Succursale i I Compagnie Lyonnaise, Gekleede Costuinns,§ Mantels, Mantelcostumes, Blouses, t Peignoirs, Rokken. Vendu aan het Havik. Belangrijke Pri|üinki'iiiiiMleriiig: Inboedel, Inboedel, Anthraciet Maat! ©♦©♦©♦©♦0 AMERSFOORT. Langestraat 83. i POLMAISE J. van GINKEL Jzn. LIJNZAADKOEKEN Soyaboonen-koeken VETTER Co., Feuilleton. Gedetacheerd. I)e architect W. SALOMONS, te Amers foort, is voornemens op Maaiidag 25 November 1912, des voormiddag» 11 uur, iu het Café „De Arend", namens de N. V. PHOENIX BROUWERIJ aldaar aan te besteden: Het amoveeren van het bestaande brouw- en ketel huis en machine-kamer en het daar ter plaatse bon nen van een brouwhuis, machine-ka nier, enz. Bestek en teekeniugeu liggen in ge noemd café ter inzage van af 13 dezer en zijn van af dien datum verkrijgbaar voor f2.50 per stel bij den architect voornoemd. J. D. LAMMERTS van IJVEREN, Langcstraat 108. Vendumeester. Taxateur. VERHUIZINGEN. Goederen, voor pviblieken verkoop bestemd, wor den op verlangen dagelijks aan huis afgehaald. De deurwaarders DE GROOT en KUIJ- TERvS zullen op Dinsdag 26 November 1912, des voormiddags te half tien ure, publick verkoopeu F Leverancier van H.M. de Koningin. Leverancier van H.M. de Koningin-Moeder. Ben nette als mahonie linnenkast, mahonie penant- kast, tafels, stoelen, schilderijen, spiegels, klokken, lampen, glas- en aardewerk, vloerkleeden. loopers, zeil, fornuis, haard, kachels, ledikanten, matrassen en bedde- goed, schrijftafel, enz. enz. enz. en DIENZELFDEN DAG des namid dags te 2 uur, wegens plotseling vertrek naar Ned. Indiê Een 1ste klasse deftige voor eenige maanden van prima hand werk vervaardigd in de werkplaatsen van E. W. Frederiks it Zoon, Hoflever ancier* te Zutphen, bestaande uit Cuba mahonie salon-ameublement. Sla vonisch eiken eetkamer ameublement, eiken slaapkamer-ameublement, eiken heerenkamer-ameublement, eiken huis kamer-ameublement, eiken logeerkamer ameublement-. De firma Frederiks voornoemd en de firma Frederiks Van der Mculen te Hilversum geven op dezen inboedel volledige garantie. KijkdagenParticulier Zondag 24 No vember 1912 van 11 tot 3 uur tegen betaling van fO.10 aan den concierge; publiek Maandag 25 November 1912 van 9 tot 4 uur. Ito Amsterdaiusclie waarborgt de echtheid en prima kwaliteit barer Anthraciet alleen, indien geleverd door den alleen- verkooper voor Amersfoort Hoogeweg 76 Tel. 206. 30|50 f 1.75 j 20|30 - 1.70 fo. Huis. 12|20 - 1.40 I WESSANEN LAAN. WORMERVEER. Opgericht 1765. Koninklijke Fabrieken. Voedert uw vee met de zuivere murwe merk de „Ster'' en W. I«, en merk W. L. uitmuntende door hoog eiwit- en vetgehalte en voedingswaarde. EERE-DIPLOMA Parijs 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES Victoriawater 0 natuurlijk mineraalwater uit de bron te OHERLAHNSTEIN wordt als zeer voordeelig voor huishoudelijk gebruik aanbevolen, in heele fles- schen met schroefsluiting (een Liter inhoud), waardoor een glas natuurlijk VIC TORIA WATER slechts 5 cent kost. Verkrijgbaar te Amersfoort bij F. W. van der WILDE, Stovestraat 12. Crediet- verooniglng Correspondentschap ie Amersfoort. mr, H. i. M. van den BEHGH WILHELWNASTRAAT 5. te Amsterdam. Zij stelt zich ten doel liet verleenen van Credieten onder per- soonlijko of zakelijke zekerheid of in-blanco het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden déposito rekening-courant. Distill. Wijnen. Likeuren. Lieve