Invert De 4 Advertentiën. Marktprij zen. buikgordels FLEHITE Mok: zit! ij CAT® Veevef atsÉppij tot f Leden- en* geeft dan zullen alle onder-afdeelingen dit volgen. De Regeering doet zóo veel voor de kippenhouders in dezen kritieken tijd gaf zij zelfs f 11 ooo voor het fokstation, dat bij Birkhoven* zal verrijzendat de leden ook wel eens mogen toonen, dat zij dit op prijs, stellen zoodat de nog ontbrekende f 7000 spoedig bijeen zijn (applaus). Ook werd nog maals herinnerd aan de mogelijkheid om deel te nemen in de 4 pCts obligatie-leening in aandeeltjes van f 100 en de wenschelijkheid uitgesproken, dat de onder-afdeeling Amers foort, die het meest zal profiteeren van station met onderwijsinrichting, een of meer van die aandeelen zal nemen. Wordt met algemeene stemmen besloten, dat alle leden ten minste 25 cent zullen af dragen en dat het besluit zal worden mee gedeeld in het orgaan der hoofdvereeniging, Aan de orde is de Begrooting van de onder-afdeeling (buiten het voedermagazijn). Zij wordt goedgekeurd met f1130 in ont vangst en uitgaaf en een post onvoorzien van f 6.50. De Secretari s-P enningmeester deelt mee, dat er een vermoedelijk batig saldo van f óo op den dienst 1914 zal zijn omdat geen gebruik is gemaakt van den toeslag op broedeieren of voor foktoomen, een bewijs, dat de leden erkennen, dat ook deze maatregelen werden genomen in hun belang. Onder de uitgaven is gebracht een post voor premiën wegens huisvesting en wel om te bevorderen het bouwen van goede hokken. Mededingers naar die premiën moe ten vóór 1 Mei zich aanmelden aan het Secretariaat, Schimmelpenninckkade 8. Wordt besloten f 100 toe te kennen aan den Secretaris als vergoeding voor zijn veelom vattenden arbeid ten behoeve van de kippenhouders, ook in het voedermagazijn. Zijn geheele zomer-vacantie heeft hij opge offerd ter wille van de leden (applaus). Tot Bestuursleden werden herkozen de heeren Krook en Hartman en in de vaca- tures-Spengler en Harterink gekozen de heeren W. H. van Haselen (Korte Bergstraat) en J. Wolfswinkel (Woudenberg). Tot leden der commissie, welke de reke ning en verantwoordig van den Penning meester over 1914 zal nazien, werden aan gewezen de heeren Wehkamp, Wolfswinkel en Geertsma. De commissie, welke de bescheiden van den Administrateur, den heer J. van Wage, nazag, heeft daarover niets dan lof. Het is den Voorzitter hoogst aangenaam, dit thans in openbare vergadering te kunnen meedeelen. Tot afgevaardigden naar de najaarsver gadering der (provinciale) afdeeling worden benoemd de heeren H. van der Knoop en I.. J. Krook. Hun wordt het mandaat meege geven, bij de verkiezing van een Algemeen voorzitter der hoofdvereeniging hun stem uit te brengen op den heer V. IJ. R. Croesen. Nopens de agenda dier vergadering deelde de Onder-voorzitter mede, dat in hoofdzaak zullen ter sprake komen de fok kerij en de cursussen, van welke laatste Amersfoort weer het leeuwendeel zal krijgen. Tegen de opmerking, dat het quotum aan het Hoofdbestuur 85 cent per lid is en de bewering, dat de kasse.. Ier onder-afdeelingen worden geplunderd door de afdeelingen en het Hoofdbestuur, werd