BIJZONDER Maris WIRTJES Advertentiën. Keukenmeid RVS Hier zullen thans ook meisjes-patronaten worden opgericht. Ter gister gehouden kaasmarkt werden aangevoerd 6 (zes) wagens met 6200 halve Kilo's kaas. De prjjs was 28 tot 30 cent. De handel was matig. Zaterdagavond ontstond bij het aansteken van licht een begin van brand in het kamertje van een der knechts van een bakkerij op den Hof. De bewoners wisten het vuur spoedig te dooven. de Water, die had bij het af- de Langestraat plank, die hem is gisterenavond val in het Zie- ouderdom van De timmerman, Lucas van verleden week het ongeluk breken van de eerepoort aan bij de Varkenmarkt, met een te zwaar werd, te struikelen, i aan de gevolgen van dien kenhuis overleden in den zeven en vijftig jaar. Gevonden en aan het politiebureau voor de rechthebbenden terug te bekomen: een zilveren dameshorloge, eer. zwart lederen portemonnaie, een blauw koralen halsketting en een ringetje. De levensreis zij geen spoorwegreis waarbij men al het schoone, goede en lieflijke voor-' bijvliegt zonder dit op te merken. "Cit den Omtrek. In de Provincie Gelderland zal de jacht op hazen, fazanten en reeën (reebokken en reegeiten) geopend zijn gedurende de maan den October, November en December. Men schrijft uit Baarn aan »Het Nieuws» De heeren B. de Die, A. J. Krudop en J. M. Snellen, aangewezen om de ouden van dagen bij het aanvragen eener rente als be doeld in de art. 369 en 370 der Invaliditeits wet behulpzaam te zijn, hebben thans voor deze functie bedankt. De werkzaamheden, daaraan verbonden, het nagaan van de ver schillende opgaven en het doen van per soonlijk onderzoek, waren voor hen wegens de onbekendheid met de arbeiders en werk gevers niet doenlijk. 't Blijkt thans, dat hiervoor dienen te wor den benoemd menschen, die sedert jaren in de Gemeente woonachtig en uit den aard hunner betrekking of vak volkomen met de bevolking reeds van iaren herwaarts bekend zijn. Leusden en daarna Stoutenburg hebben gister hun nieuwen Burgemeester, mr. J. K. H. de Beaufort, met groote hartelijkheid ontvangen. De Raadsleden van Leusden en de amb tenaren der gemeenschappelijke Secretarie, wachtten met een groot aantal ruiters en wielrijders en drie muziekkorpsen bij »Het zwarte bergje» mr. De Beaufort op en ge leidden hem langs een grooten omweg naar het Gemeentehuis van Leusden. Voor de school van Oud-Leusden zongen de kinderen, dat het een lust was. Na te zijn geïnstalleerd, werd den Burge meester een lunch aangeboden. Vervolgens werd hem uitgeleide gedaan tot de grens van Stoutenburg, waar een ander eere-escorte hem wachtte en hem naar het Gemeentehuis van Stoutenburg geleidde, waar hij eveneens werd bevestigd in zijn ambt. Ook de Hervormde predikant en de pastoor spraken den Burgemeester toe, terwijl ook de leerlingen der overige scholen in beide Gemeenten hem toezongen. Beide Gemeenten hadden gewedijverd in het maken van de fraaiste eerebogen en bijna uit elk huis wapperde de driekleur. Men weet daar, dat in de handen van een De Beaufort het Burgemeestersambt welbe- waard is. In het »Tijdschr. voor veeartsenijkunde» schrijf! prof. D. A. de Jong, te Leiden, over de keuring vóór het slachten in het ontwerp der wet, houdende bepalingen tot wering van vleesch en vleeschwaren, die voor de gezondheid schadelijk zijn. Professor De Jong huldigt deze opvatting: Wil een vleeschkeuringswet aan haar doel beantwoorden, dan moet de keuring vóór het slachten verplicht worden gesteld, anders geeft zij onvoldoende waarborgen. Hij acht het zeer begrijpelijk, dat de Regeering de levende keuring met het oog op de Duitsche wetgeving en de bestaande literatuur heeft opgenomen. Daar is de toelichting van de noodzakelijkheid te vinden. Indien het waar is, dat een wettelijke regeling der vleeschkeuring vooral ook noo- dig is om de gevallen van noodslachting en natuurlijken dood onder controle te brengen, is de keuring vóór het slachten onmisbaar. Dat