J. J. 1 fff Kl| NIC0U! IEBEET, C. m Ommeren, Marktprijzen. Gemengd nieuws. Laatste Berichten. Advertentiën. Gevestigd THEE Dat was gister een heel gedoe bij een der spekslagers. Heebde buurt kwam er aan te pas. Het knorbeesl, een groot aantal Kilo's zwaar, had den geheelen weg, van het station af, braaf opgepast. Wel wroette het in alle denkbare hoekjes en gaatjes, maar beelveel staartgetrek was er toch niet toe noodig om het niet al te zeer uit den koers te doen dwalen. Tot het bij de slachtplaats kwam. De dry ver, die den langen zonnigen weg al zóo veel moeite zicb gegeven hadde slager, diens knechts en jongens kwamen uit de heerlyk koele slachtplaats in de bran dende zonschreeuwen noch slaan hielp het eenige dat men bereikte, was, dat men zich de handen zeer sloag up de speklaag en 't nog warmer kreeg. Er wordt een krijgslist bedacht. De toegeloopen kinderen uit de buurt worden en haie geschaard. Een stuk bloed worst zal hun loon zijn. Aan de andere zijde van den ingang des moordhols wordt een ladder neergelegd en nu zal men 't dier opdrijven en in de fuik doen loopen aan welker eind de slachtplaats is. De levende muur staat pal, al verschiet ze van kleur telkens als Knor 't op een schreeu wen zet; de volwassenen beginnen een welbe raamde opdrijving. Doch bij den eersten uitval van 'tzwijne- beest ontstaat een bres in de levende muur, groot'genoeg om 't weerbarstige beest kans te geven op ontkomen. Waarvan 1 et wijselijk gebruik maakt. De slager en zijn trawanten en de buren het na eu onder hevig verzet en heftig gegil wordt de dikzak met vereende krachten in zijn vaart gestuit, aanclle extremiteiten op getild en in triomf de slachtplaats binnen gedragen. Heel de buuit is van streek van 't geweld. bZoo'o stom dier toch», zegt een vrouwtje >Ja; tisof ze.'t ruikena, meent een ander. Waarop de philosoof van de straat»üf uwes 't dim zoo prettig zou vinden om zóo uit logeeren te gaan als uwes wist, dat ze worst van je gaaD makend. De lantaarns van auto's en rijwielen moe ten volgende week uiterlijk om kwartier over achten, die van de overige voertuigen niet later dan te kwart voor negenen worden uangestoken. Bij deze geweldige en langdurige droogte zelfs gister viel hier bijna geen regen al was de lucht ook inktzwart mag wel c6ds herinnerd aan het groote gevaar voor hosscben en heiden, dat kan ontstaan uit liet achteloos wegwerpen van een lucifer, een eindje sigaar of een stompje sigaret. 't Was bier vandaag nog warm dan heden vóór acht dagen, nog warmer zelfs dan gister. De vergelijkende thermometers van den heer Groenhuizen wezen heden in de schaduw 9G° en gister 95°telkens des middags om éen uur. Door den Keurmeester der visch werden gisteravond twee manden visch afgekeurd, d'ie voor den afslag waren aangevoerd. De deserteur uit hel R. O. G. is te Amster dam aangehouden en met spoed naar hier teruggebracht. Op den Soesterweg en den Stationweg is oen rywiel gestolen. De eigenaars hadden ze een oogenblik onbe heerd buiten laten staan. TJit den omtrek. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden keerden gisteravond om streeks 7 uur op „Soestdijk" terug van hun bezoek aan Brussel. H. M. de Koningin-Moeder deed Donder dag de krans vernieuwen, welke zij telken jare doet hechten aan hetgedenkteeken van Christoffel Pullman, die in den nacht van '27 op 28 Juli 1787 bij de poging tot over rompeling van „Soestdijk" sneuvelde. Een Baarnaar heeft ontdekt, dat Baarn verder van Utrecht ligt dan vroeger. Vroeger was de afstand 16 K. M.na de invoering der nieuwe spoorwegtarieven is die althans voor Kilometerboekjes geworden 23 K. M. In het genie-kamp by Zeist worden 2 Au gustus weer grootsche feesten gegeven, met veel