Nieuw Parijs Zweminrichting geopend. Koninklijke marine. Kweekschool voor de Zeevaart VETTER Co., EEUST GOEDE Serre-decoratie Waaiers, liakemono's, 3VLei_ Feuilleton. De valsche erfgenaam. Vaderlandscli Fonds ter aanmoediging van s LANDS ZEEDIENST opgericht in 1781. te AMSTERDAM. Beschermvrouwe H. Al. de Koningin. COMMISSARISSEN over genoemd Fonds maken bekend, dat op Maandag 4 Mei a.«., des voormiddags te 10 uur, in het gebouw- der Kweekschool, Prins Hendrikkade 1 Sq te Amsterdam, voor den nieuwen cursus, aanvangende 1 September, een luschrijvhig van adspiranton ter opleiding voor Stuurman en Gezagvoerder ter koopvaardij zal worden gehouden. Voor plaatsing op dit INTERNAAT kun nen in aanmerking komen leerlingen in het bezit van een voldoend pindrapport der 3e klasse eener openbare Hoogere Burgerschool of van het diploma 11 der Vereeniging voor M. IJ. I.. O. Als' tegemoetkoming in de kosten van onderwijs, huisvesting, voeding, kleeding, boeken, enz., wordt door ouders of voogden t 250 per jaar bijgedragen. Dit jaar bestaat er geen gelegenheid tot kostelooze plaatsing. Elders gevestigde adspirnnten worden drie dagen vroeger ingeschreven bij H.H. Com missar issen-correspondent. Voor verdere bijzonderheden wordt ver wezen naar het prospectus, dat kosteloos verkrijgbaar is bij H. H. Commissarissen- correspondent en bij den Commandant der Kweekschool. Commissarissen voornoemd L. ROOSENBURG, Voorzitter. J. F. TH. VAN VALKENBURG. Secretaris. Distill. Wijnen. Likeuren. Lieve Vronwe-kerkhof, AMERSFOORT. Aan hen, die denken over do aanschaffing van oen rijwiel, geven wij den raad, ook onze prijscourant te raadplegen en zich door een onzer filiaalhouders of vertegenwoordigers te laten inlichten. Zij komen alsdan spoediger tot een besluit en kiezen oen FONGERS. DE GRONINGER RIJWIEJ.ENFABRIEK A. FONGERS. Vertegenwoordiger A. OEN H FIJEIt, LANUFSTR.VAT 94, TELEFOON No. 5S. DE GEÏLLUSTREERDE PRIJSCOURANT VOOR 1914 WORDT OP AANVRAGE FRANCO TOEGEZONDEN. Langestraat 37, Telef. 308. enz. enz. CREDIET-VEREENIGING te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort. mr. H. J. M. van den BKIIUH. wilhelm in astra at 5. Zij stelt zich ten doel het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden A déposito rekening-courant. Kennisgeving, dat gelegenheid bestaat tot het aangaan eener vrijwillige verbintenis bij Hr. Ms. Zeemacht als Matroos-torpedomaker Kleermaker Matroos-kok Stoker 2' klasse Leerling-Stoker minimum leeftijd 21 jaar. maximum-leeftijd 29 jaar. minimum-leeftijd 21 jaar. maximum-leeftijd 28 jaar. minimum-leeftijd 19 jaar. maximum-leeftijd 25 jaar. (indien reeds zeer voldoende kunnende stoken, maximum-leeftijd 29 jaar), minimum-leeftijd 16 jaar. maximum leeftijd 17 jaar, an 14 tot en met 20 jaar immer de gelegenheid >f matroos terwijl voor jongelieden op een leeftijd is opengesteld om bij de Zeemacht in dienst te treden als jongen, lichtmatn 3e klasse. Nadere inlichtingen worden op aanvraag (het zenden van een briefkaart is voldoende) gratis verstrekt door den Commies van aanneming der Marine te Willemsoord (Den Helder). Temperatuur 1 van het water <>5 F. 17.) „Zal je het meisje vragen vroeg sir .Noel. „Ik kan niet*' zeide Maurice, „ik bid u, maak er geeu persoonlijke zaak vr.nhet kan niet gebeuren 1" „Ju bent koppig" klaagde de oude man ,Je bent heel hard. En je hebt heel verkeerd gedaan; lady Wrensfordsley zal stellig vinden, dat je heul verkeerd hebt gedaan. En ze zal gel ij k hebben J.aten we er niet meer over spreken". Hij trommelde driftig op zijn stoelleuningen en rees overeind. „Je hebt mij heel verdrietig gemaakt. Ik ga nuar myn kamer". Maurice was nog bleek. Het was een groote verlichting voor hem, dnt hij alleen werd gelaten, hoewel zijn gedachten geen aangename wending konden nemen. Gehoorzamen, kon !<>j niet; dit was het eerste geschil, tussehun hem en sir Noel gerezen, en bij begreep, dat hij wel een koppige dwaas moest lijken. De ontroering, die het meisje bij hem hod teweeg gebracht, droeg er toe bij, dut hij meer spijt had over de teleurstelling van den ouden heer dun wellicht anders 't gevnl zou geweest zijn. Een oogenblik kwam het denkbeeld by hem op, een heel Klein gedeelte van zijn schuld nf te doen docr haar te vragen, met de zekerheid dat hij zou worden afgewezen maar hij schrok hiervoor terug als voor een beleediging van de vrouw, die hij eerde boven allen. Buitendien zou een simpele daad van welwillendheid de quaestie niet van de baan brengenhy zou natuurlijk later gedwongen worden, een andere vrouw te vragen, die hem kon nemen. De verzekering, (lat hij lady Wrensfordsley aanleiding ha gegeven, zich gekrenkt te gevoelen, kwam hem telkens Wfer voor den geestdocli hij eenig nadenken