Laatste Berichten. L. (ii. PONMÉ, Amersfoort. öLien.st"bocLe Meid-alleen, Advertentiën. Van Kuyk Co., Kamers IP- Bunschoten is opgericht een coöpera tieve boerenleenbank Bunschoten—Spaken burg met het doel, verbetering te brengen in het landbouwbedrijf. Naar het Comité tot leniging van den nood op de West-Indische eilanden meldt, is op het oogenblik reeds meer dan f24 000 voor de noodlijdenden bijeengebracht. Hier in is nog slechts gedeeltelijk begrepen de opbrengst van den verkoop der heiderui- kertjes op Koninginnedag, daar van die op brengst, welke ruim f14 000 bedraagt, nog niet alle gelden zijn binnengekomen. Nog stelde de Directie der Kon. West-Indische Mail fiooo beschikbaar en de Handelsver- eeniging Curasao f5000, welke beide som men door den vertegenwoordigen op Wil lemstad reeds aan den Gouverneur van Cu rasao werden ter hand gesteld. Van bovengenoemd bedrag werd doc~ 'iet kantoor van het Alg. Ned, Verbond, te 'or- drecht, reeds f0400 telegrafisch naar Cura sao overgemaakt, terwijl dezer dagen weder een som van f 10 000 of meer op de zelfde wijze naar Curasao zal worden overgemaakt. Het comité houdt zich evenwel, daar veel noodig is tot leniging van den nood, voor verdere giften dringend aanbevolen. Het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Stukadoorspatroonsbond, overtuigd van de groote waarschijnlijkheid, dat alle vooraan staanden uit de verschillende, tot de bouw vakken behoorende categorieën op Vrijdag 27 September zijnde de openingsdag van de Nationale vak-tentoonstelling van het stukadoorsbedrijf deze opening zullen wenschen bij te wonen en zich alzoo te Rotterdam zullen bevinden, meende beslist te kunnen rekenen op de waardeering van alle partijen, wanneer hij van deze omstan digheid partij trok, door eerrlezing met debat te doen houden over een zóo bij uitstek actueel vraagstuk als partieele aanbesteding. Reeds eerder werd p 1 a a t s e 1 ij k dit onderwerp in bespreking gebracht, nl. door de afdeeling Amsterdam der Maatschappij tot bevordering der bouwkunst, in welke vergadering de heer J. N. Hendrix, Voor zitter van den Nederlandschen Aannemers- bond, als inleider optrad. Nota nemende van de conclusies waartoe deze vergadering kwam en de motieven waarop deze berustten, is het Hoofdbestuur van den Bond er van overtuigd, dat het 't belang van de gezonde ontwikkeling der bouwambachten meer dan noodzakelijk is, dit vraagstuk eens grondig onder de oogen te zien. Als gevolg van deze overtuiging werd een ter zake zéér deskundig en buiten partijen staand spreker uitgenoodigd, het onderwerp «Partieele-aanbesteding» in te leiden, aan welke uitnoodiging de heer I-, Warmolds, van 1901 tot 1911 Secretaris der Kamer van Arbeid voor de bouwbedrijven te Groningen, zeer gaarne gevolg wenschte te geven. Waar de heer Warmolds bekend is als een aangenaam spreker, en het onderwerp niet alleen zeer actueel, maar ook voor alle bij het bouwvak betrokkenen, van zeer groot belang is, hoopt het Bondsbestuur op zeer groote belangstelling. Vreemd genoeg wordt op de uitnoodiging wel vermeld waar, doch niet op welk gedeelte van den dag deze rede wordt gehouden. Te Frauenchiemsee zal voor den daar in November 1911 begraven dichter Wilhelm Jensen een grafmonument worden opgericht. Het stelt een levensgroote symbolische jon- gelings gestalte voor en is door Bernhard Bleeker gemaakt. hier te lande, voor verlichting dan wel ver warming, koken, braden, enz., is toegenomen en hoe men ook hier meer en meer erkent de waarheid van een der opschriften Gas am Abend, Gas am Morgen, I.icht und Wiirme, ohne Sorgen. Wel herinneren we. dat er