Continental Een Wielrijder Banden Dagelijks ontvangst van nieuwe rijwielen in het Fongers-magazijn Langestraat 94, Telef. no. 58. Stoomwasscherij W. G. BURGER, MAILDIENSTEN. Feuilleton. De valsche erfgenaam. Vertegenwoordiger A. DJBJNT IIEIJER. Bureau tot publiciteit van Wetenschappelijk nieuws, gevestigd te AMSTEKDAM. Afdeeling: Schriftelijke Cursussen, onder leiding van dr. P. BRANDSEN, '.eeraar aan de Handelsschool te Amsterdam, mr. VV. van DELDEN, procuratie-houder eer.er Bank-instelling, te Amsterdam, dr. F. H. FISCHER, dr. A. A. FOKKER, privaat-docent aan de Universiteit en leeraar aan de Handelsschool te Amsterdam, W. C. de GRAAFF, lector aan de Universiteit te Leiden, dr. J. M, HOOGVLIET, privaat-docent aan de Universiteit te Utrecht, dr. D. de LANGE, privaat docent aan de Universiteit te Groningen, dr. H. A. NA.BER, leeraar aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus te Hoorn, mr. Ch. THORS, advocaat en procureur te Amsterdam en andere bevoegde docenten. Wij organiseeren de volgende schriftelijke cuj sussen N'ederlnudsclie Handelscorrespondentie, Fransch (voor beginners), Frausch (voor eenigszins gevorderden), Frausch (voor meergevorderden), Fransch (voor de akte L. O.), Fransclie Handelscorrespondent ie (voor beginners), Fransche Handelscorrespondentie (voor meergevorderden examen-cursus), Dnitsch (voor beginners), Duitoch (voor eenigszins ge vorderden), Duitsch (voor meergevorderden), Dultsch (voor de akte L. O.), Duitscbo Handelscorrespondentie (voor beginners), Uuitsche Handelscorrespondentie (voor meer gevorderden examen-cursus), Engelsch (voor beginners), Engelsch (voor eenigszins gevor derden), Engelsch (voor meergevorderden), Engelsch (voor de akte L. O.), Engelsche Handelscorrespondentie (voor beginners), Engelsche Handelscorrespondentie (voor meer gevorderden examen cursus), Boekhondeu (voor menschen uit de practijk), Boekhouden (voor eenigszins gevorderden; examen-cursus). Boekhouden (voor akte M. O. K 12), De techniek der Administratie, Warenkennis, Handelskennis, Handelsrecht, Handolsaardrjjks- kunde, De techniek der Bedrijfsreclame. Stenografie (systeem Groote), Macbineschrijven, Algemeotie litteratuurgeschiedenis, Italiaansch (voor beginners), Itallnansch (voor meer gevorderden), Spaanscli, Deensch-Noorsch, Zwecdsch, Russisch, Haleiscli, Lntyn, Esperanto, Natuurkunde (voor meergevorderden), Scheikunde (voor beginners), Dierkunde en physi- ologie, Weer- en sterrekunde, Wiskunde (voor beginners), Wiskunde (examen-cursus voor de akte L. O.), Psychologie. Algeineeue ontwikkeling, schrijven zonder fouten, en goede stijl- Een cursus duurt minstens 3 maanden, hoogstens anderhalf jaar. Het lesgeld is in het algemeen f5.— per kwartaal. Er bestaat persoonlijk contact tusschen docent en cursist. Wekelijks wordt den cursist een les toegezonden. Iedere les bevat de stof voor de week. De opgaven, enz. worden beantwoord en uitgewerkt in de eerstvolgende les; hiermee hebben de leerlingen dus hun werk te vergelijken. De leerlingen hebben het recht van vragen stellen. Is dit een absolute noodzakelijkheid, dan wordt het werk persoonlijk door den docent gecorrigeerd. Velen hebben onze cursusssen reeds met succes gevolgd en hebben aan onze schriftelijke cursussen een mooie positie te danken gehad. Ieder, die zich voor onze schriftelijke cursussen interesseert, vrage dadelijk ons gratis- prospectus aan, hetwelk alle verdere inlichtingen bevat. De Administratie van het Bvreau is gevestigdSingel 276, te Amsterdam. Telefoon nummers: Noord 10789 en 10148. Afgescheiden van deze cursussen wordt door ons een schriftelijke cursus gepubliceerd, welke bestemd is voor vrouwen, die, zonder Fröbelonderwijzeres te zijn, onze kleintjes moeten bezighouden. De cursus is dus niet voor kinderen bestemd, maar voor jonge moeders en onderwijzeressen. Bureau tot publiciteit van Wetenschappelijk nieuws JOH. GÖBEL Jr., Directeur. ZEIST. 