leek het hem, dut de hou ding harer dochter meer nog dan de zijne het onmogelijk'zou maken,, dat ze vasthield aan de verwach'ingen, welke haar werden toegeschre ven. Toch had hij onverstandig gehandeld dat zag hij nu in en hy zou minder druk naar Whichcote gaan't was toch maar goed, dat sir Noel hem had gewaarschuwd. Den volgenden ochtend vond hij den baron heel strak en terughoudend, en zoo hij minder verzoeningsgezind ware geweest, zou de klove tusschen hen wijder zijn geworden. Aan het diner spraken ze wat ongedwongener met elkaar, maar dien dag en den volgenden dag was er geen gelegenheid voor hem om voor te lezen, en het bleek, dat zijn koppigheid den ouden man diep had gekwetst. Hij begon er over te denken, naar de stad terug te keeren. Er was weinig geweest, dat hem hier terughield, en nu was er minder dan ooit; maar hoewel hij zich dag op dag voornam, den volgenden ochtend te gaan, kon hij er maar niet toe komen. Hij zou in geen veertien dagen naar Whichcote gaandoch do kans bleef beslaan, hnitr te Oakenhurst te ontmoeten. Telkens als hij ging wandelen of ryden, hoopte hij de bekende livrei te ontdekken en telkens als hij naar C'roft Court terugkeerde, hoopte hij te vernemen, dat zij en haar moeder een visite hadden gemaakt; als hij een uitnoodiging aan nam bij oen van de buren, was het in de hoop, haar daar te ontmoeten, en als zij niet verscheen, voelde zij duidelijk, welk een invloed zij op hem had geoefend. Na verloop van een week was het hem alsof de scheiding e-n maand had geduurd. De dood vervelende wegen, waarop hij nooit haar rijtuig zag verschynen, waven hem even ondraaglijk als het huis, waar hij uren doorbracht met te luisteren, of er ook aan de voordeur werd geg beid. Verbeelding, die haar aan zijn geestesoog vertoonde in verschillende bekende tooneelen, deed hens oog koortsige.- naar haar verlangen. Hij had haar liefde waarheid, was niet te ontkennen. Hij stond zóo ver van haar ais de goot van de sterren, maar hij had haar lief. Hevig, woest verlangen kwam soms bij hem op 0111 het haar te zeggenverlangen naar een ge legenheid om bet haar te bewijzen, haar onver schilligheid te breken dooreen daad ven helden moed, voor haar te sterven als 't noodig was, alleen 0111 een oogenblik iets te zijn in haar leven en te zien, dat zo hem begreep. Van al de moeilijkheden, die hij in zijn hoofd had gehaald gedurende de reis naar Engeland, had er niet den zich voorgedaan; hij werd nu gekweld door iets, waarvan hij de mogelijkheid nooit had verondersteld: hij had lief. Ilij kon de feiten niet langer verbergen achter goochelen mot woorden bij had haar lief, zooals een man de vrouw liefheeft, die voor hem heel de wereld En nu hij daarvan zekerheid had, wilde hij Oakenhurst terstond verlaten, 't Was geen knoeien met zijn plicht, (oen hij naar Which cote reed om afscheid te nemenhij wilde het meisje niet weerzien eer hij meester was over zich zei ven, en nu geen afscheidsbezoek te maken, zou heel lomp zijn geweest. De knecht vertelde hem, dat mevrouw Wrens fordsley was gaan rijden, en hij ontroerde hij oe gedachte, Helen alleen te zullen ontmoeten. Hij werd ook niet teleurgesteld door bezoekers, hoewel een téte-a-téte hem niet veel beloofde. Zy was bezig, bloemen te rangschikken in een vaas. „Moeder is naar de Saviles gereden", zeide lady Helen ,,'t is haast tijd, dat ze weer thuis kan zijn. Zo wilde, dat ik ook meeging, maar ik was lui Zijn dit geen mooie bloemen „Ja", zeide hij, „heel mooi. U schikt ze daar ook heel mooi. Itoken ze zóo alle het water wel 7" „O ja, ze staan met de stelen in 't water Is 't koud huiten?" „Ja en neen; eigenlijk niet. Waar zet u nu de vaas „Op de boekenkast". Zij nam de vaas heel voorzichtig op, plaatste die waar ze haar hebben wilde en veegde toen do handen af aan haar zakdoek, waarna zo tegenover hem ging zitten. „Nu „[.alen we wat praten", zeide hij. „Waarover wilt u praten glimlachte zij. „Over iets". „Dat is te vaag". „9ver iets, dat u bevalt... Hoe hing blijft u hier? 'Jot de lente, of gaat u naar 't Zuiden „We zullen misschien een paar weken naar Cannes gaan, na Kerstmis; zeker weet ik't niet. En in 't seizoen natuurlijk naar Londen". „Verlangt n er naar?" „Ik verlang altijd naar amusementen. Klinkt dat niet erg beuzelachtig?" „Ik geloof niet. dat u beuzelachtig zoudt kun nen zijn, al wilde u u lijkt zelfs ernstig, als u bloemen rangschikt". „O, bloemen rangschikken, is een ernstige plicht, dat zoudt u dadelijk erkennen, als u eens opmerkte hoe smakeloos de dienstboden het doen". Hy zweeg even en zeide toen „Dan zal ik u waarschijnlijk niet weer zien eer we elkaar te Londen ontmoeten. Ik ga mor gen weg". (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 4