1 PLANTA SIRAX BUREAU lot piciteit van MnscPppl Nieuws. JURCiENS' PLAMTEIBOTER IN BEKEN! DE HUISHOUDGIDS. 45 CENTS PER POND. Bank van Huydecoper Van Dielen Blanche. Singel 276, Amsterdam Tel. N. 16788, 16148. het Proefstation CURATORIUM Mr; Dr. C. F. SCHOCH, hoofddirecteur der Surinaamsche Bank. Dr. H. C. PRINSEN GEERLIGS, directeur der filiale Nederland voor de Java Suiker-Industrie. Prof. Dr. H. D. J. BODENSTE1N, hoogleeraar aan de Gem. Universiteit. Jhr. Mr. L. H. van LENNEP, lid van de firma Patijn, Van Notten Co. Afdceling schriftelijke cnrsussen. Onder leiding van Mr. G. FELIX, griffier van het Kantongerecht te Appingedam, Dr. F. H. FISCHER, Dr. A. A. FOKKER, privaat-docent aan de Universiteit en leeraar aan de Handelsschool te Amsterdam, W. C. DE GRAAFF, lector aan de Universiteit te Leiden, Dr. J. M. HOOGVLIET, privaat-docent aan de Universiteit te Utrecht, Mr. Ch. THORS, advocaat en procureur te Ams erdam, en andere bekende docenten, organiseeren wij 110 DIVERSE SCHRIFTELIJKE CURSUSSEN: A. Handelswetenschappen: Handelscorrespondentie (Nederlandsch, Frausch, Duitsch, Engelsch.Spaansch.Maleisch), Boekhouden, Handelsrekenen, Warenkennis Handelskennis, Handelsrecht, Handelsaardrijks- kunde, de Techniek der Administratie, de Techniek der Bedrijfsreclame, Schoonschrijven, Machineschrijven, Stenografie. N.B. Speciale leergangen voor de practijk-diploma's. B. Taal- en Letterkunde: Fransch, Duitsch, Engelsch, Italiaansch, Spaansch, Deensch-Noorsch, Zweedsch, Russisch, Maleisch, Latijn. Grieksch, Esperanto, Litteratuurgeschiedenis. N.B. Bijzondere cursussen voor het Saatsexamen A en B. C. Exacte Wetenschappen en Techniek: Wis- en Natuurkunde, Scheikunde, Dierkunde. Physiologie, Weer- en Sterrekunde, Werktuigkunde, Electro-Techniek, Lijnteekenen, Meten en Teekenen, Vak-Duitsch, Vak- Engelsch. D. Algemeene Ontwikkeling: Algemeene Ontwikkeling, Algemeene Beschaving, Psychologie, Sociologie, Logica (de kunst van het denken), Rhetorica (de kunst om zich uit te drukken), Aesthetica, Muziek geschiedenis, Harmonieleer, Bijbelkennis, Gezondheidsleer en Sexueele Hygiëne, Schrijven zonder fouten, een Goede Stijl, een Goed Handschrift, Vlug en Goed Rekenen. Fröbelen, SlOjd, Spelleiden, de Techniek van het Dammen en Schaken, Fotografeeren. E. Opleiding voor een acte L. O. Fransch, Duitsch, Engelsch, Wiskunde. F. Opleiding voor een acte M. O: Geschiedenis, Staatsinrichting, Staathuishoudkunde, Boekhouden, Schoonschrijven. G. Cursussen voor de Huisvrouw: De Techniek van het Huishouden, Kookkunst en Voedingsleer, I.innennaaien, Kinder- kleeding, Costuumnaaien, Costuumknippen. De cursussen duren minstens 3 maanden, hoogstens 2 jaar. Normaal lesgeld f5. per kwartaal. Wekelijks wordt den leerling een les toegezonden. Iedere les bevat de stof voor de week. In de eerstvolgende les worden de vragen beantwoord en de opgaven uitgewerkt. Er bestaat persoonlijk contact tusschen docent en cursist. Leergangen voor beginners, eenigszinsgevorderden en meergevorderden. Speciale repetitie-cursussen. De examen-cursussen worden streng gescheiden van de meer populaire leergangen, die men «uit liethebberijvolgt. Ieder, die nadere inlichtingen wenscht, vrage dadelijk aan de Administratie van het Bureau aan, het interessante No. 22 van de «Mededeelingen», bevattende Prospectus en Reglement van onze aideeling Schriftelijke Cursussen. Dit nummer wordt U omgaand gratis en franco toegezonden, zonder dat U zich tot iets verbindt, en U wordt er uitvoerig doer ingelicht. Gouden Medaille, Gent 1908. Onder redactie van mevrouw W. VAN DER VECHT, Oud-leerares in Koken en Voedingsleer. Dit tijdschrift verschijnt eiken Zaterdag. Proefnummers gratis en fraDCO verkrijgbaar bij iederen Boekhandelaar en aan het bureau van »DE HUISHOUDGIDS* Burgstraat 65, UTRECHT. Onovertroffen fyn en zuiver van smaak. Voedingswaarde gelijk aan Natuurboter. ZONDER dit garautieschild in de rorpakking Is ineu voor do zuiverheid niet gewaarborgd. Men lette nauwkeurig op de verpakking en eische uitsluitend JURHENS' PLANTA plantenboter. Bijkantoor AMERSFOORT. Langestraat 105 Telefoon No. 360 HET beste schuurmiddel der we reld voor potten, pannen, houtwerk, blik, enz. Vraagt monster bjj winkeliers of drogist FEUILLETON. 