De HoHandsche Lelie BIJZONDER R.V.S. ..erij W. G. BURGER, Jonkvr. Anna de Savernin Lohman. ZEDELIJKHEIDSAPOSTELEN. Feuilleton. ALARM. VICTORIAWATER, _-=§• ZEIS T. AMERIKA ANSCH SYSTEEM. assehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PBIJZFN. Goederen worden te Amersfoort 's Woendags franco gehaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage franco toegezonden. Hier ziet U hoe aan Noorsche stranden Men vangt de Dorsch met veel beleid Waaruit door tal van rappe haDden CATZ LEVERTRAAN men steeds bereidt. WEEKBLAD ONDER REDACTIE VAN Met 1 October a.s. neemt de nieuwe roman van Anna de Savornin Lohman een aanvang, getiteld Daar bij velen nog de meening heerscht, dat ,DE HOL- LANDSCHE LELIE" een backfisch-blad is, zooals onder de vorige Redactie, vestig ik er door deze de aandacht op, dat bet uitsluitend een dóór volwassenen gelezen en vóór hen geschreven week blad is, waarin de actueelste vraagstukken worden behandeld. Abonnementen worden ook vanaf 1 OCTOBER aangenomen. Prjjs per jaargang f 4.50 door tu3schenkomst van den boekhandel, franco per post f5.25. L. J. VEEN - UITGEVER - AMSTERDAM. 49.) Sturm had zich reeda volkomen met de ge dachte verzoend, dat Ellen niet van Tromberg hield, zonder dat dit inzicht hem merkwaardi gerwijs ook maar eenigszins treurig gestemd bad, maar ook zonUer dat hij op de gedachte gekomen wbb om nu zelf naar haar hand te dingen. En nu zat Tromberg tegenover hem en bewees hem, dat Ellen's houding geen blijk van geringe genegenheid maar het onbedrieglijkste teeken van de hartelijkste liefde wasDat wilde er by bera niet id. Hij staarde dus nog altijd voor zich a t en bemerkte den zachten, overmoedigen glimlach niet, die om Tromberg'* mond speelde. „Ik b*n benieuwd, wat hij mij hierop ant woordt,'* dacht Tromberg; maar de dikzak scheen heelemaal met stomheid geslagen te zijn. Met de banden over zijn knieën gevouwen, geheel voorover gebogen, do onvermijdelijke sigaar in den mond, zat bij daar als op de puinhoopen van zijn eigen geluk. Eindelijk duurde het stommetje spelen den ander toch te lang en hij zeide daarom „Je hebt mij daar straks verteld, dal je mij iets zeer gewichtigs badt mede te deelen. Was, wat je lotnutoe bericht hebt, alles wat je op het hart hadt?" De dikzak schrok uit zijn gepeins op. Een oogenblik moest hij zich werkelijk bedenken, waar hij eigenlijk was; daarna zei hij; „Ik heb het voornaamste nog niet verteld juffrouw Wagner zal morgen vertrekken." De verrassing en de schrik, die Tromberg bij deze woorden duidelijk verried, waren waarlijk echt. Ging zij heen, eer Sturm haar zyn liefde ver klaard had, dan was het voor altijd te laat: vermoedelijk zou zich nooit meer de gelegenheid tot zoo'n lang samenzijn in een en de zelfde stad voordoen, en wanneer Sturm die bier op zijn kalme manier had laten voorbijgaan, zonder tiet met zichzelf eens te worden en zonder hot be slissende woord te spreken, dan was er ook geen kans, dat hij er later, bij een vluchtige ontmoe ting, beter party van zou trekken. En wat kon er vóór dien tijd al niet gebeuren Was het niet meer dan onwaarschijnlijk, dat een zoo zeldzaam mooi jong meisje ook dan nog vrij zou zyn Indien Sturm zich met haar zou verloven, dan moest het vandaag nog gebeuren. Maar de oorlog, de onmiddellijk op handen zijnde moblisatie! Mocht Sturin