Dinsdag 26 November 1912. No. 8190. 62e Jaargang. Ilitgaro van de Naamlooze Vennootschap „I)e Amersfoortsche Courant, voorheen Firma A. H. van Cleeff". HOOFDREDACTEUR F. J. rniBzmsd AMERSFOORT. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnement per 3 maanden f 1.— franco per post ƒ1.15. Advertentiën 1—6 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Bijregel abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officieële- en onteigenings- advertentiën per regel 15 cent Reclames 15 regels /"j.25. Bewijsnummers naar buiten worden in rekening gebracht en kosten evenals afzonderlijke nummers 10 cent. Bij advertentiën van buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. BUREAU ZORTSGRAOHT 9. Postbus 9. Telefoon 19. KENNISGEVINGEN. De Commissaris der Koningin in de Provin cie Utrecht brengt ter openbare kennis dat het gedeelte van den Rijksweg van het landgoed ..Vollen- hoven", onder De Bilt, naar Amersfoort, gelegen tusschen de H. M. palen 84.2 en 85.4, onder de Gemeente Soest, op den 27aten November 1912, tusschen 10'/i uur voormiddags en 2 uur namiddags, ten behoeve esner schietoefening van de le Afdeeling van het le Regiment Veld- Artillerie te Utrecht, telkens gedurende hoog stens 15 minuten zal worden afgesloten, terwijl in de tusschenpoozen het verkeer geheel veilig kan plaats hebben. Indien door ongunstig weder de schietoefe ningen niet op den 27sten November 19J2 kan geschieden, wordt zjj uitgesteld tot den 28sten of uiterlijk den 29sten November d.a.v. en zal in dat geval de weg op een dezer dagen tusschen de zelfde uren op geheel de zelfde wijze afgesloten zijn. Utrecht, 13 November 1912. De Commissaris der Koningin voornoemd, F. D. SCHIM M ELPEN X1NCK De Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gelet op artt. G en 7 der Hinderwet, brengen ter kennis var. het publiek, dat een door de Naaml. Vennootschap „PHOEN1X BROUWERIJ" ingediend verzoek, met bijlagen, om vergunning tot het oprichten van een brouwhuis, machinekamer, smederij en ketel huis, in welk ketelhuis 2 stoomketels worden geplaatst van 1U en G atmosfeeren, in hot per ceel alhier gelegen aan de Brouwerstaat no. 2«, bij het Kadaster bekend onder Sectie D, no. 2994, op de Secretarie der Gemeente ter visie ligt, en dat op Dinsdag den 10 December aan staande. des voormiddags le half ell uren, ge legenheid ten Raadhuize wordt gegeven om, ten overstaan van bet Gemeentebestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen het op richten van de in-richting in te brengen. Tot het beroep, bedoeld in art. lo. le lid der Hinderwet, zijn volgens de bestaande jurispru dentie, alleen zij gerechtigd, die overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het Gemeentebe stuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. 010 Amersfoort, 20 November 1912. Burgemeester en Wethoudets voornoemd, De Burgemeester, Van RANDWUCK. De Secretaris, J, D. WERKMAN. V. P. N. De onder-af deeling Amersfoort en omstre ken der Vereeniging tot bevordering van de Pluimveehouderij in Nederland vergaderde gisteravond, daar de Voorzitter, mr. J. K. H. de Beaufort verhinderd was, onder presidium van haar Onder-voorzitter, den heer C. A. J. J. van der Linden. Dere opende te 8.15 de bijeenkomst, welke werd bijgewoond door 5 Bestuursleden en 78 leden, van welke zeer velen uit de omlig gende Gemeenten. De notulen van 12 Februari werden nu gelezen en ongewijzigd vastgesteld, met dank aan den ze Secretaris, den heer Van Goinga. De Voorzitter sprak een woord van welkom meer in het bijzonder tot dr. B. J. C. te Hennepe, bacterioloog van de Rijks serum-inrichting te Rotterdam, die uit belang stelling voor de bloeiende onder-afdeeling de vergadering was komen bijwonen. Deze bijeenkomst, zeide spr., treedt feite lijk in de plaats der jaarvergadering, die strikt genomen, volgens het nog vigeerend Reglement reeds in October had moeten worden gehouden, hetgeen echter in geen jaren is geschied. Bovendien had het Bestuur in October ernstiger zaken te doen, die geen uitstel duldden (bestrijding Klein'sche ziekte). Ook is October