NO! Advertentiën. -n Heidemaatschappij. IT! „DE AREND". I Pathéfilms h Openbare verkooping. INBOEDEL, Drie Woonhuizen, Openbare verkooping. Openbare Verkooping. Vier Woonhuizen Q T 17 T? 1^ T IV TT 'S ee" P e" ZUinifre schunrzeep' waarmed« verrassonde resultaten worden IJ JL 1 f 1 IV 1 1" I 1 bereikt. Voor huishoudelijk gebruik onovertrefbaar. zal hebben en waar tevens door zijn besliste klaring de kans op tweespalt in de Repu- blikeinsche partij zeer groot is geworden, leidde dit tot een gevoel van onbehaaglijk heid. Later in de week brak een vaster stemming door, voornamelijk te danken aan het in het nauw brengen van de baissiers, die tot dekking van hun posities weinig materiaal in de open markt vonden. Daarbij kwam, dat de ontvangsten der spoorwegen over de maand Januari, die men, in verband met het ruwe winterweer, met zeer weinig verwachtingen tegemoet had ge zien, betrekkelijk meevielen, en dat de be richten omtrent den stand van de winter tarwe gunstig luidden. Een en ander had tot resultaat, dat per slot van rekening de markt te New-York in vaste stemming sloot en dat voor de meeste soorten voordeelige koersverschillen vallen te constateeren. STAATSFONDSEN. Deze markt had in de afgeloopen week een minder vast verloop in verband met de beschieting van Beyroet, gevolgd door een uitzetting van Italianen uit sommige deelen van het Turksche.Rijk, waardoor de vrees jvoor internationale ver wikkelingen weer grooter werd. Onze Ned. Werk. Schuldsoorten hadden een zwakker verloop en geven voor alle typen weer fractioneelen koersteruggang te zien. De buitenlandsche soorten gaven over de ge- heele lijst ook van eenige mindere geani meerdheid blijk, terwijl de omzetten uiterst gering blijven. INDUSTRIEELE WAARDEN hadden een vaste markt voor koperwaarden, waarvan Amals opnieuw een tweetal procenten in koers konden vooruitgaan. American Smelting and Refining eveneens vast gestemd en hooger. Steel-shares aanvankelijk zwakker, toonden aan het slot der week een aange namer stemming, waardoor de koers eveneens een tweetal procent opkwam. In de overige waarden ging weinig om, terwijl koersva- riaties luttel waren. American Beet Sugar onderscheidden zich door een zeer vaste ten- denz. KOLONIALE CULTUUR- en CREDIET- WAARDEN hadden over het algemeen een zwakke markt, waarschijnlijk ten gevolge van de onlusten der Chineezen te Batavia en Soerabaya, waar omtrent aanvankelijk ern stige berichten de ronde deden. Toen later bleek, dat deze geruchten sterk overdreven waren en al heel spoedig normale toestanden waren weergekeerd, kon de markt zich ge deeltelijk herstellen. Per slot van rekening blijven de meeste soorten iets beneden het niveau der vorige week. MIJNBOUWWAARDEN blijven voor de Indische soorten lustéloos gestemd. In aandeelen Redjang Lebong is weinig han del, terwijl de koers eer neiging tot {af brokkeling toont. Ketahoens waren iets vaster, terwijl Oost-Borneo-waarden hun^ op gaande beweging ook deze week verder hebben voortgezet. Van de buitenlandsche soorten vielen Great Cobars op door een rijzing tot 65 pCt., op vraag naar dit fonds van Londen. PETROLEUMWAARDEN hadden aan vankelijk een zwakker verloop, in verband met een minder gunstige stemming te Lon den voor Shells, waar de uitgifte van nieuwe aandeelen aanvankelijk niet zoo gunstig werd opgenomen. De koersen van de hoofdfondsen brokkelden dan ook af. Toen later in de week bleek, dat de Shell-uitgifte te Londen waar schijnlijk een groot succes zou worden, brak ook hier een betere stemming door, zoodat Koninklijke, na aanvankelijk tot 472 te zijn ingezakt, weer opkwamen tot 481. De on- derhoorige Maatschappijen hadden een ge lijksoortig verloop, terwijl aandeelen Gecon solideerde vrijwel op éen hoogte bleven. Van de Rumeensche soorten liepen Intern. Ru- meensche, op winstnemingen, aanvankelijk verder terug, doch blijven ten slotte op koersen van ongeveer 170 pCt. goed ge vraagd. Aand. Orion zwakker. RUBBER WAARDEN. Deze markt blijft stil, hoewel de grondtoon niet ongunstig is. De