vertrouwen, dat uw Raad, de bescheidenheid er van erkennende, het wel zal willen in willigen. Aan den Raad is gisteren tevens verzonden het volgende adres: Geven metverschuldigden eerbied tc kennen de ondergeteekenden. Voorzitter en Secretaris van de Vereeniging van leeraren bij het Middelbaar onderwijs te Amersfoort, goedge- keurd bij Kon. Besluit van 2 Februari 1912, No- 57» dat zij mot belangstelling hebben kennis genomen van het voorstel tot intrekking van het Raadsbesluit van 29 September 1911, dat immers door deze intrekking een einde gemaakt wordt aan de onhoudbaren toestand, door bovengenoemd besluit veroorzaakt, dat zij evenwel uitdrukkelijk verklaren, dat daardoor niet voldaan wordt aan het verzoek, uitgesproken in het adres van he* Hoofdbestuur der Vereeniging van leeraren bij het Middelbaar onderwijs, hetwelk sedert 10 Februari ter visie ligt, redenen, waarom de ondergeteekenden zich tot uw college wenden met het eerbiedig verzoek, een wijziging van het Reglement zoodra mogelijk en in overleg met den Direc teur en de leeraarsvergadering ter hand te willen nemen. hetwelk doende, enz. Door de vereeniging van Amersfoortsche drukkerspatroons is het volgende adres ver zonden aan den Raad dat het haar wil voorkomen, dat de wijze waarop het door de Gemeente benoodigde drukwerk wordt aanbesteed niet is in het belang der Gemeente, dat toch sedert eenige harer leden ver zochten de aan elke aanbesteding noodwen dig verbonden kosten vergoed te krijgen, deze leden niet meer in de gelegenheid worden gesteld voor Gemeentedrnkwerk in te schrijven, dat daardoor dat drukwerk grootendeels wordt toevertrouwd aan Firma's, zelfs buiten de Gemeente, bij wie de door den A. N. T. B. vastgestelde loonregeling niet is inge voerd, dat de Gemeente dus feitelijk voordeel trekt uit het aan de werklieden onthouden loon, redenen waarom zij uwe vergadering eer biedig doch dringend varzoekt een regeling te willen vaststellen waarbij het door de Gemeente benoodigde drukwerk, tegen vooraf vastgestelde prijzen, worde verdeeld onder die hier ter stede gevestigde firma's bij wien bovenbedoelde loonregeling wel is ingevoerd. 't Welk doende, enz. De Xed. Bond van Boekdrukkerspatroons voegde een adhmsie-adres daarbij. Door 't vertrek van den heer D. H. G. Kle- ber naar Amsterdam zal eerlang moeten worden voorzien in een vacature in de Kamer van Koophandel en Fabrieken. De heer F. L. Bergansius is aan de Rijks universiteit te Dordrecht bevorderd tot doc tor in de Wis- en Natuurkunde na verde diging van een proefschrift, getiteldMe thoden ter berekening van de zelf-inductie voor lange solenoïden*. Kapitein W. E. van Dam van Isselt, van den Generalen staf, thans gedetacheerd bij het ie regiment veld-artillcrie hie»zal Zater dagavond te Amsterdam voor de Vereeniging van reserve- en militie-officieren een voor dracht houden over den oorlog van 1672 en «673. De Minister van Oorlog, vergezeld van zijn adjudant, kapitein R. B. G. N. de Quay, vertoefde hier gister om de oefeningen der landweer bij te wonen. Aan kapitein-kwartiermeester P. M. van Heycop ten Ham, van het 18e landweer district, is, op zijn verzoek eervol ontslag verleend met ingang van 1 April. 'og maar weinig landweerplichtigen van hier hebben verzocht, gedurende de aan staande oefeningen buiten de kazerne te mogen overnachten. Moet dit weer op 't laatste oogenblik ge beuren en daardoor veel noodelooze last worden bezorgd aan de administratie. En wie zoo Jaat daartoe permissie vraagt, beloopt ook kans, dat zij wordt geweigerd Wc herinneren nog even, dat Donderdag avond door de Oranjevereeniging o.a. wor den ter sprake gebracht eventueele plannen «9*3- De plaatselijke afdeeling van de Vereeni ging voor vrouwenkiesrecht houdt, zooals we reeds eerder berichtten, overmorgen een propaganda-avond in »Het Valkje*. Men zie de advsntei.tie hi^rneven, Dr. P. K. Drossaart Lulofs zal aanstaan den Donderdagavond in hc» Xuts-departe- ment een en ander meedcelei. over warmte en licht. De kegelclub U. D. I.. uit de sociëteit »Vcrceniging« behaalde in het Internationaal kegel-concours, gehouden in de sportbar te Amsterdam, in den korpswodstrijd met 271 houten den 6den prijs, een groot verguld zilver kruis, en in de eere-wedstrijd met 314 houten den isten prijs, een grootc zil veren lauwerkrans. Er zijn toch geen afstanden meer. Zondag nog even vóór zessen konden we hier den uitslag 5—5 bullctineeren van den voetbalwedstrijd Nederland-Duitschland, te Zwolle gespeeld. Een fanatiek, supporter, gelukkig een be zitter van een auto, bracht ons dien uitslag reeds zóo vlug. En wanneer nu eens zoo'n internationale ontmoeting op het bij iedere weersgesteld heid uitstekende en zoo veel gunstiger ge legen Birkhoven Het derde elftal van Quick ontving hier Zondag het tweede van U. V. V., een zijner ernstigste tegenstanders voor het kampioen schap, doch slaagde er in, een 41 over winning te behalen. Het tweede van H. V. C. werd op eigen terrein geklopt door Vitesse. De Amersfoortsche rijwiel-club »Juliana" zal Tweeden Paaschdag weer een grooten tocht houden en 13 April haar tweejarig bestaan herdenken. In »De Kampioen* wordt in overweging gegeven, reeds nu naar Bloemenland te gaan om bij Lisse de narcissen, de crocussen en de vroege hyacinthen te zien. De echte »bollendag< zal dit jaar bijzonder vroeg vallende tulpen komen echter pas een paar weken na de hyacinthen aan de beurt. In de gisteravond gehouden vergadering van aandeelhouders in de N. V. »Volkshuis- vesting" werd het bereids in druk verspreid jaarverslag vastgesteld en den Penningmeester den heer H. C. van Dam, decharge verleend voor zijn beheer. Tot Bestuurslid werd herkozen dr. H. W. Schreuder en gekozen de heer F. J. van Grasstek. Tot leden der financieele commissie werden gekozen de heeren A. M. Tromp van Holst, J. W. Middelburg en P. J. Frederiks en als plaatsvervanger de heer J. van Vollenhoven. De Koninklijke bewilliging op de verloting, te houden ten behoeve van de vereeniging Ambachtsschool voor Amersfoort en om streken* is verleend bij besluit van 21 Maart no. 34. Dus nu maar flink loten gekocht als ge tusschen 29 en 31 Maart de tentoonstelling bezoekt. Het dak van de slachtplaats der firma gebroeders B. A. van Gelder, aan de Langegracht, is gisterochtend ingestort, zon der persoonlijke ongevallen te veroorzaken, hoewel er juist knechts bezig waren. Sedert Woensdag 20 dezer wordt vermist een voerman van vrachtrijder Van den Hoek. Verleden week werd een inboedel met drie meubelwagens, vergezeld van vijf man, van hier naar Deventer overgebracht. Een der geleiders keerde per spoor van Deventer naar Amersfoort terug; de overi gen vertrokken Dinsdagavond met de wagens uit Deventer. Toen de in den achtersten wagen slapende knecht ontwaakte, kwam hij tot de ontdek king dat de wagen in een boomgaard stond. Van den voerman was niets te ontdekken. De knecht haastte zich, de andere wagens in te halen, hetgeen hem bij Oud-Millingen gelukte. Of de voerman slapend van den wagen is gevallen of wat er met hem is gebeurd, is tot dusver onbekend. Een ernstig onderzoek is onmiddellijk in gesteld. De Rechtbank te Utrecht stelde gister twee 1,5-jarige jongens, broertjes, wegens verduistering van twee rijwielen ter beschik king van de Regeering, zonder toepassing straf. Door de politie alhier is Zaterdagavond aangehouden een persoon, werkzaam bij de I lolïandsche spoor, verdacht van diefstal van compositie, ten nadeele van genoemde Maat schappij. De hier wonende verdachte, die aanvanke lijk hardnekkig bleef ontkennen, werd docr den Commissaris van Politie aan een scherp verhoor onderworden en