FONGERS rijwielen toonden zich overal betrouwbaar, ook op de zwaarste bergtochten. n VETTER Sc Co., Veiling Aannemersmaterialen. Teg-en de TARIEF WET Kiezers I Brengt DINSDAG uw stem uit op den VRIJHAAUELAAR. Ingezonden. Feuilleton. De sphinx. PENSION LIJNZAADKOEKEN Soyaboonen-koeken Vertegenwoordiger A. DEN BEIJER, Langestraat 94, Telef. 68. WESTSINGEL 87. Handelscredieten tegen hypotheekstelling, borg tocht of andere zeker heid. Distill. Wijnen. Likeuren. Lieve Yrouwe-herkhof, AMERSFOORT. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft Don derdag in hooger beroep bevestigd het von nis der Arrondissements-rechtbank te Utrecht van 2i April, waarbij de boerenarbeider G. S. en de gebroeders A. en J. van den B., allen te Soest, ieder werden veroordeeld tot g maanden gevangenisstraf wegens het op 25 December j.l. te Baarn deelnemen aan een vechtpartij, met het gevolg, dat de slager J. Cozijnse, die toen door messteken aan den hals werd getroffen, het leven verloor. Doet gij iets goeds, dat u moeite kost, dan gaat de moeite voorbij, maar het goede blijft. Door plaatsgebrek moet weer velerlei, ook advertentien, uitgesteld. Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Kopy van Ingezonden stukken, al dan niet geplaatst, wordt nimmer teruggegeven De verkiezingeu. Toen ik dezer dagen de woorden van prof. Drummond las: «Christus gelijkvormig te wor den, is het eenige ter wereld, dat waard is, nagejaagd te worden daarbij is elke men- schelijke eerzucht dwaasheid en elk lager streven ijdel. Alleen zij, die dit streven tot een hoogste verlangen, den vurigsten harts tocht van hun leven maken, kunnen begin nen te hopen, dat zij het eens zullen berei ken", dacht ik onwillekeurig aan de kerkleer en bracht die in zeker opzicht op éen lijn met de officieele wetenschap. Evenals in de geneeskunde menigeen het slachtoffer wordt van die wetenschap zoo wordt bij den Godsdienst menigeen het slachtoffer van de kerkleer. Hij, die niet in gewijde aarde ligt, is, volgens haar, eeuwig verdoemd. Doch strookt dit wel met dc liefde Gods, o.a. zoo mooi neergelegd in de Ge lijkenis van den verloren zoon. Degeen die niet volgens de officieele wetenschap wordt behandeld, maar een andere behandeling met succes toepast, doet, naar men meent, aan kwakzalverij. Komt men er nu niet toe, te twijfelen aan die kerkleer en aan die wetenschap En wordt niet het individu opgeofferd aan die organisatie, aan dit dogma Voor elke goede organisatie heb ik groot respect. Aan tuchteloosheid, den mensch aan geboren, moet paal en perk gesteld worden de maatschappij is geen ordelooze kinder kamer, waarin ieder zijn zin doet. Maar wanneer die organisatie indruischt tegen de belangen van het individu in 't algemeen, heeft ze dan wel recht van bestaan en blijkt het dan niet, dat er fouten aan kleven, die, als 't eenigszins kan, moeten worden weg genomen. Mijns inzieqs is 't onze groote plicht, voort komende uit naastenliefde, om te trachten elkaar te helpen. Jezus, de grootste geest, die ooit geleefd heeft, de Bijbel, het mooiste boek, dat ooit geschreven werd, deze beide dienen ons te leiden tot hooger leven. Doen zij dit niet, dan is dat onze schuld. Wee den mensch, die geen gehoor geeft aan de stem van zijn binnenste. W. F. WAGTHO, arts. Amersfoort, 12 Juni 1913. 42.) „Ik mag u niet in dien waan laten, mevrouw maar als u wilt, kunt u er zelf over oordeelen", zeide Emm.a Op deze schijnbaar opgewekte wijze werd het gesprek nog eeDigen tijd voortgezet. V6or zij afscheid nam, zette juffrouw D'Esnol zich nog even voor de piano en speelde zij haar lieve lingsmuziek, nagenoeg de eenige, die zij goed speelde. Mevrouw De Prévénan luisterde zonder zich te verroeren. Het programma werd met zorg door Jacques in elkaar gezet, die daarbij zooveel mogelijk de zenuwen der oude dame ontzag. Hij werd daar bij geholpen door Emma zelf, die zich door een zeer