een fel M. Optorn aafetefling. Advertentiën. ilnilzegeli 400 gulden aanbesteden: J. Pannekoek, onderwijzer aan school C gedurende den tijd dat hij als reserve ie lui tenant der Infanterie in werkelijken dienst is. 3<). Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verlenging van het verlof ver leend aan mejuffrouw E. L. M. Sinnige, onderwijzeres aan school A. 37- Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verlenging van het ziekteverlof, schooT'c aan Beverlo°' onderwijzer aan 38. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van den pensioen grondslag van den Directeur der Hoogere Burgerschool, dr. P. G. Tiddens. 39. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling der jaarwedden en pensioengrondslagen der leeraren aan het Gymnasium, de Hoogere Burgerschool en de Burger Avondschool. 40. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van het salaris van den ambtenaar, belast met het in ontvangst nemen en uitbetalen van pensioenen aan gemeente-ambtenaren. De voorstellen 31 tot 40 worden aange- z. d. of h. st. 41. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om afwijzend te beschikken op het verzoek van N. G. van de Stadt, ambtenaar ten kantore van den Gemeente-ontvanger, om nog éen jaar in dienst dezer Gemeente te mogen blijven. Aangenomen z. h. st. 42. Advies van Burgemeester en Wet houders op het adres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, houdende ver zoek om verhooging van subsidie. Aangenomen z. d. of h. st. 43. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de Verordening der Commissie voor de Fabricage en tot uitbreiding van het aantal leden der Com missie van Wetgeving. Benoemd tot lid van eerstbedoelde com missie de heeren Van Achterbergh en Van der Waltot lid van de commissie van wetgeving de heeren Oosterveen en Houbaer. 44. Vaststelling der kohieren van het schoolgeld voor de Hoogere Burgerschool en het Gymnasium over het schooljaar 1914/1915. 45. Vaststelling der kohieren van het schoolgeld voor het Gymnasium en de Hoogere Burgerschool 1914/1915. 46. Voorloopige vaststelling der Gemeen te-rekening over het jaar 1913, met de daarbij behoorende rekeningen van de Gasfabriek, de Waterleiding en het Straten- en wegen fonds. 47. Vaststelling der rekening van het Burgerlijk Armbestuur over het jaar 19 f3. 48. Vaststelling der rekening van het Burger Weeshuis over het jaar 19 f3. 49. Voorstel van Burgermeester en Wet houders tot vaststelling van de Begrooting van ^hef Burgerlijk Armbestuur voor het jaar 1915. De voorstellen 44 tot 50 worden aange nomen z. d. of h. st. Besloten wordt, de Gemeente-begrooting te behandelen aan het einde der agenda. 50. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van de Gemeente- begrooting, met de Begrootingen der Ge meente Gasfabriek en Waterleiding, de Begrooting van het Grondbedrijf, de Be grooting van het reservefonds tot het doen van uitkeeringen krachtens de Pensioenwet ten voor de Gemeente-ambtenaren, en de Begrooting van het Straten- -en wegenfonds, alle voor den dienst 1915. Vastgesteld z. h. st. 51. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om toe te treden als lid der N. V. iGemeentelijke Credietbankc. Aangenomen z. d. of h. st. 52. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot in gebruik neming van een stukje grond voor de plaatsing van een transfor- mater op een terrein van het St. Pieters- en Bloklandsgasthuis. Als voren. 53. Benoeming'van een tijdelijk Haven meester. Benoemd de heer J. van de Lijke met 8 stemmen, tegen 7 op den heer De Boenen. 54. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der Verordening voor de Werkeloozenverzekering. Aangenomen z. d. of h. st. 55. Benoeming van een onderwijzer aan school B. Bet.oemd de heer B. Hylken.a, uit Gro ningen, met algemeene stemmen. 56. Benoeming van zeven leden der Com missie van toezicht op het Lager onderwijs. Benoemd mevrouwen Toxopeus en Veen- stra en de heeren Thien, B. Kerkhof, ds. Van Hengel, Lankamp en mr. dr. Verhoef. 57. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot intrekking van de in gebruik geving van een lokaal van het gebouw in de Koestraat aan den Bond van Ned. Ge meente-werklieden. Aangenomen z. d. of b. st. Na een rust van 5 minuten kwam ten slotte in behandeling de Gemeente-begrooting. Algemeene beschouwingen werden om het speciale karakter van deze Begrooting in deze bijzondere tijden niet gehouden. Het meest belangrijke is voor heden wel, dat de Raad besloot, de torentjes van de Kamperbinnenpoort te doen afbreken. Daar tegen stemde alleen de heer Van Esveld. De heer Van Duinen meende, dat dit afbreken nog wel niet zoo snel zal plaats hebben. Een nader onderzoek werd toegezegd in zake de quaestie van vleeschkeuring en om trent de mogelijkheid om, na besmettelijke ziekte, de huizen van Gemeentewege, zoo mogelijk kosteloos, te doen ontsmetten. De veldwachterswoning bij den watertoren had drie tegenstemmers, de heeren Houbaer, I-einweber en Van der Wal. De Begrooting werd na 40 minuten vast gesteld op f894914.905 in ontvangst, met een voorloopig batig saldo van 7726.69s. Bij de rondvraag verzocht de heer L e i n- weber verlichting na zonsondergang van de kruising van electrische tram en Wuytiers- laan. De Voorzitter zegde overweging toe. Uitgebreid verslag in het volgende num mer. De Staatscourant van hedenavond zal be vatten de benoemino- van den heer F. E. Posthuma, Directeur van de Landbouw- en de Tuinbouw onderlinge, tot Minister van Waterstaat, Nijverheid en Handel. VOETBAL. Zondag j.l. hadden de beide eerste elftal len der voornaamste plaatselijke clubs geen wedstrijd. Wel waren van »Quick« het 2e en het 3e elftal in 't veld. Quick 2 speelde namelijk te Utrecht tegen Kampong 3 en verloor met niet minder dan 7—0. Op Birkhoven speelde Quick 3 tegen U. V, V. 4 en maakte den dag voor Quick niet beter; er werd zelfs met dubbele cijfers verloren door de wel zéér jeugdige Quick- juniores, die 't ook in leeftijd en lengte tegen hun gasten moesten afleggen Onder de Belgische officieren hier ter stede schijnen ook eenige voetballers te zijn. In voetbalkringen spreekt men er over. dat sommigen van hen de gelederen van .Quick zullen komen versterken. Zéker is het, dat reeds een paar officieren op Birkhoven een kijkje zijn komen nemen éen heeft ook al even mee getrapt. Ook gaan er geruchten volgens welke de commandant te Amersfoort toestemming zou geven voor eventueel te houden buitenwed strijden. Van zekerheid hieromtrent werd echter tot dusver niets vernomen. FUVI. 406de Staatsloterij. Vijfde Klasse. Eerste week. Trekking van 26 Oct. 1914 (700 loten). Ten kantore van den collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Breestraat 22) zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen Prijzen van f70. 9703 en 15430. Te zamen 2 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken. 4236 8291 en 8301. Heden overleed te 's-Gra- venhage onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader WILLEM ERNST AUGUST WÜPPERMANN, gep. Luitenant-Generaal, oud- Inspecteur der Cavalerie. B. L. I. DOORNBOS- WÜPPERMANN. TJ. J. N. DOORNBOS. J. W. DOORNBOS. A. M. B. DOORNBOS. Amersfoort, 26 October 1915. Bezoeken van rouwbeklag kun nen niet worden afgewacht. W De RECLAME-COMMISSIE voor AMERSFOORT deelt mede, dat de nieuwe oplagen van de ;ereed is en dat voor den handel exemplaren iosteloos verkrijgbaar zijn aan het Secretariaat, Van Pers ij natrapt 3. 0 p een kantoor alhier wordt gevraagd Spoedige in dienst tredingcondities nader overeen te komen, zich schrifte lijk aan te melden onder letter A aan het bureau der Amersfoortsche Courant, Kortegracht 9. gevraagd tegen 5 pCt. voor den tijd van 2jaar. Soliede borg. Brieven onder letters X IJ Z aau het Bureau der Auiersfoortscbe Courant, Kor tegracht 9. De DIRECTEUR van het RIJKSOP VOEDINGSGESTICHT voor jongens te Amersfoort zal op 3 NOVEMBER 1914, des voormiddags te 10 uur, onder nadere goedkeuring van Z. Exc. den Minister van Justitie, in het openbaar A. Do levering van benoo- digdheden voor liet on derhoud der verpleegden in voormeld gesticht ge durende het jaar 1915, met uitzondering van de artikelen Roggebrood en Aardappelen, waarvan de levering slechts vooreen halt jaar wordt aanbe steed B. de levering der benoo- iligde brandstoffen; C. de levering der benoo- digde schoolboeken en schoolbehoeften. De inschrijvingsbiljetten, op zegel ge schreven, moeten tevens bevatten de namen en woonplaatsen van twee soliede borgen en door den aannemer en de beide borgen eigenhandig onderteekend zijn en op den dag der besteding uiterlijk te 10 nur voormiddag* in een aan het gesticht aanwezige bus geworpen zijn. De voorwaarden liggen ter lezing aan bet gesticht, alwaar ook nadere inlich tingen zijn te bekomen eiken werkdag van 9>/a tot 11 Wj en van 3 tot 5 uur. De Directeur voornoemd, J. VISSER.

Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 3