1813-181& Rotterdam. J, M. BREDÉE's Bottnë en Uitpers#. Waarop men vooral letten moet men lette vooral op het fabrieksmerk! BIM'i 1813-1815 DE HUISHOUDGIDS 400e Staatsloterij Alléén SINGER SINGER-MAATSCHAPPIJ, BRAAM-MEUER'S Nationale Vereeniging tot steun aan miliciens. Feuilleton. Besluiteloos. Ter herdenking aan den grooten tijd vóór honderd jaren Geïllustreerde Geschiedenis van den Vrijheidsoorlog door J. van PFLUGK HARTTUNG. Nederlandsclie Uitgave door JOH. H. BEEN. Dit prachtwerk in 4° formaat is versierd met 300 Kunstplaten en bovendien met 40 extra Kunstplaten, wordt uitgegeven in 25 afl. ad 45 ct. Men teekent in bij alle boekverkoopers. Prospectus en proef-aflevering van zijn verkrijgbaar in KRAMER's BOEKHANDEL, Lange- straat 65, Amersfoort. Gouden Medaille, Gent 1908. Onder redactie van mejuffrouw N. CARIOT, Leerares in Koken en Voedingsleer te ZWOLLE. Dit tijdschrift verschijnt eiken Zaterdag. Proefnummers gratis en franco verkrijgbaar bij iederen Boekhandelaar en aan het bureau van de »DE HUISHOUDGIDS» Burgstraat 65, UTRECHT. 3 PCt. TIJDGEESTBRIEFJES geven de zelfde rechten en prijzen als Staatsloten. 114, 115 en 1110 Tljdgeestbriefles kunnen voor de 5e Klasse gesplitst «orden. Verkrijgbaar te Rotterdam aan het Hoofdkantoor, Wijnhaven 15, en te Amersfoort bij G. BOEKENOOGEN, Langestraat 4, J. G. PRINS, Kortegracht 5, en A. SPREY, Soesterweg 80. Onze machines behoeven geen aanprijzing in winkels met DIT uit hangbord zijn de wLIay?8 j verzoeken slechts L rf'vTlPer °P te letten, dat ze Naaimachines verkrijgbaar. aan hel juiste adres gekocht worden. Amersfoort, Westsingoi 49 hoek Varkensmarkt. Uitbreiding van 7ILZAZ.BU in geheel Nederland. BOTTERDAM Tuinderstraat 93. Behandelt o. a. de Militaire bovenkleeding uit alle garnizoenen in Nederland. Bekroond met GOUDEN MEDAILLE, Den Haag 1911. Aanvragen voor Filiaalhouder worden schriftelijk ingewacht. DE DIRECTIE. 1ST. V. DELLIH MIJ. Huurllnnen voor Restaurants, Hotels, enz. Adres als boven. O—1^— Bij aankoop van een rijwiel lette met vooral op het fabrieksmerk Kr worden toch den laatsten tyd hoe langer zoo meer rijwielen in den handel gebracht ouder zoogeuaarade fantasie-merken. De eerste de beste rijwielhandelaar veroorlooft zich tegenwoordig veelal de weelde, er een eigen fantasie-merk op na te houden en voor deze machines een fantasie-pry3 te vragen, die door hem zelf wordt vastgesteld. De kooper van zulk een rywiel weet niet door welke fabriek, welk fabriekje of welken beunhaas zijn rjjwiel vervaardigd is, tot wien zich te wenden, indien zjjn leverancier de garantie- en verdere verplichtingen niet behoorlyk nakomt, of hij voor zjjn goede geld ook goede waar ontvaugt, totdat hjj door schade wjjs is geworden. Een priraa-rywielfabriek, die een reputatie te verliezen heeft, gebruikt haar eigen naam als fabrieksmerk, bepaalt den prijs barer machines zoo laag luogeljjk, draagt haar vertegenwoordigers op, de garantie zoo ruim mogelijk toe te passen, kortom levert alle waarborgen, dat men goede machines ont vangt en in alle opzichten goed bediend wordt. Men late zich dus niet verleiden door lage prijzen, extra-kortingen of buitengewoon hooge prijzen voor oude machines bij inruiling, doch Bioscoop „DE AREND". Vanaf Woensdag 10 Juli, aanvang uur precies, zal