verklaarbare beschroomdheid niet zóo liet meesleepen door haar spel als anderB. Nadat zij enkele nummers, gekozen uit de kortste en meest melodieuss van Chopin, ten gehoore had gebracht, vroeg de markiezin „iets van Mozart", zooals zij om wat kamillen gevraagd zou heb ben na een te sterk gekruid maai. Geholpen door Jacques keek de pianiste een stapel mu ziek door en spoedig vond zij „Noces". „Heerlijk 1" riep de markiezin Dit. „Dub nu krijgen we „Mon coeur soupire". De voorzichtige voogd, bang, dat het jonge- meisje de muziek al te zeer zou radbraken, kwam echter als een waar diplomaat tusBchen- beide „In mijn qualiteit van kapelmeester, sta ik er op, eerst te repeteeren". Kort daarna nam hij afscheid en vertrok hij in gezelschap van Mozart's muziek en van zijn A. L. WILLEMSEN, deurwaarder te Harderwijk, zal Donderdag 19 Juni 1913, 's morgens 11 uur, op het kazerneterrein, bij het station, te HARDERWIJK, ten verzoeke van den WelEd. Gestr. heer mr. J. C. van dhr LIP, te Leiden, als curator in het faillissement van J. W. VREESWIJK en J. van dk RIET, aan nemers aldaar, a contant, publiek ver koop e n Een groote partjj in goeden staat zjjnde aannemersmaterialen, waaronder een werkkeet, een directiekeet, een zeer ruime loods, een groot aantal beslagen steigerdeelen, steigerpalen, planken en andere houtwareneen groote partij steigertouwen, Weston takelmachine, zware ijzeren wals, zuigpomp met slang, 3 kelderwinden, chalons met waterpas instrument en baken, écair met driepoot, kalkmachine, kalkbakken, een zeer groote partij nieuwe le soort Greabuizen, verblendsteen, kalk, lood en zink, en wat verder zal worden aangeboden. Te bezichtigen een uur vóór den ver koop. pianiste, aan wie op dringenden toon was ver- zoch', overmorgen terug te komen. „Wel, u zult moeten toegeven, dat u nogal aardig ontvangen is", voegde hij Emma toe, zoodra zij naast elkaar voortwandelden. „Zeker", antwoordde zij, „de markiezin heeft mij behandeld, zooals ik het onder gelijke omstan digheden haar óok zou doenraaar met Chopin heeft ze niet veel op, en om u de waarheid te zeggen, dat maakt me nogal ongerust". „Ik verzeker u, dat zij genoten heeft", riep Le Tonturier stralend uit. „Moed en vertrouwen 1 Kom maar bij mij, dan zullen we samen „Les Noces" eens doorspelen". Na haar in den omnibus naar Vaugirard te hebben afgeleverd, keerde Jacques huiswaarts, tevreden over zijn dag en zich reeds bij voor baat verheugend op de repetitie. Toen het tweede bezoek van Emma aan me vrouw De Prévénan achter den rug was, haastte Jacques zich om eens te gaan hooren hoe zij had voldaan. Ditmaal verdween de verstandige gezelschapjuffrouw reeds, zoodra zij hem hoorde aandienen. De markiezin wachtte niet tot bij haar de vraag, die op zijn lippen brandde, had gedaan. „Mijn vriend", zeide zij. Je zult ontevreden over me zijn ik vind die kleine d'Esnol weinig sympathiek. Wat echter meer waard is want men is niet verplicht, sympathiek te zijn is, dat zij iets zeer gedistingeerds over zich heeft en dat geen enkele booze gedachte bij iemand opkomt, indien men haar slechts even aankijkt". „Ik ben niet ontevreden" antwoordde Jacques „want het tweede deel van het oordeel, vooral van iemand als u, is van meer beteekenis dan het eerste; maar toch zou ik wel willen weten, wat u op haar tegen hebt". „Ik heb niet gezegd, dat ik iets op haar tegen heb, maar wij vrouwen zijn nu eenmaal nieuws gierig van aard en houden er niet van, dat deuren voor ons gesloten blijven. Nu kan men nooit vermoeden, wat er zich achter het kalme gevraagd van 31 Juli tot 13 Augustus voor 4 of 5 personen. Vereischt 3 slaapkamers en 1 zitkamer met varanda. Brieven met nauwkeurige opgave van con ditiën onder letters A. P. aan het Centraal Advertie-bureau Max R. N U N E S, te Amsterdam. Credlet- vereeniging Correspondentschap te Amersfoort. mr. H. J. M. van den BERGH WILHELMINASTRAAT 5. te