BLOOKER'S CACAO. STKRKINK DAALDERS DE HUISHOUDGIDS Alléén SINGER SINGER-MAATSCHAPPIJ, Stoomwasscherij W. G. BURGER, Nationale Vereeniging tot steun aan miliciens, VETTER *C* De Arend". Feuilleton. Besluiteloos. l)e Tariefwet beteekent: Onze producten geweerd uit het buitenland. De tariefwet beteekent Trustvorming aangemoedigd. Ahti-Tarikfwet-comité. Cacao is heilzaam, mits ze goed is. Daarvan zijt gij zeker bij Gouden Medaille, Gent 1908. Onder redactie van mejuffrouw N. CARIOT, I.eerares in Koken en Voedingsleer te ZWOLLE. Dit tijdschrift verschijnt eiken Zaterdag. Proefnummers gratis en franco verkrijgbaar bij iederen Roekhandelaar en aan het bureau van de >DE HUISHOUDGIDS» Burgstraat 65, UTRECHT. s Onze machines behoevei geen aanprijzing in winkels met UIT uit hangbord zijn de Naaimachines verkrijgbaar. Amersfoort, Westsiugel 49 hoekTVarkensmarkt. Wij verzoeken slechts er op te letten, dat ze aan het juiste adres gekocht worden. amekikaansch systeem. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen. GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN. Goederen «orden te Amersfoort 's Woensdags franco gehaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage gratis toegezonden. Crodiet- vereen iging Correspondentschap te Amersfoort. mr. H. J. M. Tan deu BERG II WILHELMINASTRAAT 5. te Amsterdam Zij stelt zich ten doel liet verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden i\ déposito rekening-courant. Bij den ondergeteekende verschijnt SB iederen Woensdag HE- De HoUandsche Lelie *i| Weekblad voor jongedames. (Mfc 3$ onder Hoofdredactie VAN m Joukvr. ANNA «Ie SAYORNIN I.OHMAN. jg De HoUandsche Lelie" is het eenige jg f Weekblad iti Nederland voor datnes uil de hoogste en beschaafdste krin- gen. Lel hierop voor uiue advertentie, fjfê Prijs per jaarg. f 4, fr. p. p. f 4.20 proefnummer gratis. «g Amsterdam. L. J. VEEN. Afdeeling Amersfoort en omstreken. Werkgevers, die betrouwbare werkkrachten noodig hebben, en Miliciens, die naar werkzaamheden uitzien, worden verzocht zich te wenden tot het Secreta riaat der afdeeling, Schimmelpenninck- straat 41, te Amersfoort. N.B. Alléén die miliciens, waarvan de dienstrapporten, opgevraagd bij hunne laatst commandeerend officieren gunstig luiden, komen in aanmerking voor steun dooi de vereeniging. Distill. Wijnen. Likeuren. LiiiYO Vronwe-kerkhof, AMERSFOORT. N.V. Biose. Maatschappij P1Ö&1AMMA VAN 22 TOT EN MET 26 MEI. f. Aan de kost van de Middelland- sche zee, natuuropname. 2. Mevrouw is slecht gehumeurd, komisch. 3. Een mislukte aanslag, j,.-,™ 1. Het vrijtóllet, komisch, 5, Hoe een vulpeubonder ontstaat, leerzaam. 6. Kardinaal de Richelieu, prachtig gekl. historisch drama. De geleende bruid, komisch. 8. De hand, drama. 9. De vrouw van den huurkoetsier. komisch. Hij warm weder biedt de zanl van „UK AREND" een aangenaam koel zitje. Uitstekende ventilatie. Van af begin Juni Openlucht-voorstellingen. Gereduceerde prijzen. is een prima en zuinige scliiiurzeep, waarmede verrassende bereikt. Voor huishoudelijk gebruik onovertrefbaar. •esiiitaten worden 6.) „Mooi ip ze; maar ik mag haar niet!" dacht Antje. En dadelijk daarop lachte zij over haar kinderachtige gedachte. Wat ging ha -r die dame aan Nog eens ademde zij met volle, lange teugen de frissche lucht in daarna ging ze terug in de kamer en belde. Dadelijk daarop verscheen Marie Lorenzen.Zij droeg het theeblad in beide handen en knikte reeds bij het binnenkomen vertrouwelijk toe. „Goeden morgen, juffrouw Bergholm. Al zóo vroeg op? Eu hebt u goed bij ons geslapen? Ja? nu, dat doet mij genoegen. Want, zooals men den eersten nacht onder een nieuw duk Blaapt, zoo gaat het iemand daaronder verder." Zij dekte vlug de tafel. „Ik moet u de groeten doen van mijnheer uw vader." „Ia vader al weg?" Het frissche meisje lachte. „Mijnheer Bergholm is altijd met de kippen op, ook al is het 's avonds eens recht laat ge worden. Uw papa laat zeggen, dat hij tegen tafel terug zal zijn en dat u in dien tusschentijd onze stad maar eens moet bezichtigen. Uw vader heeft er namelijk altijd pleizier in om gekheid te makén met Ebenotedt. En toch is het een lieve plaats; dat kunt u gerust gelooven. Maar nu moet u gaan ontbijten, juffrouw Bergholm." Zij wilde zelf thee voor haar gast inschenken. „Zoo, juffrouw! Hier is