen inslapen, wanneer zij eenmaal wakker zijn; ik kan het in elk geval niet, en of de anderen het kunnen, is mij op dit oogenblik volmaakt onverschilig. Reeds daarom vind ik dat signaalgeblaas een schandaal. Ook met het oog op de burgerij, die toch in zeker opzicht ook uit menschen bestaat, moest men dit uit den ruwsten tijd van de Ro meinen overgebleven misbruik afechffen I Een fatsoenlijk man moept naar zijn meening te allen tijde, onverschillig of het dag of nacht wus, zóo gekleed zijn, dat hij menschen op be zoek kon ontvangen. Daarom kapte hij zich ook eiken avond eer hij ging slapen, en hij vergat nooit, zelfs al kwam hij r.ög zoo laat thuis, zijn knevelopbin ler om te doen. Nu wierp hij een vluchtigen blik in den handspiegel, die op de tafel naast zijn bed lag en toen hij zag.datzjn knevel uit zijn fatsoen was geraakt, bracht hij hem met een paar forsche borstelstreken weer in orde. Vervolgens dacht hij na, en het duurde niet zoo lang, of zijn gedachten waren ook by het diner, waarvoor hij was uilgenoodigd. Het ge zelschap in zijn geheel trok hem wel niet byster aan, maar wel het weerzien van juffrouw Wag ner. Met dat al moest hy erkennen, dat er tus8ohen hen heiden een zeer eigenaardige om gang was ontstaan. Zoodra by haar zag, kreeg hij aanvechting om haar de eene of andere on- hebbelijkheid te zeggen, en zij antwoordde dan I dadelijk met een zoo mogelijk nóg scherper en boosaardiger opmerking. Ten diepste beleedigd, wendde hij zich dan telken male af, bijna nog meer verontwaardigd over haar lach, die spot tend en honend achter hem aan klonk, dan over haar woorden. Maar na enkele minuten stond hij toch weer naast haar. „Indien ik niet zeker was, dat ik haar ten slotte toch nog overwin, en vooral, indien ik niet wiBt, dat mijn opvoe ding op haar toch niet zonder invlojd zal blij ven, zou het eigenlyk mijns onwaardig zyn, mij zóo door haar te laten behandelen. Dat zy zich met banden en voeten verzet otn rich door my te laten opvoeden, spreekt eigenlijk vanzelf, eu dat moet mij een reden zyn om al hetgeen zij doet en zegt, zoo zacht mogelijk te beoordeelen." (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 4