nu nog om haar hand vragen Hij zelf had het vroeger 6ok voor onbegrijpelijk gehouden, dat men zich vlak vóór een dreigenden veldtocht verloofde, en had het nu tóch gedaan. Maar gaf hem dat het recht, tegen den ander te zeggenga heen en doe het zelfde Hij kon geen antwoord op de vraag vinden, en evenals daarvoor Sturm, staarde nu Tromberg voor zich uit. De dikzak zag bet niet zonder zekere vol doening. Eer. paar dagen geleden had Tromberg nog op de zelfde plaats fier beweerd, dat hij zich met Ellen zou verloven, tn nu vertrok zij toch, zonder dat bij zijn gesnoef waar had kunnen maken. Ja, ja, juffrouw Wagner was niet zoo licht in te palmen als menige andere. „Nu, wat zeg je van dat nieuw»?" vraagde Sturm eindelijk. „Zeg mij eerst eens, hoe het met Assberg staat „Die is nog altyd van Lotje getikt. Eigenlyk wilde ik het heelemaal niet tegen je zeggen, maar nu je er mij naar vraagt, waarom ook niet Nu dan, Assberg is kort geleden bij mij geweest, ik meen eergisteren, en de reden van zijn bezoek was zeer zonderling. Hij wilde raad inwinnen; voor de eerste maal van zijn leven schoot zijn eigen wijsheid tekort. Hy vertelde my een geschiedenis, waarvan hy natuurlijk gunstigs voorwaarden voor de Pollshouders der H. V. 3. De R. V. S. geeft ongevraagd bij iedere polis de Reserve-waarde op. Bij overlijden worden geen onvervallen premie termijnen van de uitkeering afgehouden. Na 3 jaar recht op proniiovrye polis, waarvan de verzekerde zolf het bedrag gomakkelyk kan berekenen. Na 3 jaar recht op afkoop, waarvan de verze kerde zolf het bedrag gomiik kol ijk kan berekenen. De afkoopwaarde stijgt tot 90 pCt. der Reserve- waarde. Voor elke premiebetaling 30 respijtdagen. Na driejarig bestaan wordt bij staking der premiebetaling deze uit de afkoopwaarde voldaan. Het is hierdoor mogelijk, dat eer. erzekering nog jaren zonder premiebetaling in voile kracht blijft voortbestaan. Valt het te eeniger tijd moeilijk, de volle premie te betalen, dan kan men de verzekering in stand houden, door tijdelijk slechts een gedeelte der premie te voldoen. Het te weinig betaalde kan dan later op gemakkelijke wijze worden aangezuiverd. ZEER BILLIJKE TARIEVEN. Op aanvrage worden gaarne tarieven en uitgebreide inlichtingen omtrent bovenstaande voorwaarden verstrekt door het HOOFDKANTOOR DER Westerstraat 3, ROTTERDAM. Crediet-vereeaiging te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort nir. II. J. M. van den BK KG II, WILHELMINASTRAAT 5. Zij stelt zich ten doel het vi rleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco hat. iucasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden a deposit reke ning-courant. zelf de held was. Een kennis had hem gevraagd, of men zonder eenige bedenking een jong meisje kan trouwen, wier neef door den raad van eer gedwongen geworden was, als ofli. !er ont slag te nemen en nu als ten tamelijk obscuur sinjeur te Herlijn woonde; want men trouwde toch immers niet alleen de bruid, maar ook haar heelen aanhang. En daarom was toch altijd voorzichtigheid vereischt. Dat deze neef een neef van juffrouw Wagner is, was my na tuurlijk dadelijk helder." „En wat heb je hem geantwoord „Heelemaal niets. Ik heb, zonder dat hij erom gevraagd had, een glas koud water voor hem neergezet en dat nam hij natuurlijk kwalijk. Eigenlijk had ik vandaag zijn