Blooker; „EYSINK" Rijwielen lichten gang en soliditeit. Let op den naam een waarborg voor de kwaliteit! Stoomwasscherij W. G. BURGER, amkktkaansch systeem. Solied. Sierlijk. zijn overal bekend door hun Snel. Sterk. MAILDIENSTEN. Feuilleton. Miss Sauerkraut. C. Mil. L1HGK8THAAT 54, HOEK KROMMESTRAAT, AMERSFOORT. Vanaf Zaterdag Q tot en met VrUdag 3 bestaat de DRi eclSL ttt> - "W" eek uit de volgende artikelen PATIENCES (een smakelijk koekje) van 50 cent voor 40 cent per 5 ons en 8 cent per ons. Onze beste ROOM PRALINES van 50 cent voor 40 cent per 5 on3 en 8 cent per ons. CHOCOLADE STROOISEL voor de boterham, verpakt in luxe blikjes, van 15 cent voor 12V2 cent per stuk. Een pondsbus met prima kwaliteit CACAO kost slechts 60 cent. Profiteert van onze gunstige inkoopen. Prima WITTE SUIKER 2il/i cent per pond. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen. GOEDL BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN. Goederen vorden te Amersfoort 's Woensdags franco gebaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage gratis toegezonden. WIJZE ta* VERZENDING. Laatbts Bosliohtimo AUG. sept. OOST-INSIË. Uit Amsterdam, met de s.s- der Maatschappij Nederland. 10.— 's at. 1, 16, 29 12, 26 Uit Rotterdam, met de s.s. der Rotterdamiche Lloyd. 10.— 's av. 8, 22 6, 19 Over Genua, met de s.s. 10, 24, der Maatschappij Nederland 6.05 'sm. 18, 27 Over Marseille, met de s.s. der Rotterdamsche Lloyd.*) 8.10 'sav. 5, 19 2, 16, 80 Id. met de Fransche pak- boot. 6 26 'sm. 9, 23 6, 20 Over Brindisi, met de En- 1, 16, 29 12, 26 gelsche pakketboot.*) 10.46 'sm. 8, 22 6, 19 Over Navels met de Duit- sche pakketboot.' 8.10 'sav. 6, 20 8, 17 SURINAME. 11, 26 uit Amsterdam. 10.— 'sav. 14, 28 10 over Saint Naaaire. 6.26 's m. 18 over Southampton. 10.— 'sav. 11, 26 8, 22 CURAQAO. 11, 25 over Amsterdam. 10.— 'sav. 14, 28 over Hamburg 10.— 'sav. 1 1 over New-York 6.16 'sav. Dinsdag en Vrijdag Dinsdag en Vrijdag eiken Dinsdag en Vrijdag NOORD-AMERIKA buslichting 5.36 'savonds; Zon- laatete n FeeBt- dagen 10.'s avonds. Nazending 8.80. Suppletoirs mail voor brieven, briefkaarten en aangetee- kende (tukken van allerlei aard 6.80 morgen». Ter drukkerij van de Naam- looze Vennootschap „De Amers- foorlsche Courant voorheen firma A. H. van Cleeff" worden spoe dig, net en billijk vervaardigd: Aanplakbilletten Aandeelen Bestekken Bonboekjes Briefhoofden Circulaires Chêques Doodsberichten Dissertaties Enveloppen Facturen Formulieren Beleibilletton Huweljjksbrieven I n wikkelpapieren Jaarverslagen Kennisgevingen Linieerwerk Henu's Nota's Orderbriefjes Pandbrieven Prijscouranten Quitantiën Registers Rouwbrieven 8ta ten werk Tarieven Trouwbrieven Uitnoodigingabrieven Verlovingskaarten Visitekaartjes Wissels Zegels en elk ander voorkomend boek- of steeadrakwsrk. 10.) De reporter* bestormden Loe met vragen en Un slotte kwam deze Of het waar was, dat miss Von Wersten naar Amerika was verbannen, omdat een Koninklijke prins haar hand willsn tronwen en the Kaiser sijn toestemming niet had gegeven Nu werd het Los te erg. Plotseling stond sjj op. „DonnerwstterI Ben jelui dol of razend?" risp zij woedend in een heerlijk talenmengsel, terwijl zij aanstalten maakte, door de deur te ontsnappen. Maar de „Saturday Evening Revue" liet haar niet zoo gemakkelijk los. Zacht, maar beslist hield de energieke heer haar bij een mouw terug. .Zegt u tenminste nog, waar u heenreist, miss Von Wersten". „New-Braunfels, Texas I" antwoordde zij on vriendelijk. Toen zag zij den dokter, die op de sofa zat te proeeten van lachen. Ondanks haar verontwaardiging begreep zij eensklaps het komische van den toestand en plots kserde al haar schalksheid terug. Zacht moedig liet zij zich door de „8atnrday Evening Revue„ naar haar stoel geleiden, bestelde een glas bier en begon verbazingwekkendste leugens te vertellen, met al het talent van een Wersten, wier voorvaderen rechtgeaarde jagers waren ge weest Ja, s{j had een Prins ditp en innig lief ge had. Den naam kon tij, natuurrijk uit kiesch- htid, niet noemen. De Prins had echter een Priasse moeten trouwen en deze had uit jaloe zie haar naar het leven gestaan. Om het leven van den Prins óok niet in gevaar te breDgen, had zij, Loe, zich edelmoedig opgeofferd en was naar Amerika gereisd, waar zij lang zou blijven en zou trachten, haar verdriet te vergeten. De dokter hoestte luid. Loe zette een uiterst voldaan gezicht en sterkte zich met een slok bier. De reporters krasten vol ijver. „Zijne Majesteit de Keizer was een vijand van de trnsts. Nog kort vóór haar vertrek had Sden Keizer te Sans-Souci ontmoet en Zijne ajesteit had haar verzekerd, dat hij het met Teddy Roosevelt volkomen eens was en nooit een trast in Duitschland zou dulden