3= AMERIKAANSCH SYSTEEM. Wasschen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN, Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gebaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage gratis toegezonden. zegt en ik mag niet nalaten, U mijn volle tevredenheid te betuigen over de kwaliteit van uw fabrikaat. Ik heb zeker reeds alle merken bereden, doch een zoodanige duurzaamheid nog niet kunnen constateeren. Op deze en andere wijze worden in honderden brieven onze banden beoordeeld. Cofitinental-Caoufchoucten Gutta-Percha-Co., Amsterdam. WIJZE van VERZENDING. Laatste Busmohtino APRIL. MEI. 0 0 8 T -1 N DI Uit Amsterdam, met de s.s. der Maatschappij Nederland. 10.'a av. 10, 24 8, 22 Uit Rotterdam, met de s.s. der Rotterdamsche Lloyd. 10.— 'a av. 8, 17 1, 16, 29 Over Genua, met de s.s. der Maatschappij Nederland 10.— 'aav. 8, 22 5, 19 Over Marseille, met de s.s. der Rotterdamsche Lloyd.') 8.10 'aav. 14, 28 12, 26 Id. met de Fransche pak- 4, 18 boot. 6.26 'a m. 2, 16, 80 Over Brindisi, met de En 10, 24 8, 22 gelsche pakketboot.1) 10.45 'a m. 8, 17 1, 15, 29 Over Napels met de Duit- tche pakketboot 8.10 'a av. 1, 15, 29 13, 27 SURINAME. uit Amsterdam. 10.— 'aav. 8, 17 7, 21 over Saint Naeaire. 6.25 'b m. 28 12 over Southampton. 10.- 'sav. 8, 18 4, 18 CURAQAO. over Amsterdam. 10.— 'aav. 6, 20 1 7, 21 over Hamburg 10.— 'sav. 5, 19 Dinsdag en Vrijdag over New-York 6.15 'aav. Dinsdag en Vrijdag NOORD-AMERIKA eiken Dinsdag en Vrijdag, laatste buslichting 5.10 's avonds. Nazending 5.10. Suppletoire mail voor brieven, briefkaarten eu aangetee- kende stukken van allerlei aard 6.26 'a morgens. Ter drukkerij vun de Naam- looze Vennootschap „De Amere- foortscheCourant voorheen firma A. H. van Cleeff" worden spoe dig, net en billijk vervaardigd Aanplakbilletten Aandeelen Bestekken Bon boekjes Briefhoofden Ci.xulaires Chêques Doodsberichten Dissertaties Enveloppen Facturen Formulieren Beleibilletten Huwelijksbrieven In wik keipapieren Jaarverslagen Konnisgevingeu Linieerwerk Menu's Nota's Orderbriefjes Pandbrieven Prijscouranten Quitanliën Registers Rouwbrieven Sta ten werk Tarieven Trouwbrieven Uitnoodigingsbrieven Verlovingskaarten Visitekaartjes Wissels Zegels en elk ander voorkomend boek- of eteendrukwerk. 20.) „Ik heb de zwakheid, veel van hem te hou den maar onder ons gezegd, bewonder ik bem niet erg. Hij is beel zelfzuchtig en genotlievend en tal ten slotte in moeilijkheden komen. Lady Savile vertelt mij, dat hij verschrikkelijk speelt". Natuurlijk had deze informatie haar niet zoo sterk getroflen als het geval zou geweest zijn, indien ze uit andere bron was gekomen. Zij wiet, dat lady Savile verschrikkelijk belangstel lend geweest was voor Croft Court oinds de terugkomst van Maurice en zijn attenties voor Whichcote moesten de hoop van de schoone Agatha merkelijk hebben doen verminderen sinds dien middag in Chapel-Street, toen ze hem ge heel in beoiag had genomen. Doch de inlichting kwam lady Wrensfordsley nu goed te paszij had aliang eens met het meisje over haar neef willen sprekeD. „Bobbie en ik zijn altijd goede vrienden ge weest" zei Helen op een toon, waaruit men kon hooren„ga hem nu niet aftakelen tegenover mijdat vind ik onaangenaam". Lady Wrensfordsley begreep bet. „Vrienden", antwoordde zij, „nu ja, je hebt hem altijd als neef mogen lijden. Er is toch niets anders tusschen jelui „En als dat er was vroeg Helen, steeds met den hond spelend. „Daa zou ik mijn hoog idee van je gezond verstand verliezen, kind, en nog slechter over Bobbie derken. 't Ia toch zeker maar gekheid Er was oen korte pauze, gedurende welke de angstige vermoedens van lady Wrensfordsley sterker werden. „Helenriep ze uit, „je meent het toch niet in ernst? Waarom geef je geen aDlwoord „Bobbie heeft mij nooit gevraagd", zeide het meisje, „als u dat dan volstrekt wilt weten. Als bij het deed, zou ik misschien „Ja? als bij 't deed, zou je wat? „Als hij 't deed Ik mag 't u tcch wel be kennen mama." „Lief kindl" riep lady Wrensfordsley ontsteld, „ik wist niet, dat het zoo erg wasik dacht, ik vreesde enkel, dat je wat met hem flirtte. O Helen, wat spijt mij dat". ,,'t Is niet iets om grootsch op te zijn, wel, zooveel te gevoelen voor een man, die je niet heeft gevraagd. Ik schaam mij, dat ik 't gezegd heb. Ben ik nu onmogelijk"? „Niet onmogelijk, lieve, maar een beetje dwaas, dat is al, want er kan nooit iets van komen". „Wilt u, dat ik een huwelijk doe om een positie, mama?" „Neen, ik wil enkel, dat je gelukkig zultzijn. Maar