Ferwerda Tieman, Alleen op de Wereld Bioscoop „De Arend". De Eerste Amersfoortsclie Glazenwassctterij Dagelijks ontvangst van nieuwe rijwielen in liet Fongers-magazijn Langestraat 94, Telef*. no. 58. Stoomwasscherij W. G. BURGER HECTOR MALOT. De valsche erfgenaam. Vertegenwoordiger A. DEKT HEIJER. CREDIET-VEREENIGING te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort. mr. 11. J. M. van den RKRGH. wilhelmin astraat 5. Zij stelt zich ten doel het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden S déposito j rekening-courant. ZEIST. AMEKIKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen. GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gehaald en gebracht, PROSPECTUS wordt op aanvrage gratis toegezonden. WIJNHANDELAREN bevelen voor do a.s. feestdagen de navolgende merken aan St. Estephe Médocf 0.70 La Rose Ludon- 0.85 Médoc supérieur- 0.90 Graves Blanc- 0.85 Witte Bergerac-1.15 Wachenheimer- 0.80 Hochheimer- x. Rüdesheimer - 1.30 Zeltinger- 0.90 Oude Roode Portwijn- 1.20 Oude Witte Portwijn- 1.20 Fine Old Gold Sherry- 1. Fine Madeira1.20 Vermouth Dom Bellardi- 1.30 Bij 12 flesschen a contant met 5 pCt. DEPOT BIJ M. R. N. OOSTERVEEN AMERSFOORT, Langestraat 46. Telefoon 77. Arnhemsehestraat 11. maakt haar geachte clientele bekend, dat het kantoor is VERPLAATST van Utrecht- SCllowrg 45 naar ÜTRECHTSCHEWEG 22, hoek Lange Bergstraat. Aanbevelend, G. KIERS. Vanaf Vrijdag 20 Mei tot en inet Woensdag 8 Juni: filmbeeld in 6 afdceliugen (proloog en 5 bedrijven), bewerkt naar den bekenden roman van den gevierden schrijver U^* »Zelden, misschien nooit, las ik een boek, zóo rein en eenvoudig, en toch zóo boeiend en vol afwisseling, als dit meesterwerk van HECTOR MALOT, zoo terecht met den Montyon-prijs bekroond. Alleen op de wereld* is rijk aan afwisselende gebeurtenissen, maar niet minder rijk aan gevoelvolle en ook spannende tafereelen». Gekard Keller. AVONDVOORSTELLINGEN Vrijdag, Zaterdag, Zondag, Maandag, Dinsdag en Woensdag, telkens 0111 7 en it uur. PRIJZEN GEWOON. MIDDAGVOORSTELLINGEN Zaterdag en Woensdag, ten 2 ure, Zondag 011 Maandag (Tweeden Pinksterdag) ten 3 en 5 ure. Prijzen: Loge f0.30, le Rang f0.20, 2e Rang f0.16 en 3e Rang f0.10. Geïllustreerde tekstboekjes a f 0.05, dagelijks aan »De Arend» verkrijg baar, ook voor niet-bezoekers. PLA ATSUESPKKKING it f 0.05 bespreekgeld. Feuilleton. 28.) „O zee, 0 sterren" 1 lachte het jonge vrouwtje, „vernedert u zei ven en verbergt u Zij zag hem verbaasd aan. „Wat heb ik ooit tegen je ge zegd Denk eens terug tot het begin, tot den dag, toen je mij voor 't eerst ontmoette, Philip 1 Een schoolmeisje zou evenveel hebben gezegd. Mijn gezicht deed bet, -nkel mijn gezicht. Je hebt mijn geest nooit gezien. Waarom heb je me lief gekregen „Vraag je nog naar mijn liefde voor je? Er is niets anders waar ik 9m geef', antwoordde Maurice ernstig. „Ik geloof je, zeide ze, al zou het heel dwaas van je zijn, dat je voor mij je leven zoudt ge- Zijn stralende blik dankte haar. „Wat ik zeg, klinkt gekmaar in den tijd, die my nu eeuwen ver lijkt, toen we geëngageerd waren, wenschte ik naast vele andere wen- schen en vele gebeden dat we nog in den tijd leefden, toen helden gemaakt werden door pbysieke kracht en dat ik een of ander Hercu- leswerk voor je zou mogen doen, om terug te keeren met een zegeteekeu. Waarom vraag je mij niet, iets voor je te veroveren, Helen? Wat zal ik je breDgen Zij wees naar den tuin, glimlachend, en sprak „Vader, zeide bet meisje in het sprookje, breng mij een roos". Toen ging Maurice rozen plakken en strooide ze in den schoot zijner vrouw en hechtte de schoonste aan haar kleed. Lang daarna, toen zij Bliep, herinnerde hij zich de woorden, die zij had gesproken en haar weosch, dat ze zijn liefde waardig mocht zijn. Voor hem was er geen slaap; zijn oogen pijn den door gebrek aan rost en de leden wogen zwaar; doch zijn bewustzijn was nooit zóo wakker geweest en zijn hersens werkten met de zelfde regelmatigheid als het horloge, dat tikte naast zijn bed. Eenmaal beet hij zich op de lippen om een zucht terug te houden, die hem ontsnapte maar het geluid had toch haar droom gestoord en een oogenblik vreesde hij, dat ze zou ontwaken. Het licht van den vroegen ochtend sloop de kamer in; hij hield den adem in en staarde naar haar, bewonderend, tot zij het hoofd om wendde in den slaap. 