worden vertoond de prachtige kunst film in 2 afdeelingen, getiteld magnifiek gekleurd beeld. Duur ongeveer éen nurfilm Eclair. Natuurlijke voorstelling van hel zinken en cpstijgen eener onderzeeboot. Voor beschrijving, zie strooibiljetten. Afdeeling Amersfoort en omstreken. Werkgevers, die betrouwbare werkkrachten noodig hebben, en Miliciens, die naar werkzaamheden uitzien, worden verzocht zich te wenden tot het Secreta riaat der afdeeling, Schimmelpenninck- straat 41, te Amersfoort. N.B. Alléén die miliciens, waarvan de dienstrapporten, opgevraagd bij hunne laatst commandeerend officieren gunstig luiden, komen in aanmerking voor steun dooi de vereeniging. 26.) Marie Lorenzen Blond beneden in de deur en seidc: „Willen de heeren nog uitgaan? Vader denkt, dat er onweer komt, zwaar onweer. Het heeft ook al een paar malen gelicht." Ze lieten zich echter niet terughouden, maar liepen, zonder te «preken, naast elkaar voort. „Ik heb vergeten, je mee te deelen, dat ik morgen vertrek, beste Pfaldner," begon Max eindelijk. Zonaer op te zien, antwoordde de ingenieur: „Ik vermoedde het". Nadat ze weer een tijdlang zwijgend hadden doorgeloopen, vroeg hij, met eenigszins vreemden klank in zijn Btem „Brodenberg, je moet mijn vraag niet voor onbescheiden houden. Heb je met juffrouw Von Biirger gesproken „Ook zonder dat je het vroeg, zou ik het je gezegd hebben, Pfaldner; wij hebben afscheid van elkaar genomen." Ze liepen nu wel een kwartier verder zonder te spreken. Toen bleef Max plotseling staan. „Pfaldnerbegon hij. „Niet waar, wij zyn goede vrienden, die het altyd best met elkaar hebben kunnen vinden en tuescben wie in de toekomst ook niets treden zal?" „Dat verhoede God I" zei de ander ernstig. „Nu, dan zal je mij ook een openhartige vraag niet kwalyk nemen." „Vraag maar, Max." EeD oogenblik aarzelde deze. Zonder omwegen vroeg hij toen: „Heb je mijn nicht lief Het antwoord volgde niet zoo anel als Max verwacht had. De ingenieur trok met zyn stok een paar lijnen in het zand en zei na eenig nadenken „Het spreekt vanzelf, Brodenberg, dat ik deze vraag uit den mond van ieder ander mensch zou afwijzen, want het hart van een mensch is zijn eigendom. Maar jjj... jij hebt wel recht, die vraag te doen. En ik zou je er ook eerlijk en vrij antwoord op geven als ik het maar kon." „Pfaldner!" riep Brodenberg, „Pfaldner hoe moet ik dat opvatten „Ik denk, Max, dat je mij genoeg kent om te weten, dat ik niet tot de oppervlakkige men- scfcen behoor, die zich van een ernstige vraag gemakkelijk afmaken. Dikwijls heb ik gewenscht, dat ik wat luchtiger was in mijn levensopvatting. Zie, Brodenberg, ik ben in mijn eerste huwelijk heel gelukkig geweest... 0 zoo gelukkig 1 Toen wij elkaar te Rome leerden kennen, was het een half jaar geleden, dat ik mijn Else had begra ven maar het verlies drukte mij nog mot alle zwaarte, alsof ik haar den vorigen dag verloren had. Ook jy, Max, leedt toen veel de over eenkomst in onze gemoedstemming bracht ons zeker zoo Bpoedig tot elkaar. Wie mij toen ge zegd had, dat ik nog eens een vrouw zou lief hebben, dien zou ik den rug hebben toegekeerd. En nu kom ik hier in dit eenzame hoekje van de wereld en er treden mij twee meisjes tege moet, die mij reeds bij den eersten blik aan trekken met geheimzinnige kracht. Het