Donderdag 2 April 1914. RONA cacao Van Houten s No. 8397. 63e Jaargang. Stadsnieuws. Uitgave van de Naamlooze Vennootschap „De Amersfoortsche Courant, voorheen Firma A. H. van Cleeff". HOOFD-REDACTEUR p. j. r^sssnzKs. AMERSFOORT. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnement per 3 maanden fu franco per post 1.15. Advertentién 1—6 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Bijregel abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officieële- en onteigenings- advertentifin per regel 15 cent Reclames 13 regels ƒ1.25. Bewijsnummers naar buiten worden in rekening gebracht en kosten evenals afzonderlijke nummers 10 cent. p Bij advertentiën van buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. Postbus 9. BUREAU: KORTEGRACHT 9. Telefoon 19. KENNISGEVINGEN. SCHOUW. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gezien art. 22 van het Reglement op het on derhoud en gebruik der wegen in de Provincie Utrecht d.d. op 8 November 1853 (Provinciaal blad No. 102) alsmede art. 1 der Verordening op de wegen en waterleidingen, Doen te weten, dat de by voormeld artikel bedoelde voorjaars-schouw over wegen, alooten ea waterleidingen, aan hun toezicht of beheer onderworpen, zal gehouden worden op Dinsdag, den 5 Mei aanstaande en volgende dagen. Wordende bij deze de bepalingen van boven gemelde reglementen aan de belanghebbenden in herinnering gebracht. Amersfoort, 1 April 1914. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, Van RANDWIJCK. De Secretaris, A. R. VEENSTRA. De Burgemeester vau Amersfoort brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat de b 1 a n c o-verzoekschriften tot het beko men van jachtacten, vischacten en kostelooze vergunningen om te visschen, benevens voorde registratie van eendenkooien en duiventillen, alle werkdagen, van 's voormiddags 10 tot 1 uur des namiddags, ter Secretarie verkrijgbaar zijn, en maakt hen opmerkzaam op het belang, dat er voor hen in gelegen is, de bedoelde verzoek schriften, behoorlijk ingevuld, vóór den 10 Mei aanstaande ter voormelde plaatse inteleveren, opdat men tijdig voorzien zij van eene acte ot 1 vergunning voor het Beizoen 1914/1915. Amersfoort, 1 April 1914. De Burgemeester voornoemd, Van RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter algemeene kennis, dat de Staat no. 75 der Grondbelasting van 2 April lJ14tot en met 6 Mei 1914 ter inzage is nedergelegd op het bureau der Gemeente-belastingen, aan den Westsingel naast het Stadhuis. Amersfoort, 1 April 1914. De Burgemeester voornoemd, Van RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in de Gemeente Snelrewaard een geval van miltvuur is voorgekomen. Amersfoort, 1 April 1914. De Burgemeester voornoemd, Van RANDWIJCK. De Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gelet op artt. 6 en 7 der Hinderwet, brengen ter kennis van het publiek, dat een door de weduwe B. DERKSVan Leijenhokst ingediend verzoek, met bijlagen, om vergunning tot het oprichten van eene zeeppoederfabriek, waarin te plaatsen een verticale stoommachine van 6 P. K., op een terrein alhier gelegen aan de Kleine GasthuislaaD, bij het Kadaster be kend onder Sectie B, no. 3144, op de Secretarie der Gemeente ter visie ligt, en dat op Dinsdag den 14 April aanstaande, des voormiddags te half elt uren, gelegenheid ten Raadhuiz9 wordt gegeven om, trn overstaan van het Gemeentebestuur of van éen of meer zijr.er leden, bezwaren tegen het oprichten van de inrichting in te brengen. Tot het beroep, bedoeld in art. 15, le lid der Hinderwet, zijn volgens de bestaande jurispru dentie, alleen zij gerechtigd, die overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het Gemeentebe stuur of éen of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Amersfoort, 31 Maart 1914. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Bargemfester, Van RANDWIJCK. De Secretaris, A. R. VEENSTRA. In afwijking van den rooster zal aanstaan den Zondag in de Remonstrantsche kerk geen godsdienstoefening worden gehouden voor jongelieden, doch om half elf een ge wone dienst voor de gemeente, in welke ds. Hooykaas nieuwe lidmaten hoopt te beves tigen. Er wordt dan geen avonddienst gehouden. De Dinsdagavond onder voorzitting van den Burgemeester, mr. J. C. graaf Van R a n d w ij c k, van 8.05 tot 9.22 gehouden vergadering van den Gemeenteraad werd bijgewoond door 16 leden en den Secretaris, den heer A. R. Veenstra. Afwezig met kennisgeving waren de heeren Oosterveen, Van der Wal en Eysink. De Voorzitter heette in het bijzonder welkom de heeren Rolandus Hagedoorn en Briët, die beiden voor het eerst na zeer ern stige ongesteldheid weder ter vergadering waren. De notu'en van 24 Februari werden als vastgesteld beschouwd. Ingekomen waren de volgende stukken Brief van den Minister van Binnenlandsche Zaken, d.d. 20 Maart 1914, houdende goed keuring van het Raadbesluit, d.d. 27 Mei 1912 tot benoeming van den heer A. Schil lings tot tijdelijk leeraar in het Nederlandsch aan het Gymnasium. Aangenomen voor kennisgeving. Brief van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 16 Maart, waarbij wordt toegezonden het Kon. Besluit van 3 Maart 1914, No. 41, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit d.d. 28 October 1913 in zake heffing van opcenten op de Personeele belasting Als voren. Brief van de zelfden, waarbij wordt toege zonden het Kon. Besluit d.d. 3 Maart 1914, No. 41, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van 28 October 1913 in zake heffing eener plaatselijke directe belasting naar het inkomen Als voren. Besluit van de zelfden, waarbij wordt goed gekeurd het Raadsbesluit van 24 Februari 1914 tot verkoop van een perceel bouw grond aan den heer A. Stöcker. Als voren. Besluit van de zelfden, waarbij wordt goed gekeurd het Raadsbesluit van 24 Februari 1914 tot verkoop van een perceel bouw grond aan den heer L. Cloo. Als voren. Besluit van de zelfden, waarbij wordt goed gekeurd het Raadsbesluit van 24 Februari 1914 tot verkoop van grond aan jhr. E. W, von Wrangel auf Lindenberg. Als voren. Besluit van de zelfden, waarbij wordt goed gekeurd het Raadsbesluit van 24 Februari 1914, tot verhuur van een perceel grond aan den circus-H. Althoff. Als voren. Besluiten van de zelfden, waarbij worden goedgekeurd de Raadsbesluiten van 27 Januari en 24 Februari 1914 tot wijziging der Begrooting, dienst 1913. Als voren. Brief van de zelfden van 9 Maart 1914, waarbij wordt teruggezonden de goedgekeurde Gemeente-begrooting dienst 1914, vastgesteld bij Raadsbesluit van 28 October 1913 onge wijzigd bij Raadsbesluit van 24 Februari 19x4. Als voren. Brief van de zelfden, waarbij wordt goed gekeurd het kohier tot herziening der Straat belasting, vastgesteld 24 Februari 1914 als voren. Besluit van de zelfden, waarbij wordt goed gekeurd het Raadsbesluit van 27 Januari 1914 tot regeling van het bedrag en den aard van de door den Gemeente-ontvanger te stellen zekerheid. Als voren. Besluit van de zelfden van 23 Februari, waarbij wordt verdaagd de beslissing op het Raadsbesluit dd. 27 Januari 1914 tot ver koop van een perceel grond van een per ceel grond aan de Vereeniging »'s Zomers Buiten* als voren. Besluit van de zelfden van 16 Maart, waar bij vorengenoemde besluit wordt goedge keurd als voren. Brief van de zelfden, waarbij de ontvangst wordt medegedeeld van de bij Raadsbesluit van 27 Januari 1914 vastgestelde Verorde ning, regelende de verdeeling der Gemeente, de nummering der gebouwen en de ver plichtingen der inwoners als voren. Proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den Gemeente-ontvanger op 23 Februari 1914 als voren. Brief van dr. H. J. Reijnders, waarbij wordt medegedeeld dat hij aanvaardt de be noeming tot lid der Commissie van toezicht op het Middelbaar-onderwijs als voren. Adres van eenige bewoners van den Utrechtscheweg, houdende verzoek te willen besluiten tot het verbeteren van dien weg door het aanleggen van verhoogde voetpaden van Rustoord* tot de Anna Paulownalaan Aan B. en W. om advies. Adres van J. H. W. Westhof, houdende verzoek hem eervol ontslag uit zijn betrek king als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand te verleenen met ingang van 1 Maart 1914. Conform het advies van B. en W. eervol verleend z. d. of h. st. Adres van de wed. M. A. Ramselaar, houdende