Laatste Berichten. Advertentiën. BOERENHOFSTEDE kathreiner met koffie. THEE VICTORIAWATER L. sta®, uitzetten PENSION GEVRAAGD. werden i, die, naar de bode nieedcdcelde, op een vergissing berustte en nu betaald is 2 die door den bode ten onrechte als onbe taalbaar aan mij werden ter hand gesteld. Gisterenavond heeft de bode aan die heeren daarvoor zijn excuus aangeboden. Ten slotte nog 4. Op den achterkant van een der kwitantiën is door den schuldenaar geschreven »Na samenstelling van Bestuur, kan nog maals worden aangeboden*. Volgens mededeeling van den bode die voor die mededeeling verantwoordelijk is en wat de heer Eggink in het begin van zijn schrijven bevestigt -- werd door de andere drie, waaronder de heer Eggink, de betaling onder de zelfde voorwaarde gesteld, waarbij een nog de typische uitdrukking bezigde»Wij hebben geen plan het geld in de geut te gooien». Vrij vertaald wil dat zeker zeggen Blijft H. N. bestaan, wij betalenwordt de vereeniging ontbonden, wij betalen niet. Ben ik in deze buiten het reglement ge gaan buiten den regel niet dan vraag ik in de eerste plaats aan mijne medebestuurders (ad int.), in de tweede plaats aan de leden daarvoor excuus. Op meerdere stukken zal ik niet antwoorden. J. VAN DER WAL Kzx. Secretaris (ad. int.) II. N. Geachte Redactie, Wil zoo goed zijn, nevengaande letteren te plaatsen in uw nummer van heden als antwoord op het schrijven van den heer Van der Wal. Mijn antwoord kan zeer kort zijn, daar de heer Van der Wal mijn schrijven volkomen bevestigt. Uit zijn schrijven blijkt, dat mijn mededee- ling(en) zeer ad rem wasDe »mare«, die mijn schrijven voorafging, kan zeer kort zijn geweest, aangezien ik j. 1. Maandagmorgen den heer Van der Wal nog te mijnent verwachtte ;dan was geschrijf voorkomen. Maandag was ik verder uitstedig- Maandagavond schreef ik de bekende let teren, waarmee ik Dinsdagvoormiddag en. kele deelgenooten in kennis stelde. Derhalve bereikte de mare den heer Van der Wal vlug. Door den heer Van der Wal wordt erkend a. dat door hem onreglementair werd ge handeld, b. dat werd gehandeld buiten medeweten der overige Bestuursleden, c. dat die eigendunkelijke handeling zich jaren bestendigde, m. i. in het nadeel der vereeniging H. N., d. dat hij aan Bestuur en leden excuus vraagt voor die eigendunkelijke handeling. Daar de heer Van der Wal bericht, op meerdere stukken niet te zullen antwoorden, zeg ik ook hiermede basta, daar ik volkomen mijn doel bereikte; naar ik hoop in het be lang van H. N. Nogmaals geef ik den leden in overwe ging, niet langer te talmen, alle laksheid te laten varen, en gezamenlijk te werken tot herbloei van H. N., in het belang van den handel en de industrie, den ingezetenen tot heil. Van slechts weinigen mocht ik tot heden bewijs van deelneming ontvangen door toe zending van naamkaartje. Met dank voor de verleende ruimte, hoog achtend uw dw. J. W. EGGINK. Amersfoort, 29 Mei 1912. Men seint ons: Heden verscheen het verslag der commissie tot herziening van de Grondwet. Geen enkel voorstel omtrent het kiesrecht vond meerderheid; alleen 'zijn voorstellen gedaan tot wegneming van moeilijkheden ten opzichte van evenredige vertegenwoor diging. De taak der Eerste Kamer blijft ongewij zigd. De commissie wenscht geen toekenning van het recht van amendement aan de Eer ste Kamer, aan welke echter het recht zou worden toegekend, wetsontwerpen terug te zenden aan de Tweede Kamer, met verzoek tot wijziging; wordt zulk een verzoek ge weigerd dan wordt het ontwerp geacht te zijn verworpen. Voorts wordt voorgesteld de verlenging van den zittingsduur der Tweede Kamer tot vijf jaar en verhooging van de vergoeding der leden van die Kamer tot f2500. Het budget-recht blijft ongewijzigd, even als de troonsopvolging. Prinses Juliana krijgt recht op het regent schap en op een inkomen, gelijk aan dat van den Prins van Oranje. Het inkomen der Koningin wordt 2'ƒ2 ton grooter. Het onderwijs-artikel wordt geheel gewij zigd. Voorgesteld wordt, het bijzonder onder wijs als regel te beschouwen en het open baar als aanvulling; de subsidies zullen voor beide gelijk zijn. De combinatie Minister-Kamerlid vervalt. Een bij het verslag gevoegde staat geeft de tegenwoordige en toekomstige kerkelijke gezindheden aan als 455 per duizend. AGENDA voor de openbare vergadering van den Raad der Gemeente Amersfoort op Dinsdag 4 Juni 1912, des middags te half twee. 1. Benoeming van een lid van de Com missie van toezicht op het