afwisseling. Orde handelt met overleg en berekening; wanorde heeft altijd haast. Inhoud „Wereldkroniek" :0n8 Koningspaar te Brussel (met 5 afbeeldingen) De brand te Konstantinopel Personalia De Duitsche Keizer met vacantiaHet concours bippi- «jue te Hoofddorp Bergbeklimmers in Londen De nationale lawnlennis-kam- pioenschappen In het Malangsche De hittegolf over Amerika Kroniek van de week Caricaturen en humor uit het bui tenland. Padvinders hoekje. Best opgepast, jongens. De 54 Padvinders uit Breda zjjn allen onder dak gebracht op zes na on van deze 6 zijn er reeds 3 Senood aan den middag- isch. Waar moeten nu de drie blijven als ze aanstaanden Maandagmiddag hier aankomen Wie van de Amersfoortsche Padvinders mee gaan, moeten Dinsdagochtend om kwart vóór negenen op het Stationsplein wezen. Precies op tijd hoor, en gepakt en gezaktniets vergelen. Met den trein wordt via Nijkerk gegaan tot Meulunteren en vandaar gemarcheerd naar Hars kamp. Vrijdag 4 Augustus en niet Zaterdag, zoo- als in 't vorige hoekjó stond keert heel het gezelschap terug te Amersfoort. Groote reünie in het heerlijke bosch van Birkhoven, waar wel geen enkele Amersfoortsche Padvinder zal ontbreken. Jammer, hè jongens, dat alle korpsen op 2 Augustus zóo bezet zijn, dat het plannetje voor dien dag niet kan doorgaan. Voor elk der patrouille-commandanten (of hun plaatsvervanger) heb ik een brochure, uit gegeven vanwege het Departement van Land bouw over „De nonvlinder", dien geweldigen vijand van onze naaldbosacben een dier, dat ge nu eens niet met zachtheid moet behandelen. Wilt ge het boekje komen halen en ter kennis brengen van a 11 e tot uw patrouille behoorenden. Als ge de heel mooie afbeeldingen goed be kijkt en in 't veld je oogen goed open houdt, kunt ge heel wat schade voorkomen. Frederiks. Maandag aanstaande oefening tegen do Breda- sche Padvinders. De Amersfoortsche Padvinders te half elf voormiddag6 verzameld nabij het station. Denk er om, jongens, alle patrouillevlaggen mede te nemen; opkomst van alle Padvinders is dringend gewenscht, ten einde de Bredanaars, 54 in getal, tegen te houden. PREDIKBEURTEN. Zondag 30 Juli. Evang. Luthersehe kerk. Voorm. IOV2 uuri dr. Toxopeus. Remonstrantsche kerk. Voorm. lfB/j uur, ds. llooykaas. Doopsgezinde kring. Voorm. lCB/a uur, de heer T. O. Hylkema. Gereformeerde kerk (Langegraeht). Voorm. 10 uur, dr. H. Jansen. uit Witmarsum. Avond 51/2 uur, dr. Jansen. Gereformeerdekerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, ds. J. Schoonhoven, uit Scherpenzeel. Avond 51/2 uur, ds. Schoonhoven. Vrije Gereformeerde gemeente. Voorm. 9l/2 uur, godsdienstoefening. Avond 5 uur, godsdienstoefening. Chr. Gereformeerde gemeente. Voorm. 93/t uur, godsdienstoefening Avond 51/* uur, godsdienstoefening. Hersteld Apostolische gemeente. Voorm. 10 uur, godsdienstoefening. Avond 472 uur, godsdienstoefening. Amersfoort, 28 Juli 1911. Appelen f0.a f0.Peren fO.— f0. Nieuwe aardappelen f 0.a f 0.Zand- aardappelen f 1.80. a f 2.20. Hoender eieren f 4.10 a 1 4.G0 per lOOstuks. Bruine eieren f0.A f0Grasboter f 1.40 a f t.50. Kippen f 0.60 f 1.25. Kuikens f 0.60 a f 1.20. Piepkuikens f 0.30 a f 0.60. Ganzen f 0.a f 0.Eenden t 0.80 a f 1.00 Jonge eenden f 1.af 1.20. Hazen f0.— k f 0.—Wilde kouijnen f0.a f0.Tamme konijnen fO.OO k f0.00. d. st. Duiven f 0.40 a f 0.50 per paar. Vette varkens f0.A f0.—Magere varkens f0.— afO.—Zeugen f 40.k f 90.— Big gen f 9.af 12.— Vette koeien f 0.— AfO. Aangevoerd waren ongeveerheet. Appelen, heet. Peren. heet. nieuwe aardappelen. 250 heet. Zandaardappelen. 120.000 st. Hoendereieren stuks Eenden eieren. 500 Kilo Grasboter. Vette Var kens. Magere varkens. Varkens voor exportslageryen. 