ingebracht, dat er nog veel plaatsen zijn waar geen onder-af deeling bestaat en de pluimveeteelt een stuk achter is. Het Hoofdbestuur is zoo arm als Job, ofschoon het kapitaal heeft uitstaan, namelijk door het steunen van onder-afdee lingen en het mogelijk maken van lezingen, cursussen, enz. Grootere quota zouden dus beter zijn dan kleinere. Bij de rondvraag vroeg een 1 id uit Baarn of daar geen onder-afdeeling kan opgericht. Hem werd geantwoord, dat te Baarn veel sport-fokkerij wordt bedreven, en daar slechts een 20-tal leden woont. Noch tans zal worden getracht, daar iets tot stand te brengen, mits de leden meewerken. De Voorzitter wees ten slotte op het belang voor de hoenderhouders om in ieder opzicht gezond voeder aan hun dieren te geven en wees er op, dat de eenigszins hoogere uitgaven stellig zullen worden ver goed door de komende zeer hooge eier- prijzen, nu overal in Europa daar de hoen derstapels zijn vernield en de eiervoorraad is opgegeten (zie Amersf. Crt. van 14 November). Hierna sluiting. De heer A. M. Frederikse Jr. is aan de Rijks-universiteit te Utrecht geslaagd voor Het arts-examen, eerste gedeelte. Rein als de leliën, die haar bij het eindi gen van het concert werden aangeboden was het spel van dat wonder! Een stamp en stampvolle zaal, wel bijna alles besproken, volgde in ademlooze stilte het verrukkelijk spel van Kathleen Parlow, dit technisch ideale vioolspel, zonder angst of vreezen uitzingend haar sterk ziele-leven! /ij stond daar als de groot-zelfbewuste, als de scheppende en toch zoo ongekunsteld eenvoudige. Haar spel is een combinatie van hartstocht en teederheid, van een symbolische macht en uiterlijken glans. Dat zoo iemand naast zich moet hebben een volmaakt accompagnateur. wie zal het betwijfelen En die had zij in Charlton Keith. Hun samenspel was verrukkelijk Sober, waar haar vioolspel, van vlekkelooze volmaaktheid, dat eischte krachtig en vol als er aanleiding voor was zóo was de begeleiding van Keith. Prachtig! En Kathleen? Heeft men ooit een vol maakter linkerhand-techniek gehoord? Is het noodig, nog bijzonder licht te laten vallen op de verschillende nummers van het zorgvuldig gekozen programma? Reeds het eerste nummer. Concert op. 35 van Tschai- kowsky, was overweldigend! De «Romance» van Beethoven, een ver rukking om naar te luisteren Ontzettend charmeerde zij ons in de «Nocturne» van Chopin en vooral in de rijke virtuosenpracht van Wieniawski's «Carnaval russe» vooral bij dit laatste was haar techniek meer dan volmaakt. De dartele «La Chasse» van Cartier, het superbe fijn gespeelde Vogel als Prophet» van Schumann en het pittig voorgedragen «Rondo» van Mozart ach ze waren alle heerlijk die nummers! Aan het einde van de met verbluffende zekerheid gespeelde Wieniawski werden de artiste leliën aangeboden, voor welke beleefd heid zij antwoordde met oen prachtige extra Om io uur was de zeldzame concertavond voorbij. Tot weerziens roepen we haar van harte toe driemaal is scheepsrecht. Aanstaanden Maandag houden diakenen der Ned. Hervormde gemeente hun eerste winter-collecte. Zij deze warm aanbevolen. De vereeniging «Handel en