G. H. van der Sandt Co. TOTALE UITVERKOOP Witte goederen voor Uitzetten en Luiermanden Oudegr. 32-34. UTRECHT. Telef.555. van ALLE artikelen ZONDER uitzondering. Enorme prijsreducties van: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0*0 Mantels, Costumes, Linnen paletots, Linnen Costumes, Regenmantels en Reismantels. alsmedeWitte katoenen, Linnens en Halflinnens. Nog voorhanden: Wollen dekens en Tafelkleeden, Offreeren extra goedkoop ©♦0 Stoomwasscherij W. G. BURGER Feuilleton. ALARM. FLEHITE CHEMISES, PANTALONS, TAILLES en NACHTJAPONNEN, afgepaste LAKENS en SLOOPEN. LINNEN- en KATOENDAMASTEN TAFEL- en ONTBIJTSTELLEN, SERVETTEN, HANDDOEKEN, - THEEDOEKEN, - enz., 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Z ÏMJ T. AMEKIKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZFN. Goederen worden te Amersfoort 's Woendags franco gehaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage franco toegezonden. Tromberg «liep ondank» alle zorgen ver trouwend op de hulp des hemels, dadelijk weer in; maar juist toen hij in den droom zoo het gevoel had alsof hij hel du met zichzelven eens was geworden, klonken door de open ramen andermaal de tonen van een hoorn tot hem door. Tromberg ontwaakte en zette een uiterst verbaasd gezichtwuarom houdt die man heelemanl niet op met blazen? Hij toetert nu stellig al een half uur. Om acht uur begon hij te blazen, en nu ie het Hij richtte zich op en keek op zijn horloge, daarop vloog hij met een schok op: Wat is dat? éen uur? Groote hemel om twee uur moet ik gaan arren en ik weet nog altijd niet of ik al dan niet mee zal gaan. Neen, zeide hij plot seling bedarend, dat is onzin; zóo lang kan :k toch niet geslapen hebben ik heb gisteravond vergeten, mijn horloge op te winden en dat is nu op éen uur blijven staandat is het zeker. Alaar toen hij het horloge in zijn hand n m, liep de secondewijzer zoo vlug over de wijzerplaat als maar behoorlijk was. Tromberg greep met allebei de handen naar sijn voorhoofd. Dat begrijp ik niet! En vooral, waarom blaast de kerel nu nog altijd reveille; waarom toetert hij nu al vijf uur achtereen het zelfde signaal? Hij luisterde naar de bem welbekende tonen; waar plotseling aam zijn gezicht een uitdrukking vanontzettiug aan. Dat is beelemaal geen reveille, wat de man daar blaast; dat is alarm! Onwillekeurig viel hij van schrik achterover -n de kussens. Alarm op een rustdag! Dat was een fraaie geschiedenis. Plotseling hield hij op met mopperen en een gelukkige glimlach speelde om zijn mondhad hij niet, eer hij ging slapen om een, vingerwijzi ging gesmeekt, en was deze er nu niet Nu be hoefde hij zich over niets meer bet hoofd te brekennu behoefde hij Diet naar den consul en evenmin een sledevaart te doen, hij bi-hoefde er niet meer over na te denken, bij wien hij be danken moestnu kwam hij stellig niet in de gelegenheid, den kapitein om geld aan te spre ken de dikke Sturm kon liem niet uithuwe lijken, en hij behoefde er zich niet over te erge ren, dat Assberg juffrouw Wagoer het hof maakte. Met een kreet van vreugde sproDg hij uitzijn bed en riep om zijn oppasBer. Die wus al sedi-rt vele uren op, maar daar zijn luitenant tóch niets voor hem te doen had, was hij telkens weer een uurtje gaan liggen en was nu zóo sla perig, dat hij nauwelijks begreep, wat er gaande was. Maar toen bem dit eindelijk duidelijk werd, kwam de heiligste dienstijver over bemhij hielp zijn luitenant in de hooge s te veis, vloog de Btraat op om kadeijes te koopen, daarna kleedde hij zichzelf aan en in zijn veldteuue, mei den helm op het hoofd, der. ransel op den rug, trok hij zijn luitenant diens uniformjas recht, opdat zij onder de Bjerp niet in plooien zou zitten Daarna snelden beiden in den looppas naar de kazerne. Langs hen voorbij jachtte in galop, op zijn grooten vos, de kolonel. „Weet u toevallig, waarom er alarm is gebla zen"? riep hij hun, voorbij rennend, toe. „Volstrekt niet, kolonel". Én de vraag van den regimeDts-commandant bewees, dat d-ze evemin wist, wie den hoorn