zeer ernstig in wordt betoogd, dat het onderhoud der gloeibranders alles te wenschen laat en men zich met 40 a 50 pCt. minder licht tevreden stelt dan bij een zelfde gasverbruik mogelijk Zoo is het ook met het koken op gas. Het op tijd aansteken en uitdoen van het komfoor, het op de juiste viamhoogte laten branden, geschiedt slechts zelden met het noodige oordeel. Welnu, voordrachten en proefiessen, die geheel kosteloos kunnen worden bijgewoond, dienen om in het een en het ander verbete ring te brengen door er juiste inzichten over te geven. De inzendingen zijn zeer talrijk en geven een beeld van het beste eu doelmatigste van hetgeen tot heden op het gebied der gas- industrie is voortgebracht. Het aantal sport-bladen is alweer met éen vermeerderd. De titel van het nieuwe weekblad is >Algemeen Nederlandsch Sport blad 5; het staat onder directie van Anton van Lieshout, is van kloek formaat, goed gedrukt, heel mooi geïllustreerd en wil niet alleen de sport propageeren, maar ook zor gen voor de belangen der lichamelijke op voeding hier te lande. De tekst is serieus, de foto's zijn zeer scherp en als algemeen sportblad begeeft het nieuwe tijdschrift zich niet in de allerkleinste ondordeelen van een enkelen tak van sport, en heeft dus niet de kans, als een vaktijdschrilt, te zeer eenzijdig te worden. Als vaste medewerkers vinden we ver meld de heerenF. W. baron Van Tuyll, jhr. Jan Feith (die er in schrijft door hem- zeiven geïllustreerde «Sportbrieven aan mijn zoon»), Meerum Terwogt, John Coucke, J. C. Schröder, dr. Meyers en anderen. Het wil er niet van weten, verslagen, verslagen en nog eens verslagen te geven, doch voegt de uitslagen, berichten en mede- deelingen in prettigen vorm in een bijvoeg sel aan elk weeknummer toe. Leestafel. De vyant staat ghereet de veste te be springen gister rukte kolonel W. H. van Terwisga met een sterk leger aan op het Zuidfront der stelling van Amsterdam, maar alsof er geen kou aan de lucht is, koinen de Amsterdammers en velen van buiten de Hoofdstad samen in het Paleis voor volksvlijt, op het I'rederiksplein, om op de Internationale gas-tentoonstelling, georga niseerd door de Gemeente-gasfabrieken van Amsterdam, te zien welke verbeteringen weer zijn aangebracht in de toestellen voor verlichting en verwarming, wat er weer voor nieuws en practisch is uitgedacht, en hoe ook de kleine beurs kan profiteeren van al die nieuwe bedenkselen. De opening dier tentoonstelling, welke ten minste nog tot 6 October wordt gehouden, viel samen met de herdenking van het eeuw feest der eerste practische toepassing in het groot van gas voor openbare en particuliere verlichting. Immers in 1812 werd te Londen opgericht de eerste gaslicht-maatschappij ter wereld, de (Jas light and coke company, die toen met een kwart millioen pond sterling werkte, thans met 30 millioen pond sterling toen was haar terrein rond 4 H. A., thans is het ruim 31 000 H. A. groot. Jammer genoeg ontbreekt ons de ruimte om uit de Inleiding van den Catalogus de zer tentoonstelling een eigenlijke gids is hij slechts ten deele nog andere cijfers over te nemen, die wel zeer helder doen uitkomen hoe ontzaglijk het gasgebruik ook ELECTROTECHNISCH BUREAU Levering van Leutz- en Croseley-motoren. Aanleg van complete electrische licht- en kracht-installaties. Huia-tolepb.on.en en Sïleotriscbe bellen. Levering van Drijfriemen, Riemschijven, Oliën, vetten en verdere machinekamer-behoeften. Reparatie-inrichting voor alle maohinerieön. MEN LETTE SPECIAAL 01' HET ADRES VLASAKKERWEG 44 en 50. TELEPH00N No. 169. De hedenmiddag onder voorzitting van den Burgemeester