350 Biggen en 10 Zeugen. Burgelijke Stand van Amersfoort. van 21 tot 28 Juli 1911. GEBOREN Jannetje, d. van Nicolaas Spaink en Antje de Bree. Deleana Helena, d. van Gerar- dus Adrianus van Mechelen en Geertruida Vlaming. Hendrikus, z. van Johan van Putten en Margrietha Collet. Johanna Louisa, d. van Willem Frederik Vrugt en Anna Jocheras. Hendrikus Gerardus, z- van Gerardus van Keken en Clasina van Hoo. gevest. Derkje, d. van Mees van de Lage- maat en Gerdina Harlgers. Wilhelmina Paulina, d. van Jacobus Barbie en Jacoba Veeuendaal. Johan Wilhelm Antonius, z. van Johan Wilhelm Antonis Gantevoort en Wilhelmina Johanna Elsendoorn. Hendrik Nicolaas, z. van Hendrik Nicolaas Prins en Erertje Gijsbertse. Maria Elisabeth Chris tina, d. van Johannes Wilhelmus Wekkarap en Bartha Elisabeth Evers. WijnaudJan, 1. van Gerrit Jan Hengeveld en Julie Jannin. Cecilia, d. van Johannes Ruitenbeek en Maria Hendrika Aloiria Hellenkamp. Ber- nardus Lambertus Hermanus, z. van Ber- narrlus Cornelis Morsink en JobanDa Maria Theodora JaasseD. Maria Hendrika Helena, d. van Petrus Johannes Meinders en Alijda van Noordenburg. Herman Gijsbert, z. van Gysbert van de Weerd en Maria Catba- rina Ames. ONDERTROUWD: Hendrik Johan Lodewyk van Haselen en Anna Pieterdina Smit. GETROUWD: Jan Berendsen en Johanna Catharina Janssen. OVERLEDEN: Teunisje Dekker, 68 j., echtg. van Rikkert Dekker. Christina Goorhuis, 42 j., echtg. van Jacobus VoortmaD. Hendrikus van de Pol, 60 j., echtg. van Maria Louis Johanna van de Mast. Jan Pieter Wilhem Schmit, 81 j., wedr. van Hendrika Margaretha Snij ders. Gerrit Helmerhorst, 3 j. Mourit3 CoheD, 74 j., echgt. van Hesselina van Rees. Een lastige reisgenoote. Ze kan in den trein niet met de kinderen reizen, want dan gaat ze dood van de drukte; ze kan niet zonder kinderen op reis gaan, want dan gaat ze dood van verlangen; ze kan niet met open raampjes sporen, want dan wordt ze verkouden; ze kan niet met gesloten raampjes rijden, want dan stikt ze; ze kan niet aan groote dagtoeren deel nemen, dan wordt ze te moe ze houdt niet van kleine toeren, want dan weet men niet, wat men met den rest van den dag moet doen ze kan niet achteruit rijden, dan wordt ze niet wel; ze kan niet vooruit rjjden, want dat tocht; zo kan in den trein niet iets gebruiken, dat bekomt haar niet goed; ze kan niet vasten op reis, dan krijgt ze zoo 'n leeg gevoel; ze kan onder het rijden niet praten, want dat hindert haar in de keel; ze kan niet zwijgen, want dat kan ze nooit; ze kan niet in een hoekje zitten want dan komt de rook in haar gezicht; ze kan niet in het midden zitten, want aan zit zij opgesloten; ze kan niet steedB blijven zitten, want dan gaat haar voet slapen; ze kan niet staan, want dan verliest ze de balans; ze kan niet leunen, dat bederft haar kapselze kan niet rechtop zitten, dat geeft haar pijn in den rugze kan niet lezen in den trein, want bet warrelt haar te veel voor de oogenze houdt het niet uit van verveling, als ze geen lectuur heeft. Op zee reizend, kan ze niet aan dek blijven, om den windze kan niet beneden zijn, want daar is het te benauwd; ze kan niet voor wezen, wantdaar wordt ze zeeziek; ze kan zich niet in het mid den ophouden, wand daar ruikt het naar ma chine-olie; ze kan niet achter zijn, daar ruikt het naar teerze kan niet slapen in de hut, want daar is het haar te nauw; ze kan niet in den salon de sofa slapen, want daar valt se af. In de bergen kan ze niet loopen, want dan verBtuikt ze zich den voet; kampeeren kan ze 6ok niet, want dan hinderen haar de mieren ze kan niet stijgen, want dat geeft haar hartklop ping bergaf gaan kan ze ook niet, want dan beven haar knieën zoo; over gletschers wande len kan ze niet, want dan gaat ze dood van angst; van