Middelbaar onder wijs (vacature-J. F. A. Bischoff.) Aanbevolen worden de heeren C. M. Cre- mer, inspecteur der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen, en jhr. W. H. J. van de Poll, ritmeester der cavalerie 2. Benoeming van leden en plaatsvervan gende leden van het stembureau in district 3 in verband met de verkiezing van een lid van den Gemeenteraad (vacature-W. Salo mons.) 3. Benoeming van een Hoofd der open bare Lagere school B. De alphabetische voordracht bestaat uit de heerenE. Lindenhovius, onderwijzer te Amersfoort; E. Mulder, hoofd eener school te Eindhoven A. Pot, onderwijzer te Amers foort; en J. Schinkel, hoofd eener school te Baarn. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot overplaatsing van het Hoofd der Jongensschool naar school C. Voorgesteld wordt de heer G. A. L. Spel berg. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het geven van eervol ontslag aan dr. H. J. Reynders als conrector aan het Gymnasium. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het geven van eervol ontslag aan mr. dr. J. G. Stenfert Kroese als Secre taris der Gemeente. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van verlof wegens ziekte aan de onderwijzeres mej. S. C. J. Verweij. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van verlof wegens ziekte aan de onderwijzeres mej. M. J. Bou- kamp. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aanwijzing van een conrector aan het Gymnasium. Voorgesteld wordt dr. Ph. H. Peyrot. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van subsidie aan de Oranje-vereeniging. 11. Nader voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende reclames in zake den aanslag in het vergunningsrecht. 12. Nader voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende de behandeling van armlastige ooglijders. 13. Voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende een adres van de Tuin- bouw-vereeniging »Amersfoort* om subsidie. 14. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het aangaan eener ruiling van grond met de firma Engelsman De Vries. 15. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de Begrooting en tot betaling uit Onvoorziene uitgaven, dienst 1911. 16. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de Begrooting en tot betaling uit Onvoorziene uitgaven, dienst 1912. 17. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van oninbare posten Inkomstenbelasting, dienst 1909, 1910 en 1911. 18. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van oninbare posten Straatbelasting, dienst 1910 en 1911. 19. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de Begrooting 1912 en tot het opnemen van kasgeld. Bij Kon. besluit is benoemd bij de Rij en hoefsmidschool tot majoor de ritmeester- instucteur M. Grondhout. Opgave vau de Vereeniging „HANDEL en NI J V E R H EI D." van personen die zich in de Gemeente heb ben gevestigd, of daaruit zijn vertrokken naar andere Gemeenten, met vermelding van woonplaats, van 15 tot en met den 22 Mei 1912. GEVESTIGD. Coenrada i.amberta Reusing, echtg. van J. van der Veer, van Oberhausen (Duitsch- land) naar Achter de Kamp 30. Hermanus Thies Martens, van Vlagtwedde naar Kampstraat 20. Willem Doornekamp, van Nijkerk naar Soesterweg 327. Johanna Maria van Leusden, van Didam naar Nieuweweg 3. Johannes Mulder, van Nijkerk naar Schim melpen ninckstraat 44. Hendrika Wilhelmina Radstake, van Does burg naar Schimmelpenninckstraat 44. Augnst Daniël Hendrik Stevens, van Werkhoven naar lloogeweg 14. Gerrit van Dam, van Utrecht naar Kruis- kamp 57. Fenne de Weerd, van Baarn naar Stations straat 19a. Jan Willem Kijkse, van Duitschland naar Hellestraat 44. Eduardus Wilhelmus Christiaan Frank, van Buren naar 't Zand 31. Jan Willem Zoeren, van Zeist naar Berg straat 2. Dirk Leijenhorst, van Bameveld naar Stellingwerfstraat 59. Teunis van der Woude, van Zeist naar Muurhuizen 2. Herman Klein Sprokkelhout, van Zeist naar Muurhuizen 2. Cornelia van Oudheusden, van Zeist naar Muurhuizen 2. VERTROKKEN. Christiaan Nahuisen, van Stationsstraat 7 naar Utrecht. Wilhelmus Thomas Heere, van Hellestraat 63 naar Leusden. Maria van Nimwegen, van Hellestraat 63 naar Leusden. Selomina Henriette van Gelder, van Lan- gestraat 55 naar Keulen. August Tromp van Holst, van Soesterweg 2 naar Ermelo. Geertruida van Kooten, van Arnhemsche- weg 20 naar Bussum. Marinus Brons, van Monnikenpad 6 naar 's-Gravenzande. Harmen Buitenhuis, van Soesterweg 220 naar