bekende ten slotte het door hem gepleegde misdrijf. Uit het verhoor bleek nog, dat een tweede ver dachte, elders wonende, ook in de zaak betrokken was. Per telegram werd diens arrestatie /erzocht. Deze verdachte legde ook een volledige bekentenis af. Beiden zijn heden ochtend met het in beslag genomen metaal ter beschikking van de Justitie te Utrecht gesteld. Uit het verhoor is tevens gebleken, dat de verdachten meermalen metaal, toebchoo- rende aan genoemde Maatschappij, ontvreemd en ten eigen bate verkocht hebben. m Strijd tegen uw gebreken, opdat gij er niet het slachtoffer van wordt. TTit don Omtrok. Welk een goudmijn de vruchten- en groententeelt in het Westland is voor de tuin ders wordt hieruit bewezen, dat op de vei lingen in het afgeloopen jaar voor f2014430 is omgezet of ruim een half millioen meer dan in 1910. En dan te bedenken, dat door doelmatige bewerking van den duingrond en practischen kweek een zóo schitterend resultaat is bereikt, terwijl de eens zoo vruchtbare tabaksvelden rond Amersfoort bijna niets opbrengen. Volgens »De Standaard* heeft ds. R. J. W. Rudolph, predikant bij de Gereformeerde gemeente te Leiden, Dinsdagavond aan den kerkeraad meegedeeld, dat hij een benoeming heelt ontvangen als geestelijk verzorger aan de te stichten inrichting voor verwaarloosden en voogdijkinderen, tusschen Amersfoort en Barneveld. De heer J. H. van Dapperen, sedert de oprichting in 1895 Directeur van de muziek- vereeniging »Crescendo« te Baarn, heeft ontslag genomen als zoodanig zulks wegens het vertrek uit de Gemeente van oude leden en de geringe animo bij nieuwe. De Rechtbank te Utrecht zal weldra heb ben uit te maken of de Boschlaan te Doorn al dan niet mag worden afgesloten voor het verkeer met rij- en voertuigen. De heer Dentz van Schaick namelijk liet de onlangs vernielde afsluiting vervangen door een buitengewoon zware, die Zaterdag middag tegen 5 uur gereed was. Op het oogenblik waarop de timmerman de laatste hand legde aan de afsluiting, door den tolboom te sluiten, reden vier wagens van dorpsbewoners het dorp uit over den particulieren weg van den heer Van Houvve ningen. Deze sloot daarop óok zijn weg. De wagens reden naar Doorn, waarde eigenaars den Burgemeester mededeelden, dat ze niet meer in hun dorp konden komen. Vergezeld van Gemeente- en Rijkspolitie en tal van nieuwsgierigen, werd daarop te rug gereden. Bij den tolboom waren inmiddels de huiseigenaren en andere belanghebbenden verzameld. Onder de'tonen eener harmonica werden nu de zware palen afgezaagd en opgeruimd. Ieder deed wat. Door de politie mannen werden de namen van alle achttien zagers opgeteekend en van het geheele geval werd proces-verbaal opgemaakt. Een stuk der afsluiting werd gedeponeerd om, zoo noodig.'als bewijsstuk te kunnen dienen. August Falise zal ook het gedenkteeken vervaardigen dat voor den kerkhervormer Jan van Veluw, Joannes Anastasius Velua- nus, te Garderen wordt opgericht. c„„ ,dr,s van J. Pothoven, »a«hij h8 in .0 lat van een besluitvanBnrgen.ee.- teneinde uittveg op den Berkenweg te kn,- gen als voren Moll e. a. waarbij opspatten van als voren.' De hedenmiddag van 1.45 tot 5.25 onder voorzitting van den Burgemeester, jhr. J. W. A. Barchman Wuytiers, gehouden ver gadering van den Raad dezer Gemeente werd bijgewoond door 8t leden en den Secretaris, mr. dr. J. G. Stenfert Kroese. Afwezig met kennisgeving was de heer Oosterveen. De notulen van 20 Februari werden als vastgesteld beschouwd. De belangrijkste der Ingekomen stukken waren Schrijven van den Minister van Justitie, houdende toezending van het Koninklijk besluit van 13 Februari 1812, no. 42, tot vaststelling van de jaarwedde van den Com missaris van Politie te Amersfoort voor kennisgeving Schrijven van den Minister van Binnen- landsche Zaken van 8 Maart 1912, tot goed