't Was hel dag eer hy insliep. Aan de ontbijttafel vond zij weer bloemen en eenige nieuwe boeken, die hij gekocht had toor haar genoegen. Het idee, haar daarmee te ver- rasser, was aJ bij hem opgekomen tijdens hun engagement; elke band was een kunstwerk; gewoon romanwerk had zelden zulk een kost baar kleed gedragen. In den ochtend was de zee prachtig, schitte rend in de zonhet prieel van myrthen bood een heerlijk beschaduwd zilje. De dorpen in de verte en de olijvenbosohjes tegen de bergen wachtten hen, tot ze meer ondernemingsgeest zonden hebben. De onmiddellijke omgeving, dicht hij Monte j Carlo, doch niet behoorende tot de drukbezochte plaatsen, die in de mode waren, was haar geheel vreemd, en elk wandelingetje, dat ze met hem deed buiten den tuin der villa, bood nieuwe aantrekkelijkheden. De geheele nieuwheid van dit alles voor hem, en nog meer zijn scherpe blik voor alles, verhoogden de belangstelling van zijn vrouw, en toen ze een week in de villa hadden vertoefd, verwonderde het haar werkelijk, dat zeven dagen zóo gauw waren omgevlogen. Maurice zou niets liever gewild hebben dan hier de rest van zijn leven te mogen slijten. Spoedig was de gedachte aan den terugkeer naar Londen voor hem als 't einde van hun Eden, en eiken avond bedacht hij met weemoed, dat het afscheidsuur naderde. Iets als vrees drukte hem, nis zij bij liet eene of andere toch ije zeide laten we hier maar eens goed rondkijken; wie weet of we hier ooit weer komen. Als zij te Londen terug waren, zouden zij zich vestigen in het huis in Prince's Garden. Toen de wittebroodsweken voorbij waren, het rumoer van Londen in hun ooren gonsde en de Londensche regen spatte voor hun oogen, begon juist het Feizoen. Voor Helen was de terugkeer veel aangena mer dan voor hem. De inrichting van haar sulons, de uitnoodigingen aan vrienden en be kenden en het bewustzijn van haar nieuwe macht als vrouw des huizes, dat alles vermaakte haar. Zij had haar moeder en vele andere te verwel komen en honderd kleinigheden te doen; zij voelde zich heel jong gedurende de eerste maan den in de stad. Maurice had niet het prettig verlangen, iemand te vorwelkomen en behalve lady Wrensfordsley en sir Noel, die zijn eerste visite aan het huis bracht als gast, verveelden de bezoekers hem bnitengewoon. Elke post dreigde een brief te brengen van Rosa en Maurice schrok bij de gedachte, haar weer te zien. Hij had in den laatsten tijd een afkeer van haar gekregen en deels uit dien afkeer, deels uit vrees, dat zij hem zou dwingen, de moeilijkste taak, die hij zich denken kon, te vervullen, stelde hij van dag tot dag het ver plichte bezoek aan haar uit. Wel zeide hij tot zichzelven, dut die afkeer ondankbaar en onre delijk was, maar hij Kon zich er niet tegen ver zetten 't was langzaam in hom gegroeid sinds hun laatste onderhoud, en hij vond het nu ver schrikkelijk, dat er een persoon was, die wist, dat Helen een naam droeg, waarop zij geen recht had. Toen eindelijk de brief van Rosa kwam, werd haar lang zwijgen verklaard door het feit, dat j zij óok aan de Riviera was geweest. Zij hnd inderdaad eenige hoop gevoed, door m gelukkig toeval hen daar te ontmoeten I en zóo te worden voorgesteld aan Helen maar de teleurstelling had haar niet ontmoedigd. Vóór hnar vertrek had ze een Fransche kamenier genomen, die een beetje Engelsch Fprak en ze had zich goed geamuseerd. Zij had eenige dagen te Parijs vertoefd, eer ze het Kanaal weer overstak en ze zou er langer geble ven zijn, indien zij gem visioenen hadt gehad van een soort paradijs, dat haar te Londen wachtte. Maurice werd door haar ontvangen met een vriendelijkheid, die bijna, zoo niet geheel, echt was. Zij vertelde hem, dat ze verscheidene kennissen had gemaakt op reis, en dal ze twintig pond had gewonnen aan de spe<lbank; ze had een systeemeigen vir.ding en zóo eenvoudig, dat het haar verbaasde, dat het niet eerder w«b ontdekt. Te Paiijs had ze hoeden gekocht en een massa handschoenen, geparfumeerd met viooltjes, een odeur, die nouit vervloog eD die men nergens elders kon krijgen. Londen vond ze afschuwelijk Ze haalde de schouders op en trok een gezicht, of ze nis echte Parisiene zeggen wilde „Mon Dieu". „En jij vroeg ze, iets minder opgewekt. „Ik hoop, dat je tot dusver heel gelukkig bent geweest". „Mijn vrouw is een engel", zei Maurice. „Dat raeenen de meeste mannen. En wanneer zal ik haar nu eens zien Heb je haar al eens over mij gesproken „Neen, dat heb ik niet", antwoordde hij zacht. Haar wenkbrauwen gingen omhoog. „Maak dan wat voort", zeide zij. „Ik behoef je zeker niet te herinneren, dat alles nu heel vlot kan gaan. Al wat je te doen hebt, is je vrouw te bewpgen, mij een invitatie te sturen dorestzal danwel vanzelf volgen als ze mij dik wijls genoeg vraagt." (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 4