je zoudt niet gelukkig zijn met Bobbie, zelfs al betaalde ik zijn schulden. Je bent niet de vrouw om respect te hebben voor een man, die alles aan je zou hebben te danken". „Hij zou Parlementslid worden. Ik zou zijn eerzucht opwekken, en hij zou succes hebben in de politiek, ale ik zyn vrouw was" „Hij zou in niets slagen, als by een betrek kelijk rijke vrouw had bij zou al tevreden zyn met dat succes. Een man als meneer Jardine die zou nuttig kunnen zijn voor het landhij heeft .deeën". „Meneer Jardine? Die is een halve radicaal, en voor de rest vervelend". „Omdat hij zich tot je voelt aangetrokken en Bobbie hem niet kan uitstaan zei lady Wrens fordsley, scherper dan baar gewoonte was. „Voelt hy ziet tot mij aangetrokken Dat is nog nooit bij mij opgekomen." „Je weet heel goed, dat je hem bevalt en ik zou graag willen, dat je daarmee wat meer rekening hieldtik mag hem heel erg". Helen zag haar aan en lachte even zonder vroolijkheid. „Wat maakt u een langen omweg met ma en dat voor my". „Hij is een uitstekend man, lieve", zei lady Wrensfordsley, „en ik ben overtuigd, dat je nooit reden tot klagen zoudt hebben". Zij was minder op haar gemak dan uit haar luchtigen toon viel op te maken; doch tact verbood haar, zich verder te wagen. Het meisje was blij, dat het gesprek eindigde. Ze had er spijt van, dat zij zoo openhartig wos geweest. Haar bekentenis was voorbarig, gevolg van een opwelling; het zou beschamend zijn,er later aan terug te denken. Zij had zich gekwetst gevoeld door haar moeders minachtend oordeel over Bobbie Seymoui, en ze bad dat willen stuiten. In haar hart gevoelde ze sinds eenigen tijd, dat hij meer voor haar was dan hun ver wantschap verklaarde. Of zij hem werkelijk liefhad, was een vraag, die ze nog niet onder de oogen had gezien; ze had echter vooi hem een sympathie, als nog geen ..ndere man bij haar had opgewek t. Ze vroeg zich weer af, of de neef, die zelfzQchtig en zwak werd genoemd, tegenover haar sterker was geweest Jan menig man, we tende, dat zij geen party voor hem was. Misschien was het_ de schuld van haar eigen houding. Zij was altijd zoo bang geweest, tegemoetkomend te lijken, dat ze hem mogelijk had afgeschrikt. Zij echnef hem een heldenmoed toe, dien hij niet bezat, want de handelwijze van Seymour was geheel in overeenstemming met zijn gevoe lens. Te beweren, dat hij niet onderden indruk van haar bekoorlijkheid was, of dat de gedachte haar zyn liefde te verklaren, nooit bij hem was opgekomen zou strydig zijn met de waarheid maar hij vond het prettig een passie te hebben voor elke mooie vrouw. Zich een week ellendig te gevoelen om een meisje, was een van zijn grootste vreugden. Wat zou het geven, in dit geval verder te gaan? Zijn tante zou het op haar zenuwen krijgen als Helen hem nam en de zenuwachtigheid van moeders telt ten slotte ook meede heerlijkheid van een liefdesscène was niet de verwijten waard, die er op zouden volgen. Neen, dat mocht hij niet riskeeren tante Sophy was te nuttig voor hem om haar te kwetsen door een dwaasheid, welke ze hem nimmer zou vergeven. Seymour had nooit meer reden dankbaar te zyn, dat hy de fout van een liefdesverklaring niet begaan bad, dan ongeveer een week nadat bet gesprek over hem had plaats gehad. De berichten van lady Savile bleken waur en bij had nu een schuldbekentenis afgegeven voor iets meer dan tweehonderd pond, wegens speel schuld in deTurf-Club. Zonder lady Wrensfordsley kon hij evenmin deze tweehonderd pond vinden, als wanneer 't er tweeduizend waren geweest en hij was genoodzaakt, den wissel aan zijn crediteur te zenden, 't Trof gelukkig, dat het Donderdag was, toen hij 't geld verloor on bij bracht den brief met het fatale stukje papier eerst den volgenden dag op de post: v6or Maandag zou 't wel niet gepresenteerd worden. Hij had dus een paar dagen den tijd, maar toch voelde hy zich heel akelig. Bleek en zenuwachtig ging hij naar Whichcote. Als zij weigerde, hem in staat te stellen, het geld bijtijds aan de Bank te deponeeren, zou hij bij zyn kennissen in éen woord onmogelijk zijn. De bootpredikatie, die baar laatste leening had vergezeld, zat echter nog versch in zijn geheugen. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 6