Nijverheid* zal aanstaanden Maandagavond vergaderen, onder meer om te spreken over de oorlogs- leening en over het door haar Bestuur aan den Minister van Oorlog den 14 November gezonden request omtrent de hier aanwezige Belgisch officieren. In het antwoord op dat request, dat 23 November werd verzonden, blijkt onder meer, dat de infanterie-kazernes geheel worden ontruimd, dat de Belgische mindere militairen grootendeels worden ondergebracht in de barakken bij Soesterberg en voor het overige in de legerplaats bij Oldebroek, terwijl alle Belgische officieren, thans te Amersfoort aanwezig, hier geïnterneerd blij ven. De vereeniging Weduwen zorgtot steun van weduwen van vóór de Wet van 1877 gepensionneerde militairen beneden den rang van officier van landmacht, zeemacht en ko loniën, keerde aan de deelgerechtigden uit f 30. Een hoogst welkome gave in dezen tijd. In de gisteravond gehouden vergadering der plaatselijke afdeeling van den Vrijzinnig' Democratischen Bond werd de heer F. Ka ter gekozen tot afvaardigde naar de buitenge wone Bondsvergadering, morgen te Amster dam te houden. Ten opzichte van de vervulling der vaca tures in de Gemeenteraad waren sommigen vóór het uitkomen met een eigen candi- daat. Er werd besloten, een afwachtende houding aan te nemen. We vestigen de aandacht op de adver tentie omtrent de Nuts-lezing, in welke de heer Maurits Wagenvoort zal spreken over den bloeitijd en het verval der Oost-Indische Compagnie. r aanvoer van kipeieren aan de Centrale eierveiling bedroeg gister 4705, die werden verkocht voor f 11.05 tot f 13 per honderd, met een middelprijs van f ri.70 De eendeieren deden f 7.05 tot f S.80, de kippen 53 a 54 cent per Kilo, oude hanen 41 cent, jonge hanen 45 cent en oude eenden 4.8 cent per Kilo. Morgen is hier alleen geopend de apotheek van den heer C. M. M. Vermolen, Varkens- markt 44. De lantaarns van auto's en rijwielen moe ten volgende week tien minuten vóór half vijf, die van de overige voertuigen uiterlijk tien minuten vóór vijven zijn aangestoken. Aan het hoofd-bureau van politie zijn voor de rechthebbenden terug te bekomen twee zilveren vorken, een zuurvorkje en twee schortjes. Van drukke bezigheden kwijt men zich het gemakkelijkst door ze zonder uitstel en naar zijn beste krachten ten uitvoer te brengen. I'KKIUKKEIIRTEN. Zondag 29 November. Evang. Luthersche kerk. Voorm. io'/o uur, dr. Toxopeus. Remonstrantsche kerk. Voorm. 10V2 uur> J- G\ Sirks, uit Doesburg. Doopsgezinde kerk. Geen dienst. Gereformeerde kerk. (Langegracht). Voorm. 10 uur, ds. Donner. Avond 5V0 uur, ds. Donner. Gereformeerde kerk (Amicitia). Voorm. 10 uur, ds. Teerink. Avond 51', uur, ds. Teerink. Chr. Gereformeerde gemeente. Voorm 9'74 uuri godsdienstoefening. Avond 5'i4 uur, godsdienstoefening. Vrije Gereformeerde gemeente. Voorm. 9l/a uur> godsdienstoefening. Avond 5 uur, godsdienstoefening. Hersteld Apostolische gemeente. Voorm. 