verzoek te willen bevorderen, dat haar vergunning wordt verleend tot verbouw van haar perceel Krommestraat no. 1 bij punt 11. Besluit van Gedeputeerde. Staten van Utrecht dd. 23 Maart, waarbij wordt goed gekeurd het Raadsbesluit in zake pensioen regeling voor de Gemeente-ambtenaren. Voor kennisgeving. Besluiten van de zelfden, waarbij worden verdaagd de beslissingen op de Raadsbesluiten van 24 .Februari 1914 tot verkoop van per- ceelen grond aan den heer J. Birnie en aan den heer I. Scheltema de Heere als voren. Een schrijven van den heer W. Fröger, houdend bericht, dat hij zijn benoenrng tot Administrateur der gasfabriek en waterlei ding aanneemt voor kennisgeving. Een adres van de plaatselijke afdeeling van het Ned. Onderwijzers Genootschap, hou dend verzoek, het ten vorigen jare ingediend verzoek nopens salaris-verbetering, dat bij de Begrooting voor 1914 werd uitgesteld, dit jaar ter hand te nemen aan B. en W. om pne-advies. De Voorzitter: Naar aanleiding van het zooeven ingebracht Kon. Besluit tot goed keuring van het Raadsbesluit van 28 Octo ber 1913 in zake de progressieve Inkom stenbelasting stellen B. en W. voor, deze verordening in werking te doen treden, ge rekend van 1 Januari 1914. Aldus besloten z. d. of h. st. 1. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van eervol ontslag aan den heer S. J. van Duinen, als ambte naar van den Burgerlijken Stand en tot het vervullen dier vacature. Eervol verleend, met dank voor de bewe zen diensten. In zijn plaats wordt met op éen na alge meene stemmen gekozen Wethouder N. Veis Keyn, die de benoeming aanvaardt. 2. Advies van Burgemeester en Wethou ders tot het verleenen van eervol ontslag aan den Gemeente-opzichter P. van den Hooft, overeenkomstig diens verzoek. Met ingang van 1 September op de meest eervolle wijze, onder dankbetuiging voor de vele en goede diensten, sedert 1 Augustus 1874 aan de Gemeente bewezen. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van verlof wegens z'ekte aan mej. M. J. Boukamp, onderwijze res aan school F. Aangenomen z. d. of h. st. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van een gratifica tie aan L. van Dommelen, onderwijzer aan school F, wegens diens optreden als plaats vervangend Hoofd dier school. Als voren. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van het verslag in zake kindervoeding aan de scholen. Als voren. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van een subsidie aan de Commissie voor kindervoeding te Amersfoort. Als voren. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling eener Verordening op het toelaten van kinderen tot bioscoop- vertooningen. Het voorstel strekt om aan ondernemers van lichtbeelden vertooningen te verbieden, kinderen, ook onder geleide, toe te laten, die den leeftijd van zestien jaar niet hebben bereikt tenzij tot een speciale kindervoor stelling waarvan de films vooraf schriftelijk zijn goedgekeurd door een door B. en W. aangewezen persoon of personen. De heer Van Achterbergh: Ik kan me niet vereenigen met het voorstel. B. en W. wijzen in de toelichting daarvan op de brochure van den heer Stokvisch. Ik heb mij de moeite getroost, die Amster- damsche brochure door te lezen. Te Amster dam bestaat geen officieele commissie; de overheid aldaar wil absoluut niet ingrijpen. Voor de lezing, welke de heer Stokvisch 13 Maart uitschreef, was absoluut geen belang stelling wel debatteerde daarin de heer Asmati, die uitbracht, dat de heer Stokvisch ieder week trouw de bioscopen bezoekt en zelf een bioscoop exploiteerde. Men kan nu van zijn tegenstand denken wat men wil. Ik meen, dat B. en W. ook zeer eenzijdig te werken gingen. Zij vroegen het advies van de Hoofden der openbare scholen, die zeiven zeer sporadisch hier de bioscoop-voor stellingen bezoeken en die afgingen op de mededeelingen van kinderen, die zoo licht geneigd zijn, te fantaseeren. Als Jan zegt, dat hij 2 maal naar een bioscoop is geweest, dan zegt Piet dadelijk, dat hij er 4 maal is geweest en Kees, dat hij er 6 maal was. O ngeveer 20 maanden geleden trachtten

Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 1