mr. J. C. graaf Van Randwijck van 1.46 tot 1.52 gehouden openbare verga dering van den Raad dezer Gemeente werd bijgewoond door 1 o leden en den Secretaris, mr. J. D. Werkman. Afwezig met kennisgeving waren de I heeren Kroes, Van Achterbergh, Ruys, Van 1 Duinen en Oosterveen en zonder bericht de heeren Rolandus Hagedoorn, Houbaer en Briët. Eén vacature. De notulen van 10 September werden als vastgesteld beschouwd. De ingekomen stukken waren besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 9 September 1912, tot goedkeuring van het Raadsbesluit van 27 Augustus 19x2, no. 337 betreffende overneming van een strook grond van dr. B. J. van Enst voor kennisgeving een dankbetuiging van de heeren J. Schulte Nordholt en A. E. Blok voor de hun toege kende honoraria als voren een verzoek van de onderwijzeres aan de openbare I.agere school A, mejuffrouw G. van 't Slot, om eervol ontslag met ingang van 1 December 1912 om advies aan B. en W. een adres van de muziekvereeniging »de Harmonie» te Amersfoort om een jaarlijksche subsidie van f 100. als voren een adres van de Vereeniging van gym- nastiek-onderwijzers in Nederland, houdende verzoek de bezoldiging van den leeraar in Gymnastiek aan de Hoogere Burgerschool meer in overeenstemming te brengen met die van de overige leeraren aan die inrich ting om advies aan B. en W. een adres van de N. V. Stoomolieslagerij en Graanhandel J. van Vollenhoven, houdende verzoek een andere bestrating op den Groo- ten Koppel en het Kleine Spui te doen aan brengen als voren een ongeteekend adres in zake het rijden met vracht-auto's als ongeteekend en ongezegeld ter zijde gelegd; een adres van de typografische studie-club «Amersfoort», houdende verzoek een lokaal in een der Gemeente-scholen beschikbaar te stellen, benevens een subsidie van f 25 of f 30. Om advies aan B, en W. Om 1.47 kwam aan de orde de Agenda. 1, Voorloopige vaststelling van de balans en winst- en verlies-rekening der gasfabriek over 191i. Z. cl. of h. st. vastgesteld op f 269 980.03 in ontvangst en f204 741.97 in uitgaaf en mitsdien met een batig slot van f 65 238.06. De drie Wethouders onthielden zich. 2. Voorloopige vaststelling van de Ge meente-rekening over 1911. Z. d. of h. st. en met de zelfde onthou ding voorloopig vastgesteld op f702 690.29 in ontvangst en f658 270.90 in uitgaaf en mitsdien met een batig saldo van f 44 419.39. 3. Vaststelling van de rekening van het straten fonds over 1911. Z. d. of h. st. en met onthouding door de Wethouders vastgesteld op f608.73 in ontvangst en f 106.75 in uiigaaf en mitsdien met een bate van f501.97. 4. Goedkeuring van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1911 Z. d. of h. st. vastgesteld op f 18 540.20 zoowel in ontvangst als uitgaaf. De heeren Van Esveld, Van Kalken en Veis Heyn stemden niet mede. 5. Goedkeuring van de rekening van het Burgerweeshuis over 1911. Z. d. of h. st. vastgesteld op f 12 875.15 in ontvangst en f8610.91 in uitgaaf, dus met een goed slot van f4264.24. De heeren Van Esveld en Tromp van Holst stemden niet mede. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling der jaarwedden en pensioengrondslagen voor het personeel ver bonden aan het Gymnasium en de Hoogere Burgerschool. Volgens de verordening. Aangenomen z. d. of h. st. 7. Benoeming van een Curator voor het Gymnasium. Uitgebracht worden op mr. De Beaufort 5 en op dr. De Rochemont 4 stemmen, ter wijl 1 briefje met den naam De Rochefort ongeldig wordt verklaard. Benoemd mr. J. K. H. de Beaufort. 