Nationale Vereeniging tot steun aan miliciens. FROU-FROU lIISBBLASrilö. DE HUISHOUDGIDS Alléén SINGER SINGER-MA ATSCH APPIJ Stoomwasscherrj W. G. BURGER, ss* ZEIST. 4.- - SLIJTERIJ JET KIPELiS" LIMONADES Mocca Tric-Trac Smaakt's morgens, s middags,'s avonds, altijd even goed. Feuilleton. Besluiteloos. I.AM AISON BOUWER Co. Kortegracht 22 naast het Postkantoor. Belasten zich met aan- en verkoop van Effecten, Wissels en Coupons. Sluiten prolongatien Safe-inrichting. k y#u 9 tot 4 our. Afdeeling Amersfoort en omstreken. Werkgevers, die betrouwbare werkkrachten noodig hebben, en Miliciens, die naar werkzaamheden uitzien, worden verzocht zich te wenden tot het Secreta riaat der afdeeling, Schimmelpenninck- straat 41, te Amersfoort N.B. Alléén die miliciens, waarvan de dienstrapporten, opgevraagd bij hunne laatst commandeerend officieren gunstig luiden, kom9n in aanmerking voor steun dooi de vereeniging. met de „LINDEBOOM is de ECHTE. Wacht u voor NAMAAK. Firma led. B. van De ondergeteekenden, vormende het Sub comité voor Amersfoort der Vereeniging »Reisbelasting«, veroorloven zich de vrijheid allen die op reis gaan hierbij dringend te verzoeken eene kleine gift af te zonderen voor hen, die om gezondheidsredenen naar buiten moeten en niet komien gaan door gebrek aan de noodige middelen. Vragen wij allereerst steun aan hen die reisplannen hebben, ook van de niet-reizenden zal elke gift dankbaar worden aanvaard door Mej. D. A. Siddré, Muurhuizen qg. Mevr. Gronf.man—Doornbos, Utrechtscheweg io. Mevr. Ruysch Lehman de Lehns- ket.d—Van I.anschot Hubrecht, Soesterweg i. Mevr. Knoppers—Van Eijbergen, Weverssingel 7. Mevr. RoessinghTen Cate, Wuytierslaan 4. Gouden Medaille, Gent 1908. Onder redactie van mejuffrouw N. CARIOT, Leerares in Koken en Voedingsleer te ZWOLLE. Dit tijdschrift verschijnt eiken Zaterdag. Proefnummers gratis en franco verkrijgbaar bij iederen Boekhandelaar en aan het bureau van de »DE HUISHOUDGIDS» Burgstraat 65, UTRECHT. Onze machines behoevei geen aanprijzing in winkels met DIT uit hangbord zijn de Naaimachines verkrijgbaar. Wij verzoeken slechts er op te letten, dat ze aan hel juiste adres gpkorht worden. Amersfoort, Westsingel 49 hoek Tarkensmarkt. AMERIKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen. ROEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN. Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gehaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage gratis toegezonden. Chocolade Mocca Stangen Chocolade Walnoten Chocolade Vlinders ware DELICATESSEN. Biscuitfabriek „de Lindeboom". Firma B. ran Credist- vereeniging Correspondentschap te Amersfoort. oir, II. J. M. ran den BERD li WILHELMIMASTRAAT 5. te Amsterdam. Zij stelt zich ton doel het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco hot incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden ft déposito rekening-courant. ingang Lieve Vrouwf.-Kf.rkhof. en andere ZOMERDRANKEN uit de distilleerderij vandefirma VETTER Co., te ZUTPHEN. met een overheerlijk Moooa-aroma. Biscuitfabriek „de Lindeboom". Firma Wed. B. van Bergholm'a blik gleed over Antje heen, alsof hy haar niet goed begreep. Toen antwoordde hij, alsof de mededeeling hem maar weinig bad getroffen „Zoo zooDat wist ik niet. Misschien is het wel heel, heel goed zoo!" Zij greep zijn hand. „Vader, wat moet er nu gebeuren „Het komt allee terecht, Antje. Vertrouw daarop." „Maar u hebt toch gesproken vau smaad en schande". „Och, vrouwen nemen zulke ondoordachte uitdrukkingen veel te woordelijk op. Ik dacht aan een wiesel, dien ik met dat geld raoeet be talen. Nu, er ztyn wel anderen, die hun accep ten 6ok niet prompt op den vervaldag hebben ingeloet en ik denk, dat ik 6ok wel zal kunnen prolongeeren." Zij begreep niet goed wat haar vader zei. Ook had zij geen heldere vooratelling van het begrip wiaeel en wist niet of het niet-inlossen san schande of een misdrijf was en zoo stond zij nog steeds besluiteloos. „Ga naar bed, Antje, het moet al laat zijn. Ik ben 6ok vermoeid en moet morgen zeer vroeg naar het werk." „Goeden nacht, vader! Ik zal bidden, dat alles terechtkomt." „Goeden nacht, kleintje!" Hij bleef in de deur staan en riep baar, toen ze een paar passen gedaan had terug. Toen zij weer bij hem was, keek hij haar onderzoekend in de oogen. Daarbij haalde hij zwaar en diep adem. Het was of hij streed met een besluit. „Antje!" zei hij eindelijk zacht Wij heb ben nog nooit van