mo6t belacblijk klinken, wat ik zeg. Misschien heb jij een gevoel van medelijden voor my. Hoor verder. Het eene meisje ia een zacht, ernstig kind met een rein hart en een diepe, schoone ziel. Geestelijk en lichamelijk gelijkt ze op myn Else." „Antje Bergholm?" riep Brodenberg verrast. „Zoo is hetstemde Pfaldner toe„Waarom het te ontkennen? Morgen ga je weg; waar schijnlijk zie je haar nooit terug en al gebeurde dat wel, ik weet, dat mijn geheim even veilig is bij jou als bij mijzelf. Ja zij is het. Maar, Bro denberg, ik heb van het eerste uur, waarin ik Antje Bergholm leerde kennen, de in mij ko mende neigiDg beBtreden geen woord, geen gebaar heeft haar ooit verraden, wat ik voelde. Je zult vragenwaarom en ik zou je kunnen antwoordenomdat haar vader mij een zeer, zeer onsympathieke persoonlijkheid is en omdat mijn betrekking mij de grootste terughouding tegenover hem tot plicht maakt. En toch zou ik daarmee niet de volle waarheid zeggen. De waarheid is, dat ik Lilli von Biirger zag. Sedert dien tijd is er tweespalt in mijn hart en ik strijd te vergeefs voor klaarheid. Nu ben jij gekomen, Max, en ik heb van je gehoord wat je naar hier voerde. In dat uur heeft mij reeds de bekentenis van mijn liefde op de lippeD gele gen. 't Is mij geweest, of ik je de volle waarheid schuldig was. Maar toen steeg het beeld van Antje plotseling weer voor mijn gee6t op. En ik zei, dat ik geen recht had tusschen Lilli, tus- schen juffrouw Von Biirger, en jou te treden. Daarom zweeg ik". „En nu?" vroeg Brodenberg zacht. „En nu herhaalde de ingenieur smartelijk zuchtend. „Ja, weet ik het zelf? Zie Maxvan middag heb ik als in een droom geleefd. Je kent de betoovering, die zij, die haar nabijheid kan uitoefenen, In haar oogen te zien, haar stem te hooren.... 0 Max, vriend, vergeef 't me; ik doe je leed". Brodenberg schudde ernstig het hoofd. „Het doet geen leed meer, Pfaldner." De ander vervolgde: „Het was mij of ik alles om mij heen moest vergeten alles, allesIk leefde voor het oogenblik in het ge voel van een onverwacht geluk. Want, Broden berg, nu je zelf zegt en God geve, dat het de waarheid is het doet geen leed maer, nu raag ik je ook bekennen, dat het mij scheen of mijn gevoelens weerklank vonden in haar hart. O, ik was zoo gelukkig; het was mij zulk een schoone droom." „En waarom een droom?" vroeg Mux zacht, toen zijn vriend zweeg. „Het is een droom geweeBtl Je weet, dat ik weggeroepen werd. En terwijl ik in mijn bureau zat eü een bericht uitwerkte, zóo werktuiglijk als ik misschien nog nooit in mijn leven eenig dienstwerk heb gedaan, toen kwamen beden kingen Hij brak plotseling af en zei op een toon, die alle verdere opheldering uitsloot„We zullen naar huis gaan, Max I" Bij Brodenberg kwam de gedachte op, Pfiildner mededeeling te doen van hetgeen Lilli had ge zegd maar hij verwierp deze gedachte even snel als ze wsb opgekomen. Hij had geen recht, het geheim van de trotse he meisjesziel te verraden vooral niet na de laatste woorden vau zijn vriend. De donkere wolk, die zoo lang aan den horizon had gedreigd, was al hooger en hooger gestegen. Nu en dan viel een enkele regen droppel en dof rolde da eerste donderslag. Nog eenige minuten en het water viel in stroomen neer. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 4