Leusden. Gerritje Ruitenbeek, van Utrechtscheweg 86 naar Leusden. Aartje Windhouwer, van Woestijgerweg 63 naar Amsterdam. Hendrikus Gijsbertus Hertog, van Havik 28 naar Amsterdam. Elisabeth Clasina Verbaan, van Zuidsingel 49 naar Utrecht. Gerardus Hendrikus Albertus Marinus van Soest, van Kroontjesmolen 2 naar Utrecht Maria Josephina Cornelia Bruens, van Zuidsingel 44 naar Amersfoort (Kazernestraat) Jan Willem Koerselman, van Kampstaat 70 naar Holten. Izak Gerard Krijnen, van Noordstraat 14 naar Amsterdam. Cornelis Muijs, van Bolderstaat 33 naar Hoogland. Henrikus Gerardus Theodorus Maria Wil- lemsen, van Langeslraat 37 naar Nijmegen. Hendrik Christian Adolph Vermolen, van Nieuwstraat 20 naar Nijmegen. Jan Doesburg, van Stellingwerfstraat 33 naar Leusden. Antoine Dubois, van Soesterweg 308 naar Putten. Alijda de Gans, van Langeatraat 131 naar Meppel. Maria Catharina Koppens, van Bergstraat 11 naar Princenhage. Aaltje Verhoef, van Heiligenbergerweg 25 naar Renkum. Jacob Kool, van I.angestraat 22 naar Eindhoven. Hendrik van der Bleek, van Langegracht 2i naar Hilversum. Wilhelmina Dommisse, van Leusderweg 140 naar Udenhout. 399ste Staatsloterij. Vijfde klasse. Tweede week. Trekking van 28 en 29 Mei 1912. (1900 loten). Ten kantore van den collecteur A. C. R. O Leinweber, te Amersfoort (Breedestraat 22. zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen Prijzen van f70. 8415 8423 10153 16461 16480 17707 17714 en *773°- Te zamen 8 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 8409 8410 8417 8425 8434 8435 8436 8439 10142 16447 16482 16483 16486 17709 17720 en 17727- AMERSFOORTSCH WISSEL- en EFFECTENKANTOOR (Mr. S. G. VAN WELDEREN baron HENUEB8) Kortegracht 11. Tel. 176. Telegramadres„Wisselkantoor". Assurantiën. Incasseering van Wis- Credieten. seis en Quitantien. Coupons. Vreemd geld. Deposito's. Wissels op Binnen- en Effecten. Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daarvoor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. Bij voldoende voorafgaande bestelling ver schijnt eerstdaags de brochure MINISTERIEEL BELEID 1 Open brief aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal nopens het antwoord van den Minister van Oorlog, op het Voorloopig verslag over het Wetsontwerp Herziening der pensioenen van de officieren», door W.M. H. ANTEN en J.J. F. SCHMITZ, ge- pensioneerde kapiteins van de infanterie. Prijs 25 cent. Met het oog op de kosten, aan deze uit gave (voor eigen rekening) verbonden en de onkosten, welke de schrijvers zich reeds voor de goede zaak getroost hebben, wordt de bestelling van een exemplaar door ELK der belanghebbenden alsook door belangstellen den, gaarne spoedig tegemoet gezien, ten einde zekerheid te hebben, financieel gedekt te zijn. Bestellingen worden reeds bij alle Boek handelaren aangenomen. Te koop gevraagd een met ruim woonhuis, waarin stalling voor koeien en 2 paarden, groote schuur, moes tuin, boomgaard en goed wei- en hooiland, groot 7 a 10 H.A., den prijs per H.A. f 700 a f 800 niet te boven gaande. Fr. Br. met opgaaf van grootte, prijs en waar gelegen, worden ingewacht onder no. 214 aan den boekhandel Weijtingh en Brave, Gasthuismolensteeg 4 te Amsterdam. Gebruikt uitsluitend half om half Let vooral op, dat U de echte KATHREI- NER ontvangt, want andere merken zijn namaak en slechts gewoon gebrande gerst. KATHREINER is bij Uwen winkelier verkrijgbaar a 25 ets. per ponds-pak "lln 'U 5 onvpakje. van M. Raienswiay Zonen Gokinchem, verkrijgbaar Langestraat 18. AMERSFOORT. natuurlijk mineraalwater uit de bron te Oberlalinet«in wordt als zeer voordeelig voor huishoudelijk gebruik aanbevolen, in heele flesschen met schroefsluiting (een Liter inhoud), waardoor een glas natuurlijk VICTORIA WATER slechts 5 cent kost. Verkrijgbaar te Amersfoort bij F. W. van der WILDE, Stovestraat 12. I.angestraat 16, Telefoon 212, AMERSFOORT. LUIERMANDEN. Atelier voor Lingeries naar maat, Voor een meisje van 17 jaar, leerlinge der II. B. S., wordt met Sept. bij eene gezellige beschaafde fam. huisvesting gevraagdbij voorkeur daar, waar éen of twee meisjes meer van dien leeftijd zijn, en zij als huis- genoote wordt opgenomen. Br. fr. onder no. 200 aan het Bureau Amersfoortsche Courant. Kortegracht 9- LAMA1S0N BOUWER Ca. Kortegracht 22 naast het Postkantoor. Belasten zich met aan- en verkoop van Effecten, Wissels en Coupons. Sluiten prolongatien Safe-inrichting.

Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 3