De dokter had zijn zakdoek voor den mond gedrukt en verliet bet lokaal. De Btrompelrokken waren aan het Hof nu algemeen in zwang. Er was een bijzondere hup peldans voor het volgende Hofbal uitgevonden, dien Johana Stransz met een bijzonder ryth mus had gecomponeerd. Hier zagen de reporters Loe wat sceptisch aan en hielden haar ook niet meer terug, toen zy opstond en den dokter volgde. Hij wachtte haar buiten op het dek. „U is een drommelsche guit". „Nu, wie is er begonnen en heeft verteld, dat ik met Zijne Majesteit bekend was?" Burghard lachte. „Let nu eens op, wat een gruwelijke onzin er morgen in de kranten staat". „'t Is te hopen, dat die niet alles drukken, wat ik hen voorgejokt heb maar gelukkig ten slotte hebben ze me ook niet meer ge loofd". „Wat Hebt n het er ndg dikker opgelegd „O, ik heb alleen verteld, dat Johann Straus* een huppeldans voor het eerstkomende Hofbal heeft gecomponeerd, vanwege de nauwe rokken". Toen ging dokter Burghard op een bank zit ten en lachte tot hem de tranen ia de oogtn kwamen. „Endelijk klaar met uw toilet?" begroette Loe papa Hansen, die uit zijn hnt kwam en burgerkleeren aan had, die hem al op honderd pas ale scheepskapitein verrieden. Z\j en de dokter waren gereed om uit te gaan, in lichte, loBse kleeding, want het was altijd nog drukkend zoel. Nu kwam ook oom Dercksen uit de beneden verdieping, in roovertenue en benzinelucht ge huld. In de beste stemming gingen de vier over de brug, door de lange loodsen naar de straat om hun zwerftocht door Philadelphia te ondernemen. Aan de kade namen zij een auto, die ben snel uit de vuile havenbuurten in de stad bracht met de geasphalteerde straten, elegante winkel ramen en wolkenkrabbers. Philadelphia bood het typische beeld van een groote Amerikaansce stad. Alle gebouwen nnchter en prachlisch; alles ingericht op geld- verdienen. Daartusschen een tempel nit wit mar mer in streng klassieken stijl, dien men zich op een rots door de zee omspoeld in het onde Griekenland zou kunnen voorstellen, en waar boven den ingang in gouden letters het opschrift „Philadelphia Bank and Trust-Company" prijkte. Af en toe kwam men reusachtige bouwwer ken voorbij, die veel pracht en geld ten toon spreidden. De chauffeur draaide zich om en ver telde wat zij gekost hadden. Op de straten suisden de electrische trams in onafgebroken keten voorbijrijtuigen, automobielen en fiets- rijders vlogen er langs. Alles gehaast, alles op de jacht naar den dollar. Daartusschen schoten elegante eigen auto's heen en weer en hielden stil voor de reusachtige warenhuizen. Rijk gekleede jongedames, allen met onnatuur lijk bleeke wangen, mooie schoenen en in de laatste Butterick-mode, chauffeerden meestal zelf, met stalen kalmte door het straatgewoel sturend. Ook zij waren gehaast, hadden geen tijd, want elke minunt van hun dag was gevuld met maatschappelijke verplichtingen. Op de trot toirs schoof een onafzienbare menschenstroom voort. Alle rassen, alle nationaliteiten waren vertegenwoordigdelke stand. Eu al die menschen hadden haast. Allen stormdeD in het zelfde tempo voort, zsgen elkander niet aan en wierpen slechts vluchtige blikken op de winkelramen; voor hen allen was tijd geld. Een reeks schoon heden ging aan beide zijden van de straat voorbij, met veerkrachtigen gang, zeer elegant gekleed. Maar geen der jongelieden, die haastig uit de deur van een kantoor traden, op het horloge zagen en dan de straat uitsnelaenhad oen blik voor hen. Ook niet de oude heeren, die beza digder liepen en slechts aandacht hadden voor het laatste avondblad, dat een schreeuwende courantenjongen hun aanbood. Met groote verbaasde oogen keek Loe rond. Hst was alles zoo anders dan te Berlijn. Maar zy wachtte zich, nieuwsgierigheid of bewonde ring te toonen. Het was haar zoo vreemd, dat haasten jagenzoo onbehaaglijk. Zij begreep niet, welke macht al deze menschen voort- zweepte, en in haar verzette zich iets tegen het Amerikaanscho Jeven, zooals het zich hier aan haar voordeed. Toen kwam men door minder drukke zijstra ten, door stille lanen, met imposante villa's in goed onderhouden tuinen. Bij de opvallendste draaide de chauffeur zich om, vertelde hoeveel dollar de bouw had gekost en hoeveel de be zitters „waard" waren. En ten slotte kwamen zij weer in een elegante winkelstraat, die juist in een zee van electrisch licht opvlamde, reden in suizende vaart door den chaos van menschen en rijtuigen. Toen hield de chauffeur stil voor een paleis, dat in veelkleurig licht straalde, het station. Men had besloten, naar Willow Grove te sporen, waar het groote electrische park was, de meest geliefde ontspanningsplaats van Philadelphia. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1913 | | pagina 4