prijs van het materiaal te Londen blijft vast Veel variaties kwamen in de afgeloopen week in deze aandeelen niet voor. Aan het slot der week bestond een gunstige stemming voor aandeelen Nederl. Rubber in verband met een gunstig productie-bericht ,over de maand Februari. TABAKSWAARDEN hadden voor de meeste soorten iets van wiustnemingen te lijden. Men komt nu in de critieke peri ode voor deze waarden, aangezien Vrijdag 8 Maart de eerste inschrijving van tabak zal worden gehouden. Of de zeer optimis tische verwachting, die men ten opzichte van de te maken prijzen koestert, alsdan zal worden verwezenlijkt, dient te worden af gewacht. PROLONGATIE 38/4. M. V. L. LIEFDADIGHEID. Tot het geven van inlichtingen aan De- partementshoofden, Wykbezoe- kersen Belangstellenden zal het Centraal-bnreau a.s. DINSDAG 5 MAART des namiddags ten vier uur, ten Raad- huize zitting houden. Voor spoedeischende zaken wende men zich tusscnentijiis tot den Boekhouder der vereenigiDg, den heer N. G. van de STADT, Zuidsingel 12. PREDIKBEURTEN. Zondag 3 Maart. Evang. Luthersche kerk. Voorm. IOV2 uur> dr. Toxopeus, Remonstrantsche kerk. Voorm. 9Va uur, kinderkerk, ds. Hooykaas. Voorm. 11 uur, gewone dienst, ds. Hooykaas. Doopsgezinde kring. Geen dienst. Gereformeerde kerk (Langegr.) Voorm. 10 uur, ds. Donner. Avond 5i/2 uur, ds. Felix. Gereformeerde kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, ds. Teerink. Avond öVa uur, ds. Teerink. Chr. Gereformeerde gemeente. Voorm. 93/4 uur, godsdienstoefening. Avoud 5V4 uur, godsdienstoefening. Hersteld Apostolische gemeente. Voorm. 10 uur, godsdienstoefening. Avond 4'/a uur, godsdienstoefening. Vrije Gereformeerde gemeente. Voorm. O'/j uur, Godsdienstoefening. Avond 5 uur, Godsdienstoefening. Burgelyke Stand van Amersfoort van 23 tot 29 Februari 1912. GEBOREN Johanna Maria, d. van Marinus Cornells van Wilpen en Jausje Hendrika van Rennes. Hendrikus Cornelis, z. van Elias van 't Wel en Johanna Petronella Verbeuvel. Geeske Sjoerdje en Geertje Jacoba, dochters van Wieraer Bylsma en Ekke Schaper. Een buiten huwelijk geboren kind. ONDERTROUWD: Franciscus Hardeman en Jannetje Ruizen- daal Gerard Nicolaas Willem van dei- Made en Johanna Sophia Verstraeten. Pieter Staal en Johauna Zijveldt. GEHUWD: Aldeit Noordewier en Geertje de Vries. Gerrit Jan Prins en Jansje Boon. Gys- beitus van den Hork en Johanna Clasina Gerritsen. Jan Cornelis Kamphorst en Sietske Boocstra. OVERLEDEN Elbartha van den Berg, 6G jr., wed. van Brand de Kruijf. Johannes Hagenbeuk, 7 mnd. Johannes van Appeleo, 83 jr., wednr. van Catbariua Ewig. Cornelis Lablans, 73 jr., echtgen. van Anna Tammer. Johanna van Wijk, 48 jr., ongehuwd. Wilhelmus Frederikus Josephus Bolleo, 75 jr., wednr. van Johanna Lucassen. Anna Tammer, 82 jr., wed. van Cornelis Lablans. Aaltje Alyda Kaal, G weken. Dankbetuiging. Het personeel der N. V. Stoomolie- slagerij en Graanhandel van J. van Vol- lknhovkn en dat der firma J. van Vol len hovkn, Afdeeling Koloniale waren, betuigt door deze zjjnen oprechten dank voor de royale wijze waarop de heeren Directeuren, ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan der zaak, hun heb ben bedacht. HET PERSONEEL. Amersfoort, 1 Maart 1912. By akte, 14 Februari 1912 voor den te Amersfoort gevestigden notaris A. P. Schröder verleden, is opgericht de Naam- looze Vennootschap „De Amersfoortsche Courant", boek-, courant- en handels drukkerij, voorheen firma A. H. van Cleeff, gevestigd te Amersfoort, op wier Statuten de Koninklijke bewilliging is verkregen bij Kon. Besluit van 30 Janu ari 1912, no. 97. De akte is onder no. 316 in haar ge heel opgenomen in de „Nederlandsche Staatscourant," van 1 Maart 1912, no. 51. Geschiedende deze aankondiging over eenkomstig art. 38 Wetboek van Koop handel. AMEKSFOORTSCH WISSEL- en EFFECTENKANTOOR (Mr. S. G. TAN WELDEREN baron BERGERS) Kortegracht 11. Tel. Telegramadres„Wisselkantoor Assurantiën. Incasseering van Wis- Credieten. seis en QuitantiCn. Coupons. Vreemd geld. Deposito's. Wissels op Binnen- en Effecten. Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daarvoor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. LEZING met lichtbeelden in de bioscoop ,,DE AREND" te Amers foort, op DISSDAG 12 MAART a.s., des avonds te zeven uur. Spreker: de beer W. B. WISSELINK, Hoofd van den cnrsns der Heidemaatschappij. OnderwerpHet doel en het werk der Ne derlandsche Heidemaatschappij, de verhooging van de opbrengst van gras- en bouwland en in het byzonder wat NU daartoe nog kan worden gedaan, vrij. Toegang vrij. IWIBIBIBIW Zondag 3 Maart, 7'|2 uur waarbij o. a. voorkomen fl De Hertogin van Bracciano groote historische prachtfilm. Ül Duurt circa een half uur. Q Oefeningen der Kurassiers, magnifique cavalerie-manoeuvres. De zonderlinge gres, Razende Boksers, Sportbeeld, fin-de-siècle. Q HBHBB Op Donderdag 14 Maart 1912, des avonds half negen precies, zullen in „De vergulde zwaan" te Amersfoort in het openbaar worden verkocht: Een ruim winkelhuis met. afzonderlijke bovenwoning, aan den Soesterstraalweg te Amersfoort, op den hoek van de Borstraat. Verhuurd voor f300 per jaar. 2. Een woonhuis met voor- en achtertuin aan den Soes- terstraatvreg, naast het voorgaande. 3-4. Twee gelijke woonhuizen tret voortuinen en groote achtertuinen aan den Soesterstraatweg, naast het No. 4 is verhuurd voor f 13 p. maand. 5-8. Vier woonhuizen met tuinen aan de Borstraat te Amers foort nos. 1, l1, 1- en l3. Nos. I1 en l3 zijn verhuurd voor f3 per week. Breeder omschreven bij biljetten, die met gratis inlichtingen verkrijgbaar zijn ten kantore van notaris A. F. Schroder, te Amersfoort. Notaris BOLK, FOORT, cal unite villa,,so»»* vanck" te Amersfoort, MlDDliBUUQrwUorvertre^nur verkoopen een volledigs», deftige» waartoe o.m. oude en nieuwe meubelen antieke spiegels, oude kristalwerken en porseleinen) verschillende antieke en kunstvoorwerpen, zilverwerken. Voorts allerhande meubels, huisraad, huishoudelijk en keukengenef, linnen goederen, enz. - Zie breedvoeriger omschrij ving b ij biljetten. Kijkdagenparticulier, tegen betaling van 10 cent, Zaterdag 9 Maart a.s., na middags van 2 tot 4 uur. Publiek, vrij, Maandag 11 Maart a.s. van 10 tot 12 en 2 tot 4 uur. Notaris C. A. van BLARICUM, te Amersfoort, is voornemens op mrmmmm Woensdag 6 Maart 1912, des middags 12 uur precies, in het Koffiehuis „Het Boompje", aan den Heiligenberger- weg te Amersfoort, publiek om contant geld, tot afbraak te verkoopen genummerd 47, 49 en 51, staande te Amersfoort in de Muurhuizen, naast het voormalig kantoor der firma Lamaison Bouwer Co. Te veilen in éen perceel. Te zien op 28 Februari, 2, 4 enM6 Maart van 10 tot 12 uur. Nadere inlichtingen by genoemden Notaris. Op Donderdag 14 Maart 1912, des avonds half negen precies, zal in het hotel „De vergulde zwaan" te Amersfoort, in het openbaar worden geveild: Een woonhuis met erf en tuin te Amersfoort aan de Withoosstraat no. 14, Kad. Sectie D. no. 2227, groot 2 Aren 2 centiaren. Breeder by biljetten omschreven, die met gratis inlichtingen verkrijgbaar zul len zijn ten kantore van Notaris A. P. Schroder, te Amersfoort. Op Donderdag 14 Maart 1912, des avonds acht uur precies, zullen in „De vergulde zwaan" te Amersfoort in het openbaar worden verkocht met erven en tuinen te Amersfoort, aau de Borstraat nos. 2, 4, 6 en 8. Nos. 2 en 8 zijn elk verhuurd voor f 13.p. m. Breeder omschrijving by biljetten, die met inlichtingen gratis verkrijgbaar zjjn ten kantore van de notarissen J. W. van Harderwijk, te Harmeien, en A. P. Schröder, te AMERSFOORT. Door den bouwkundige J. H. VER- HEIJ, te Amersfoort, zal namens den heer C. M. M. VERMOLEN worden aanb esteed: het bouwen van een Winkel huis met bovenwoning aan de Var kenmarkt, hoek Langestraat te Amersfoort. Aanwijzing Woensdag 6 Maart, voor middag 11 uur, aldaar. Besteding Woensdag 13 Maart, nam. it nUl', ?otel "De 'erg"Me zwaan" Utreehtschestraat Amersfoort Bestek en teekening k f2 per stel bii eerstgenoemde, aan de Stationsstraat 27a te Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 6