uitdaging tot ten tweegevecht verwacht, maar tweegevechten mo gen dadelijk vóór en in een oorlog niei geleverd wordeD. Nu, en eer de vrede gesloten is, zal zijn gemoed wel weer tot kalmte zijn gekomen." Tromberg zweeg een poosje; daarna reide bij, zonder verder op Assberg terug te komen „Zeg eeiiB, Sturm, wij hebben er vroeger al eens over gesproken hoe denk jij eigenlijk over een verloving vlak vóór een mobilisatie?" Dat was een moeilijke vraag. Indien hij zijn eerlijke overtuiging wilde uitspreken, dun moest hij zeggen, dat hij volstrekt niet inzag, waarom men zich niet verloven zou. Sneuvelde men in den oorlog, dan was dit wel zeer droevig voor beide partijen, maar in het algemeen rekende men toch stellig op den terugkeer en daarom was het slechts wenschelijk an begrijpelijk, dat men zich de geliefde verzekerde v6or er mis schien in de afwezigheid een ander haar weg kaapte. Dat mocht hij echter natuurlijk niet toegeven, want anders was Tromberg werkelijk in staat, nog vanavond een bestorming opjuffrouw Wag ner te ondernemen. Dat die een blauwije zcu loopen, was hem toch gaandeweg duidelijk ge worden maar juist dit pijnlyke parket wilde hij zoowel juffrouw Wagner als zijn kameraad besparen. Dat was hij aan beiden verschuldigd. natuurlijk mineraalwater uit de bron te Oberlahnstain, wordt als zeer voordeelig voor huishoudelijk yebruik aanbevolen, in beele fl-sschen met schroefsluiiing (een Liter inhoud), wuardiiot' een glas natuurlijk VICTORIAWATER slechts 5 cent kost. Verkrijgbaar te Amersfoort bij F. W. van der WILDE, Stovestraat 12. „Je weet" zeide hij daarom, „hoe ik er vroe ger over dacht. Toen vond ik zulk een verlo ving volkomen in den haak; maar na rijp over leg heb ik toch mijn meenig op dit punt geheel gewijzigd." „Dal verheugt mij hartelijk en oprecht". De dikzak zette een innig gelukkig gezicht. Dat Tromberg er even zoo over dacht als hij zelf, stemde hem vroolijkjnu was het dreigende gevaar van de baan. Tromberg merkte duidelijk den indruk, dien zijn woorden wekten, en hij vermaakte zich in .-tilte over Sturm's verhelderde gelaatstrekken. Een oogenblik gunde bij den ander nog, opdat deze zich steeds meer met de zekerheid, dat hy zijn mededinger kwijl wa», vertrouwd zou maken; daarna zeide hy „Weet je, het verheugt mij werkelyk, dat jij je meening op dit stuk gewijzigd hebt; ik heb dut namelijk 6ok gedaan". „Maar, Tromberg, hoe is dat mogelyk"? Stijf ,van ontzetting zag Sturm ziju kamoruad aan. „Hoe is het mogelijk" vroeg hij nog eens, „Een eenmuul vaststaande overtuiging verandert men toch niet". Tromberg merkte maar al te goed, hoe onaan genaam bet don dikken Sturm was, dat hij over een verloving korl vóór een oorlog anders dacht dan vroeger, en het deed hem een groot genoe gen, de verlegenheid van den ander te aanschou wen. „Maar, Sturm, je bent toch zelf 6ok van mee» ming veranderd". „Het is echter heel iets anders, wanneer ik het doe", stoof Sturm op, en daar bij inzag, dat deze uitvlucht er eigenlijk heelemaal geen was, voegde hij eraan toe: Ik bedoel natuurlijk, dal, wanneer ik van meening veranderd ben, dit alleen gebeurd is, omdat ik inzag, dat miju eerste opvatting verkeerd wa», terwijl de jouwe van den beginne af aan juist was". Tromberg zette een verbaasd gezicht. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 4