10 uur, godsdienstoefening. Avond 5 uur, godsdienstoefening. Religieus-socialistische samenkomst. Avond 6 uur, mevrouw T. Kruijt-IIogerzeil, uit Gennep. Burgerlijke Stand van Amersfoort van 20 tot en met 26 November. GEBOREN Ole Ernst Hendrik, z. van Rudolph Flo- rus Carel baron Bentinck en Ella Hcnriötte van Eeghen. Stijntje, d. van Rutger Tim merman en Jannetje Wanner. Gijsbertus, z. van Gijsbcrtu^ Mastenbroek en Annetje Mulder. Elizabeth Christina, d. van An- tonie Frederik Dieters en Frederlka Tuithof. Dorothea Maria Wilhelmina, d. van Jo hannes Wilhelmus van Gils en Alijda Maria van den Bos. Christine Gerardine d. van Johannes Wilhelmus Cornelis Petrus van Osch en Jeanne Maria Johanna van Iledel. Jannetje Willemijntje, d. van Aalbertus van Es en Wijbigje l'ieterson. Otto Ge- rardus. z. van Cornelis Josephus Coenen cti Maria Hendrika Helena Vos. Eibert, z. van Gerrit Bunte en Anna van Amstel, Johanna Wilhelmina Maria, d. van Gerhardus Johannes Zwart en Cornelia Gerardina van Doorn. ONDERTROUWD Isak Manheim en Mietje van Praag. Hendrikus Voskuilen en Antonia Wijnen. GETROUWD Henri Adrien Frederic Constant Entzinger en Barendine Reijnvaan. Adrianus Beijer en Alijda Maria van der Maath. Evert van de Beek en Hendrika Achter. OVERLEDEN Philip Veenendaal, 22 mnd. Johannes Reinbertus van 't Hof, 58 jr., eehtgn. van Helena Bakker. Andries van Huijsen, 90 jr., wedn. van Antonia Gieliks. Maria Johanna Boersen, 2 mnd. Johanna Gerrit- dina Buijs, 78 jr., echtgen. van Herman Hendrik Scholten. Martha van Hamcrs- veld, 80 jr., wed. van Adrianus van Maa- nen. Cornelis van Asch, 75 jr., echtgen. van Gijsbertha Maria Bekker. Johanna Catharina de liaan, 65 jr. Johanna Mos sing, 2 mnd. Goederen voor uitgewekenen, de heer M. S. de Pool, Bergstraat 1. Lectuur voor het interncerings-depot te Amersfoort, bibliotheek Infanterie-kazerne. Bureau voor logies ten behoeve van hen, die te Amersfoort geïnterneerden komen bezoeken, Het Valkje, iederen avond van 8 tot 9 uur. Comité voor uitgewekenen, Kortegracht 9. Inlichtings-bureau van het Ned. Roode Kruis, Kortegracht 9. LIEFDADIGHEID. Tot het geven van inlichtingen aan De partementshoofden, Wijkbezoekers en Be langstellenden zal het Centraal-bureau op DINSDAG 1 DEC., namiddags van vier uur tot half vijf ten Raadhuize zitting houden. Voor spoedeischende zaken wende men zich tusschentijds tot den Boekhouder der vereeniging, den heer N. G. van de STADT, Zuidsingel 12. Geboren GKOKGF, FRANS FREDERIK zoon van F. W. MÜLLER. M. C. MÜLLER— Sl'lKKKUMANN. Utrecht, 27 November 1914. Bellamy straat 1 Ibis. AMERSFOORTSCH en EFFECTENKANTOOR (Mr. S. U. VA N WEEHEREN lmron RENDERS) Kortegracht 11. Tel. 176. Telegramnilres„Wisselkantoor". Assurantiën. Incasseering van Wis- Credieten. seis en Quitantiën. Coupons. Vreemd geld. Deposito's. Wissels op Binnen- en Effecten. Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daarvoor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. DIAKENEN der NED. HERVORMDE GEMEENTE te Amersfoort brengen ter kennis, dat de De «Nieuwe Crt.« meldt als bijzonderheid, dat aan den Barneveldscheweg te Nijkerk in éen huis drie heeren wonen, die Ham, Spek en Worst heeten. Et nos, we hebben óok zoo iets. Tn Hotel Smolders van Osch zijn gelo geerd Jrie Belgische genie-officieren, de kapiteins Gilet, Bonnet en Coton, alle drie de primus van hun promotie. I AMERSFOORT, i- .November 1914, Appelen f5.