„EYSINK" Rijwielen lichten gang en soliditeit. Boterletters en Spoorfoaiifeet, Speculaas 25 en 35 cent per pond. I Suikerbeesten, in verschillende grootte, 35 cent per pond. Borstplaat en Fondant-guldens 35 cent per pond. St.Nic©laas artikelen 83 filialen in HSTederland 83 Stoomwasscherij W. G. BURGER, Solied. zijn overal bekend door hun Snel. Sterk. 3 pCt. Tijdgeest-polissen 3 pCt. Tijdgeest-loten weder -verIcrijg-"ba.a.:r_ Feuilleton. Miss Sauerkraut. C.JMN Langestraat 54, hoek Krommestraat, AMERSFOORT. Filialen hebben thans weer eeno uitge breide sorteering voorradig. Door steeds grootere navraag raden wij aan TIJDIG uwe inkoopen te doen. Goedkoope prijzen. - Prima kwaliteit. met natuurboter gebakken, 50 cent per pond. ZEIST, m AMERIKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen. GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN. Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gehaald en gebracht, PROSPECTUS wordt op aanvrage gratis toegezonden. per pakje 5 ets. A. J. P.'s TRI I'M F-PUDD1NG A. J. P.'s KERSTPUDDING met nieuwe rozijntjes en amandelen 10 n Inzenders van 50 Hamen onzer verschillende soorten pudding, geknipt uit de bovenzyde der pakjes, ontvangen gratis en franco eene aardige verrassing. Met duidelyken naam en adres te zenden aan A. J. POLAK, Puddingfabriek, GRONINGEN. N.B. Voor 5 ets. puddingen zijn ioo uitgeknipte namen noodig. 62.) Loe wilde niet armzalig ten onder gaan dan liever alle vooroordeelen ala onnoodigen ballast overboord gegooid. Zij zou den men- cchen niet opdringen wat ze noodig hadden, maar zich aan hun eiachen aanpassen tot 'e genoeg geld zou hebben verdiend voor den terugtocht. En dan gauw weg uit dat akelige dollarlaud 1 Opstaande, liep ze het theater uit. De smnke- looze dansen atieten haar af en de aanblik van den jongen zaDger had haar stemming bedorven. De enkele lichtzijden kouden niet opweged tegen de groote schaduwzijde van Amerika. De humbug overheerschte hier verre het goede en degelyke, liet dit laatste zelfs niet tot ontwikke ling komeD. De overgroote massa van het Amerikaansche volk wist niet te oordeelea. Sluwheid en gewetenlooze geldzucht misbruik ten allen eerlijken arbeid. De gebeurtenissen van den afgeloopen dag kwamen baar weer voor den geest. In de blijd schap over baar nette woniDg en de afleidende drukte op straat, had zij ze al bijna vergeten. Maar bet was laat geworden en ze besloot naar huis te gaan. Op een boek eener straat bleef de menigte dicht opeengedrongen 3taan en versperde haar den weg. Zij hoorde gitaar-getokkeJ. Verschei dene mannen, en vrouwen in een soort Heilsle- ger-uniform, zongen met lamenteerende stemmen een koraal, op de melodie van een straatdeun. In de pauzen gingen ze rond om geld in te za melen, terwyl de evangelist, een oud man, met een golvenden witten baard, alle omstanders aanmaande, boete te doen, zich bij hen aan te sluiten en „tot Jezus te komen". Merkwaardig genoeg hadden zich werkelijk eenige menschen aangemeld, die voor den leider op het asphalt knielden, tranen van berouw weenden en verklaarden, dat zij groote zonda ren waren. De evangelist ging den kring rond en trachtte de berouwvollen aan hun mouw tot zich op te heden, onder het voortdurend geroep van „Come to Jesus 1" Loe was tot in de voorste rijen gestuwd en de oude man bleef nu vóór haar staan en trachtte haar te vatten. „Come to Jesus!" ver zocht hij dringend. Verschrikt trad ze achteruit. „O, nee, ik denk er niet overik moest allang thuis wezen" riep zo in haar verbijstering in 't Duitsch uit. De meeste omstanders hadden haar verstaan en lachten. Dat bezorgde haar een verwoeden blik van den evangelist, die haar minachtend den rug toekeerde en zich tot minder verstok ten wendde. Met e6n beetje dringen gelukte het haar, nit de menigte te komen en bedaard wandelde ze daarop naar buis. Het kleine voorval kwam haar hoogst eigen aardig voor en monterde haar weer op. 