niet een gunstige tijd en daarom is in het ontwerp van het nieuwe reglement slechts sprake van een voorjaars- cn een najaarsvergadering. Eenige, hoewel niet de volgens het regle ment gevorderde tien, leden vroegen echter deze vergadering aan en het Bestuur was onmiddellijk bereid de vergadering te beleg gen. Een gevolg van deze overhaasting is echter, dat in deze vergadering het ontwerp van het nieuwe reglement niet kan behan deld, waarbij o.a. is gevoegd een reglemen teering der onderdeelen van de onder-afdee ling naar het inzicht der leden. Als eerste punt in het verzoek der 9 leden, die deze vergadering aanvroegen, wordt gedaan de vraag, waarom in October geen vergadering is gehouden. Die vraag is hier- voren reeds beantwoord. Het tweede punt behelst het verzoek om inzage der boeken en balans van den voe deraankoop. Deze vraag komt straks in be handeling bij punt 5. Trouwens alle vragen zijn vermeld op de convocatie. Vervolgens was aan de orde punt 3, de voorziening in de vacature, ontstaan door het bedanken door den heer Sporry. De Voorzitter: Dit bedanken brengt geen vacature in het Bestuur. De heer Sporry was Commissaris en afgevaardigde naar de (provinciale) afdeelings-vergadering. In die qualiteiten woonde de heer Sporry alle Bestuursvergaderingen bij en diende hij ons meermalen met zijn zeer gewaar deerde adviezen. Straks moet dus worden gekozen een af gevaardigde naar de afdeelings-vergaderin- gen. Een andere vraag betrof inlichtingen om trent het uitloten van aandeelen in den voe deraankoop. Wie wenscht het woord. De heer Den Bliek: Dit houdt ver band met het systeem waarnaar wordt in gekocht. Is het een coöperatie, dan wel wordt de voederaankoop gedreven door eenige heeren, dus iets eigens, dat staat naast de afdeeling De heer Harterink: ik moet thans terugkomen op hetgeen in December 1911 door mij werd gevraagd en wel de verhou ding van den aankoop tot de onder-afdee- ling. Toen werd een spoedige regeling toe gezegd we zijn thans een jaar verder en we hebben nog niets gehoord. De heer Douma: In Juli 1910 is een circulaire verspreid, waarin o.a. voorkomt, dat ieder jaar twee aandeelen van f25 zou den worden afgelost. Eenige leden wisten niet hoe 't zat, waar de aandeelen waren. Van uitloting is niets vernomen. Daarom is 't gewenscht, thans inlichtingen te geven. De heer Den Bliek: Ik ben pas lid sedert December 1911 en wist dus niet, dat de vraag welke ik thans deed, reeds is ge daan. De Voorzitter: De zaak der aandee len is als volgt. In 1910 was er geld noodig om den voederaankoop te kunnen beginnen. Daarom werd een prospectus verspreid, waarbij geld werd gevraagd. Er zijn 9 aandeelen van f 25 genomen en enkele van f.s en f2.50. Sommige heeren, niet ter vergadering, namen aandeelen van f 50. Het aantal aandeelen van f5 en f 2.50 was niet groot. In totaal is geplaatst f 390. De toestand van den voederaankoop laat toe. dat ieder zijn gestort geld kan terugkrij gen tusschen 1 en 15 Januari aanstaande met 4 pCt. rente sedert 1 Augustus 1910. Mij dunkt, dat dit de beste oplossing is om klachten te voorkomen. De heer Harterink: Men moet De Voorzitter: Ik mag geen inter rupties toelaten en verzoek allen de orde te helpen behouden. De rente is niet uitbetaald. Het Bestuur moet toegeven, dat dit niet is gebeurd. Zij die voor groote bedragen aandeel na men, hebben niet om rente gevraagd. Zij vonden dit niet noodig omdat zij volkomen juist weten hoe de zaken marcheeren. Iemand, die niet aan de zijde van het Bestuur staat, maakt echter het Bestuur een grief er van, dat het rente niet uitbetaalde en trok naar buiten om vergaderingen te beleggen en buiten het Bestuur om en menschen aan te sporen om deze vergade ring bij te wonen. Die menschen zijn nu in grooten getale hier. De heer Harterink: Ik constateer, dat het Bestuur kwam met deze oplossing na dat het stuk bij het Bestuur is ingekomen. Het gaat niet aan, een aflossing drie jaar te laten wachten. In 1911 is in het magazijn winst gemaakt aan het personeel is daarvan provisie uitge-

Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 1