de boter! Onze boter namelijkdat zult u wel weten, op onze boter mogen wij, Holsteiners, trotsch zijn. Zoo iets hebt u te Dresden zeker niet gekregen en dan ons bruin brood; mij heeft het te Hamburg nooit zoo goed gesmaakt. U moet welen, juffrouw, dat ik te Hamburg op school ben geweest; ik was toen bij mijn oude tante Gröbing in huis. Echter maar twee jaar, want toen stierf moeder en ik moest naar huis om vader in de zaak helpen. Eenige jaren geleden, toen het werk begon, was er voor hem te veel te doen". Zij zweeg een oogenblik en vroeg toen plotseling: „Hoe oud is u eigenlijk, juffrouw Neem mij niet kwalijk." Antje keek op. De vertrouwelijke toon, dien Marie aansloeg, verraste haarmaar toen ze in het aardige, open gezicht van het meisje keek, verdween het gevoel van tegenzin tegen deze onbescheidenheid dadelijk weer. „Negentien jaar, juffrouw Marieantwoordde zij vriendelijk. „Al negentien jaarl" De andere sloeg de han den samen. „Nu maar dat had ik zeker niet voor mogelijk gehouden. Dan is u jnist even oud als ik." „Wat is daar dan voor wonderlijks in, juffrouw Lorenzen »Nu, juffrouw Bergholm, ik dacht het maar zoo." Nu werd de hotelhoudersdochter eenigs- ziDS verlegen. Het bloed ging haar naar 't hoofd. „Maar u moet mij geen juffrouw Lorenzen noemen," ging zij levendig voort. „Ze noemen mij bier allen alleen Marie; dat wil zeggen, onze stamgasten, ook uw vador! Dat behoort nu eenmaal zoo en dat wil ik ook zoo; vooral van U". „Gaarne wil ik dat doen, wanneer het wer- j kelijk je wensch is." Antje glimlachte en stond j op. „Ztg mij eens, Marie, kan ik door dit raam het huis zien, dat vader voor ons gehuurd heef'?" Marie schudde het blonde hoofd. „Dat niet, juffrouw het huis ligt verderop, dicht bij de villa van den overste. Daar die straat langs voorbij de kerk. Onze kerk moet u zien, juffrouw, die is mooi, en dan rechts om den hoek, dadelijk vooraan. U kunt niet mis- loopen, juffrouw Bergholm, en anders vraagt u maar. Om een uur wordt hier gegeten I" Ze knikte en ging weg. Een half uur later ging Antje het huis uit en langzaam den breedon weg op, die naar de eigen lijke plaats voerde. Aan den rechterkant lagen enkele boerenhofsteden, links stonden beuken. De zon scheen volhet was warm geworden. De schaduw van do groote boomen deed wel dadig aan en weldadig gevoelde het meisje ook de frissche lucht, die ze weder met volle teugen inademde. Nu zag ze de eerste aaneengesloten huizenrij voor zich. llalfsteedsch was de bouw orde. Hier en daar vertoonde zich zelfs een groot venster met een uitstalkast, dan weer een begroeid oud buis, tusschen de moderne gevels. Het kind van de groote stad interesseerde zich voor alles, wat ze zag. Wat groetten alle menschen vriendelijk! Juist of ze Antje Berg holm al sinds jaar en dag kenden. Daar bleef zelfs een klein jongetje slaan, nam zijn muts af en^ keek haar met groote, trouwhartige oogen aan. Ze kon niet anders en moest hem vragen „Ken je mij, ventje?" liet kereltje werd vuurrood en deed den mond open, als wilde het antwoorden. Maar het vol gende oogenblik keerde de knaap zich om en liep, zonder te spreken, hard weg. Hoe eerwaardig scheen dat oude, ruime ge bouw haar. En wat mooi was die eenvoudige tuin daaromheenMen kon zien, dat hij met liefde werd verzorgd. De paden waren netjes aangebrachtin de perken ontsproten reeds eenige anemonen en primula's en toon Antje, leu nend op baar parasol, zich daarover boog, kwam een oude man, die met mes en schaar aan de seringen bezig was gewecBt, plukte snel een klein ruikertje en 'reikte het haar toe. „Als 't u blieft, juffrouw Nu werd zij op haar beurt rood, zooals eon oogenblik te voren de kleine jongen. „Is dat werkelijk voor mij vroeg zij zacht. De oude lachte: „Zeker, juffrouw! Waarom niet, als u zooveel van bloemen houdt. Morgen laat de lieve God weer nieuwe bloeien Zij dankte en ging verder. Marie Lorenzen had gelijk gehadmen kon niet verdwalen. Nauwelijk was Antje om den naasten hoek, of zo zag, dat de kleine plaats ten einde was. Nog twee huizen, als villa's gebouwd, lagen voor haar en voor het grootste van de twee stond een meubelwagen. Dat moest dus wol haar toekomstig huis zijn. Haar huis? Een zacht gevoel van geluk, maar tevens van angst, kwam over haar. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 4