blazer laet had gegeven, alarm te blazen. De regiment6-com;oandant had het blijkbaar niet op zijn geweten; dus moest het een hoogere macht zijn. Oudheidkundig Museum, is dagelijks te bezichtigen voor niet-leden a 10 cent. Kosteloos des Dinsdags van 10 tot van U/2 tot 3 unr. En die hoogere macht stond op het karzerne- plein in de gedaante van den generaal en bri gade-commandant, die met den middagtrein uit het naburige garnizoen, waar hij zijn zetel had, met zijn adjudant was overgekomen. Allen zagen tot hun vreugde, dat hij te voet en niet te paard was. Dat was ren zeker teeken ervoor, dat er ten minste geen oefening te velde gehouden zon worden. Uit de kazerne stroomden de manschappen aan, het was een wild en bont gewarrel, maar gaandeweg kwam er toch orde en regel in, en reeds na twintig minuten kon de kolonel den generaal melden, dat het regiment, met inbegrip van de officieren, voltallig bijeen was. „Heel mooi, kolonel. Mijn compliment. Het is zeer snel in zijn werk gegaan. Het is te hopen, dat de andere opdracht even goed wordt uitge voerd. Wilt u zoo goed zijn, de officieren te doen uittreden" Dadelijk daarop stonden dezen ora den generaal heen. „Mijne heeren", zoo nam deze nu het woord. „Ik heb vanochtend uit de mij toegezonden rap porten gezien, dat het regiment vandaag rustdag heeft, en dat gaf mij aanleiding, eindelijk van- daug hier een oefening te houden, die ik al lang in den zin had. Mijne heeren, neemt eens aan, dut de ons reeds lang dreigende oorlog verklaard is. Het regiment heeft telegrafisch Jhbi gekregen, nitt, zooals oorspronkelijk het plan was, pas morgen, m «ar reeds vanavond op te breken. De uitrusting van het regiment is klaar, op een compagnie op oorlogssterkte na. Het komt er nu op aan, deze tweehonderdvijftig man zoo snel mogelijk uit de militaire magazijnen te* kleeden. Het is nu half twee; om acht uur ver trekt de trein, waarmee zij naar de grens ver voerd worden; om zeven uur moet de compagnie aun het station zijn, Welnu, kdonel". Die wist eerst volstrekt niet, wat hij zeggen Crediet-veres&iglng te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort ntr. H. J. M. Yttn deu BEltG II, WILHELKINASTRAAT 5. zy stelt zien ten doel het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blutico het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden a deposit reke ning-courant. moest, hoe eenvoudig het bevel ook leek. Hg bad het land. „Mijne heeren". zoo richtte hij zich nu tot zijn officieren, „u hebt allen de woorden van den generaal gehoord, ik behoef ze niet meer voor u te herhalen. Het eerste butaljon formeert dade lijk een compagnie op oorlogssterkte onder bevel var. kapitein" hij keek vragend om. „Heeft de generaal te dien aanzien soms bijzondere bevelen" „Het is mij onverschilligwie is van de kapi teins het eerst op het kazerneplein geweest U, kapitein Göiner; mag ik u dan verzoeken"? „Ook dót nog", steunde deze. „Nu voor mijn pari". „Als officieren worden aan den kapitein toege voegd" wederom keek de kolonel zoekend rond „laten wij zeggen luitenant Assberg, luitenant öiurin en luitenant Tromberg". Deze drie sloegen, ondanks bun inwendige ontroering, tan teeken van instemming hun hand aan den helmdaarna stelde de oudate sergeant- majoor de ^compagnie samen, een kwartier later begon de storm op het magazijn. Daar was sergeant Maxen alleenheerseher. Io de onberispelijkste linnenkast van de nauwge zetste huisvrouw kon inde verste verte niet zulk een orde huerschen als in dit magazijn. Volgens de lichtingen en de verschillende grootten, lag daar alles georderd wat een soldaat noodigkon hebben, wanneer bij zijn oorlogsuitrusting aan krijgt. En in deze voorbeeldige orde zou 1111 wan orde aangericht worden! Ja, er zou dadelijk een chaos heerschen. Hoe zou sergeant Maxen zijn goed terugkrijgen hoeveel dagen, neen weken zou het duren voor alle mantels, broeken en jassen weer nauwkeurig bijeengezocht waren, eu alles weer op zijn plaats lag I (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 4