de gletschers afstand doen kan ze ook niet, want dan wordt zij jaloersch op hen, die heerlijke tochten doen. In kleine hotels logeeren kan ze niet, want dan hindert haar te zeer het gemis aan comfortin groote hotels wezen kan ze niet, want dan ergert ze zich te veel over de rekeningen op een hooge étage kamers hebben kan ze niet, want dan heeft ze niet genoeg be diening; beneden logeeren kan ze niet, want daar is te veel geloop en rumoer; op de kamer ont bijten kan ze niet, want dat is haar te vervelend; in de ontbijtzaal ontbijten kan ze niet, want dan moet ze te veel haast uiaken met haar toilet; op de veranda ontbijten kan ze niet, wantdaar komen wespen; de jaloezie ophalen kan ze niet want dan verblindt haar de zon; de jaloezie neerlaten kan ze niet, want dan krijgt ze haar niet weer in de hoogteaan het meer blij ven kan ze niet, want dan wil ze weer het gebergte in; in het gebergte blijven kan ze niet, want dan wil ze weer naar het meerin zee baden kan ze niet, want het ïb te koud; niet-baden kan ze ook niet, want waarom is ze dan in 's hemelsnaam naar de badplaats gegaan Maar anders kan ze alles 1 Aan het eind-examen van de Hoogere Burgerscholen met 5-jarigen cursus in de Pro vincie Utrecht hebben van de vierde groep voldaan: P. H. A. van AkeD, W. J. van Bom mel van Vloten, J. A. Suermondt, G.J. van Dam, Dittie E. G. la Seur en Suze M. C. van Veen, van de Gemeentelijke Hoogere Burgescbool te Amersfooit; Johanna S. de Bruyn, H.C. Burger, J. van Diermen, H. G. van Doorn, M. Knottnerus, K. Lacet en Louise J. de Wilde, van de Ryks Hoogere Burgeschool te Utrecht; J. G. Bui tenhuis, W. H. van Dunné, G. G. M. de Groot, J. van der Hoeden en C. A. Tb. Liidtmnp, van de Gemeentelijke Hoogere B«p*chool te Utrecht; en J. H. vanSwinden foepmans, extraneus. Afgewezen 2. HULPBANK TB AMERSFOORT. f ot het geven van gelden ter leen, zal een commissie uit bet Bestuur op MAANDAG den31 JULI aanstaande s namiddags ten twee uur, zitting houden ten Raadhuize alwaar de belanghebbenden zich kunnen aanmelden ói k voor het teruggeven van gelden. HERMS. P. van HASELEN, Secretaris-Penningmeester. Herhaaldelijk ontvangen wy het verzoek, advertenties bij de familieberichten te plaatsen of een andere opgegeven ruimte er voor te reserveeren. Hoewel wij zeer gaarne met verzoeken in dit opzicht geuit, rekening houdeo, kan een vaste plaats aan advertenties niet STEEDS worden gewaarborgd. "Voor de bewijzen van deelneming, ontvangen bij tiet overlijden van onzen Echtgenoot, Vader, Behuwd - en Grootvader, betuigen wij onzen hartelijken dank. AmersfoortWed. M. L. CELOSSE— plstorius. Kampen, H. W. A. CELOSSE. G. M. W. VOUTE— celosse. tLae' G. VOUTE en kind. Deventer, A. H. G. W. CELOSSE. Kempit (Java), N. J. CELOSSE. Amersfoort, 28 Juli 1911. Langegraeht 2, Amersfoort, ARTS. Spreekuur: 8-9 en 1-2 uur. De COMMISSARIS- THESAURIER van de NEÖOTIATIE gevestigd op den straatweg tusschen Naarden en Amersfoort, bericht, dat vanaf 1 Augus tus e.k. ten kantore van de Associatie- Cassa, te Amsterdam, de COUPON, ver schenen 1 Augustus 1911, der aandeelen in de Negotiatie op gemelden straatweg, zal worden uitbetaald met 135, en dat tevens zullen worden uitbetaald de ter aflossing uitgelote aandeelen nos 15, 23, 31, 161, 164 en 185 der gemelde Negotiatie. De Commissaris-Thesaurier voornoemd, LOTEN van DOELEN GP.OTHE. Elcctrische Installation. Bliksemafleiders. Domplein, UTRECHT. Vandaag tracteeren op A. J. P.'s NON-PAREIL. Een Cacaopudding met Vanillesaus, zóo fijn als ge zelf niet kunt maken. In alle goede winkels, 20 ct. per bus. van M, Ratenswaay Zonen Gorinchem. verkrijgbaar by Langestraat 18, AMERSFOORT.

Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 2