is in het wetsontwerp zeer juist begre pen. Daar is opgenomen de levende keuring, als verstrekkend onmisbare gegevens voor de keuring na het slachten en als controle middel voor de noodslachting, terwijl men begreep, dat ontduiking der levende keuring, door slachting in nood voor te wenden, ge makkelijk te ontgaan is door de zeer juiste omschrijving van noodslachting eenerzijds, en het voorschrijven van een bijzonder merk voor het vleesch van in nood geslachte die ren anderzijds. Ook uit een hygiënisch oogpunt beduidt die controle der noodslachtingen buitenge woon veel. Zoowel in den tijd, toen hier sprake was van een openbaar slachthuis, als later, toen de vleeschkeuring onder een verordening van een halve eeuw geleden ter sprake kwam, is op deze materie reeds gewezen. Het kan geen kwaad, het woord van een gezaghebbende als prof. De Jong eens te herhalen. Voetbal. H. V. C. had tot taak, voor de 4e Beker ronde de nieuwe Oostelijke eerste klasser Robur et Velocitas in Apeldoorn te bestrijden. Een nederlaag was dan ook wel- te ver wachten en gezien de onvolledigheid waar mee H. V. C. uittrok, zijn de cijfers 51 nog niet zoo slecht. Reeds dadelijk na het begin nemen de Roburianen het spel in handen. Van Doorn kan zich door een kwetsuur niet geheel geven en ziet zich genoodzaakt, met Vari Gelder om te ruilen, die nu gaat backen. De Apeldoornsche voorhoede combineert keurig en met goede schoten wordt de stand door Robur op 2—0 gebracht. Na de pauze valt Van Doorn uit en speelt II. V. C. met 10 man verder. Er wordt nu goed gewerkt door de Amersfoortersin 't veld zijn ze dan ook dikwijls sterker, maar voor 't doel schijnt ieder zijn verstand ver loren te hebben. Robur daarentegen profi teert van elke aangeboden kans en weet geleidelijk de score tot 5o op te voeren. Vlak vóór tijd weet Nieuburg echter nog de eer te redden. Zondag ontvangt hier Quick voor de Onafhankelijkheidswedstrijden, door den N. V. B. uitgeschreven, U. D., uit Deventer. Zooals wel ieder bekend zal zijn eindigde U. D. het vorige jaar als no. 2 der Oostelijke ie klasse. We hebben een mooien wedstrijd te wach ten. De ontmoeting zal om 3 uur aanvangen eerst nog zullen de Veteranen een wedstrijd spelen. Deze z.g. Onafhankelijkheidswedstrijden worden over het geheele land gehouden 2/3 gedeelte van alle entreegelden is bestemd voor Oranje Nassauoord, het andere gedeelte is voor een plaatselijke instellingQuick meende, dat hiervoor de afdeeling Amersfoort van het Centraal genootschap voor kinder- herstellings- en vacantie-kolonies het eerst in aanmerking kwam. Zooal gezegd, valt er dus van een mooie wedstrijd te aanschouwen terwijl men tevens zijn geld voor een goed doel besteedt. Nederlandsohe Centraal Spoorweg Maatschappij. Definitieve ontvangsten over Mei 1913. (Excl. tramdiensten). f 136 028.94 3 902.56s 102 321.28 1 031.64 A. R. Smit, Enschede. J. Krion, Hilversum. H. van den Burg, id. C. van den Brink, Leusden. Brieven Buitenland. Frau A. Peukert, Halle a. Saaie. H. Timmer, Duitschland. Briefkaarten Buitenland. A. de Rhema, Saint Malo. J. L. van der Stoop, Havre, Herinnerd wordt aan het verzoek, op den achterkant den naam des afzenders te ver melden, opdat de stukken, zoo noodig, aan hem kunnen worden terug gegeven. Reizigers Bagage en honden Goederen, levende dieren, rijtuigen, enz. Buitengewone ontvangsten en telegraaf Totaal f 243 284.42® Totale >913. 1912. Ontv. over Mei f243284.42® f 226593.11 Ontv.sed. i Jan. f i 117 470.91® f 1 077 652.58® Gemiddeld aantal Kilom. expl. van af 1 Januari 148 148 Dus ontvangst per dagkilometer f 50.01 /47.91 Lijst van de aan het kantoor Amersfoort ter post bezorgde brieven en briefkaarten, welke, wegens onbekendheid van de geadres seerden, niet konden uitgereikt gedurende de ie helft van September 1913. Brieven Binnenland. Mej. E. van Leijenhorst, Amersfoort. N. Kamphorst, Barneveld. Nube Overwijk, Leeuwarden. Mej. M. de Ruiter, Rotterdam. Briefkaarten Binnenland. C. Tesink, Amersfoort. D. Oostveen, Zaandam. H. Smit, Amersfoort. G. C. van Bak, Amsterdam. A. P. Bridée, id. Mej. W. Majer, "id. A. de Wit, id. J. van Laar, Baarn. 