keuring van het Raadsbesluit tot benoeming van der. heer S. Algera tot leeraar aan het Gymnasium en de II. B. S. - als voren; Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht tot goedkeuring van het Raadsbesluit van 20 Februari, strekkende tot wijziging van de bedrijfsverordening van de Gasfabriek als voren Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 4 Maart 1912 tot goedkeuring van het Raadsbesluit van 20 Februari 1912 strekkende tot aankoop van een strook gronds van den heer C. M. M. Vermolen als voren; Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 4 Maart 1912 tot goedkeuring van het Raadsbesluit van 20 Februari 1912 betreffende aankoop van grond van den heer C V. Gerritsen als voren Twee besluiten van de Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 13 Maart 1912 tot goed keuring van de Raadsbesluiten van 20 Februari 1912 betreffende de organisatie van het Lager Onderwijs en de salarisregeling voor het daarbij verbonden personeel als voren Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 4 maart 1912 tot goedkeuring van het Raadsbesluit van 20 Februari 1912, be' 'effende onderhandsche verhuring van grond als voren Een adres van A. M. van Bemmel waarbij hij in beroep gaat van een besluit van Burge meester en Wethouders van 12 Februari 1912, strekkende tot afwijzing van een verzoek tot het mogen bouwen van twee woningen gerenvoveerd naar B. en W. om advies. vuil dooi vracht-automobielen aj„. van de Vereeniging Handel en Nijverheid waarbij verrecht wordt len te nemen tot verruiming van de Kamper blEenPengeteekènd schrijven, ingezonden door .eenige ingezetenen-bouwers, waarbij bezwaren aangevoerd worden «goh- voorstel van Burgemeester en Wethouders van 7 Maart 1912, strekkende tot aankoop van eenige perceelen aan de Kamperbinnen poort te deponeeren als ongezegeld Een adres van do vereeniging Handel en Nijverheid tot vaststelling van eene verorde ning op den verkoop van melken melk producten - geren voycerd naar B. W. Een adres van de vereeniging van Amers foortsche Drukkerspatroons, waarbij wordt verzocht eene regeling vast te stellen, waarbij het door de Gemeente benoodigde drukwerk tegen vooraf vastgestelden prijs, worde ver deeld onder die hier ter stede gevestigde firma's die eene bepaalde loonregeling heb ben ingevoerd, benevens een adres van het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bond van boekdrukkerijen, waarbij adhaesie aan dit adres wordt betuigd als voren Een adres van J. van Hees e. a. waarbij verzocht wordt, verschillende verbeteringen ten aanzien van de bevaarbaarheid van de Eem te willen doen uitvoeren als voren Een adres van de afdeeling Amersfoort van den Bond van Nederlandsche Gemeente werklieden houdende verzoek een verorde ning, regelende de pension ncering van ge meente-werklieden, ambtenaren en hunne weduwen en weezen vast te stellen zonder de bijdragen welke thans verplichtend zijn te willen verhoogen als voren Een schrijven van D. Natte Hoogland, Gemeente-vroedvrouw te Ermeloo, houdende verzoek een vergoeding te mogen ontvangen wegens verleende hulp bij de bevalling van een inwoonster der Gemeente Amersfoort. als ongezegeld ter zijde gelegd; Een schrijven van den Algemeenen Neder landschen Wielrijdershond waarbij in over weging gegeven wordt om op bepaalde plaatsen in de gemeente de plaatsnaam der Gemeente te vermelden aan B. en W. ter afdoening; Een dankbetuiging van A. van Weezei Errens voor het besluit tot verhooging van de bezoldiging van de teekenleeraren voor kennisgeving Een dankbetuiging van A. G. van den Berg voor haar benoeming tot onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de school aan de Puntenburgerlaan als voren Een adres van de Regelings-commissie van het groot-internationaal kegel concours, waarbij verzocht wordt een prijs-medaille beschikbaar te stellen B. en W. stellen voor f 10 te geven. Na voorstel-Van Kalken wordt een gouden medaille, ter waarde van f 40 beschikbaar gesteld. Een adres van het bestuur van de Ver eeniging Amersfoortsche Industrie- en Huis houdschool betreffende wijziging van de subsidie voorwaarden om advies aan IJ. en W. Een adres van de vereeniging van leeraren bij het middelbaar onderwijs betreffende de voorgestelde wijziging op het Reglement voor het middelbaar onderwijs bij punt 4. Om 2 uur kwam aan de orde de Agenda. 