't Was toch wel een merkwaardig en interessant land. Stel je een dergelijk straattooneel eens voor te Potsdam I 't Zou er niet denkbaar zijn Vijf cent mocht ze nu nog voor haar genoe gen uitgeven. Zij besteedde ze aan gember en meloen bij een der Mexic&ansche straatventers, die versuikerde vruchten en candies te koop boden, en slenterde, ongegeneerd uit haar pa pieren zakje knabbelend, net als de winkelmeis jes deden, de North-street in. De bungalow der Mc Dowells lag reeds ge heel in 't donker. Zacht tead Loe docr haar privaatiDgang haar woning binnen en draaide het electrfecne licht op. Wat had ze nu alles behaaglijk er weelderig voor twee dollar per week Voor de vuile, bouwvallige bungalow te New- Braunfels had zij juist evenveel rnoeteD betalen. Die slimme moeder Egeling had er nog handig een voordeeltje uit weten te slaan. Maar nu Bcheen zij het dan toch werkelijk eens goed getroffen te hebben. Wel jammer, dat het juist Engelech-Amerikanen waren, die haar in 't vreemde land vriendschappelijk behandeld hadden, en niet haar eigen landgenooten. Behaaglijk rolde ze zich in het frisscbe, gemakkelijke bed en draaide toen het licht uit. Door het breede open raam, slechts door muskietengaas afgesloten, kon ze zien in den bloeienden tuin, waarover het zilveren maanlicht schemerde. In de donkere struiken flikkerden telkens kleine lichtkevers. De lucht was geurig en zoel. Achter den tuin kon ze de veranda's van andere bangalowB onderscheiden, waarvan de ramen reeds allemaal donker waren. De menschen hier moesten hard werken en gingen dus vroeg naar bed. Met een gevoel van rust en veiligheid, zooals ze 't in lang niet gekend had, sliep Loe in. Den volgenden ochtend werd zy gewekt door de felle zonnestralen, die haar in 't gelaat schenen. Hoe vriendelijk zag haar kamer er uit bij daglicht I Buiten in den tuin kakelden de kippen. Op de veranda's van de huizen in de buurt, die ze uit baar bed kon zien, was alles leven en drukte. In de ongegeneerdste toiletten zaten de families aan 't ontbijt, de mannen al klaar om aan den arbeid te gaan. Zoodra de fabrieksfluiten begonnen te gillen, vlogen ze weg. De vrouwen ruimden de ontbijttafel op en grepen naar den stoffer. Wat waren die Ame rikaansche vrouwen toch vlytigmen deed hen in 't buitenland groot onrecht, als men be weerde, dat ze niet huishoudelijk waren! Ja, over een paar uur zouden ze elegant gekleed in de Honston-straat wandelen, alsof er geen bezems en stofdoeken bestonden. Zij hadden er den slag van, te gelijker tijd huisvrouw en dame te zijn, die vrouwen uit den Amerikaanscheu middenstand. In de bungalow van de Mc Dowells was het 6ok al rumoerig. Loe hoorde het rammelen van borden in de keuken en het plassen met water. De jonge vrouw waschte zeker al af. Onderwijl zong ze met haar heldere stem een bekend En- gelscb liedje. In deze omgeving kon men toch ook niet anders dan vergenoegd zijn I Met beide beenen uit bed springend, wipte Loe naar de badkamer. Heerlijk toch, zoo dik wijls je maar wilde een verfrisschend bad te kun nen nemenBaden werden je hier zelfs door de zuinigste hospita niet in rekening gebracht. Overgroote zindelijkheid was in 't warme Zui den iets vanzelf-sprekends. Er zou nauwelijks een huis te vinden zijn geweest, dat niet een of meer badkamers bezat. Een schoone witte japon had ze óok nog in haar koffer. Ze moest met zorg toilet maken als ze werk wilde vinden, want de „bosses" hech ten buitengewoon veel aan het uiterlijk van hun personeel. Frisch en rozig kwam ze eindelijk in de hall, waar juffrouw Mc Dowell in een keurig négligé voor de naaimachine zat, met een rose zijden japon bezig. De huil en de kamers, waarvan de deuren open stonden, glansdeu van netheid. De jonge vrouw had al heel in de vroegte alles aan kant gemaakt. Vriendelijk lachend keek ze van haar werk op. „Hoe hebt u geslapen riep ze vroolijk. „Dank u, heerlijk", antwoordde Loe opgewekt. „Is mr. Mc Dowell al weg?" „Al lang! Hij moet om zeven uur in de zaak zijn I" «Dat zal myn voorland óok wel zijn. Ik ga dadelyk op werk uit." Juffrouw Mc. Dowell stond op om haar een courant aan te geven. ,,'t Is de „Daily Express" van gisteravond. Kijkt u hem eens door, miss Von Wersten; misschien vindt u er wel de eene of andere aan bieding in, die u lijkt". (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1913 | | pagina 4