je moeder gesproken. Van daag zie ik eerst Koe je op haar gelijkt. Je moet mij vertellen hoe dat kwam toen op Helgoland." Hij ging zitten met het hoofd in de handen. Zij stond vóór hem en sprak van het grz' van haar moeder, van de versregels op het kruis, van het bezoek aan de pastorie en de laatste woorden van den geestelijke hoe baar moeder was heengegaan, met vrede in het hart en ver giffenis op de lippen. Op haar woorden volgde een diepe stilte. Eindelijk stond hij op, langzaam alsof bij zwaar vermoeid was. Hij legde zyn arm om haar heen en kuste haar leeder, voor de eerste maal, meende zij en toch was het haar of dit een afscheidskus was. Weder ontwaakte in haar de angst, dat hij zichzelf, iets zou aandoen, dat de zorgen hem zóo ter neer zouden drukken, dat hij niet meer zou weten wat hij deed. ■Vader zie de toekomst niet zoo hopeloos in. De goede God zal wel uitkomst geven." „Ja, kind, het komt wel terecht sn wil je wat doen, bidt dan maar tot je lieven God, dat hij goed weer zendt. Dat is voor mij het beste." Zacht streek hij haar over de wangen keek haar nog eens aan en zei: „Je hebt het zwaar gehad, kleintje, ik weet bet welMenigmaal heel zwaar, maar er komen ook nog betere dagen. Goeden nacht, kleintje! Slaap gerust, Antje en vergeet, wat ik je vanaaag heb aangedaan". Eerst vroeg in den ochtend viel Antje in een korten onrustigen sluimer. Toen Antje ontwaakte gold haar eerste ge dachte haar vader. Zij kwam zichzelf voor als een schuldige, dat zij hem had alleen gelaten met zijn zorg, en weer ging haar de gedachte door het hoofd, dat hij misschien ia wanhoop een ongeluk had begaan. Goedi e Godl Indien zijn laatste kalme woor den eens niet ernstig gemeend waren Ala hij ze slechls had gesproken om niet door haar te worden gestoord in de voorbereidselen tot zijn laatsten, ontzettenden stap „Almachtige," bad zijn, „slechts dit niet, deze zonde niet, waarvoor geen vergiffenis bestaat!" Gefolterd door angst, sprong ze op, schoot haastig een paar kleedingstukkon aan en liep naar de kamer van baar vader. Deze waB ledig, maar het bed was beslapen en daar stond het onbijtservies. De meid antwoordde op de haas tige vraag van Antje verwonderd, dat mijnheer als alle ochtenden al heel vroeg was uitgegaan naar het werk en dat men maar niet met het eten op hem moest wachten, want hij zou eerst tegen den avond thuiskomen. Verlicht haalde Antje adem. Maar ze kreeg ook een gevoel van schaamte. Wat had zij van haar vader gedacht? En nu was hij weer met nieuwen moed aan het werk gegaan. Zy ge voelde het als een onorastootbaar feit, dat daar voor hem het ware geneesmiddel lag en dat het ook dezen keer zijn uitwerking niet zou missen. Antje werd rustiger en ging aan hare gewone huishoudelijke bezigheden. Daarop ging ze naar haar kamer en nam nog eens de brieven van Pfaldner ter band. De eerste brieven, die nog zoo geheel onder den frisschen indruk vun het afscheid waren geschreven en waurvan iedere regel sprak van blijde hoop voor de toekomst; dan het schrijven uit Miinchen, waarin hij zijn ontmoeting met I.illi von Burger berichtte; en eindelijk het korte laatste schreven uit Ingolstadt, waarin zij bevestigd had gezien, dat de man, dien zij lief had, voor altijd voor haar was verloren. En nu voor het eerst dacht zij ook aan haar eigen toekomst. Droevig, als de hemel buiten, lag die vóór haar. Met Pfaldner verdwenen voor haar de laatste zonnestralen uit haar leven. Nu had zij niemand meer tot wien zij zich kon wenden als zy ongelukkig was. Ze dacht aan Kratz en glimlachte droefgeestig. De goede, vriendelijke man ging gebukt onder zijn eigen zorgen. En Brodenberg? Misschien zag zij hem nooit weer. Wel had hij zich haar vriend genoemd en zij voelde, dat hij het eerlijk meende maar een wereld lag tusschen hem en haar. Neen, ze was geheel verlaten. Maar, terwijl zij daar zoo zat, klonk de klok van den kerktoren en toen zij opkeek, vielen de zonnestralen in den tuin. En nu wist zij, dat zo niet geheel was verlaten en haar handen vouw den zich tot een gebed. Onder hel bidden vond zij ook een doel voor haar verder loven en liet werd haar licht in het hart. Nu mocht komen wat wilde! Het moest en kon overwonnen worden. Zij behoorde nu ge heel aan haar vader en zij gevoelde kracht in zich, aan de zijde van huar vader to staan en met hem te deeïen wat liet lol zou brengen. Dat zou nu haar levenstaak zyn. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 4