Vrouwe-kerkhof, AMERSFOORT. Ilarald kleurde als een schooljongen. Zijn zuster, die het zag, verkneukelde zich van pret en herhaalde „Neen, hroer, er is iets niet in den haak „Hoe kom je er bij, Klse. Alles is in de beste orde weerde lijj af. ..Dat geloof je zelf riet" plaagde zij en toen opeensZeg. Alice is je zeker heel goed be vallen, niet Hij dronk zijn glas wijn in een teug leg cn neide toen zoo kulm mogelijk: ..Ken heel aanlig ..Lang niet zoo mooi nis jij" antwoordde Ila rald. die merkte, dat hij ii. t nauw werd ge dreven en daaraan wilde ontkomen. Maar Klse doorzag hem en vroeg Nietwaar, mama?" Zijn moeder had pret in de verlegenheid van haar jongen Zoodra ze den brief had gelezen, dien hij nau Klse had geschreven, had ze dui delijk gezien, dat het hart van baar jongen in lichterlaaie stond en zij hoopte vurig, dat het ditmaal 'nu toch eindelijk eens ernst zou zijn. Reeds lung wentchte zij zich een schoondochter en zij had -zich stellig voorgenomen, Ilarald bij de keuze van zijn meisje geheel vrij te laten. Naar geld behoefde hij niet uit te zion en dat hij haar een dochter zou schenken, die in ieder opzicht in hun kring paste, daarvan was zij volkomen zeker. Zy wist welke dikke vriendin nen Elae on Alice waren en dat was haar reeds voldoende om te weten, dat Alice in ieder op zicht een passende partij waa. liet eenige, dat zij van haar schoondochter verlangde, was, dat deze Ilarald werkelijk lief had en hem niet nam om zijn fortuin of zijn positie en om zich hiervan te overtuigen, was zy met Klse meege komen, want uit den brief van haar zoon had zij opgemaakt, dat hij en Alice al zoo goed als verloofd waren. Had zij kunnen vermoeden, dat Ilarald er in de eerste tien jaar niet aan dacht, te trouwen en stellig niet met Alice, dan zou ze onmiddel lijk weer zijn afgereisd. Maar zij geloofde rots vast aan een op handen zijnde verloving en had er reeds met haar man over gesproken en dezen bewogen de drie bankjes van duizend mark mee te geven opdat Ilarald zijn aan staande een passend verloringsgeschenk zou kunnen aanbieden. Zij had gedurende de reis over niets anders gesproken en ten slotte met Klse afgesproken, dat deze haar broer plagen- dorwijs zou uithooren. Dat was beter dan dat moeder zelf plechtig met hem dit gewichtig punt besprak. Ik heb onmiddellijk na je bezoek aan Alice een langen brief van haar ontvangen", vervolgde Else. Ilarald viel bijna om van schrik. „Om 's he mels wil ze zal toch niets verraden hebben dacht hij en hij zeide zoo onbevangen moge lijk; „Zoo en wat schreef ze dan wel?" „Och, zoo van allerlei", klonk het even gelalen dut je haar erg goed bent bevallen en dat je in den langen tijd, waarin ze je niet heeft ge zien, erg in je voordeel bent veranderd „Zoo. En anders niets?" Hij ademde verlucht op. Die Alice wns toch een pracht-meisje, dat wist te zwijgen als een pot. Klse deed alsof ze een oogenbiik nadacht. Neen, toch niet; anders schreef ze niets.'t h gek, dut ze de hoofdzaak heeft vergeten. Jij schreef namelijk, dat ze bijna sterft van ver langen om mij weer te zien en zij kikt daarover niet." „Zoo „Nu ben ik er bij", dacht Harald, die dat verlangen maar had uitgedacht om Else te bewegen, naar hem toe te komen. Ken oogen biik nog zweeg hij en zeide toen: „Ik begrijp dat heel goed en zou het zelfs ongepast en on beleefd van Alice hebben gevonden als ze jou dat had