33.) Het eigenaardigste was wel, dat Blanche door woord noch gebaar verried, hetgeen er tusschen haar en den graaf vóór diens huwelijk was voorgevallen. Zij bracht vriendschap en vreugde in het anders zoo eenzame kasteel te Montmoren- cy, waar de zomeimaanden op verlangen van Marguerite werden doorgebracht. Uren en- uren vertoefde het drietal in eikaars gezel schap. De tijd vloog om en zoodra de schoone vrouw weder naar Ville d'Avray was vertrokken, voelde gravin De Nancey een groote eenzaamheid over zich komen. Paul deed dan alles om zijn vrouw te be hagen, doch zijn attenties werden niet zóo opgenomen als in den eersten tijd van het huwelijk. Er ontbrak iets aan het geluk der jonge gravin. De graaf had zijn jonggezeilenleven nog niet vaarwel gezegd. Zoodra de avond viel, vertrok hij naar Parijs en bracht zijn tijd zoek in sociëteit en schouwburg om eerst laat naar Montmorencey terug te keeren. In den eersten tijd had zijn vrouw er iets van gezegd, doch toen zij bemerkte, dat de graaf eenmaal aan dat leven gewend was, be rustte zij. Haar grootste vreugde voelde zij dan weer rijzen, als zij de lieflijke gestalte van Blanche in haar buis zag verschijnen. Steeds bracht deze voor haar een geschenk mede, veelal bestaande uit fijne bonbons of zeldzame bloemen, die zij met goud betaalde. De gravin vond deze attenties allerliefst, doch eenvoudig als zij was, kwam baat; ge voel wel eens in opstand over de wijze, waarop Blanche baar verwends. *Je bent waarlijk te goed voor mij, mijn lieve vriendint, zeide zij dan, haar vol tee- derheid aanziend. >Laat mij maar begaanzeide Blanche dan met haar zilveren stem. »Ik voel mij verheugd in jou een vriendin te hebben getroffen, die mij begrijpt. Ik kan met jou zoo heerlijk praten, wat niet gezegd kan worden van de vele dames, waarmede ik vroeger placht te converseeren. O ik bid je weiger niet hetgeen mijn vriendschap voor iou mij ge biedt, te geven*. Ook voor Paul de Nancey was Blanche éen en al vriendelijkheid; nimmer verried zij met blik of gebaar, dat zij hem haatte. De wijze, waarop zij met de jonge gravin omging, was bewonderenswaardig; maar steeds bleef Paul de gedachte bij, dat Blanche óf een geroutineerd tooneelspeelster óf inder daad een van die zeldzame karakters was, die spoedig kunnen vergeten, hetgeen hun is aangedaan. Sinds de laatste dagen moest de jonge gravin voor den geneesheer haar kamer houden, omdat zij zich ietwat vermoeid ge voelde, hetgeen zijn oorzaak scheen te vin den in de vele: tochtjes, die zij met haar vriendin had ondernomen en waartegen de dokter zich steeds had gekant. Maar telkens gaf zij haar verlangen te kennen om buiten te zijn. Dan werd er thee gedronken in een der landhuizen buiten, waar vele Parijsche families zich op hun wandelingen plachten op' te houden. De toestand van de gravin was er echter niet beter op geworden. Blanche week niet van haar. Zij las voor zoover dat haar vriendin niet vermoeide voor en bewees haar allerlei vriendelijkheden om haar op te vroolijken. Telkens als de geneesheer de ziekenkamer betrad, werd zijn gelaat ernstiger, hoewel hij niet zeide. dat de gezondheidstoestand der gravin achteruit ging om noodelooze ongerustheid tegen te gaan. Hij had voor diagnose gesteld, dat de gravin, die zeer zwak was, leed aan een Ijooge mate van zenuwachtigheid, welke alleen bestreden kon worden met volkomen rust. De toestand ging echter meer en meer achteruit en toen hij op een middag door den graaf was geroepen, omdat de gravin een flauwte had gekregen, had hij openlijk erkend niet te weten, wat de gravin scheelde. Hij bracht haar toestand in verband met het sterven van haar vader, die jaren aan zijn bart geleden had. Toch kende de gravin oogenblikken van groote opgewektheid. Daarna trad weder een toestand van lusteloosheid in en elk woord, dat tot haar werd gesproken, scheen haar te veel te zijn. Op een middag toen Paul de. Nancey on gemerkt de ziekenkamer betrad, waar de gravin in een diepen slaap verzonken was, bemerkte hij, dat Blanche Lise'y daar niet aanwezig was, hetgeen hem verwonderde omdat zij bijna niet van het ziekbed week. Rondziende, trok het zijn aandacht, dat de gordijnen voor de ramen dichtgetrokken waren, hetgeen anders nimmer het geval was. Hij trok ze open, zoodat het volle dag licht weder in de kamer stroomde. Tegelijk bemerkte hij, dat een der deuren geopend was en dat op den grond een zakdoek, van fijn batist lag. Hij nam het doekje op en zag aan de letters B. en L. van het mono gram, dat het aan Blanche behoorde. Wordt vervolgd).

Amersfoortsche Courant | 1915 | | pagina 4