— af 10.—. Peren f4.a f 12.— Nieuwe aardappelen f o,a f o.Zand- aardappelen f 2.50 a f 2.80. Hoendereieren fn.— a f12.50 per 100 stuks. Bruine eieren f 12.af 12.50 p. 100stuks. Ilooiboter f 1.50 af 1.70 per Kilo. Kippen fo.8o a f 1.25. Kuikens fo.90 a f 1.40. Piepkuikens f 0.60 a f 1.Ganzen fo.— a fo.Oude eenden fo.70 a fi.io. Jonge eenden fo.a to. Hazen f1.50 a f 2.—. Wilde konijnen f050 a fo.55. Tamme konijnen fo.So a. f 1.30 per stuk. Duiven f0.50 a f0.60 per paar. Vette varkens f o.a f o.—Magere varkens f 0. a fo.—Zeugen f40.a f 60.Biggen f4.a ig.Vette koeien fo.a fo. Aangevoerd waren ongeveer150 heet. Appelen, 50 heet. Peren. heet. Kleiaard- appelen 60 heet. Zandaardappelen 12 000 stuks Hoendereierenst. Eendeneieren 400 Kilo Hooiboter; Vette Varkens; Magere Varkens; Varkens voor export slagerij; 250 Biggen; 10 Zeugen. Adressen waarnaar thar.s veel wordt gevraagd. Plaatselijk steun-comité, Stadhuis, Kamer no. 10. Buikgordels voor leger en vloot, mevrouw Van den Bergh, Wilhelminastraat 5, en i mevrouw Van Ittersum, Bernulphusstraat 1. I Polsmoffen, zonder handbedekking, voor militairen, mevrouw Knoote, Muurhuizen 9. 1 Wollen mutsen, voor militairen, mevrouw I Meiners, Lange Bergstraat 22. Wollen sokken, voor militairen, mevrouw Van Reede, Oldenbarneveldtlaan 46, en mevrouw Frederiks, Kortegracht 9. I aan de huizen der gemeenteleden zal gehouden worden op Maandag 30 November a.s. en bevelen deze collecte ten zeerste aan. Amersfoort, 28 November 1914. De Adm. diaken, C. W. F. REYCKERS. Onder dankbetuiging berichten onderge- teekenden, Bestuursleden van het comité voor AMERSFOORT en omstreken van het NED. ROODE KRUIS, dat door hen be reids een flinke partij is verzonden aan het Centraal-magazijn van het Ned. Roode Kruis en bevelen zij zich aan voor het ontvangen van nieuwe zen dingen. e. w. vam den BERGH- baronesse Van Ittersum. Wilhelminastraat 5. II. baronesse Van ITTERSUM— Stroeve. St. Anfridusstraat t. Amersfoort, 28 November 1914. Oudheidkundig Museum. Dagelijks te bezichtigen voor niet leden 11 fO.10. Kosteloos des Dinsdags van 10 tot 12 011 van 1.30 tot 3 nur. Heden en Zondag telkens «Is hoofij Druil ran J,* 'l(mr iioll) K| Opgenomen door schspp VKRDKKI „af* opname, 1 drama, en 3 komische 11 GEVRAAGD een gemeubileerde met twee flinke f SL A AI [j op aangenamen s pension. Brieven, vooraf motto «Kamers» foortsche Courant, jT Wegens huweljfl vraagt Mevrouw Gi 98, tegen 1 of 1^ goed kunnende kokfe CKEDIET-VI te Amsi Corre8pondentsct mr. 11. J. WlI.IIEIJrAS Zij stelt zich tedoi het verleenen A C Boonlijke ofzakelif 3] het incasseoreflj^ het ontvangen ji rekening-courant. ■- i! t, i, COMM. I» i\ KAS t, 1' LA Ng ij r: InfercomuM i f SAFE-] B JUT Allen, die onderricht wenschen 1 om eerstkomend v\ kunnen optreden, kui A. J. van RAALTj dige te Kamper-CKj Ook kunnen veeh veehouders aan hèt'i vangen in het herstel bij de verlossing van Departement SprekerI de lieer Mauri? Onderwerp: Jan Compas"? zijn achterkle® Op DINSDAGOÏ-(p 8 uur, n jj Leilon hebbel 1 Anderwi- 1

Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 2