rotterpam. L Boterletters en Hpoorbanket Speculaas 25 en 35 cent per pond. Borstplaat en Fondant-guldens 35 cent per pond. Suikerbeesten, in verschillende grootte, 35 cent per pond. Prima NATÖIHONING m Bijenvriend Stoomwasscherij W. G. BURGER, VETTER Co., Feuilleton. Miss Sauerkraut. C.J AMD) Lanftestraat 04, hoek KrommeitrMt, AMERSFOORT. Doet uwe inkoopen ill een onzer filialen. Door grootbedrijf zijn wij in staat, prima kwaliteit tegen goedkoopen prijs te leveren. met natuurboter gebakken, 50 cent per pond. Alle artikelen worden machinaal verwaardigd. 85 Filialen in Nederland 85 verkrijgbaar STATIONSSTRAAT 3a. 12 flacous van I pond A f 0.60. S 1 -0.65. 4 1 -0.70. Verkoudheid voorkomen is beter dan genezen en daarbij ook gemak kelijker. Zoodra gij de eerste verschijnselen ervan bemerkt, uw stem heesch of uw keel gevoelig wordt, neemt dan een doos van de bekende en beroemde Wybert-Tabletten, welke verzachting aanbrengen en 't slijm- opgeven doen ophouden. Te bekomen in alle Apotheken en Drogisterijen a 6o cent per doos. Depot te AmersfoortA. van de WEG, Langestraat 23, Telefoon 21^. Orpdlpt- veraealglng Correspondentschap te Amersfoort. ■r. H. J M. van dea BKRUH WILHELMINASTRAAT B. te Amsterdam. Zij stelt zich ten doel het ^rleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden d déposito rekening-courant A, J. P.'s TRIUMF-PÜDDING per pakje 5 ets. A. J. P.'s KERSTPUDDING met nieuwe rozijntjes en amandelen 10 Inzenders van 60 namen onzer verschillende soorten pudding, geknipt nit de bovenzijde der pakjes, ontvangen gratis en franco eene aardige verrassing. Met dnidelyken naam en adres te zendcu aan A. J. POLAK, Pnddingfabriek, GRONINGEN. N.B. Voor 5 ets. puddingen zijn 100 uitgeknipte namen noodig. AMEKIKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen. GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN. Goederen worden te Amerstooit 's Woensdags franco gebaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage gratis toegezonden. Leerrijk en aangenaam. HOOI HKD1BLAHD de mooiste kalender voor salon en kamer, 366 prachtfoto's uit ons mooi land, met eiken eersten van de maand een kleuren foto naar de natuur, en 2 bijlagen in kleurendruk naar schilderijen van Neder- landsche meesters, welke voor de luxe- uitgave op artistiek handkarton gehecht zijn. Gewone uitgave f 0.90 Luxe uitgave kunstdruk blok en imitatie lederen schild f 1.50 Album voor het verzamelen der plaatjes f 0.50 Een wetenswaardig overzicht zeer belangrijk en leerrijk. In eiken solieden boekwinkel verkrijg baar of, met verhooging van porto, direct van den uitgever Koog-Zaandijk. S. BAKKER Jz. Distill. Wijnen. Likeuren. Lieve Yrouwe-kerkhof, AMERSFOORT. 86.) Juffrouw Piefeke bedacht zich een oogeublik. „U moet u vergissen, juffrouw, 't zal bij juffrouw Jervie geweest zijn, hiernaast op no. 23. Die beeft een machine, ten minste als ze haar op 't oogeublik nog heeft". „Hoezoo „Omdat er vóór een paar dagen een door een neger ia weggehaald. Ik keek joist over de schutting, terwijl de buurvrouw in baar ach tertuintje stond en telkens riep: „Voorzichtig, Johnny, voorzichtig", alsof er aan dat ouwe ding nog iets te bederven wae! De eene poot was middendoor". Loe triomfeerde inweding. 't Was natuurlijk de naaimachine van mr. Smit en van diefstal bleek dua geen quaeatie te zijn. „Maar 't zou mogelijk wezen, dat ze haar juist naar een reparateur stuurde en hem nu terug heeft. In elk geval zal ik hiernaast eens even gaan vragen", zei Loe. „Doe dat, juffronw. Maar laat u niet in den nek kjjkcn, want die Jervis dat is er een Ze heeft mij eene een oud, verroest strijkijzer aangesmeerd eq er me vyftig cent voor afge nomen. Daarom heb ik haar verder links laten liggen". „Schandelijk I" erkende Loe hoofdschuddend. „Hoe lang is n al in Amerika, juffrouw vroeg ze daarop deelnemend. „Bijna anderhalf jaar, maar 't lijkt me een eeuwigheid". „Gaat het u hier dan niet goed „Och, juffrouw, 't is de domste streek ge weest, die mijn man ooit heeft begaan, dat bij hierheen getrokken is. Hij was metselaar, onderbaas, en had een goed loon, en ik deed er wat fijn-strijken bij en hielp mee verdienen. Toen kwam er staking en werd hij door zijn kameraads opgezet om naar Amerika te gaan. Reeds op dien ellendigen overtocht kreeg ik er al meer dan genoeg van, maar toen we te Bal- timore aankwamen, bad hij 't hoofd nog vol groole plannen. Allemaal op niets uitgedraaid, hoor. Eerst kouden we geen werk vinden en vermorsten we al onze spaarduitjes met van de eene plaats naar de andere te trekken. August droeg 't hoofd nog altijd hoog, begrijpt u, en won geen opperman of zoowat worden, tot Alles op was. Toen was-ie onder een hoedje te vangen. Eindelijk vonden we allebei een plaatsje in een katoenspinnerij en verdienden er flink geld. Maar werken, dat we moesten! Veel harder dan