8. Goedkeuring van het gewijzigd Regle ment van orde voor de vergaderingen van Burgemeester en Wethouders. Goedgekeurd z. d. of h. st. In verband hiermede zal het college van Burgemeester en Wethouders voortaan ver gaderen Dinsdags- en Vrijdagsochtends te half elf. Daar niemand het woord verlangde, werd hierop de vergadering gesloten. INGEZON DEN MEI) EDE ELI N(i EN. Door het verbindend worden der eeuige uitdeelingslijst is het faillissement van A. STAA L, wonende te Amersfoort, geëindigd. De curator R. p. van bkr MARK. Amersfoort, 23 September 1912. WISSEL- en EFFECTENKANTOOR (Mr. S. VAN WF.UDF.REN liaron RFNGKRS) Kortegracht 11. Tel. 170. Telegramadres„Wisselkantoo-". Assurantiën. Credieten. Coupons. Deposito's. Effecten. Verhuurt loketten in zijn daarvoor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. Incasseering van Wis sels en Quitantiën. Vreemd geld. Wissels op Binnen- en Buitenland. Mevrouw STHEEMAN—Van Hki.oma, TJtrechtscheweg G te Amersfoort, ver langt 1 November 1912 eene eenvoudige voor wascb, koken en huiswerkmuts dragen is vereisebt. Wat ban men meer eischen Met 1 November gevraagd te Amers foort in een klein gezin zonder kinderen een flinke DIENSTBODE als P.G. Flink loon, buiten verval en wasch- geld. Franco brieven onder letters J. S. of het adres te bevragen aan het Bureau der Amersfoortsche Courant, Kortegracht 9. 400ste Staatsloterij. Vijfde klasse. Tweede week. Trekking van 23 September 1912. (950 loten). Ten kantore van den collecteur A. C. R. O. Leiuweber te Amersfoort (Breedestraat 22) zijn de volgende nummers zonder prijs uit getrokken 7105 8956 8960 14338 15523 en 15526. Blijkens onderbandsche acte, geteekend 19 September 1900 en twaalf, is de tus- schen de, heeren CA REL DIRK van KUYK, koopman, wonende te Amers foort, eu FREDERIK HENDRIK KERN KAMP, kooprnau, wonende te Amersfoort, bestaande en te Amersfoort gevestigde Handelsvennootschap onder de firma welke Vennootschap ten doel had het uitoefeneu van den groothandel in ma nufacturen en aanverwante artikelen, met hetgeen daartoe behoort of daartoe betrekking heeft, onthouden met in gang op negentien Septem ber 1900 en twaalf. De ondergeteekenden zjjn bij dezelfde onderhandsche acte benoemd tot liqui- datcuren van de voormelde ontbonden Vennootschap. Namens partijen Mr. H. J. M. van den BERGH, advocaat te Amersfoort. Mr. It. van WOELDEREN, advocaat te Utrecht. Een heer, z. b. b. b. h., vraagt tegeu 1 November twee en-suite liggende al dan niet gemeubileerd, met of zonder pension. Niet in het Berg-kwartier Brieven, met opgaaf van conditiën, onder motto Kamer" aan het Bureau der Amersfoortsche Courant, Kortegracht 9. SCHOUWBURG - UTRECHT. Koninkl. Feroeniging Het Neddrl. Toonoel. De Directie heeft de eer hiermede te be richten, dat zij de gelegenheid weder heeft opengesteld tot het nemen van ABONNE MENTEN voor ACHT voorstellingen. Informaties aan net Bureau van den Schouwburg. AGENDA der concerten enz., te Utrecht. Opgave van het Reclame-bureau «Prac- icum», S. Meijers Co., te Utrecht, Onde- gracht W. Z. 155, telefoon interc. 1020. Donderdag 26 September. PIETERSKERKEerste groot kerk- concert, te geven door Mevrouw Noordewier Reddingius, mevrouw De Haan—Manifar- ges, en den heer Anton B. H. Verheij. Acht uur. SCHOUWBURGKon. vereeniging Het Nederlandsch Tooneel. Twee gelukkige da gen, klucht in 4 bedrijven van Franz von Schünthan en Gustav Kadelburg. Half acht. Vrijdag 27 September. SCHOUWBURG: Weener operette- ensemble, van het theater «Seinpost» te Scheveningen, Directeur George Braun. Die Dame in rot. Operette in 3 Akten van Julius Brümer en Alfred Grünwald, muziek van Robert Winterberg, llalf acht.

Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 3