Amsterdam. Zij stelt zich ten doel het verleenen van Credieton onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden déposito rekening-courant. blanke voorhoofd van je pupil afspeelt. En daar men ziet, dat sr zich wel iets afspeelt, prikkelt me dat". „Ik ben het op dit punt niet met u eens. Men is maar al te spoedig geneigd, te denken, dat er iets gebeurt in een woning, waar door den deurwaarder beslag is gelegd op de meubels waar het vuur is uitgedoofd door gebrek aan brandstof en waar slechts de eenzaamheid heerscht. In zoo'n geval is 't het instinct, dat een mensch er toe brengt, de deur te sluiten en in stilte te lijden, teu minste wanneer men nog eergevoel heeft. Zoo is het ook bij juffrouw D' Esnol". „Ik spreek het niet tegen, maar dan beklaag ik je, dat je je krachten inspant voor dat arme slachtoffer, drt je waarschijnlijk nooit waar voor jo geld zal geven". „En al ,is dat nu zoo" vroeg bij, „éen ding stelt me echter gerust; zij heeft mij vooruit ver klaard, dat zij een ondankbaar schepsel is. Jam mer genoeg kon zij echter niet verklaren, dat zij ook geen behoefte aan voedsel had. En juist daarom heb ik haar bij u gebracht". „Daar heb je goed aan gedaan, mijn vriend. Ik ben wel niet zoo bijzonder rijk, maar als ze mij eens per week op haar muziek wil onthalen, zal ik baar daarvoor tien franc betalen. Dat is toch altijd beter dan niets. We zouden boven dien kunnen probeeren, haar een beter betalend auditorium te bezorgen". „Ik dank u uit haar naam, mevrouw. Een aanbeveling van iemand als u is in zoo'n geval heel wat meer waard dan tien franc". Den volgenden dag moest Emma de markie zin voorspelen. De beurt was aan „Mon coeur soupire". Ondanks de repetities zou Mozart echter alles behalve ingenomen zijn geweest met de wjjze, waarrop zjjn muziek ten gehoore werd gebracht. Mevrouw De Prévénan sloot de oogen, als iemand, die lijdt; daarna opende zij ze weer WESSANEN LAAN. WORMERVEE R. Opgericht 1765. Koninklijke Fabrieken. Voedert uw vee met de znivere murwe merk de „Ster" en W. L., en merk W. L. uitmuntende door hoog eiwit- en vetgehalte en voedingswaarde. KERE-DIPLOMA Parijs 1900. NEGEN GODDEN MEDAILLES om Jacques aan te kijken; deze zuchtte. Geluk kig kon hot jongemeisje niet hei gelaat van haar twee toehoorders zien toen Jacques ter sluiks de hand ophield om het eerste honorarium voor zijn pupil te ontvangen, en nog gelukki ger was het, dat zij niet zag, dat dit een stuk van tien franc was, want toen Jacques het even later het jongemeisje, dat hij naar den omnibus bracht, in de hand liet glijden, was het aange groeid tot een 'ouis. Het arme kind sloot de oogen van verbazing en tevens van blijdschap. „Houd moed" voegde Jacques haar toe, „en u zult zieD, dal u nog rijk wordt. De markiezin verwacht u eens per week". „Zij betaalt mij veel te veel" zei Emma. Zonder een woord te zeggen, liepen zij een eind naast elkaar voort; toen bleef Emma plot seling staan en haar metgezel scherp aankijkend, vroeg zij „Mijnheer Le Tonturier, het is toch wel de oude dame, die mij dat betaalt 7" Jacques begon hardop te lachen, al klonk die lach niet heel natuurlijk. „Dacht u soms, dat ik net deed Kom Herinnert ge u nog ons gesprek in den bazaar te Kaïro Toen waren onze kapitalen ongeveer even groot. Maar nu wat anders nu het goud u toestroomt, wordt het tijd, dat u gaai ver huizen". „Werkelijk?" riep zij met kinderlijke blijd schap uit. „Zoudt u denken, dat dat kan „Morgen aan den dag hoop ik. dat we een ander pension gevonden hebben, Jat even res pectabel is als uw tegenwoordige, maar dat het iets minder ver heeft gebracht in het afschudden van alle aardeche geneugten. Daar kunt u van op aan". Zij greep de hand van Jacques en drukte die met onverwachte kracht. „Tot morgen, model-egoïst". „Tot morgen, monster van ondankbaarheid". (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1913 | | pagina 6