in Duitschland. En de stof en de hitte, die we daar inademden! By ons zou de gezondheids pol it ie zooiets niet hebben toegestaan. Eofin, toen kreeg mijn man het aan de longen en kon heelcmaal niet meer werken. Ongevallen- of inviliditeitsverzekering bestaat hier niet, zooals u weet. De boss gaf ons eenvoudig gedaan, stelde andere arbeiders aan, en daar stonden we allebei op straat en allebei ziek „Dat was vreeeelijkl" zei Loe vol medeljjden. „Ja, juffrouwI Én niets te eten! Och, och, en als ik dan eens bedenk, hoe goed ik het als dienstmeisje heb gebad bij den Geheimraad en den majoor te Potsdam. Altijd overvloedig te eten, niet te veel werk en 's Zondags daDsen Maar toen was ik 6ok niet tevreden, 't Is zonde en schande En dan tronw je liever met zoo'n vent, die je meesleept naar Amerika". Loe stond op. „Na, juffrouw Piefeke, van harte het beste ik zal 't nog eens even hiernaast probeeren, of ik 't niet met juffrouw Jervis over den koop eens kan worden". „Tja, Fraulein, dat was nog eens aardig, zoo'n praatje met een Duitsche. Maar laat u vooral niet bij den neus nemen", voegde ze er nog bij, „want juffrouw Jervis is werkelijk een kanalje". Loe schudde lachend het hoofd en stapte het tuintje van het volgende huis binnen. Een magere, al vrij oude vrouw, in goedkoope opschik, deed de deur open. Wantrouwend keken haar donkere oogen de bezoekster aan. Loe be sloot hier een beetje de domme le spelen. „Wilt u mij een oogenblik onder vier oogen te woord staan?" begon ze met een gewichtig, geheimzinnig gezicht. „Waarvoor vroeg juffrouw Jervis ijskoud. Loe'a gezicht werd nog gewichtiger. Ze haalde haar penning te voorschijn. „Ik ben detective, juffrouw, en zou u graag over een gewichtige aangelegenheid apart Bpre- ken". „O dit is wat anders! Kom als 't u be lieft binnen". Hiermede opende juffrouw Jervis de dear van haar voorkamer. Loe merkte heel goed het spottend lachje om haar lippen op. Ze maakte wel een bijzonder onnoozelen indruk op de vrouween detective, die zoo maar dadelijk met de deur in 't huis viel „Ga zitten, als 't u belieft". „Dank u, madam". Loe liet zich in een schommelstoel vallen. „Het betreft hier natuurlijk de naaimachine, die mr. Smith, van de firma Smith Brothers, die naai- en schrijfmachines en rijwielen in huur geven, u voor een dollar per week heeft afgestaan". „Juist, madam", stemde de weduwe Jervis toe, terwijl ze zich behaagljjk schommelde. „Die machine is u ontstolen, door een neger Johnny Johnson niet waar?" „Ja juist". „Het is u natuurlijk wat waard, de machine terug te krijgen?" „Natuurlijk, madam", antwoordde de weduwe Jervis, op den diepen borsttoon der hartgron- drigste overtuiging. „Nu, heb ik in opdracht, de machine op te sporen", zei Loe met een zelfbewust lachje. „Wijst u me dus alstublieft de plaats van den diefstal oens". Nu kon de weduwe Jervis nauwelijks haar lachen meer bedwingen. „Wilt n dan maar even meegaan, madam?" Zij ging Loe vóór naar een achterkamer en zei, op een leege plek bij het raam wijzende: „Daar heeft de machine gestaan." Loe trok een gezicht, alsof haar plotseling een licht opging. „Ik zie het al. Het raam stond natuurlijk '8 nachts open en toen heeft de nigger de ma chine zoo weggehaald". »J&, zoo zal 'l wel gegaan zijn 1" stemde de weduwe Jervis toe, die nu haar diepe minach ting duidelyk deed blijken. „Eu het was een Singer-naaimachine, genom- merd 6602, groen gelakt en met een kapotten poot „Jawel". „Nu, dan dank Ik u wel voor de inlichtingen mrs. Jervis. Ik zal dadelijk aan 't werk gaan om dien Johnson op te sporen, en dan zullen we 't wel uit hem krijgen, waar hij de machine van de hand heeft gezet. Good-bye, mrs. Jervis." „Good-byej ma'am 1" Haastig liep Loe naar den uitgang. Op straal gekomen, glimlachte ze voldaan. Daar had zede weduwe Jorvis, mooi gevaDgen! Haar opgaven waren schitterend in tegenspraak met het on verdachte getuigenis van juffrouw Piefeke. Vreemd alleen, dat ze den naam van den neger, met wien ze in complot was, zoo openlijk aan gaf. Hoogstwaarschijnlijk had hij de machine in 't geheel niet onder zijn eigen naam ver kocht. Dat was natuurlijk óok een mogelijkheid. Nadenkend wandeide Loe stadwaarts. Zou 't geval toch nog ingewikkelder zijn dan ze dacht? Het was nu middagpauzeze zou dus maar eerst lunchen en dan verder op den zoek gaan bij pandjeshouders en handelaren in tweedehands artikelen, niet naar Johnny Johnson, maar naar de groengelakte Singer-Daamacbine no. 6602 met den gebroken poot. Ze eloeg een zijstraat van de Houston-straat in en keek rond naar een goede lunch-room. Een wit bord boven een open deur trok haar aandacht. „Tsing Lee. Chopj evey", etond er op. AllrightZe zou de Chineesche keuken óok eens probeeren. Nieuwsgierig trad ze het kleine lokaal binnen. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1913 | | pagina 4