geschrevendingen die vanzelf spre ken. behoeft men toch niet te schrijvendie spreken immers vanzelf, want daarom spreken ze vanzelf." Klse deed alsof ze niet opmerkte, dat haar broer trachtte er zich uit te redden door den eenen onzin op den andere to stapelen en zeide: „Neen maar, gelyk heb je; dat ik zóo dom wns om niet daaraan te denken". ..Vrouwengedoe" pakte Harald uit. „Jelui zoekt de oplossing van het allereenvoudigste ding de hemel weet waar en bedenkt nooit, dat het een voudigste steeds het allernatuurlijkste is." ..'t Is maar goed, dat wij jou hebben, Harald. Niet, mama Mannen zijn veel knapper dan wij, zou Onkel Briisig zeggen. Haragdïmoeder lachte, gelukkig dat zij einde lijk haar vroolijkheid over zijn verlegenheid eens kon luchten; het had haar ontzaglijk veel moeite gekost, ernstig te blijven. „In ieder geval verheug ik er mij erg op, Alice terug te zien" ging Klse verder „morgen vroeg ga ik naar haar toe." Harald's haren rezen bijna te berge. ..Dat kan niet dat is onmogelijk". Moeder en zuster wisselden een blik en Klse vroeg: „Kn waarom niet?" „.Ju, waarom niet?" vroeg haar moeder. „Waarom niet?" vroeg ook Harald zich af. „Wat moet ik nu zeggen? Als Klse morgen vroeg naar hel pensionnat gaat, sta ik voor leu genaar, dan ben ik geblameerd voor mama en Klse, dan ben ik geblameerd voor de directrice, dan is Alice geblameerd, dan hoort de heele stad het, dan hen ik geblameerd voor (lerdaenhaar moeder,' de kraaien roepen me dan van de daken na en ik heb niet den minsten lust me te laten naroepen". In zyn verlegenheid dronk hij zijn ledige cognac-glaasje nogmaals leeg. „Kijk eens aan, er was niets meer injammerwacht, ik zal nog eens inschenken. Jelui óok nog een beetje? 't Zal jelui goed doen na de lange en vervelende reis. Of liever een glas port Je hebt maar voor 't ppreken alles is er en als 't er niet is, kan I'eter het in een ommezientje halen in 't hotel hiernaast. Sjonge ja, daar bedenk ik, dat ik heelemasl heb vergeten of jelui goede kamers hebt getrotlen. .Ja toch, hoop ikanders telefo neer ik even aan den hotellier, dat hij jelui de beste geeft, die hij heeft. Jelui blyft toch immers een poosje? Toe, zeg ja; blijf ten minste zoo lang lot de manoeuvres beginnen, dus overeen dag of veertien maar wat mankeert jelui" vroeg hij plotseling toen hij zag, dat beide dames hem in zijn gezicht uitlachten. „Maar, Ilarald, wat heb je" vroeg zyn moeder door een paar lachbuien been „waarom stel je er ineens zoo'n geweldig belang in om te weten hoe ons hotel is?" „Doorliegen, doorpraten" dacht Harald „ik moet zóo doorslaan, dat ze zich absoluut niet meer herinneren wat ze mij hebben gevraagd" en hij vervolgde„Hoe ik er toe kom, daarnaar te informeeren Maar mama, nu vraag ik u toch het spreekt toch vanzelf, dat me dit op 't oogenbiik duizendmaal uicer ter barte gaat dan wat ook ter wereld. Hoe zou jelui hier op je gemak kunnen zijn als je in je hotel je niet op je gemak kon voelen en daarom moet je je daar oj) je gemak voelen dat is een conditio sine qua non". „Maar Harald" zeide Klse. „Niets te maren 't is zoo" vervolgde Harald. „Ik kan jelui niet zeggen hoe 't me spijt, dat I'eter je telegram niet onmiddellijk heeft gebracht, anders was ik natuurlijk zelf naar 't station ge vlogen en zou ik zelf in 't hotel alles voor je lui in orde hebben laten maken (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 4