403de Staatsloterij. Vijfde klasse. Eerste week. Trekking van 17 tot 22 September 1913. (1400 loten). Ten kantore, van den collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Breedestraat 22) zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen Prijs van fioo op no. 98. Prijzen van f 70: 8 10410 10417 16008 en 16484. Te zamen 6 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 11 16 19 21 62 66 78 79 81 102 105 118 10405 10414 16005 16007 16011 16019 16028*16031 16032 16459 16461 16478 16480 16485 16486 16488 16489. Volgende trekkingen geschieden23 tot 25, 29 en 30 September, 1, 2 en 6 tot 10 October 1913. Behalve de premie van f30000 voor den laatst uitkomenden prijs van f 1000 of hoo- ger en de premie van f 3000 voor het laatst uitgetrokken lot, zijn ingebleven de volgende prijzen 1 van f 100 000, 1 van f 50 000, 1 van f 25 000, 1 van f 10 000, 1 van f 5000, 3 van f1500, 41 van f 1000, 54 van f400, 53 van f200, 139 van f 100, en 3021 van f 7©. Loten zijn ten kantore (Breedestraat 22) nog verkrijgbaar a f 3.50 per 1/20. AMERSFOORTSCH WISSEL- en EFFECTENKANTOOR (Mr. S. 6. TAN WELDEREN baron REN8EBS) Kortegracht 11. Tel. 176. Telegramadres„Wisselkantoor". Assurantiën. Incasseering van Wis- Credieten. seis en Quitantiën. Coupons. Vreemd geld. Deposito's. Wissels op Binilen- en Effecten. Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daarvoor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. is Woensdag a.s. NIET TE CONSULTEEREN. De Begrooting voor het jaar 1914 ligt gedurende veertien dagen in het school gebouw ter inzage voor de leden. HET BESTUUR. Mevrouw mr. Van den BERGH—Vah Ittersdm, Wilhelminaatraat 5 te Amers foort, vraagt wegens huwelgk der tegen woordige tegen November of December eene goed kunnende koken en netjes werken. Zich aan te melden Woensdags- of Zaterdagsavonds na 8 uur. Op een kantoor hier ter stede wordt 1 October GEVRAAGD een Brieven onder letter W. aan het Bureau der Amersfoortscbe Courant, Kortegracht 9 LAMA1S0H BOUWER Co. Kortegracht 22" naast het Postkantoor. Belasten zich met aan- en verkoop van Effecten, Wissels en Coupons. Sluiten prolongatien Safe-inrichting. Kassa van 9 tot 4 nur. AGENDA der concerten enz., te Utrecht. Opgave van het Reclame-bureau Prac ticum», S. Meijers Co., te Utrecht, Konings laan 3, telefoon interc. 1020. GEBOUW voor KUNSTEN en WETEN SCHAPPEN. Tentoonstelling van Noord- Nederlandsche kunst vóór 1575. Dagelijks 10 tot 5 uur. Vrijdags verhoogd entree. LLVLN3VLRZMU RS.TtRDAH - AMSTERDAM gunstig© voorwaarden voor de Folishouders der H. V. S. A 1. De R. V. S. geeft ongevraagd bij iedere polis de Reserve-waarde op. 2. Bij overlijden worden geen on vervallen premie- termijnen van de uitkeering afgehouden. 3. Na 3 jaar recht op premievrjje polls, waarvan de verzekerde zelf het bedrag gemakkelijk kan berekenen. 4. Na 3 jaar recht op afkoop, waarvan de verze kerde zelf het bedrag gemakkelijk kan berekenen. De afkoopwaarde stijgt tot 90 pCt. der Reserve- waarde. 5. Voor elke premiebetaling 30 respijtdagen. 6. Na driejarig bestaan wordt bij staking der premiebetaling deze uit de afkoopwaarde voldaan. Het is hierdoor mogelijk, d.\t een verzekering nog jaren zonder premiebetaling in volle kracht blijft voortbestaan 7. Valt het te eeniger tijd moeilijk, de volle premie te betalen, dan kan men de verzekering In stand honden, door tijdelijk slechts een gedeelte der premie te voldoen. Het te weinig betaalde kan dan later op gemakkelijke wijze worden aangezuiverd. 8. ZEER BILLIJKE TARIEVEN. Op aanvrage worden gaarne tarieven en uitgebreide inlichtingen opitrent bovenstaande voorwaarden verstrekt door het HOOFDK ANT0.0R DER 13 TT Cl Westerstraat 3, ROTTERDAM. XV. V

Amersfoortsche Courant | 1913 | | pagina 3