1. Benoeming van een lid van de Com missie van Toezicht op het Lager onderwijs (vacature-J. Bolk). Benoemd dr. L. J. de Rochemont, met 13 tegen 4 op den heer M. van Heioma en 1 op den heer Kielstra. 2. Benoeming van een tijdelijk buitenge woon leeraar in de Hebreeuwsche taal aan het Gymnasium, Benoemd de heer Tj. Kielstra, te Oegst- geest met 17 stemmen, tegen 1 op den heer C. van Arendonk, te Leiden. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de Verordening, houdende regeling van de jaarwedden van het personeel, verbonden aan het Gymnasium en de Hoogere Burgerschool. Het voorstel strekt om den leeraar in Hand- teekenen in het genot te kunnen stellen van zijn verhoogd salaris. Aangenomen z. d. met algemeene stemmen. 4. Voorste) van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van het Reglement op het Middelbaar onderwijs. Aangenomen z. d. of h. st. Zie nog het adres, in de rubriek Stads nieuws. Volgt een vergadering met gesloten deuren van 2.12 tot 4.30. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verleenen van eervol ontslag aan de Hoogere Burgerschool en het Gymnasium H. Corver. Eervol verleend De heer R 01 kwam op tegen d Corver ontslag vroi De Wethoua stemde dit namenj doch verklaarde da aanleiding had gev het verslag niet eet 6. Voorstel van houders tot vaststi en den pensioensg S. Algera. Conform de vero 7. Voorstel van houders, naar aanl< het Bestuur der ve voor Amersfoort ei gemeentelijken steu Conform het rei wordt gesloten, l0 voormalig schoolge Het beding dér Provincie wordt ge 8. Voorstel van houders tot het ver ziekte aan de ondei Lagere school ie M. C. E. Beek. Verleend tot 1 i 9. Voorstel van houders tot het v slag aan den ond< Lagere school 3e s F. Veldhuizen. Eervol verleend 10. Voorstel va houders tot bet - slag aan mej. W. de Nuttige handw Lagere school 2e s Eervol verleend 11. Voorstel va houders tot het ver aan den ouderwijze gere school 2 e so Bouwman. Eervol verleend 12. Voorstel va houders tot nadere 1 besluit van 20 Fe steksbepalingen). Conform het rei besloten z. d. met 13. Voorstel vat houders tot verhur rende bij de voorm Het voorstel stre voor éen jaar te v per roede of 14.28; Aangenomen 1. 14. Voorst eT"vai houders tot aankoo legen aan de Kam Het voorstel sti den heer Sinnige a en dat van den hi Aangenomen z. 15. Voorstel vat houders tot overnai gelegen aan de ho ninckstraat en den Het voorstel strel te nemen om niet overdrachtskosten groot op f75. Aangenomen z. 16. Voorstel va houders tot vaststel de St. Agathastraat Als voren.. 17. Nader voors Wethouders betrcff den Ouden Soester De meerderheid W. stelde voor, eei leggen, waarvan de f 2016 de mindert wenschte een hard rioleering, gas- en kosten werden begi Na vrij lange dii 2 stemmen aangei minderheid om dei harden. Tegen stemden Van Es veld. 18. Voorstel var houders naar aan le de firma Jacobs aansluiting aan het Het afwijzend vo aangenomen na kor 19. Voorstel vat houders naar aanle G. van Ijken, te i lichting van den inj Het afwijzend vex aangenomen z. h. Aan B. en W. wo voorstel in te diene handel gehoord. 20. Voorstel vat houders tot het in lokaal der Hoogere en van de leermidd Bestuur van het co N ederlandsche ^oo< Tot Juni zal daa

Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 2